Šta je novo?

GeForce RTX 2000 Thread

E onda lepo tu brigu resavas kod nV a ne na forumu jer to nikada nije pomogolo...
 
Palit koju sam uzeo ima Micron memoriju, mada, da kucnem u drvo, nikakvih artefakta do sada nije bilo.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
BF sa steama ima odmah RT podršku ili moram da skidam neki patch? Hvala
 
T-Rex predstavjen :)

https://www.anandtech.com/show/13668/nvidia-unveils-rtx-titan-2500-top-turing

Ceo TU102 sa većim klokovima. U odnosu na RTX 2080 Ti to je:
- 15% better performance in shading, texturing, and compute
- 24GB GDDR6; 9% bump in memory bandwidth
- full Tensor Cores support

Obzirom da karta cilja grupu content creators / data scientists, cena od 2500$ i nije toliko strašna pogotovo ako se nađe upotreba za RT hardware.

Mene interesuje ovo u 7nm sa ~2Ghz klokom tamo negde za godinu dana :)

Ukoliko situacija bude takva da se RTX igre slabo prihvataju zbog velikog penala na fps, verovatno će 7nm da iskoriste kako bi poboljšali RTX komponentu a ostalo možda ostave kako jeste uz povećanje klokova.
 
Slažem se.
Jedan od ove dvojice kaže "we are just scraching surface on optimizing ray tracing.." tako da će biti još optimizacija.

Ja mislim da ste preprano ishejtovali i otpisali RTX :)
Ipak je ovo prva igra plus što su imali tek par nedelja da se igraju sa RT-om od kad je Turing izbačen..

Daleko od toga da mislim da je ovo sjajno..ja bih recimo želeo da dobijem barem RT refleksije i RT global illumination zajedno sa fps hitom ~10%...jer ipak postoji zaseban hardware za RT kalkulacije (plus za ispravljanje - denoising). Ali za to će trebati mnogo optimizacija na nivou engine-a, drajvera kao i barem još jedna RT iteracija na hardware nivou aka nova serija grafika.
Ali od negde mora da se krene. Po meni ova priča ima smilsla da se gura jer to može da bude udarni feature koji će, između ostalog, praviti razliku između PC i console gaminga.
 
https://www.techpowerup.com/reviews...attlefield_V_Tides_of_War_RTX_DXR_Raytracing/

Dobar boost ali treba još da se radi..

rtx-2080-ti-2160.png

RTX 2080 Ti

rtx-2070-1440.png

RTX 2070
 
Ima povecanja performansi ali ocekivano tako ima i vizuelnih kompromisa, recimo uklanjanje lisca ili vizuelnih glitcheva koji najvise podsecaju na SSR efekte:



Slažem se.
Jedan od ove dvojice kaže "we are just scraching surface on optimizing ray tracing.." tako da će biti još optimizacija.

Ja mislim da ste preprano ishejtovali i otpisali RTX :)
Ipak je ovo prva igra plus što su imali tek par nedelja da se igraju sa RT-om od kad je Turing izbačen..

Daleko od toga da mislim da je ovo sjajno..ja bih recimo želeo da dobijem barem RT refleksije i RT global illumination zajedno sa fps hitom ~10%...jer ipak postoji zaseban hardware za RT kalkulacije (plus za ispravljanje - denoising). Ali za to će trebati mnogo optimizacija na nivou engine-a, drajvera kao i barem još jedna RT iteracija na hardware nivou aka nova serija grafika.
Ali od negde mora da se krene. Po meni ova priča ima smilsla da se gura jer to može da bude udarni feature koji će, između ostalog, praviti razliku između PC i console gaminga.

I to je ovde gde ima po koji materijal koji reflektuje, sta bi tek bilo da su vodene mape i da se vode neke vece bitke na njima. Realno ljudi su razocarani jer je pre svega prezahtevno i na najskupljem hardwareu (nije za ovu generaciju) i ako ce da se prave kompromisi da to uopste radi onda je svakako logicno da ce biti docekano na noz.
Cene hardwera su bezobrazno povecane a PC gaming ionako nema sta novo da ponudi, tako da tesko da ce ovo biti neki udarni feature zbog kog ce svi iskesirati veliku kintu.

Meni je iskreno najveca vizuelna revolucija u poslednjih 5-6 godina prelazak na PBR pajplajnove u vecini endzina i njihovo konstantno unapredjivanje sa kojim je skok izmedju prethodne generacije igara i ove poslednje drasticno veci. A sto se tice sledece "revolucije" pre bih da to bude sto veca fizikalnost sveta nego trenutni RT efekti jer uvek bih menjao apsolutno preciznu refleksiju staticnog sveta sa onim koji je dinamicki i interaktivan.
 
Ima povecanja performansi ali ocekivano tako ima i vizuelnih kompromisa, recimo uklanjanje lisca ili vizuelnih glitcheva koji najvise podsecaju na SSR efekte:





I to je ovde gde ima po koji materijal koji reflektuje, sta bi tek bilo da su vodene mape i da se vode neke vece bitke na njima. Realno ljudi su razocarani jer je pre svega prezahtevno i na najskupljem hardwareu (nije za ovu generaciju) i ako ce da se prave kompromisi da to uopste radi onda je svakako logicno da ce biti docekano na noz.
Cene hardwera su bezobrazno povecane a PC gaming ionako nema sta novo da ponudi, tako da tesko da ce ovo biti neki udarni feature zbog kog ce svi iskesirati veliku kintu.

