Šta je novo?

GeForce RTX 2000 Thread

Poslednja izmena:
NVidia je objavila konačne cene i specifikacije za Super modele: https://videocardz.com/81149/nvidia-geforce-rtx-super-series-final-pricing-and-availbility-date-leaked

TL;DR

RTX 2080Ti - $999
RTX 2080S - $699 (23. jul)
RTX 2080 - navodno EOL, još nije sigurno
RTX 2070S - $499 (9. jul)
RTX 2070 - navodno EOL, još nije sigurno
RTX 2060S - $399 (9. jul)
RTX 2060 - $349 (kao i do sada)

Izgleda nema ništa od pada cena, lol.

2070s deluje primamljivo, ako se izuzme da je cela ova generacija preskupa. Iskreno se nadam i da ce u EU biti identicna cena do ~550e.
 
Hm, vidim da je video koji sam postavio izbrisan, nadam se da je neko video.

Tj, da ne izgleda da sam nešto postavljao bezveze.
 
Moraće da se zovu tetke, ujke i ostala rodbina u EU i USA da bi se ove S verzije pazarile po realnim cenama. Ovde kod nas što više izbora u kartama to više cene.
 
https://blogs.nvidia.com/blog/2019/06/11/blockbuster-games-ray-tracing-e3/

Većina igara najavljenih na E3 će podržavati RTX. Pored pomenutih u ovom blogu tu je jos i Doom Eternal.

Ovaj Control mi deluje kao da će da odskoči od ostalih igara po RT efektima..

A inače, za sada igra sa najviše RT efekata je Quake II :D

A evo kako rade različite karte kada se RT koristi za nekoliko efekata odjednom (real-time lighting, shadows and effects)

Q2-RTX-1440.jpg
 
Poslednja izmena:
Ako se dobro sećam 2 jul je bio najavljeno kao datum predstavljanje RTX Super serije?
 
Moram ponovo da ogledam, ali meni taj Control na prvi pogled izgledao kao da su ga namerno osakatili bez RTa, da bi navukli ljude kao da je RT ko zna sta kad ga ukljuce.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
relative-performance_2560-1440.png

https://www.techpowerup.com/review/nvida-geforce-rtx-2070-super/

Kao što sam pretpostavio - RTX 2070 Super je dosegao do Geforce GTX 1080 Ti / Radeon VII

Ono što mi se sviđa je to što se ne spominje veća cena za FO varijante već samo 499$. Takođe, po tabelama na Anandu FO i referentne karte imaju identične klokove.

RTX 2060 Super:

relative-performance_2560-1440.png

https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-2060-super/
 
Napravili su dobar posao, što se tiče performansi i efikasnosti. Problem su cene...

2060S ima MSRP od 400$, ko zna koliko će biti kod nas i u okruženju, verovatno 400-450€, a obična 2060 može da se nađe za 320-330€. Ne isplati se +100€ za +10% performansi...
 
pa nije losa ni cena ako je preporucena $499 za kartu u rangu 1080Ti.
bice sigurno malo vise ali nece sigurno biti kao 1080Ti.
 
Slažem se za 2070S, nema propisnog konkurenta (za sada, videćemo šta će Navi da donese). Ima Vegu 64 koja je slabija i daleko neefikasnija, ima Radeon VII koji je 700$ i takođe vuče dosta, tako da je očigledan izbor za one koji mogu da priušte...

Sa 2060S je već komplikovanije, kao što sam napisao ispod...odlična karta, bolja od 1080 a vuče manje nego RX 580, ali se prosto ne isplati pored regularne 2060-ice, a doći će i Navi.

EDIT: Evo i Gamers Nexusovog testa 2060S i 2070S:

 
Poslednja izmena:
ne znam gde si nasao novu 2060 za 320e.
najjeftiniji i najgori model sa jednim ventom je 360 kod madjara.

ja gledam nesto sto ce da zameni ove izgazene 1080Ti tako da cak i 600e za novu 2070S mi je odlican deal jer je nova karta. zavisi i na kojoj se rezoluciji igras i sta igras...
amd nisam nikad ni razmatrao a imam i g-sync monitore.
 
Jesi li sortirao po ceni? :) Ima Inno3D, Palit i Gainward 2-fan modela po 330-340€...neki lik je prodao Ventus za 320. Čak i po toj ceni je isplatljivije od koliko god će biti 2060S...

Sačekaj Navi, možda će biti vredne kupovine.
 
naravno da jesam, najjeftiniji je ovaj nikakvi gainward od 360e, sa dva venta je oko 375e :)
mada ne znam ko razmatra kupovinu bas najgore i najjeftinije izvedbe...

nema veze, da ne idem u off. cekamo cene kod komsija pa da se pazari nesto...

ne odgovara mi amd nikako.
 
Poslednja izmena:
relative-performance_2560-1440.png

https://www.techpowerup.com/review/nvida-geforce-rtx-2070-super/

Kao što sam pretpostavio - RTX 2070 Super je dosegao do Geforce GTX 1080 Ti / Radeon VII

Ono što mi se sviđa je to što se ne spominje veća cena za FO varijante već samo 499$. Takođe, po tabelama na Anandu FO i referentne karte imaju identične klokove.

RTX 2060 Super:

relative-performance_2560-1440.png

https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-2060-super/
Jel tačan odnos između ostalih karti sa slike (serija 1 i 2 recimo)?
 
^ trebalo bi da bude priblizno tacan.

Kada bi nereferentne karte bile oko 500-550 eura bile bri prave bombone.

