Šta je novo?

GeForce RTX 2000 Thread

FOrmula je prosta imam monopol ili duopol i ožeži po muvi. Do pre par godina jak PC je bio 1000 evra...sada je 4000. Grafička koja je jela malu decu je bila 200 evra sada je 800 a biće i 1500 ili dve....neće sve ovo na dobro da izađe..stalna trka za profitom će da se olupa nekom o glavu...
 
Nisu oni krivi što prodaju po toj ceni. Nego tržište što je plaća.

Grafička kartica je, van posla, luksuz, što znači da cena zavisi od volje tržišta da je plati. Isto važi i za Apple uređaje, 50% precenjeni a prodaju se k'o alva, gledam koleginicu, mail ne zna da pošalje al zato već na drugom modelu Iphona od kako je poznajem. A od njega koristi SMS, poziv, internet i kameru. Ostalo ništa ne zna ni da koristi... al videla žaba...
 
Sustinski, treba to sve proveriti u praksi. RT je odlicna stvar za 3D GPU renderovanje. Pogotovo sa denoising tehnologijom na novoj generaciji grafickih karata. Takodje, ukoliko NVLink omoguci kombinovanje VRAM memorije za GPU renderovanje (sabiranje), to ce omoguciti udvostrucenje (i vise) raspolozive memorije za renderovanje kompleksnih scena. Nadam se da to nece osakatiti nekako zarad forsiranja Quadro kartica zadnje generacije (koje ce definitivno imati ovu opciju).


Verovatno će moći,pa su zbog toga i ostavili samo 8GB rama, jer da nisu, sa 2 x 2080ti, imao bi 24-32GB rama, i bio bi ozbiljan igrač u GPU renderu.
Ovako ili quadro sa ozbiljnom količinom rama, ili geforce za zezanje.
Ono što RTX nudi, nekome ko to može i zna da iskoristi, ni 1500€ nije mnogo. Deep learning, AIdenoise, AI 3D.....to se vrati za 3 dana bukvalno ko radi nešto ozbiljno, u svetu, pa čak i kod nas. RTX su polu-pro karte, samo im nedostaje RAM, i videćemo za NVLink kako će raditi. Na gejmere se ovde nije ni mislilo, ili 3D hobiste.
Ljudi, šta da vam kažem, park, šetnja, planina....kafana....ili se držite GTX970/GTX 1060.....dok ne stignu polovne 2080 za 2-3 godine...nema rudara, al opet je isto, kao da ih ima.
Samo sad envijidija rudari za sebe.



 
Suvisno je o cijenama pricati ko ima kupice ko nema gledace na slikama.
 
Mislim da će se Pascal karte zadržati još neko vreme jer je Turing cenovno (a i zbog RT-a) klasa za sebe.

GTX 1080 i 1080 Ti su i dalje brze karte pa kome ne treba / ne veruje u ray tracing ne mora da plaća dodatno.

Još uvek ne znamo koliko će Turing biti brži od Pascal-a u postojećim igrama ali po meni ako ciljate samo postojeće kao i buduće igre bez RT-a, onda nema smisla davati toliko para za Turing kartu.

P.S. Sada ima smisla priča oko velikog inventara Pascal karti koje nisu prodate :)
 
Valjda ce amd uraditi nesto na gpu polju, nesto slicno kao ss ryzenom. Njihove karte se ocekuju poxetkom naredne godine. Ovo sto zeleni rade sa cenovnom politikom je uzas, a opet i ocekivano. Tako je kad konkurencija kaska.
 
Pitanje je, ceo RnD budzet su grunuli u CPU-ove. Tako da tek sada kad su profitirali na tome mogu da pocnu da ulazu u GPU razvoj. Ne verujem da ce imati ista vredno pomena spremno do pocetka sl godine.
 
Neka izbace makar kartice za nizi segment sa dobrim cenama i opet su uradili makar nesto, kada vec high end karte ne mogu da pariraju nVidia-i.
 
Pitanje je, ceo RnD budzet su grunuli u CPU-ove. Tako da tek sada kad su profitirali na tome mogu da pocnu da ulazu u GPU razvoj. Ne verujem da ce imati ista vredno pomena spremno do pocetka sl godine.

To sigurno, nista pre q1 2019 nece biti od njih. A sto se mene tice ni od zelenih, da placam nesto po ovakvim uslovima neka hvala. Sreca pa sam pre sve godine uzeo gtx 1060, pa i dalje lagano sve na 1080p na visim setovanjima.
 
Valjda ce amd uraditi nesto na gpu polju, nesto slicno kao ss ryzenom. Njihove karte se ocekuju poxetkom naredne godine. Ovo sto zeleni rade sa cenovnom politikom je uzas, a opet i ocekivano. Tako je kad konkurencija kaska.

Ne očekuju se početkom već sredinom godine, i ne zna se da li će biti high-end. Verovatnije je da taj segment neće napasti uopšte, jer je dominacija zelenih prejaka, a ne treba im ponovo Vega fijasko (pogotovo sada kad ih niko neće ni motkom pipnuti, a rudara nigde).

Koliko god čudno da zvuči, verovatnije je da će Intel (Raja i veliki R&D) uđe u okršaj sa zelenim, nego da će AMD da se vrati u trku.

A i realno većina gejmera nikad nije ni videla ništa jače od HD rezolucije, a sad bi svi hteli 1440p/144Hz ili 4k gaming.

Nema od toga ništa dok ne izađe novi PS5. Onda će verovatno biti 4k kartica za manje novce (al za 200-300e neće biti sigurno).
 
Poslednja izmena:
Ne znam na osnovu čega ljudi očekuju skok u performansama kako će RTX 2070 će biti kao GTX 1080Ti. Ja iskreno očekujem veliko razočarenje kada izađu benchmark rezultati u postojećim igrama a evo i zašto:
1) Fokus u razvoju je očigledno bio na Raytracing i AI. Jen se previše upinjao da nam objasni zašto nam treba Raytracing.
2) Core count i core clock je veoma malo porastao u odnosu na Pascal karte a ne očekujem bitno povećanje efikasnosti standardnih jezgara. Mislim ad će poboljšanje performansi biti biti pre svega od overclock-a koji će biti veći u odnosu na Pascal.
3) Jen pominje isključio skok u performansama u Raytracing-u. Nigde nije pomenuo skok u performansama u postojećim igrama.
 
"Raytraced Shadow of the Tomb Raider runs at ~30-50 FPS at 1080p nvidia RTX 2080 Ti."

Ok, nema potrebe da menjam 1080ti.
 
$1000 da bih u 30-40 frejmova gledao odraz sibice u bari iznad koje Lara pali lampu... HairWorks [emoji769]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa jos nisu ispeglani driveri u cemu je problem?
 
U tome sto kosta 1500e a ne radi :D
 
2070-ka vec rasprodata na off. nVidia sajtu... interesantno da nije 2080Ti, kao prosli put kada su iste izasle :)

Capture.JPG
 
Drajveri donesu max 5% prosto to je nova tehnologija i po meni ce. Tek raditi kako treba za 3.godine... Na sajtu mogu da stave šta hoće [emoji23][emoji23][emoji23]

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ljudi ima da polude za ovom serijom grafickih kartica :D a cene bagatela,ako nvidija nastavi ovako sa cenama sledeca serija lagano dostize 2000e.


Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
To znači da će raytracing biti neupotrebljiv na RTX 2070 i 2080 u igricama, tj. ove niže kartice nemaju nikakvog smisla sa stanovišta gamera. Ovo me podseća na čuvenu nVidia blamažu sa prikazivanjem Fermi-ja.
 
NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti Turing TU102 GPU Die Exposed, It’s Huge! – Packs 4352 CUDA Cores In Addition To RT and Tensor Cores!

NVIDIA-Turing-TU102-300A-K1-A1-GPU-3.jpg



https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-2080-ti-massive-gpu-die-pictured/


The NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti features the TU102 GPU (TU102-300-A1) core which comprises of 4352 CUDA cores.
NVIDIA’s 12nm FinFET architecture allows higher core count while retaining faster clock speeds which we have already seen on Pascal cards.
The chip houses 18.6 Billion transistors which are a huge jump compared to the 12 Billion transistors on the Pascal GP102 GPU.
The card delivers much higher performance due to enhanced core design that adds incremental IPC gains.


The actual clock speeds are maintained at 1350 MHz base and 1545 MHz boost (1635 MHz OC).
The chip features 11 GB of GDDR6 (next-gen) memory featured across a 352-bit bus and clocked at 14 GB/s.
This leads to a total bandwidth of 616 GB/s.
 
Poslednja izmena:
UPDATE:

The developers of Shadow of the Tomb Raider have responded to the lower than expected performance of the game on the GeForce RTX 2080Ti when using RTX. According to them, the current build of the game features an early work in progress version of NVIDIA’s tech, and the final version will run better.



Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno