»RSS Benchmark sajt

Strana 79 od 79 PrvaPrva ... 29697576777879
      Prikazani rezultati od 1.171 do 1.176 od ukupno 1176

Tema: GeForce RTX Thread

OC Guru Avatar korisnika PCBeast
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        6.946
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel 8700K@5.2 Ghz/ Swiftech XT/MCP655,Danger Dan Triple Xtreme x2
        • MoBo: Asus Maximus X Hero
        • RAM: G.Skill 3866 Mhz
        • VGA: GeForce® RTX 2080 SUPER™ GAMING OC
        • MON: Dell S3220DGF
        • HDD: Samsung 850 Evo 512/Western Digital VelociRaptor/Hitachi 2TB/Samsung 1TBx2/Samsung 850 Pro
        • OPT: Liteon
        • Case: CM COSMOS II 25th Anniversary Edition/CM Stacker 832 Black Edition/Enermax Revolution 1050w
        • SND: Creative Titanium HD
        • LAP: Apple MacBook Pro, Apple Ipad Air 2
        • TV: Samsung UE40D5000
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech MX Revolution/G9/Logitech QuickCam 4000 Pro ,Logitech RumblePad 2 Double Vibration
      3. @Anarki

Moguce je da si permutovao. Svi koji imaju neki hint kazu da ce Ampere biti 50% brzi od prethodne generacije overall.
        Evo sta kaze techradar:>

Big performance boost

Nvidia’s next-gen graphics cards are expected to be built on a 7nm process,
        and while any spec or potential performance details have been pretty thin on the ground with leaks thus far,
        we have heard that the GPUs could be up to 50% faster than Nvidia’s existing Turing cards and will offer a major performance jump with ray tracing.

There’s also the tantalizing possibility that the high-end cards like the RTX 3080 and 3080 Ti could be cheaper than the existing top-of-the-line efforts, which would obviously be a very welcome change, too.

From what we’ve heard thus far, then, Nvidia’s next-gen graphics cards are shaping up to be pretty impressive, and they could launch in a timeframe where they might seriously mess up AMD’s high-end Navi GPU launch (a product which is expected to go on sale at some stage this year, possibly around the middle of 2020 according to previous speculation).

https://www.techradar.com/news/nvidi...-soon-as-march

Sto se tice TDP-a on ne moze da ide u nedogled upravo zbog disipacije.
        AMD mora da radi na smanjenju potrosnje, tj da poboljsa perf/wat kako bi odskocili.
        300w karta vec "mora" pod vodu, za 350w je to jedino i opcija a to ne ulazi u referentni dizajn a podize znatno cenu proizvoda.

@Lemaja

Napisao sam vezano za Big Navi a ne za AMD procesore. Zaboravljate da je to samo prosirena verzija vec oprobane arhitekture, veci chip od onog sto se sada nalazi u 5700/XT.
        Nema tu nista spektakularno niti revolucionarno. AMD da bi sustigao nVidia-u mora da izbaci revolucionarnu arhitekturu koja ce im u startu doneti duplo vece performanse ili bar nekih 60-80% skok za pocetak.
        nVidia sta god da izbaci u trenutku, uvek ima lufta da izbaci jos jace. To vam je valjda posle svih ovih godina jasno da oni nemaju deficit u performansama.

Member Avatar korisnika vatrogasac53
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        924
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel 9900k
        • MoBo: ASUS ROG Strix Z370-F Gaming
        • RAM: G.Skill Trident Z 3200Mhz cl16
        • VGA: RTX 2070 Super
        • MON: BenQ Design 4k 27"
        • HDD: Samsung 840 Evo, WD Red 2Tb
        • OPT: Teleskop
        • Case: Next Fractal R5
        • SND: USB Dac
        • INET: DSL
        • Ostalo: Valjevsko pivo
      6. Ne može i jare i pare.

Ako flagship Ampere bude najbolji na tržištu, bez odgovarajuće konkurencije od strane Radeon grupe, može ima najveću cenu. Zašto bi 30% jači 3080Ti bio po ceni 2080Ti, ako od konkurenta nema ni traga ni glasa?

Ampere će imati bolje perfomanse,min 20% - eventualno 30% u odnosu na Turing. 7nm proces će dati još manji TDP i dodatno otežati prodaju jačih Navi kartica.
        Isti taj TDP se stalno zamera Intelu, a Radeon je zadnjih par godina bojleru odnosu na zelene. Da ne pominjem da o cenama high end kartica najviše pričaju oni koji ih nikad neće ni posedovati.

Uostalom saznaćemo za 6 meseci sve.

Member Avatar korisnika Leon4
        Na forumu od
        Aug 2008
        Poruka
        1.395
      8. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core i7-2600K @5.0ghz @Noctua NH-U14S
        • MoBo: Gigabyte GA-P67A-UD4-B3
        • RAM: Corsair Vengeance DDR3 1600MHz 16GB (4x4)
        • VGA: ASUS ROG STRIX RTX 2080 Ti 11GB OC
        • MON: ASUS PB287Q 28" 3840x2160
        • HDD: Samsung 1TB SATA 7200rpm, Seagate Barracuda 1TB 64MB 7200 RPM, Samsung 850 EVO SSD 250GB
        • OPT: Sony Optiarc DVD±RW Writer
        • Case: Fractal Define R3, Corsair TX750W
        • SND: Logitech Z523 Dark
        • LAP: LG E500
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Playstation 4, Samsung Galaxy S6 Edge 64GB
      9. Citat Citiram korisnika: DukeLander Pogledaj poruku
        Nije zahtevna vec uzasno portovana.
        Ne osudjujem nikog da ne bude zabune vec izlazem svoje vidjenje.
        Imam 2k monitor i ni u jednom novijem naslovu nisam imao problem sa 1080.
        Rdr2 nisam probao, vrv ni necu.

