Šta je novo?

GeForce RTX 2000 Thread

Sada sam detaljnije pogledao ovaj video. Kasnije ima poređenja 1080P DLSS to 2160P, 1440P DLSS to 2160P i 2160P TAA to 2160P. Ako se uporedi kvalitet slike poslednja dva, dosta su blizu što je veliki napredak u odnosu na DLSS u prethodnim igrama. Naravno DLSS ima svojih mana pa je negde slika primetno lošija od native 4K ali opet kažem ima dosta napretka.
Pri tom, kad su perfromanse u pitanju, DLSS u Control-u ima najmanji hit do sada. U prethodnim igrama, 4K DLSS (1440P render) je imao performanse približno kao 1800P a sada izgleda ima ~6% slabije nego 1440P (podatak od poređenja 1080P TAA to 2160P i 1080P DLSS to 2160P, ne znam da li je sličan hit i kod većih rezolucija)

Sve skupa ovo izgleda dosta bolje nego u ranijim naslovima i bilo bi dobro da isto primene u svim dosadašnjim DLSS igrama.

Takođe, primenom sharpening efekata ne može se rekonstruisati slika veće rezolucije kao primenom tehnika rekonstrukcije kao što je DLSS, što se malo kosi sa onom što je testirao Hardware Unboxed.
 
Nikako da stignem malo više da se posvetim testiranju DLSS-a. Za sada ono što sam probao (Shadow of Tomb Raider i Control) izgleda ok, mada pričam o slici na 4k monitoru od 27", pa je sve to malo diskutabilno. Doduše, implementacija je bolja u Control.
Ono što je diskutabilno je da li se implementacija dlss-a za sada radi preko cuda ili tensor cores. Ja sam iz članka Control and Beyond skontao da oni tensor cores još i ne koriste, pa je i implementacija vrlo diskutabilna. Može biti da grešim, ali ako je tako, onda ne Nvidia opet odradia false advertising.
 
GeForce RTX Thread

Vi koji imate RTX 2070/2070 super, koliki vam je OC domet? Na giga rtx 2070 super gaming ne mogu da predjem 2050 mhz a da mi ne crashuje shadow of the tomb raider. Witcher, valley, heaven i siege stabilni i na 2100, sottr crashuje. Jesam li toliko ocajan primerak ubo da ni 50mhz gore nece (default ingame boost je 1995). Power limit je na 111, voltazu jos nisam probao dodavati.

Kakva su vasa iskustva? Temp nikad ne prelazi 64 uz auto fan curve


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam se nagledao puno rtx-a koji mogu preko 2100mhz, pogotovu slabije binovani cipovi, mada ti imas i samo+11% power, koji ti je perfcap reason u cpu-z kad dosegnes max stabilan clock? Pretpostavljam prvo power, pa onda i nemogucnost cipa

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nisam se nagledao puno rtx-a koji mogu preko 2100mhz, pogotovu slabije binovani cipovi, mada ti imas i samo+11% power, koji ti je perfcap reason u cpu-z kad dosegnes max stabilan clock? Pretpostavljam prvo power, pa onda i nemogucnost cipa

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Power. Ali ako je power limit u pitanju, zar GPU ne bi trebao da obori klok kako bi ostao u zadatom okviru potrosnje? Meni pukne drajver sto me navodi na to da je sam silikon kanta za oc (u mom slucaju)

Na recenzijama svaka isla preko 2050, vecina na 2100... moguce da su cherry picked za recenzente

Probacu dici voltazu veceras pa cu videti kako ide


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
On ce da ga gura dokle moze, al tebi prvo udara blokadu zbog struje pa tek onda dolaze na red kvalitet cipova i temperature.
Kod moje karte imam 125% power limit, i kod mene je limit jedino kvalitet cipa, mislim da moja moze blizu 2100mhz al zato memorija mi nije pukla ni na +1000mhz, to sam samo jedan dan cackao da vidim sta moze, inace furam na stock i tu mi bustuje do 1935mhz ionako mi je overkil za moje potrebe
 
On ce da ga gura dokle moze, al tebi prvo udara blokadu zbog struje pa tek onda dolaze na red kvalitet cipova i temperature.
Kod moje karte imam 125% power limit, i kod mene je limit jedino kvalitet cipa, mislim da moja moze blizu 2100mhz al zato memorija mi nije pukla ni na +1000mhz, to sam samo jedan dan cackao da vidim sta moze, inace furam na stock i tu mi bustuje do 1935mhz ionako mi je overkil za moje potrebe

U pravu si totalno, probao sam i sa dizanjem voltaze u MSI AB i sada boostuje na manje vrednosti (sa sve dignutim klokom) jer udara u 111% power limit. Nista, vozicu je na stock, ionako po defaultu boostuje na ~2000.
 
