Šta je novo?

GeForce RTX 2000 Thread

@xeroj87: Jesi probao i video kako izgleda ?

Testirao sam DLSS 2.0 u Control, Wolfenstein Youngblood i Deliver us the moon.

Youngblood imam samo demo pa ne mogu baš da napravim 100% dobro poređenje ali meni slika izgleda identična čak i kad se koristi performance mod, što u mom slučaju 1440p output rezolucije renderuje u 720p.

Deliver us the moon - ovde sam mogao bolje da uporedim i rezultati su odlični, čak i u performance rezoluciji razlike gotovo da nema a dobitak u fps-u je ogroman.

Control je najbolji za poređenje jer čim promeniš rezoluciji tj. DLSS mod igra odmah prihvata bez potrebe za restartom pa može odmah da se vidi promena. DLSS Quality je otprilike na nivou native rezolucije. Ima nekih sitnih razlika ali je subjektivno da li je zapravo lošije ili bolje i jako teško da se primeti. A testiranje koje je odradio DF pokazuje da su neke situacije čak i bolje u odnosu na native rezoluciju. Ghosting i flickering koji je bio najveća mana prethodne DLSS implementacije u Control-u je rešen sa DLSS 2.0 verzijom. Slika u quality je takođe oštrija od native rezolucije, najverovatnije jer je primenjen sharpening filter (najavljuju da će u budućnosti ubaciti kontrolu oštrine kod DLSS-a) tako da sharpening filter nije potrebno dodatno koristiti iako je moguće (probao i to već prepaljuje oštrinu i nije više prijatno). Boost fps-a je oko 60-70% u Control-u u odnosu na native rezoluciju sa max setovanjima + ray tracing. Sa RTX + DLSS praktično vratiš fps na vrednost bez RT-a i izgubiš ~10%.

Osim fps boost-a, meni se sviđa i to što ne trebaš da se zezas sa AA i sharpening jer je već uključeno, tako da se samo uključiš DLSS i ne misliš :)

Boost od 60-70% u Quality modu je sa uključenim RT-om, bez RT-a dobitaj je mnogo manji. Što je ok jer je DLSS i zamšiljen da radi u sprezi sa RT efektima jer je tada boost najpotrebniji obzirom na to koliki hit RT ima na performanse.

Sad još samo da ga primene na veliki broj igara a i tu je napravljen veliki pomak sa 2.0 jer se sada DLSS ne trenira po igri već postoji globalni model. Više o tome:

Po meni je DLSS tehnologija koja mora da ide uz ray tracing i mislim da je Microsoft trebao ovo (ili sličak AI model) da uključi u DX 12 Ultimate requirements pre nego neke druge stvari (VRS na primer). Problem je što je za razvijanje ovakve tehnologije potrebno vreme a izgleda da se osim nVidia-e niko nije bavio ovim.
Videćemo kako će AMD da implementira RT u Navi 2 karte ali ukoliko ne razviju nešto slično imaće veliki nedostatak.

Kod konzola je situacija drugačija jer ti je ekran na 2-4 metra pa običan upscaling algoritam završava posao. Imao sam PS4 Pro i neke igre kao npr. God of War i Horizon, izgledaju dosta dobro...sa 3,5 metra ;) Međutim neke igre kao recimo RDR2 na PS4 Pro su čista mutljevina i to se vidi i izdaleka. Ali da ne idem mnogo van teme..
 
Poslednja izmena:
Ae, ce ga oprobam :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
But can it run Minecraft?

 
Не знам да ли сам у доброј теми, нека модератори пребаце у одговарајућу тему уколико има нека која више одговара, ја бар нисам успјео да нађем бољу.

Дакле након 6 година у црвеном табору поново сам се вратио у зелени, са R9 290 сам прешао на 2080 Super. Но GeForce Experience, колико за сад видим, нема једну опцију, коју AMD Adrenalin има, а то је да за сваку инсталирану игру приказује статистику у виду avg fps-а, базирану на дотадашњем gameplay-у. Е сад, оно што ме интересује је да ли постоји могућност да се иста опција укључи/актирива у Experience-у или ако нек зна неки други алат који може да ради то био бих му изузетно захвалан да ми јави.
 
Drugari, za 1080p rezoluciju.. koliko je glupo da se dodatno zaduzujem 15k din za 2060super ako je plan bio 1660s
I da li mislite da ce u novembru moci da se nadju 2060s ispod 350e ? Ja nesto sumnjam
 
Samo da proverim 1660s nema podršku da dlss?

To je rezervisano samo za RTX kartice?
 
