Šta je novo?

Win10 i HDD spin down problemi

Zfast4y0u

Poštovan
Učlanjen(a)
15.08.2018
Poruke
137
Poena
70
Pozdrav,

imam problem sa mojim sekundarnim HDD diskovima, 2 WD. OS mi je na SSD-u, a ova 2 HDD mi sluze za sve ostalo, na starom kompu sam imao win7 i tamo mi je HDD spin down radio perfektno kad ih ne koristim. U win 10 kada pokusam to isto da uradim, HDD se spin down na 30min ili maximum 65min (znaci totalno random spin up radi). Onda se opet spin up i ugasi posle 1 minuta ( tako sam stavio radi ovog problema inace ostavim na 15min normalno). Ne znam o cemu se radi, znaci isao sam i u safe mode, isto ponasanje. sve sam zive programe pogasio i ovo se i dalje desava. Ima li neko iskustva sa ovim? cak i u reg edit sam gasio HDD telemetry ali mi ni to nije pomoglo. Voleo bih da ih ne cujem uopste ako je mogce kad mi ne trebaju, oni su mi najglasniji u sistemu trenutno.
 
ako je krekovan win svi ti problemi idu od kreka,konstantno okida vppps servis koji onda ceslja po sistemu...ako nije ja bi prvo dobro precesljao sistem malwarebytesom i pouzdanim AV-om.
 
Originalan win10, kaspersky sa licensom, i imam malwarebytes. Nije virus.
 
ja bi video sa malwarebytesom i kasperskim iskljucenim.
 
Pogasio sam sve, bukvalno, i jos probao isto i u safe mode. Ne znam sta non stop proverava diskove, znaci nista ne pise po njima, samo ih trigger da se zavrte. :whip:
 
Nazad
Vrh Dno