Šta je novo?

GeForce RTX 2000 Thread

imate li gpu sag bez tog dodatka?
vidjam ga svuda pa zato pitam da li se karta bas toliko savija.
Ima tezinu, nije da nema, a duza je 3cm od recimo strix.

Nije bas potrebno ovo, ali je doslo, pa sto da ne, ne skodi :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Doslo je i uz moju Duke ali mi se ne svidja jer mi je nekako glomazno i sareno a nemam ni mesta za to :)
 
@Xepoj
ocisti malo tu prasinu, sunce ti poljubim.
 
Cisceno je, nema mnogo prasine uopste :)
Ostalo malcice u cosku na napajanju, sto je posle obrisano, a gore na cpu kuleru je desni fan izdignut zbog ram memorije i bukvalno duva direkt tu na vrh kulera i i ako sam prebrisao, vec je opet prasina :)
 
I'm jelly af.
Iako mi se ne svidja ovaj "zmaj" na Duke kartici, osim toga, izgleda maksimalno impresivno tbh.

Also @Xeroj87 mora da padne neki upgrade kućišta, gre'ota :D
 
Neka, sada sam dokupio 3x14mm Noctua, sto znaci da imam 6 Noctua fanova unutra, super 'ladi za sada. Jedino je bedak sto mi fanovi vrede vise od kucista :D
Vazno da nije bucno i da gpu radi na 65c :)

Hteo sam duzmem sl600 CM, ali ne moze da stane gpu nazalost...
Pa kada budem imao love za bacanje, pasce najverovatnije be quiet dark pro 900 rev.2


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
izvrteh Crytek-ov Neon Noir benchmark pa neka se pridruzi jos neko ako bude voljan :)

1920x1080 - ultra

GameLauncher_2019_11_27_16_39_18_037.jpg

2560x1440 - ultra

GameLauncher_2019_11_27_16_48_04_244.jpg

3440x1440 - ultra

GameLauncher_2019_11_27_16_46_07_535.jpg
 
Evo skidam, pa cu da odradim u 1080p i 2160p.
Taman i da vidimo koliko utice na performanse duplo losiji cpu.

Steta sto nemas 4k, voleo bih da znam koliku tu razliku cpu pravi.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
steta sto ti nemas ultrawide :D
moze da se postavi i 4k rezolucija u testu koliko se secam.
odradi ako mozes i 1440p.
kratki su testovi, ja sam postavio fullscreen, loop off.
i mene zanima ima li razlike. ti imas malko noviju kartu ali nisu bas neke ogromne razlike u pitanju izmedju njih.
okaci kad izvrtis...
 
Poslednja izmena:
Veruj mi, 55" na metar od glave je i ultra wide i ultra high :D

Ok, benchmark je totalno gpu, cpu cak i na 140,150fps ladi muda na 40-60% i ako mi je gpu usage padao i do 80% na 1080p, ne znam zasto, mozda ima neki fps limit...

Elem, evo rezultata.

1920x1080
GameLauncher_2019_11_28_21_28_31_685.png

2560x1440
GameLauncher_2019_11_28_21_30_46_806.jpg

3840x2160
GameLauncher_2019_11_28_21_48_26_143.jpg

Ocekivano, razlika na 1440p, gde je vise gpu bound i gde je stalno na 99% je veca.
 
Poslednja izmena:
pa finu razliku pravi ta 2080S na 2560x1440. isto si na ultra vrteo?
jeste da je sintetika ali nisam ocekivao ovoliku razliku.

ja sam isto jurio 2080S ali su sve 3slot ili 2.75 pa ne mogu kod mene a razlika izmedju njih je bukvalno 5fps-ova.

ako se setis nekog bencha gde je uposljen vise cpu javi pa da izvrtimo posto i mene zanima koliko ima dobiti zbog jaceg cpu-a.
 
Pa u sustini, trebalo bi da je oko 10% razlika izmedju 2080 i super.
Meni je realno trebala 2080 ti, ali nisam hteo da dam 500e vise samo da ne bih smanjivao par stvari u igrama...taman ova da izdrzi do 3 serije.