Meni je iskreno najveca vizuelna revolucija u poslednjih 5-6 godina prelazak na PBR pajplajnove u vecini endzina i njihovo konstantno unapredjivanje sa kojim je skok izmedju prethodne generacije igara i ove poslednje drasticno veci. A sto se tice sledece "revolucije" pre bih da to bude sto veca fizikalnost sveta nego trenutni RT efekti jer uvek bih menjao apsolutno preciznu refleksiju staticnog sveta sa onim koji je dinamicki i interaktivan.


Test i komentari Digital foundry na novi patch/drajver za Battlefield V RTX:

https://www.youtube.com/watch?v=QKV8VdhZuW4

Doduše, test je sa Ryzen 1800X koji je bottleneck za RTX 2080Ti kao što je pokazano.

RTX 2080Ti 4K, RTX medium:

https://www.youtube.com/watch?v=rC5a3vScGRE

Nije bas 60 fps ali nije ni daleko..uz dodatne optimizacije verovatno će dostići 60 fps average. Inače ona scena u kuci sa podom koji sve reflektuje je uglavnom 50+ fps i izgleda impresivno.

Dakle od kuknjave kako RTX u Battlefield-u neće raditi na RTX 2080 Ti u 1080P 60 FPS, došli smo skoro do 4K 60 FPS.
 
Na koje dodatne optimizacije mislis? Ako pogledas prvi BF RT video od DF videces da ni tad nije sve bilo reflektovano u sceni, sa retail takodje, sa ovim poslednjim patchom pored selektivnog uklanjanja odredjenih efekata koriste i SSR u kombinaciji sa RT da bi dobili odredjene refleksije (sto na neki nacin ubija poentu RT-a). Naravno da moze da bude 4k 60fps uz gomilu odredjenih kompromisa kao sto je vec nekoliko puta receno.
 
Najveći dobitak u ovom patch-u dobijem je uz pomoć Variable Rate Ray Tracing. Minimalno je ukinut tamo gde je presup za korišćenje (lišće..) a koristi se više tamo gde je potreban.
Najavljene su dodatne optimizacije koje će još poboljšati performanse. Tehnologija je tu tek nekoliko meseci i potrebno je više vremena da se istom ovlada pa i da se otkrije gde nije pametno koristiti RT još uvek. Nikada nije ni rečeno da će cela scena biti ray traced, zato se i zove hibridni način renderovanja.

S druge strane, tu je i Tensor/DLSS deo koji uz pomoć veštačke inteligencije treba da omogući veći kvalitet slike uz manje hit na perfomanse. I ovde je potrebno više vremena da se postignu optimalni rezultati jer sistem treba da se trenira i da uči.

Nisam siguran da li Battlefield V već koristi Tensor jezgra za denoising, ukoliko ne, mogu se iskoristiti za DLSS.
 
Koliko vidim, i dalje nema zasebnih RTX tema, tako da je možda bolje da ide ovde, nego kao zasebna tema:

NVIDIA TITAN RTX

NVIDIA® TITAN RTX™ is the fastest PC graphics card ever built. It’s powered by the award-winning Turing™ architecture, bringing 130 Tensor TFLOPs of performance, 576 tensor cores, and 24 GB of ultra-fast GDDR6 memory to your PC.

RTXTitan_TechShot.jpg
 
Hm, ne drži mi to vodu.

Sigurno je mnogo više napravljeno Turing komada, nego Volta komada.
 
Pretpostavljam da će imati osakaćene Volta čipove čim je naziv GTX 11xx. Ne vjerujem da su bacali škart tokom proizvodnje GV100 čipova.

Ko zna, mozda su cak i dosli na ideju da izbace 2080ti cipove i sve ispod nje bez RTX jezgara za ~800€, moze im se jer je 1080ti stock otisao. Zali boze onih koji kupise 1080ti, sace da placu xD
 
Da, ili tako, mislio sam to da dodam ali me mrzelo edit :) ako bude ovako kako ja mislim, ti sto su platili 2080 koliko 800€, imali bi 1180ti ( ekvivalent 2080ti-u ) za te pare bez ovih RT i tensor cores, koji i onako hvataju zjale jos uvek. Cek samo da vidimo titana gtx vs rtx benchmarks xDDD
 
GDDR6 modeli ce najverovatnije biti bolji od GTX1070, samo steta ako budu u 350-420 evra rangu.

Najslabiji GDDR5 modeli sa manjim brojem shadera, kontam na nivou GTX1060 6GB.
 
Izgleda da ce RTX 2060 koristiti TU106 čip, otuda 1920 cores što je daleko više nego što se očekuje (50% više od GTX 1060 dok su naslednici GTX1070/1080/1080Ti dobili ~20% više).
Očigledno žele da iskoriste TU106 a da RTX 2060 bude najjeftinija ulaznica u RTX.
Performanse bi onda bile bliske GTX 1070 Ti karti a cena verovatno oko 350$-400$.

S druge strane procurele su neke informacije za naslednika GTX 1050Ti sa 896 cores. Ovo znači da bi postojao još jedan GPU između jer je velika rupa od 896 do 1920.
 
Nazad
Vrh Dno