Šta je novo?

GeForce RTX 2000 Thread

Pa lepo sam ja odavno rekao da će 2060 da koriste samo devojčice :)....
 
Pojavila se Zotac 2060 kod nas na tržištu , cena samo 49000 dinara :smash:
 
Ma ne znam samo ko ce uopste i kupovati GTX 1660 Ti... kakvo njesra i jos 300 dolara, znaci kod nas 400e za sta..
 
Suve GTX 1070 performanse, to ne bi trebalo sad da izbacuju za više od 250€. Mislim da će ovom kartom da ciljaju RX 590 a tu nije teško ponuditi bolji performance/$.

Inače, ima RTX 2060 Ventus na KP za 377€. Nešto je brži od FE varijante.
 
Ne deluje lose ventus. Bilo bi super da se po toj ceni pojavi onaj OC Palit. Nesto je brzi od ventusa.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Raytracing bez RT jezgara
https://www.3dcenter.org/news/raytr...uft-mit-guten-frameraten-auch-auf-der-titan-v

Ta ce da menja 1070 po ceni i performansama, za 300e bice OK.

Treba da menja GTX 1070 koja se sad može naći za ~300€. S tim što će 1660 Ti imati istu cenu, 2 GB memorije manje, a ne bi me čudilo ni da bude malo sporija. Bilo bi dobro kad bi je spustili na ~250€, pa da AMD spusti cene za RX 570/580/590, ali ne verujem da će se to desiti
 
Poslednja izmena:
Bilo je o tome. Ipak je u pitanju velika razlika - na Roterdam mapi preko 40% u koristi Turinga. Plus je ovde u pitanju Volta koja ima 5000+ CUDA procesora i Tensor kao i to što deli mnogo sličnosti sa Turing arhitekturom. Mada opet, čudi da se i tako nosi kad nema dedicated hardware. Treba još i proveriti validnost ovih informacija..

Gotovo sam siguran da će taj 1160 ili kako će se več zvati, biti lansiran za ispod 300€ jer po toj ceni nema smisla - RTX 2060 je na samo 50€ više a nudi 15-20% veći FPS plus RT. Mislim da će mu MSRP biti 249 ili 279$.

@alokiN: pojavio se Palit po istoj ceni ali na žalost nije OC
 
Poslednja izmena:
Kakve polovne i rudarske, gledam šta nude Amazon, Mindfactory i ostali (tj. geizhlas.eu)

@DAS
RTX ima veći klok, tj ~9% veće compute performanse (TFLOPS) i ~3% veći mem. protok. I naravno RT jezgra. I opet na nekim mestima ima samo 10-20% veću prednost. Zato kažem da je trebalo koristiti RT za razvoj (tj. da bude samo u Quadro, eventualno TItan kartama), ako su već sigurni da je to budućnost, a ne naplaćivati gejmerima taj trošak. S druge strane, kad ljudi hoće da plate, što bi ih neko ograničivao, tako da je sa te strane RTX skroz ok
 
Poslednja izmena:
Kakve cene covece...
Na KP RTX2080 - 870/880-960e, RTX2080Ti 1220-1500e.

Ne znam, placati isto identicne performanse kao prosla serija, dobijes RT, izgubis video memoriju... sta je tu interesantno gledati uopste.
Presipaju iz supljeg u prazno zato sto imaju pouzdane informacije, bolje nego mi kakav Radeon naslednika Vega moze biti.
 
10-20% je samo na mestima gde ima malo RTX efekata. I kažem trebalo bi proveriti da li je ovo uopšte validno..dolazi sa jednog izvora, treba potvrditi sa više izvora da bi moglo da se smatra istinom.

Dosta ljudi smatra da je RTX loš jer ima samo par igara koje ga koriste a ne kapiraju da prvo karte treba da postoje da bi developre počeli da implementiraju te efekte u software.
Ako bi RT bio prisutan samo u profi kartama, niko od developera ne bi ni razmišljao da ubacuju RTX efekte u svoje igre.

Slažem se - deluje da je malo forsirana cela priča ali zato kupci RT karti imaju velika očekivanja i zato nVidia mora da gura jako saradnju sa developerima. Za godinu dana će biti ili mnogo bolje ili će se cela priča polako gasiti..

@Patient Zero: opet ti sa tvojim cenama. Kupio si polovan GTX 1080 Ti i porediš sa novim najskupljim RTX 2080, vrlo realno. Postoje RTX 2080 za ispod 700 evra već uveliko.
 
Poslednja izmena:
Dosta ljudi smatra da je RTX loš jer ima samo par igara koje ga koriste a ne kapiraju da prvo karte treba da postoje da bi developre počeli da implementiraju te efekte u software.
Ako bi RT bio prisutan samo u profi kartama, niko od developera ne bi ni razmišljao da ubacuju RTX efekte u svoje igre.

Slažem se - deluje da je malo forsirana cela priča ali zato kupci RT karti imaju velika očekivanja i zato nVidia mora da gura jako saradnju sa developerima. Za godinu dana će biti ili mnogo bolje ili će se cela priča polako gasiti..

Nije rtx los, nego je glupo biti early adopter i placati masno grafike koje imaju tehnologije koje su implementirane u 1-2 igre. Cekas omasovljenje, i kupis u sledecoj generaciji.

Ionako treba da se silazi u nizi nm proces (7-10nm), te prelazne kartice (u smislu tehnologija i proizvodnog procesa) treba zaobilaziti.
 