Ne znam ni jedan benc da koristi cpu, a pogotovo na iznad 1080p.
Ali generalno, ovaj moj cpu je gotov, vec i u RDR2 4k dolazi do 90, 95% usage na trenutke(da ne spominjem djubre od Ubisoft naslova i njihovih 12 DRM-ova)...da imam 2080ti, bio bi bottleneck.
Tako da cekam sledeci gpu i cpu lineup, pa da gladujem neko vreme...
 
Jel zna neko da li se Nvidia GeForce RTX 1650 Super ocekuje kod nas pre Nove Godine?
 
Ne postoji rtx 1650, najslabija rtx je rtx 2060.
A sto se toga toce, mozda ti je bolji izbor polovna 1060, a i od nove sumnjAm da ce biti nesto jeftinija.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa u sustini, trebalo bi da je oko 10% razlika izmedju 2080 i super.
Meni je realno trebala 2080 ti, ali nisam hteo da dam 500e vise samo da ne bih smanjivao par stvari u igrama...taman ova da izdrzi do 3 serije.

Ne znam ni jedan benc da koristi cpu, a pogotovo na iznad 1080p.
Ali generalno, ovaj moj cpu je gotov, vec i u RDR2 4k dolazi do 90, 95% usage na trenutke(da ne spominjem djubre od Ubisoft naslova i njihovih 12 DRM-ova)...da imam 2080ti, bio bi bottleneck.
Tako da cekam sledeci gpu i cpu lineup, pa da gladujem neko vreme...

trebala je i meni 2080Ti ali sam jednostavno imao zacrtan neki limit i nisam hteo da dajem preko 1000e i za grafiku jer sam bas pre toga dao toliko za monitor. ova Duke OC me je izasla 770e nova.
grafe se realno najcesce menjaju tako da je za sada ova skroz ok i ne patim da bude "sve na ultra".
ubi naslove nisam pipnuo godinama a uglavnom igram starije igre i jos ih imam na cekanju tako da lagano...

rdr2 jeste bas gladan za cpu resursima i tu vec 4c/8t verovatno dolazi do limita... mozda ga i 4K rezolucija dodatno nategne.
kod mene je 8700K bio na nekih 30% uz povremeni peak do 40 dok sad ovaj 9900K landara na oko 10%.

ja cekam samo grafiku pa ako neka 3080 bude znatno jaca onda takodje idem na dijetu... ostalo ne diram neko vreme sto se tice obe masine (mada svaki put to kazem) :)
 
Poslednja izmena:
vec i u RDR2 4k dolazi do 90, 95% usage na trenutke(da ne spominjem djubre od Ubisoft naslova i njihovih 12 DRM-ova)...da imam 2080ti, bio bi bottleneck.
Tako da cekam sledeci gpu i cpu lineup, pa da gladujem neko vreme...


DX12 ili Vulkan? Meni je ista situacija sa DX12 pogotovo u Saint Denis-u, ali na Vulkanu bukvalno zakucano 60fps na 4K bez problema, CPU usage bar 30-40% manji.
 
Vulkan.
Zavisi gde, vec u Valentine ide na 80-90%, posle isto u drugim gradovima, nemoguce da ti je mali cpu usage, sa jos jacom kartom i slabijim cpuom.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije mali usage, ali u poredjenju sa DX12 je minimalno 30% manji.
Danas sam igrao oko 2h i mogu reci da je veca vjerovatnoca da padne fps ispod 60fps zbog GPU-a nego CPU-a, igra radi 90% vremena na 60fps, pad kada se desi bude tu negdje oko 55 ili sl, maltene neprimjetno.
Mix High/Medium. Naravno, na nizim rezolucijama postaje CPU veci problem, ali fps je toliko visok da mi i nije bitno, uglavnom igram se na 4k i zbog tog sam i uzeo kartu.
 
Poslednja izmena:
To sto pricas je nemoguce.
30% manje od 100% usage-a, znaci da imas maksimum 70% cpu usage sa vecim fpsom i jacom kartom od moje, na slabijem procesoru od mog...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Meni na 9900k (4.9) i 1080p igra zuji na 20-30% cpu usage, i apsolutni bottleneck je 2070s. Grafa cak ume i da udari u dignuti power limit, a cpu bleji na 60c...