Pozdrav, kakva je 2060 / super za 1440p gaming na 60hz, detalji ne moraju na max, ali na relativno high bi bilo dobro.
 
2080 i aoc iz potpisa. Ne mogu da ukljucim gsync da radi sa monitorom. Odmah kad sam stavio karticu, radio je i u igri nije bilo tearinga. Medjutim, sad kad udjem u meni monitora pise samo 60hz (inace kad je ukljucen freesync pise freesync) i nema boga da ga natjeram da radi sad bez tearinga. Tj i kada pise da je freesync, tearing je prisutan. Jel ima neka caka?

Jel kod monitora koji imaju nativ gsync, to radi dobro kao i sa amd kartom i freesync monitorom?

@edit kad pustim onaj gsync Pendulum demo, nema tearinga, radi gsync, ali u cyberpunk ga ima.
 
Poslednja izmena:
Zamoli bih moderatore da spoje post.
Izgleda da u nvcp mora da stoji vsync on da bi radilo. Za sada nema tearinga.
 
2080 i aoc iz potpisa. Ne mogu da ukljucim gsync da radi sa monitorom.

Nisi stavio celu oznaku za monitor. Ja imam isti, samo posle WWF ide D8 što je oznaka za IPS ekran. Stariji model ima VA ekran i nisam 100% siguran, ali mislim da kod njega nema Gsync kompatibilnosti kao na IPS modelu, koji je noviji.
A ako ti je to problem, najnovija verzija desetke ima podešavanje osvežavanja monitora u samom Windows-u (ne u drajverima kao do sad), tako da se to automatski uključuje u igrama. Provereno.
 
@NastyB - Radi sve super, samo je u nvidia driveru trebalo ukljuciti vsync. Cak i kad monitor ode u off, ne prekida gsync.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Od danas ponosni vlasnik Gigabyte AORUS RTX 2080 Super Waterforce WB 8G, izbačen blok za vodu ubačen Artic Accelero Extreme IV



 
Bas i ja gledam jel su to vezice :)
Mnogo ruzno izgleda ali ako radi posao taj kuler samo cepaj :)
 
Hvala, uz Accelero dolazi i "držač" kartice ali nažalost ne moze da se instalira uz 2080S pa su vezice tu ne zbog kulera vec zbog PCB-a grafike. Dugačka je, pa bez fabričkog backplate-a lagano se savija prednji deo ploče... Rešio sam to dodatnim improvizovanim postoljem ali neka ih - neće da škode [emoji4] Bar dok ne naručim neki "pravi" držač... P.S. to je prethodni vlasnik instalirao [emoji16]


Koliko je ovaj hladnjak dobar pokazuje i maximalnih mizernih 52c nakon stress testa od sat vremena pri čemu je boost clock karte npr. tokom Superpostiona konstantan bez padova na 2.135 MHz. A sve to uz nečujan rad, prezadovoljan sam iako je Akrep [emoji1]

Ne mogu da vidim temp VRM i memorije, nadam se da je ok - iza je sve postavljeno kako treba sa gomilom termalnih traka...

Nisam stigao da se igram ali već sam zadovoljan performansama u odnosu na 5700XT - Superpostion bio 5392 sad 7363, Heaven 2922 sad 3891, Timespy 10330 (+50 power, mem 1900) sad 11990 bez OC.

Nema garanciju rizikovao sam pa videcemo...
1e86052b00d6cc324994595e9a037f76.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
garanciju ne bi imao svakako. cim se skine originalni kuler i stiker na srafu od kulera.

nek lepo sluzi i nek se ne kvari. ja licno ne volim grafike bez garancija ali boze moj.jos sada kada je kriza sa grafikama generalno
 
garanciju ne bi imao svakako. cim se skine originalni kuler i stiker na srafu od kulera.

nek lepo sluzi i nek se ne kvari. ja licno ne volim grafike bez garancija ali boze moj.jos sada kada je kriza sa grafikama generalno

Mene na ovoj iprovaizaciji ne brine toliko temperatura GPU-a koliko me brine temperatura VRM-ova. U 99% slučajeva accelero će bez problema legnuti na svaki GPU. Ali za VRM nisam siguran. Još crnje je to što čovek kaže da nema očitavanje temperature na njima i da nije siguran kako se taj deo hladi. A hladiti VRM-ove indirektno samo sa "zadnjim" hladnjakom sigurno nije dovoljno.
 
da.u pravu si.to mi ne pade na pamet u prvom trenutku. svakako ako je lepo legao na GPU hladice dobro. ali VRM veroatno ima jace temp... nisam siguran da sad moze mnogo toga da uradi u ovoj situaciji
 