Ako ti je potreban jos koji frejm najbolje bi bilo da samo stavis 111% power limit i pustis ga sam da bustuje koliko moze, ionako lepo radi taj automatski boost, svakako je nvidia limitirala klokovanje karti
 
Imam rtx2060, sa OC(115 core i 700 memorija) ide do 2050mhz. Power limit je 100%

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 
Na kraju sam izvuko +65 za core, +900 za mem, voltage slider do kraja i power limit 111. U igrama boost clock 2055-2040, mem 7900.
S tim podesavanjima sam prosao 7 bencheva u sottr na max detaljima, witcher 3 i siege su takodje stabilni. Na mem +1000 sam imao artifakte u sottr u vidu zelenih kruzica.

Heaven i Valley su smesni, tamo su i memorija i core bili na 8000/2100, nikakav crash niti artifakti.

Temperature otisle sa 63-65 na 65-67. Ja zadovoljan iako sam se nadao 2100, cisto za merenje. :D




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ajde jedno pitanje. Moja aorus 2060 super sama radi boost na 1965 mhz u igrama, ali mi auto oc u afterburner-u ne radi. Probao sam da otključam napon u afterburneru, koji se sam resetuje i ništa se ne dešava, tj. napon je opet zaključan. Power limit mi je na 133% max i kada probam auto oc popijem crn ekran posle 5 min, verovatno karti fali napona. Jel moguće da su kroz bios zaključali napon? Inače karta je 10+2 faze, maltene overkil za ovaj tip karte.
 
Ajde jedno pitanje. Moja aorus 2060 super sama radi boost na 1965 mhz u igrama, ali mi auto oc u afterburner-u ne radi. Probao sam da otključam napon u afterburneru, koji se sam resetuje i ništa se ne dešava, tj. napon je opet zaključan. Power limit mi je na 133% max i kada probam auto oc popijem crn ekran posle 5 min, verovatno karti fali napona. Jel moguće da su kroz bios zaključali napon? Inače karta je 10+2 faze, maltene overkil za ovaj tip karte.

Probaj Msi AB 4.6.2 beta, meni se uopste nije pojavio voltage slider dok nisam instalirao tu verziju, mislim da je ona dodala support za regulaciju napona kod SUPER karti. Nisam doduse siguran da napon ista pomaze kod touringa, iako sam odvrnuo slider do kraja.
Meni je oc stabilan u svim igrama sem Controla sa ukljucenim raytracingom, tu mi bilo kakav oc crashuje na desktop (cak i +30 mhz).

Inace, sto uze aorus 2060? Za skoro istu cenu ide 2070 super windforce ili gaming model, aorus je za bahacenje na 2080ti... osim ako nisi nasao neki dobar dil.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probaj Msi AB 4.6.2 beta, meni se uopste nije pojavio voltage slider dok nisam instalirao tu verziju, mislim da je ona dodala support za regulaciju napona kod SUPER karti. Nisam doduse siguran da napon ista pomaze kod touringa, iako sam odvrnuo slider do kraja.
Meni je oc stabilan u svim igrama sem Controla sa ukljucenim raytracingom, tu mi bilo kakav oc crashuje na desktop (cak i +30 mhz).

Inace, sto uze aorus 2060? Za skoro istu cenu ide 2070 super windforce ili gaming model, aorus je za bahacenje na 2080ti... osim ako nisi nasao neki dobar dil.


Sent from my iPhone using Tapatalk

E super, taman da probam da vidim šta karta može, mada je nvidia sve to zaključala kroz bios i to je to.

Aorus 2060 super i 2070 super windforce su imale solidnu razliku u ceni tamo gde sam ja uzeo gpu (preko), tako da sigurno nije bilo bahaćenje, a 2060 super windforce je bio 30e jeftiniji sa slabijom naponskom itd. :)
Ajde da kažemo da me je Aorus tamo koštao kao najslabiji nereferentni model kod nas u tom trenutku.
 
^ na kojoj rezoluciji ces igrati? Jel monitor 144hz ili 60hz?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja bih uzeo neku koja je manja od ove dve, da ne bi imao problema ako je nekad budeš prebacivao u drugo/manje kućište...
 
Poslednja izmena:
Nekako mi ovaj Gigabyte deluje mocnije a i imam vec Aorus maticnu pa da zajedno uklopim. Sutra pada odluka
 
Onda uzmi aorus, ja imam sve asus strix. Razlike izmedju kartica koje si naveo bukvalno nema. Koju god da uzmes neces pogresiti.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Upravo, sve je do primerka.
Imao sam identicne karte, razlicito su radile.