Tako nešto i ja ja gledam - sledeća serija u 7nm će sigurno biti bolji buy od ove.

Ali smatram da je ovo što nVidia pokušava značajno jer potencijalno može biti game changer pa mi otuda nije jasno otkud toliko negodovanje.

Ko misli da RT ne vredi, imao je opciju da kupi Pascal, polovnu kartu ili na sniženju. Mnogi su ovo i uradili.

Sad ce uskoro Metro Exodus, pa da vidimo performanse.

Da, i tu je u opticaju Global Illumination. Videćemo koliki hit će imati na performanse, verovatno će i to da peglaju nakon izlaska igre.

Nego šta bi da Tomb Raider-om ? :)
 
Obećali su RT i DLSS implementaciju kroz post-release zakrpe, ali i dalje ništa. Nije ni čudo ako se uzme u obzir slaba prodaje same igre.
 
Koji su ovo šokovi...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Konacno igra sa 60fps na RTX 2080Ti!!
 
Nije rtx los, nego je glupo biti early adopter i placati masno grafike koje imaju tehnologije koje su implementirane u 1-2 igre. Cekas omasovljenje, i kupis u sledecoj generaciji.

Upravo to. ne znam što u se ljudi toliko primili na RT, to neće ljudski da bude implementirano bar još par godina...

Nego...Hardware Unboxed RTX 2060 benchmark: https://www.youtube.com/watch?v=_3IxsXoVimU

Kad su i ovi priznali da je 2060 dobra kupovina...so im se cedi iz očiju.
 
Ako je neko imao dilemu da li je 1070ti jača od 2060, verovatno više nema dilemu :d

Ali je zato GTX1080 jaca. Kako su iskusno spremni da ljudima uzmu iste pare za iste performanse kao pre 2 godine.
Pa to je cudo jedno. GTX1080 nove i dalje kostaju oko 500e, polovne manje od 400e... RTX2060 380-440e.
Vrtimo se oko istog. Problem je veoma mala ponuda polovnih GTX1080 cija bi realna cena bila oko 380-400e za neke ne bas nabudzene modele.

RTX performance i cena su tako pozicionirane da biras hoces li novi RTX 10-15-20% slabiji ili polovni Pascal visa klasa a malo jaci.
Ili hoces bas zestoko da doplatis da bi uzeo jace RTX.
 
Ima sada "kod nas" RTX 2060 Ventus OC za 350e. U proseku je tek nekoliko procenta sporija od GTX 1080. Čak i polovnu GTX 1080 da juriš teško da može mnogo niže od toga.
Tako da opet nisi u pravu sa tvojim cenama.
 
Ima sada "kod nas" RTX 2060 Ventus OC za 350e. U proseku je tek nekoliko procenta sporija od GTX 1080. Čak i polovnu GTX 1080 da juriš teško da može mnogo niže od toga.
Tako da opet nisi u pravu sa tvojim cenama.

Pa kako nisam u pravu ako RTX2060 kosta oko 350e, ili malo vise, a slabija je od GTX1080. Kojih doduse nema ali cena ne bi smela da bude preko 420eura.
To znaci da si na istom ili slicnom... Skoro isto platis malo slabiji RTX ali nov nego polovni malo jaci Pascal.
Mada sobzirom da je cena GTX1080Ti isla 450-600 a realna oko 500 eura sada ili malo vise za bolje modele onda GTX1080 ne bi smela da bude vise od 400,
ali nema ih i mislim da se ne isplati prodaja njih sada. Mislim uopste se Pascal ne isplati prodaja boljih modela sem ako te ne zanima da li hoces da platis 300-500 eura vise za RTX. Tj za RTX2080Ti ti nije dovoljno ni 500eura da dodas. Moras 700eura da dodas ako imas GTX1080Ti. Znaci celu graficku kartu skoro dodajes kao da nemas nista a ne top model prethodne serije.
A i to bi verujem progutali mnogi da je razlika 70-80% kao kada je Pascal izasao, a ona je 30%. Nemas ni za toliko da skocis sa 1440p na 2160p i da zadrzis setovanja.
 
Poslednja izmena:
Vjerujem da ce sa narednim verzijama drivera RTX 2060 da prestigne GTX 1080, sad kad bi uzimao ne bi se dvoumio izmedju RTX 2060 i GTX 1080, jedino sta moze biti neki razocaravajuci faktor 6GB memorije kod RTX 2060.
 
Zapala mi za oko opasno ova RTX 2060 za ~350e. Presao bih sa gtx 670. Samo da pododjem sa budzetom malo, stize sl. nedelje 32'' 144hz monitor.
 
Vjerujem da ce sa narednim verzijama drivera RTX 2060 da prestigne GTX 1080, sad kad bi uzimao ne bi se dvoumio izmedju RTX 2060 i GTX 1080, jedino sta moze biti neki razocaravajuci faktor 6GB memorije kod RTX 2060.

Mene jedino to odbija, inace bi uzeo zbog RT i DLSS.
Sacekacu i da izadje novi Metro da vidim RT perf.
 
Zapala mi za oko opasno ova RTX 2060 za ~350e. Presao bih sa gtx 670. Samo da pododjem sa budzetom malo, stize sl. nedelje 32'' 144hz monitor.

Mene kod tog modela nervira sto moram da kupujem nov DP kabl i DP na DVI-D/HDMI adapter... TV mi je povezan sa HDMI a monitor nema DP ulaz.
 
Nazad
Vrh Dno