Šta je novo?

Graficka - ima li nade ili je definitvno crkla?

Shobe

Slavan
Učlanjen(a)
16.09.2005
Poruke
871
Poena
330
Instalirao sam cist Windows 10 verziju 1803 i radio je lepo do nekog momenta, i onda kad sam probao da instaliram nvidia drajvere - samo cap! i crnilo ekrana (drajveri se nisu jos ni instalirali).
Elem, kad sam kroz safe mode disable-ovao moju graficku, sistem je radio bez problema. Zatim sam probao ponovo da je enable-ujem i opet - mrak. Dakle definitivno je neki problem s grafickom.

Kako bih jos mogao (softverski) da proverim da li je graficka ispravna i da li je neki drugi problem na relaciji Win 10 - nVidia? U Device Manager-u sistem je prepoznaje po njenom imenu.

Da napomenem samo da mi je pre nekolika dana sve radilo kako treba, i onda se sistem srusio odjednom i krenuo sam da instaliram sve iz pocetka (usput sam prilikom pokusaja repair-a sistema dobijao poruke o gresci u vezi bootres.dll-a, ali izlgeda da je ipak do grafike). Moguce da je graficka crkla prilikom rada sistema. Samo onda pretpostavljam da je ni Win ne bi detektovao?
 
liveboot neki.ili linux (bilo koja od popularnijih distribucija) ili strelec usb.na strelecu imas i par stressera,ne bas najboljih ali posluzice za toliko.
 
Probaj skiniti drajvere sa DDU. Kad instaliraš Nvidia driver izaberi Custom pa čekiraj Clean install. Uradi još jednom čistu instalaciju Windowsa.
 
Najbolja provera je da zabodes grafiku u tudju plocu. Ako tamo radi onda je windosowski problem, ako na tvojoj ploci ne vidis ucitavanje biosa ,prebaci na integrusu monitor ako je imas pa bootuj,ako ni tako ne radi zviznula je ploca ,memorija ili napajanje. ako vidis ucitavanje biosa ,a hdd ne krlja ili ne pokrece boot hdd je . Sistem eliminacije je cudo. Ja sam pre 15 do 20 ak godina sa k6 konfiguracijom ima isti problem...Islo je to ovako vadi grafiku prebacuj u drugu plocu ,pa memoriju ,pa hdd pa napajanje pa 100 cuda da bi na kraju konstatovao da je prasina napravila problem na memorijskom slotu.....ah ti decacki dani
 
Misterija je resena - kupio sam novu graficku i radi, tako da je ova stara ipak svisnula. Tema moze da se zatvara :) Hvala svima na pomoci :)
 
Poslednja izmena:
Moja graficka ATI RADEON R9 270 izbacuje crn ekran pri logovanju u windows.

Testa memorije na samoj grafickoj pokazao je dosta gresaka. Kolega sa posla ju je produvao (zna sta radi :D ) i nakon toga javljaju se iste greske prilikom testa memorije na grafickoj.

Da li jos nesto moze da se uradi ili je umrla?
 
Nazad
Vrh Dno