Ja sam uzeo msi jer je Asus bila 120e skuplja, ni za sta, mada se ta msi x trio i asus strix oc vode kao na vrhu na dosta sajtova, barem za 2080s koje sam ja gledao.

Vec da pitas da li sa vodenim ili obicnim hladjenjem, tu bi bila laksa preporuka :)



Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
^ ja sam uzeo asus verziju posto sam imao i 1080ti a i zbog samsung memorije. Malo i estetike sa plocom i zvucnom. Moj primerak je odlican, da li je sreca ili asus ne znam. Radi na fabrickom 2025mhz, krece sa 2055mhz i ne predje 63c.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ova moja ide tu oko 2050, mem isto samsung na 8800.
Jedino sto im je default fan curve ocajan i ne pale se fanovi do 60c, kao da hoce da karta radi na 80c i nizem kloku...kada sam odradio normalan fan curve da nije bucno, radi na 65c.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Realno nijanse su izmedju modela asusa, msi, zotac... ja sam zadovoljan. Drzim je na default posto nisam imao potrebe za OC za sada. Fanovi maksimalmo idu do 51% po fabrickim podesavanjima.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja je na default nisam ni probao :)

Za sada lepo radi, samo moram da sredim ventilaciju kucista, jer sam izvadio 2 1080ti sa vodenim hladnjacima koji su na vrhu izbacivali vazduh...moram dodem da pazarim par noctua 14ica, jer su sada ogromne razlike sa zatvorenim i otvorenim kucistem.

Ova x trio ima bruka rgb osvetljenje, softver ima nekih milion kombinacija i paterna, a recimo i AC odyssey ima integraciju da ti svetli na osnovu desavanja u igri...ne znam da li uma jos neka igra, ali moracu da probam u AC.
To je takodje ukombinovano sa msi plocom i ostalim MSI stvarima koje imaju taj sistem rgba.

To je dobro za one koji se prze na rgb, meni je ugaseno, jer nemam providno kuciste, a i ne volim da mi ista svetluca :)

I da, karta je svinja, ogromna je :)
Dobio sam dodatnu sipku da je pridrzava [emoji23]
Naravno, nije obavezno koristiti, niti u uputstvu pise da treba, ali mi je bilo zanimljivo :)

8dbca5fd30713997f5640be16ca759b6.jpg
ff71636f78be3f2e9ad640beb8665fa2.jpg
3f0e838c66890af617a4ea248ae88060.jpg
24e67efa875c19f536c0a11dd13d79a2.jpg
4bd8fd81a6c2a3db1ced3d518159ceb6.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Duza je skoro 3cm od asus strix verzije, takodje je i kod mene sve asus radi rgb. Trebao bi da uradis kuciste sa malo rgb. Kod mene je kao u diskoteci[emoji3]
56874c4c2de58052a363b46b9b12d857.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Jedno pomalo suludo pitanje - da li je RTX 2080 Ti overkill za 144/240Hz FHD? Trenutno imam GTX 1080 i razmišljam o nekom apgrejdu posle Nove godine, 2080Ti ne bi trebalo da bottleneckuje 7700K iako neće ni on dugo da se zadržava kod mene.
 
Jedno pomalo suludo pitanje - da li je RTX 2080 Ti overkill za 144/240Hz FHD? Trenutno imam GTX 1080 i razmišljam o nekom apgrejdu posle Nove godine, 2080Ti ne bi trebalo da bottleneckuje 7700K iako neće ni on dugo da se zadržava kod mene.

Za 1080p jeste. 2070 Super je idealna za 1080p 240/144 Hz. Mada, ako imas para za 2080ti... od viska frejmova glava ne boli. Ja nista preko 2070S nisam mogao da opravdam jer Ampere izlazi u narednih 7,8 meseci i po svim najavama ce bar Raytracing performanse da budu bas znacajno poboljsane, sto znaci da ce cene Touringa da potonu ko sidro.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za 1080p jeste. 2070 Super je idealna za 1080p 240/144 Hz. Mada, ako imas para za 2080ti... od viska frejmova glava ne boli. Ja nista preko 2070S nisam mogao da opravdam jer Ampere izlazi u narednih 7,8 meseci i po svim najavama ce bar Raytracing performanse da budu bas znacajno poboljsane, sto znaci da ce cene Touringa da potonu ko sidro.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala na odgovoru. Gledao sam i sa stanovišta nekog futureproofinga, mada dok ja nakupim para za novu grafiku, već će izaći Ampere, možda ipak bolje sačekati novu arhitekturu.
 
Nazad
Vrh Dno