Mislim da može. Barem sam ja uspeo nekada davno kad sam montirao moj Accelero na ATI 1950GT. Tu gde idu VRM-ovi se napravi prorez, i nalepi se ili se naslone VRM hladnjaci koji stužu uz accelero. Samo je bitno da budu dobro nalepljeni ili da vezice budu jako stegnute jer je potrebno čvrsto naleganje zbog ogromne količine toplote. Možda će morati čak i taj hladnjak malo obradi. Takođe treba polepiti hladnjake za memoriju ako ih je uopšte ima.
 
ako mu treba imam ja neke hladnjake nekoriscene tj nelepljene.al ne znam od cega i od kada je ostalo. dacu kolegi free ili za cokoladu :D ako mu znaci
malo su veci tipa 1cm x 4cm tako nesto po secanju pisem.ne znam dal to moze da pomogne ili ne
 
@solomonbg kolega hvala na ponudi ako zatreba seticu se tebe i poneti 300gr Milku po izboru :) I mene lomila garancija, platio je 600e, sledeca opcija bila "običan" Gbyte 2080S sa dve godine domaće garancije za 750e... Muka opostiti se sa 600e a ne spavati mirno, ali onda sam se setio da sam platio 5700XT 430e, sad nakon zamene ostalo mi još 80e zarade. Znači zavarao sam samog sebe da rizikujem 350e realne štete ako karta umre u skorije vreme xaxaxaxa

@alex303 Na Accelero IV nema ni VRM ni memorijskih hladnjaka u paketu, sve se hladi sa zadnje strane. Accelero III je imao te hladnjake ali bez backplate-a... Sigurno ne bi škodili mada pitanje jel ima mesta da stanu. Nemam VRM i MEM temp ni u hwinfo ni u gpu-z, da li ima neki program da isčitava ili je to tako kod nVidie?

Piše na kutiji kulera da može da hladi i Titan i 2080TI - valjda su znali šta rade :)
Isto me teši što Aorus modeli imaju više VRM sekcija (12+2) pa verujem da su rasterećenije i hladnije tokom upotrebe...
 
@alex303 Na Accelero IV nema ni VRM ni memorijskih hladnjaka u paketu, sve se hladi sa zadnje strane.

Da. I da idu, sečenje coolera ne gine. A znače sigurno. Po meni je taj backplate only sistem totalni promašaj. Trebali su da daju taj backplate + ekstra hladnjake za VRM + obrađen glavni cooler tako da ne smeta za montažu. Onda bi taj cooler bio apsolutno savršenstvo, i cela kartica bi bila hladna. Kontam ja da VRM-ovi mogu da rade na 100C, ali to je previše ako očekuješ višegodišnju eksploataciju kartice ili neki malo jači overkloking. Taj accelero je fantastičan cooler i performansama šije svaki stock cooler. To je činjenica. I krivo mi je što je hlađenje VRM-ova tako rešeno. Kontam da bi i cena bila veća, ali onaj ko kupuje custom cooling kao što je accelero, sigurno ga ne kupuje da bi ga stavio na GTX1050ti.

Nemam VRM i MEM temp ni u hwinfo ni u gpu-z, da li ima neki program da isčitava ili je to tako kod nVidie?

Nvidia nema ta očitavanja, tako da nikakav program ne pomaže.

Isto me teši što Aorus modeli imaju više VRM sekcija (12+2) pa verujem da su rasterećenije i hladnije tokom upotrebe...

Ja imam 3070 Aorus Master koja je već overklokovana fabrički. I njen cooler je dizajnom sličan tvom accelero-u. Stim da se kod mene tačno vidi da ceo cooler naleže na GPU, i VRM-ove, i video memoriju. Takođe ima debeli aluminijumski backplate i thermal pad koji naleže na GPU sa zadnje strane. Cela kartica je u sendviču i totalno pokrivena hlađenjem. Nije hladnija, jer Gigabyte zbog tog efikasnog hlađenja daje prioritet tišini uz nešto veće temperature. Kada u MSI afterburneru promenim fan curve, kartica postaje nešto bučnija, ali su temperature mnogo niže. Ja sam zadovoljan jer je sve moguće podesiti po sopstvenom ukusu.
 
Moze ugrubo objasnjenje za DLSS, sta je, kako radi, i kako uopste dovodi pojasnjenja performansi? Pitam za 2060.
 
 
temperature su sjajne
 
Nazad
Vrh Dno