Nakon ovih par patcheva mislim da su smanjili cpu zahtevnost, ili su mi oborili detalje u cfgu a da to ni ne znam... kad bolje razmislim, od nedavno imam utisak da se draw distance senki smanjio, tj da ima vise popina.. mozda je zato


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ovde je 90% vremena 30-60% usage, pogotovo sto pricamo o 4k, gde je gpu dosta veci bottleneck, ali u gradovima ide na 70, 80, 90...ne konstantno, naravno.

Zato i cekam novu seriju gpua i novu seriju cpua, pa da menjam sve djuture, jer je ovo poslednja gen da moze u svakoj igri da radi cpu bez bottlenecka, ne racunajuci Ubishit.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Koja edicija RTX 2070 Super je vredna kupovine? Izgleda da cu se uskoro prebacivati sa GTX 1080, pa mi se to nametnulo kao dostojna zamena za ne previse novca doplate...
 
Ja uzeo skoro Gigabyte windforce oc 3x. Za sada tiha i brza.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Hvala, vidim da ta konkretno vazi za mid-range best buy izvedbu i za 2070 Super a i za 5700 XT (maltene identicni ventovi itd.). Ujedno sam dosta i cituckao danas, ne mogu da dokucim od ovih silnih sintetickih testova koji je merodavan za score-ove.
Svakako je 2070S nacelno brza od 5700 XT (sto je i moja dilema, ocigledno). Videh i da su ubrzali novim drajverima cak i do 30% Super-ku tj. generalno RTX. Doduse price per watt je u korist AMD-a, ako striktno tako gledamo. Skontao sam da kod nas preko madjara razlika u ceni izmedju dva Gigabyte-a npr. izadje nekih 60ak eura, sto je ok.

Opet, video sam i post o ovom zakonu sa kuririma i celom tom novinom, ali vidim da su cene opet bolje nego u domacim radnjama. Imam malo problem da kupim grafiku u rangu 1080Ti, koja je 3 godine stara fakticki, a opet - nije da pomak ne postoji naspram obicne 1080ice. Tezak izbor - dati vise love za 2070S ili opet zastekati nesto malo (realno smesno) razlike pa kasnije preci na novu seriju, kada bude... Nije ni lose sto postoji dilema, znaci da je izbor postojan, ako nista. :)
 
RTX 2070S ne da je brza nego nisu u istoj kategoriji. GTX 1080 Ti je znacajno brza karta a Super je ispred nje tako da takvo poredjenje nije uopste za dilemu.
Non referentni RTX 2070 Super je na nivou performansi RTX 2080. Znaci neka OC verzija. Generalno smatram da je RTX 2070 Super u ovom trenutku najbolja kupovina do sledece generacije.
Sve iznad toga je znacajno vece ulaganje.

Evo cisto radi neke preglednosti na TPU-u.

relative-performance_2560-1440.png
 
Hvala i tebi, to sam takođe uglavnom video kao zaključak svih benchmarka. Naravno, ima uvek poređenj iz određenih igara gde AMD radi bolje i obrnuto. Najgore je što je većina testova urađena letos recimo, tako da je mnogo toga kroz drajvere promenjeno.
Superka ima isti GPU chip kao 2080, koliko sam video, donekle presedan da obična 2070 i Super ne dele isti GPU, ali hej - još bolje. Upravo ono što si pomenuo - skoro 2080 performanse za dosta manje love (oko 11% je sporija superka okvirno).

Video sam da je MSI Gaming X trio dosta hvaljena edicija, čak kao jedna od najboljih. Za neku sličnu lovu kod nas se može pribaviti i Gigabyte WF. To je neka dilema ATM, nisam video neko treće rešenje?
 
Ja imam Giga 2070 super gaming OC i temp nije presla 67c ni posle pet sati rdr2. Oc je 2040/7900 sto je neki prosek


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Porucena Giga 2070S OC edicija, stize za 10 dana, pa ono, verujem da ce to u kombinaciji sa ostalim sto imam biti to za neki period. Mozda jos 16GB rama, ali otom-potom. :)
 
Nazad
Vrh Dno