Treba videti i sta moze 2080 S ona bese ima gpu kao i 2080 Ti ?

Moja GTX 1080 za koji dan puni 3g, ni jednu kartu nisam cuvao tako dugo. :D
 
Poslednja izmena:
Mislim da onda i vredi prodati 1080 Ti i menjati je za RTX2070 S jer uprkos tome sto 1080 Ti ima sirove snage, Ray Tracing ce vremenom sve vise biti zastupljeniji i znajuci Nvidiju osakatice oni staru generaciju drajverima a sta znam, RayTracing u Control, COD MW, Cyberpunk-u deluje mi da ce dobro to da izgleda
 
naravno da jesam, najjeftiniji je ovaj nikakvi gainward od 360e, sa dva venta je oko 375e :)
mada ne znam ko razmatra kupovinu bas najgore i najjeftinije izvedbe...

nema veze, da ne idem u off. cekamo cene kod komsija pa da se pazari nesto...

ne odgovara mi amd nikako.

RTX 2060S donosi značajan boost performansi u odnosu na RTX 2060 ali ne i boost vrednosti. Ja sam nedavno kupio "srednji" Asus RTX 2060 za 350e u Nemačkoj maloprodaji (Saturn) u paketu sa odličnim mišem i podlogom (vrednost bar 50e).
 
Znacajan boost performansi?

Ja ovde vidim 10% vise max, po hw unboxed (apsolutno legitimni, kao i uvek) za 50$ visi msrp odnosno visi za 15tak procenata?
Ako je rtx 2070 bio los launch, ovo je minimum u istoj ravni.

Da sklonimo cene na stranu, davno prezvakana prica gde se nista ne moze promeniti, ovaj rtx 2070 super je trebao biti rtx 2070 na launchu. 2060 super je tezak fail.
 
Zavisi kako gledaš na to. U poređenju sa 2060, 2060S se ne isplati. Ali ako vidiš da praktično dobijaš 2070 (nekoliko % razlike) za 100$ manje, onda uopšte nije loša. Zavisi da li gledaš iz perspektive nekog ko merka 2060 ili nekog ko merka 2070...
 
Po cenama koje sam video (geizhals.eu), 2070 i 2060S koštaju isto, tako da iz koje god perspektive da se gleda, nema razlike. U svakom slučaju i nije neka ponuda u odnosu na 100€ (manje više) jeftiniju 2060/Vega 64 kartu. A nijedna opcija nije tako dobra kao Vega 56 koja nudi 20% manje performanse za 200€ (45%) manju cenu. A za 1080p ne vidim razlog kupovine karte od 450+ €, čak i ako neke novije igre traže 2060 ili čak 2070 za 60+ FPS /full Q. Konzola košta toliko, a duže traje i manja je zajebancija. Naravno, ne gledam u tuđi novčanik i svako preplaćivanje podržavam, pošto to pokreće ekonomiju ;)
 
Poslednja izmena:
Pa ovo su karte za 1440p rezoluciju a ne 1080p. S tim što 2070S je neka ulaznica u 4K dok će 2080S biti sasvim solidna 4K karta.
Vega karte su u fazi rasprodaje, zato su i te cene. Kad se rasprodaju, u ponudi AMD-a biće samo Navi karti (osim Radeon VII kao high end koji nije imao smisla u startu a sad tek nema).
Slično je bilo i sa Pascal kartama kad je lansiran Turing, bile su povoljnije ali sad je ostao samo Turing.
 
Zavisi kako gledaš na to. U poređenju sa 2060, 2060S se ne isplati. Ali ako vidiš da praktično dobijaš 2070 (nekoliko % razlike) za 100$ manje, onda uopšte nije loša. Zavisi da li gledaš iz perspektive nekog ko merka 2060 ili nekog ko merka 2070...

Upravo to. Ja sam uzeo 2060 malo pre najave Super serije. Kad su najavili mislio sam da sam se zeznuo, ali sad mi je jasno da svakako ne bih doplatio za Super.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znacajan boost performansi?

Ja ovde vidim 10% vise max, po hw unboxed (apsolutno legitimni, kao i uvek) za 50$ visi msrp odnosno visi za 15tak procenata?
Ako je rtx 2070 bio los launch, ovo je minimum u istoj ravni.

Da sklonimo cene na stranu, davno prezvakana prica gde se nista ne moze promeniti, ovaj rtx 2070 super je trebao biti rtx 2070 na launchu. 2060 super je tezak fail.

Da li je ubrzanje 10, 13 ili 15% zavisi od igara koje posmatraš, i nije beznačajno. Uz to dobijaš više Raytracing jezgara i 33% više memorije što može biti bitno za godinu ili dve. Mislim da ćeš mnogo više primetiti ubrzanje raytracing naslova za 15% nego ubrzanje standardnog igranja osim ako ne igraš u 4K. RTX 2060S je daleko od teškog faila i nudi približno onoliko koliko je skuplja od početnog RTX 2060.
nVidia je izbacila karticu koja će biti neznatno brža od RX 5700, plus će nuditi Raytracing i nVidia ime, sve za slične pare kao RX 5700. Ako AMD ne napravi prijatno iznenađenje po pitanju performansi, moraće da snizi cenu da bi prodavao nove Navi kartice.
 
Nvidia ime? Kao navedena, pretpostavljam prednost....nema sta dalje da se diskutuje.

Nego, odakle info o performansama 5700?
 
Nazad
Vrh Dno