...riding on 720p...
        Ne bi se slozio da je uopste los port u pitanju. Los port je igra kao sto je GTAIV gdje ni dan danas ne mozemo imat stabilnih 60fps (4K60) ni sa najnovijim CPU&GPU-om.
        Igra jednostavno ne koristi pravilno resurse, i po meni je to definicija loseg porta. RDR2 iskoristava perfektno hardver u svakom smislu.
        Prije nego sto sam uzeo 2080ti imao sam gtx1080 i nisam imao nikakvih problem sa igranjem RDR2 na 4K30fps mix (ultra/high/medium).
        Sada to ide bez problema 4K60lock na masini koja je skoro 10 godina stara, naravno osim graficke. Mislim da je DF savrseno objasnio zasto ljudi smatraju da je RDR2 "los port".

Member Avatar korisnika Yojinbo
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        2.878
        @PCBeast

Kljucna fraza u tom clanku je "...could be up to 50% faster..." - sto znaci moze bit sve do 50%, a sto kaze kolega iznad mene pre to mirisi na 20-30% i bolje performanse u RT-u. Tih 50% u samom startu nema sanse da vidimo, videcemo tek sa nekom iteracijom u "super" varijantama.

Da, stoji da AMD mora da izbaci maltene generaciju GPU ispred po ceni ispod da bi ih oznojio posteno. Realis je ako izbace i karte kroz celu paletu ponude poput 5700xt - znaci da su 5-10% sporije a 100-150$ nize cene u odnosu na zelene to itekako dobar deal...

Btw koliko pratim crvene (opet se hvatam) 5700xt cuci na oko 210w potrosenje i temperatura se ne razlikuju vise od 2-3 stepena od 2070s (u direktnim testovima, naravnog sa 3-4 bolje custom karte), razlika u performansama je mahom 10% u korist nV, a cenovno su ~100e manje od 2070s... Malo li je? (drajveri su druga prica hbg, ali i to je takodje bitan faktor)
        Jedino ako mislis da to ne mogu da izvuku i sa high-end modelima Big Navija - sto mislim da ce moci, ali da nazalost Nvidia ima lufta da ih poklopi (po potrebi)
        "And fuck us all anyway for the limber-dicked cocksuckers we are!"

Member Avatar korisnika DAS
        Na forumu od
        Oct 2006
        Poruka
        4.011
      12. Moja mašina
        • CPU: i7 6700K@4.5GHz / Scythe Mugen 2
        • MoBo: Gigabyte Z170-Gaming K3
        • RAM: G.Skill 16GB 3200MHz Ripjaws V DDR4
        • VGA: Colorful RTX 2070 Super
        • MON: Acer Predator XB271HU
        • HDD: Samsung 960 Pro 512Gb; NAS Asustor AS6404T, 3 x SEAGATE IronWolf 6TB
        • Case: Cooler Master HAF X / Seasonic S12D 750W
        • LAP: Dell Latitude 5300 2 in 1
        • INET: Wifi
        • Ostalo: Razer Huntsman Elite, Razer DeathAdder Elite, Razer Goliathus Speed Cosmic
      13. Pa i Turing je od Pascal-a brži za ~50% tako da ne vidim problem da bude barem toliko sa sledećeom generacijom pogotovo što sada imaju full node prednost.
        Naravno, poredim generacijski GPU za GPU (TU102 vs GP102; TU104 vs. GP104...), da li će oni to da podele pa prvo da izbace okrenjene a tek posle super varijante, to ne znam..
        Ali ne treba očekivati pre Q3 ako bude i tada..

Member Avatar korisnika Lemaja
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        1.025
      15. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i7-8086K, NZXT Kraken X72
        • MoBo: Asus Rog Maximus X CODE Z370
        • RAM: G.SKILL 16GB Trident Z RGB DDR4 4133MHz
        • VGA: Asus Rog Strix RTX 2080 OC
        • MON: DELL U2715H
        • HDD: Samsung EVO 860 SSD 250Gb i 500gb, WD Red Caviar 3TB
        • OPT: Asus BW-16D1H-U PRO Blu-Ray
        • Case: Cooler Master COSMOS C700P, Cooler Master V1000
        • SND: Asus Xonar Essence STX, Logitech Z-2300
        • LAP: Acer AS5350-B802G32Mnbb
        • TV: LG 55UJ701V
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech G502 Proteus Spectrum,Logitech G513 Carbon RGB,Logitech C310,Thermaltake Riing 6x120, 4x140
      16. Posto nisam nasao temu pa da ovde postavim
        https://www.tweaktown.com/news/70053...ram/index.html

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Strana 79 od 79 PrvaPrva ... 29697576777879

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •