Šta je novo?

GeForce RTX 2000 Thread

Da li neko možda ima grafičku: ZOTAC GAMING GeForce RTX 2070 AMP Extreme ? Vidim da je u jednoj našoj prodavnici na nekoj vrsti akcije oko 660e, a na KP sajtu su dve slabije od nje (ZOTAC GAMING AMP i ZOTAC GAMING Extreme cor) 650 odnosno 670e. Ako je ima ili zna nešto više o njoj, ili je imao neki prethodni model (1070/1080) voleo bih da čujem utiske.
Hvala

AMP Extreme su brutalne karte, kolega sa foruma PCBeast ima 1080TI AMP Extreme i kaze da je tu negde sa ASUS STRIX
Ja imam GTX1080 obicnu AMP! i zadovoljan sam, kupio sa je takodje na nekoj lucackoj akciji za 20k manje od redovne cene pre nekih 13-14 meseci (izasla me tada tacno 550e). Vent je kod mene namesten custom krivom >40C 1:1 i karta na 2025/5500 sa 1.025V vrti se tu oko 70C a pritom je tisa od 212 EVO CPU kulera.
 
Tehnologija jeste inovativna ali je brutalno zahtevna. Nije hardware još uvek na nivou koji može da isprati software.

Inovativno nije prava rec, tehnologija postoji godinama/decenijama unazad vec je prezahtevno uvek bila prava rec, naravno ako neces da pravis vizuelne kompromise.
Bilo je ocekivano da ce sve ovo slabo da radi u visokim (modernim) rezolucijama, a gledajuci onaj Metro Exodus GI demo vidi se da je fps vrlo nestabilan (citaj dosta pada) i na 1080p. Mozda uz onaj DLSS se i izvuce nesto bolji performance ali opet je pitanje koliko ce vizuelni kvalitet biti bolji.

Inace, zanimljivost je da u celoj ovoj prici o RTX refleksijama novi Hitman 2 cepa planarne refleksije (uz kompromise naravno) i zeljeni efekat je poprilicno slican. Performance penalty je svakako tu ali lepo je videti da moze i na konzolama da radi (u manjoj rezoluciji) a i na PC-u u visokim.
 
To već jeste novinarstvo ;)
 
AMP Extreme su brutalne karte, kolega sa foruma PCBeast ima 1080TI AMP Extreme i kaze da je tu negde sa ASUS STRIX
Ja imam GTX1080 obicnu AMP! i zadovoljan sam, kupio sa je takodje na nekoj lucackoj akciji za 20k manje od redovne cene pre nekih 13-14 meseci (izasla me tada tacno 550e). Vent je kod mene namesten custom krivom >40C 1:1 i karta na 2025/5500 sa 1.025V vrti se tu oko 70C a pritom je tisa od 212 EVO CPU kulera.
Hvala na odgovoru.
 
^ gledajuci video sa RTX off daje od 130-160fps, sa RTX on daje 54-63fps. Kada bi pokazivao fps u borbi verujem da bi jedva bili 30.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Dakle, neupotrebljivo. Tek ce 4080 da bude upotrebljiv u tom modu.
 
To sam ja pricao od prvog dana pa me onaj Laza napao kako nemam pojma. Lepo sam rekao, mora da prodje 2-3 generacije da ti to bilo upotrebljivo. Znaci 20xx cist fail. Najveci adut je obesmisljen potpuno.
 
Pa realno nikakav adut. Ista prica kao sa Hairworksom, postoji ponegde, sroza performanse, niko ne koristi.
 
Rtx je vizuelno sjajan, veliki je pomak ali to nora biti uzasno zahtevno. Svako ko se iole ozbiljnije igrao toga je svestan. Zadnjih 20 godina igram i meni je to apsolutno jasno od same najave. Nisam pro ali svakako nisam glup. Performanse moraju draaaaaasticno da se povecaju da bi se tako nesto guralo, zato sam i rekao da trebaju 2-3 generacije da prodju da bi bilo smisla. Za neki lagani single play i nije katastrofa ako se izgura 60fps-a ali za bilo sta ozbiljnije je presmesno dati 1500e i dobiti ovo ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Pa realno nikakav adut. Ista prica kao sa Hairworksom, postoji ponegde, sroza performanse, niko ne koristi.

Ko ne koristi i zasto ne bi koristili? Opcija nije ni priblizno zahtevna kao Ray Tracing, a iskreno vise doprinosi vizuelnom utisku igre.
Ja koristio na Witcheru sa 970 GTX, pa onda sa 1070, najbolji primer ti je Witcher 3.

Da ne spamujem celom slikom, evo ti link:
https://images.techhive.com/images/...3-nvidia-hairworks-example-100586285-orig.png
 
Poslednja izmena:
Titan T specs ( podlozno promenama ). Ne izgleda puno brza od V i dolazi bez HBM.

TITAN T Die Size 754 mm²


TITAN V



Pogledah taj BF sa RTX ON i OFF, ne znam jesam li ja lud ili sta, ali meni u nekim scenama izgleda bolje sa RTX OFF. Jedino kada se zagleda, vide se razlike, bar u ovom videu.
 
I na Metro Exodus sam izvalio da maltene nema razlike, a nekada deluje realnije bez njega...mislim da jos uvek nije izasla neka opcija da je vise zahtevna, a da manje donosi vizuelnom utisku igre.
 
Najvise razlike se primecuje kada ulazis u tamnu prostoriju ( metro exodus na primer) tada odmah mozes znati da li je RTX on ili off, takodje refleksije na staklu, na primer gledanje u izlog ili kroz prozor tu se bas da primetiti sta je sta po meni. Ovo ostalo mi deluje, manje-vise isto. Nvidia hairworks je dobar feature, a i ne dere fps kako se neki zale, mislim da je meni u witcher 3, uzelo mozda 5 fps-a, ako i toliko, ima li svrhe drzati ga upaljenim zavisi najvise od same igrice, na primer ako gledas kosu od nekog lika nije isto kao kad te napadaju neke dlakave karakondzule ceo gejm ili na primer kada pogledas kako je vuku krzno odradjeno.
 
Ko ne koristi i zasto ne bi koristili? Opcija nije ni priblizno zahtevna kao Ray Tracing, a iskreno vise doprinosi vizuelnom utisku igre.
Ja koristio na Witcheru sa 970 GTX, pa onda sa 1070, najbolji primer ti je Witcher 3.

Da ne spamujem celom slikom, evo ti link:
https://images.techhive.com/images/...3-nvidia-hairworks-example-100586285-orig.png

Isto zavrsih W3 sa 1070 i hairworksom, jeste dobra stvar ali to je to gde se to bas koristilo. Imaju i nesto slicno za vegetaciju, isto spuca performanse a koristi fazon 1-2 igre...
 
Pa dobro, tamo gde se koristi je super.
Ceo Gameworks ima smisla, u Batmanu oni leteci papiri po podu, kapljice vode, dim...jeste da uzima performanse, posebno dim, ali bas znaci u igri. I opet, nije da je i priblizno tesko kao RT, a realno se dobija mnogo vise.
 
Ne igram se odavno ali ima jedna stvar kada je grafika u igricama u pitanju, bitan je detalj koji najgore izgleda jer on nosi citavu sliku. Baked refleksije od kako su usle u igre to izgleda super, nije realno ali koga briga za to? Bitno je da je shajni i da mami oci. Sa druge strane sam pogledao ovaj Battlefield video i kao i svi ostali, precizno izracunate refleksije mi malo znace ali me ubise poligoni na onom palcu na desnoj ruci kojom pridrzava pusku. Dzabe realne raytraced refleksije kada vidis kako je palac coskast i odmah ti mozak javlja da to nije fotorealistican prikaz. Da je stil igre takav da je sve coskasto to ne bi smetalo ali kada igra svesno ide na to da izgleda kao film onda svaki pa i najmanji detalj mora biti savrsen inace sve pada u vodu. Ajde da taj palac vidim na par sekundi, nego to je nesto sto gledam stalno. Refleksije su aj kendi bile realne ili ne, to je tako odavno. Cak i da u stvarnosti imamo baked refleksije bilo bi nas briga vecinu vremena jer bi opet izgledale lepo. A sad ta neka funkcionalnost koju nosi precizna refleksija, to je nesto sto se u igricama da veoma retko upotrebiti i kao tako je maltene beskorisno.

Sto igrica bolje izgleda to nesavrsene teksture i modeli sa nedovoljnim brojem poligona sve vise upadaju u oci. Ne moze se na takvu svinju mazati karmin, u ovom slucaju raytraced rekleksija i ocekivati da ce ljudi vikati wow ala dobro izgleda.
 
Poslednja izmena:
Upisujem se u klub, taman da je od ponedeljka testiram sa BF5...

20181117_205839_zpsm95joeoh.jpg
 
To sam ja pricao od prvog dana pa me onaj Laza napao kako nemam pojma. Lepo sam rekao, mora da prodje 2-3 generacije da ti to bilo upotrebljivo. Znaci 20xx cist fail. Najveci adut je obesmisljen potpuno.

Možda jeste fail za nas, ali nvidia je morala da izbaci prvu generaciju rtx, ne bi li skupila pare za pravljenje druge generacije, kao i uvek. Šta si mislio, da ne izbacuju ništa 4 godine i onda OP, evo vam ljudi upotrebljiv rtx, sve leti u 144 fps.
 
Hehe, dobar si, da skupe pare... Imaju oni desetine milijardi dolara, ako ne i stotine. Skupljaju oni znanje, ne pare.
 
Svejedno, uvek se išlo korak po korak, a ne da preskaču 4 generacije odjednom.
Što se tiče rtx-a, sve je ovo naknadna implementacija u igru, da ne kažem na silu, možda je zato perf tako loš.
Možda kad dodju igre koje su se od početka pravile za rtx i kad se još srede drajveri, verujem da će biti bolji fps.
 
 
Zotac RTX 2080 AMP Extreme, prvi model sa Samsung GDDR6 memorijom, ima daleko veći klok potencijal memorije od modela sa Micron memorijom:

https://www.techpowerup.com/reviews/Zotac/GeForce_RTX_2080_AMP_Extreme/34.html


While every single GeForce RTX card we've reviewed so far came with Micron GDDR6 memory, the Zotac AMP Extreme is the first board using Samsung, which overclocks MUCH better than what we've seen on Micron. Where most Micron chips top out at around 2010 MHz, the Samsung chips on the AMP Extreme reached 2155 MHz, which is a pretty dramatic improvement.

2155Mhz odgovara 17+Gbps
 
Svejedno, uvek se išlo korak po korak, a ne da preskaču 4 generacije odjednom.
Što se tiče rtx-a, sve je ovo naknadna implementacija u igru, da ne kažem na silu, možda je zato perf tako loš.
Možda kad dodju igre koje su se od početka pravile za rtx i kad se još srede drajveri, verujem da će biti bolji fps.
NVidia ne skuplja pare za proizvodnju sledece vec da puni sebi dzepove. Podigli su cene grafika 3x u poslednjih nekoliko godina. RTX je cisto prodavanje magle, marketing. Dzaba da pravis nesto i forsiras kad je neupotrebljivo u potpunosti. I to pricam o 2080TI a da ne pricam o slabijim kartama koje su iz iste RTX serije. Koliki je fail jasno ti je ako vidis da su im cene deonica pale za trecinu. To je prvi put da padaju posle ko zna koliko godina.
Sad mozes da izmisljas toplu vodu, trazis neke razloge da ih kao branis ali za to ne postoji nikakav validan argument.

Tapatalk from Poco loco
 
Mislis polovinu. Sa peak od 300$ u septembru pali na sadasnjih 144$, dovoljno govori da su se preracunali...

Ne bi bilo ovo strasno da su stavili neke "normalne" cene, tipa 100-200$ vise od 10xx launch-a, sada im se alavost obija o glavu...

TT over 6X
 
Uuuuh, nisam ni gledao poslednjih nedelju dana, jos je pala cena. Prepolovili su vrednost firme "sjajnim proizvodom", bolje da nista nisu dirali.

Sto se performansi tice... Svakom malo zbiljnijem gejmeru je jasno koliko je to zahtevno i sta sve treba da se obradjuje. Od starta pricam da to ne moze sada da zazivi zbog manjka snage. Neka je ray tracing jos uvek u pocetnoj fazi ali grafika ne obradjuje samo ono sto je na ekranu nego i eksplozije i sl. van onoga sto se prikazuje na ekranu pa onda da primenjuje sve to na onom delu koji vidimo. Zahtevno je, uzasno je zahtevno! Nije to neki bzvz filter vec ozbiljan proracun koji grafika treba da radi.
Sto NV tice i marketinga tj. prodaje magle... Prodaju RTX karte koje su kao za to namenjene a ne postoji nijedna igra ili niti bilo koji benchmark da se vide performanse. Jedino su na premijeri prikazali demo gde se fps nije video i gde su samo pokazivali vizuelni efekat. Naravno da je svakom iole pametno coveku to sumnjivo, samo su se lozaci primili na to verujuci u bajke i iskrenost kompanije. Na zalost nekima i dalje nisu jasne namere kompanija da dizu cene u nebesa sve dok su ljudi spremni da plate. Nije nV sama tu, ove godine je to bas postala masovna pojava, trend koji se ne zaustavlja.
Pad cene deonica je najrealniji moguci pokazatelj kakav je to fail. Kad je kompaniji prioritet da samo zaradi sto vise po svaku cenu onda alavosti nema kraja. Dokle god su ljudi spremni da kupuju oni ce dizati cene.

Znam samo jednog coveka koji je kupio RTX. I sam kaze da je boodala ali da voli to i da ce uvek kupiti najbolje sto ima jer zeli vrhunske performanse ali i sam priznaje da je cena prejaka. Znaci realan je lik i svesno je uzeo, nije to uradio jer je popusio pri u koja mu se servirala.

Tapatalk from Poco loco
 
Nisu akcije pale zbog rtx, tacnije to je samo jedan od nekoliko razloga.
 
Jedno prosto pitanje, da li biste pre kupili 2070 za 550-600e ili 1080 za te pare? Pričamo o novim koje se mogu naći po tim cenama na KP. Imam prastaru grafičku ati6650. Dakle, skok mi je u svakom slučaju veliki ma koju da uzmem, mada mi više treba za obradu videa, nego za igrice.
Testovi pokazuju da je 2070 u rangu sa 1080, a opet je noviji model. Ma koliko taj rtx bio precenjen i loš (kao što rekoh, igrice mi nisu prioritet) mislim da je ipak bolje uzeti 2070 koja daje iste performanse, slično košta, a opet je noviji model.
Ili grešim?
 
U ovom trenutku kupiti novu karticu u radnji je sulud potez. Trziste je tek pred padom cena koje su jos uvek prenaduvane.
 
Nazad
Vrh Dno