Šta je novo?

savet za 8600k

ficicaaa

Slavan
Učlanjen(a)
16.12.2008
Poruke
2,233
Poena
379
Koju plocu za do 120e kod "subotichana"
sastavljam konfu pa me zanima to i koji ram..
hvala.
 
B360 plocu, i7 8700 i 8GB 2666MHzm
 
Umesto da bacis pare na K procesor, kuler i skuplju plocu, uzmes jeftiniju B360, i7 8700 koji je bolji od 8600K i bilo koji ram 8GB na 2666MHz ili visem
 
Sve ti je rekao decko..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Sve ti je rekao decko..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

to sto je rekao ne znaci da je u pravu...(po benchevima se kolju a cenovno su skoro isto)
Mada B360 i 8700 je PO SADASNJIM CENAMA (kontam da su lopovi u sv slucaju jer jedno pisu a drugo je sta je cena) 10e razlike izmedju 8600k i neke iole bolje Z370.

i7 je 10e vishe...meni treba ISKLJUCIVO za gaming.
 
Iskljucivo za gaming je i7 bolji svakako.

Bustuje vise, trosi manje, ima dosta vise lufta, no-brainer bukvalno.
 
Ovde pise OC na 4.8-4.9GHz.

Za to ti je potreban bolji kuler(50e i vise), delid i stavljanje tecnog metala i opterecenje celog sistema(maticna, napajanje) je vece..
 
8700 moze, klokovan 8600K bez delida ne.

AsRock B360(m) Pro4.
 
Pa biras uzmedju 6 i 12 threadova :)
Npr ja cu uzeti 8600k, ali i srtrix gaming-f (valjda sam pogodio oznaku), jer volim da cedim sve iz kompa sto moze. Tebi je 8700 top sa tom plocom.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
pazi ovako....
jeziv sex je u pitanju..kao prvo nisu te cene procesora koje pisu nego dijametralno suprotne...

8700 non k je 265e
8600k je 225e
a 8700k je 300e

plocu kontam da cu u oba slucaja uzeti Z370 jer je razlika izmedju b ili h i Z370 (najgore ali opet bolje) do 25e.

jednostavno ne znam koji procesora da uzmem...
a vidim da je tu i 8400 kao opcija za NADAM SE 165e
 
8700 bez dileme.
Mozes i 8700k, pa imas opciju da posle klokujes, ali to zahteva jak/skup kuler.
Za 35e se svakako isplati, ali je naravno pitanje koliko ti je labav budzet.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
8700 bez dileme.
Mozes i 8700k, pa imas opciju da posle klokujes, ali to zahteva jak/skup kuler.
Za 35e se svakako isplati, ali je naravno pitanje koliko ti je labav budzet.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk

i ja mislim ili k ili nonk... sada samo koju plocu uzeti...sta je 40e na godinu dana + igranja..

jurim neku sa optical out...Z370 za do 130e.
 
Koji cpu uzeti, zavisi i koju grafu imaš ili planiraš? Možda je bolje i5 i jaču grafu, ili možda veći ssd? Što se tiče igara i5 i i7 su sličnih performansi, dok u ostalom je i7 prilično bolji i zbog toga se isplati dodati tih 40€. Samo za gejming je bilo koji i5 8xxx sasvim dovoljan narednih nekoliko godina sa odgovarajućom grafičkom.

 
Poslednja izmena:
to sam zab da kazem...trenutno sam na 1070 i 500gb ssd.
i kontam da necu menjati.

P.S.

zvao sam lika kaze da su cene u porastu i do 40e po procesoru/ploci i da pozovem krajem/pocetkom nedelje da proveravam cene..
 
@Rick
Nemoj biti prorok, cesto se ispostavi kao pogresno :)
Tako se pricalo i za ranije i5/i7 procesore, pa se na duzi period ispostavi da se jaci isplati, pogotovo kao investicija na x godina.
I7 procesor izgura 3, 4 generacije grafickih bez da imas neke poente da ga menjas, a kod i5 to nije bio slucaj.
Graficka ce svakako brze zastariti i brze ce doci do zamene.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
ili i5 8400 jer je odlican deal, ili i7 8700(K).
 
Koji cpu uzeti, zavisi i koju grafu imaš ili planiraš? Možda je bolje i5 i jaču grafu, ili možda veći ssd? Što se tiče igara i5 i i7 su sličnih performansi, dok u ostalom je i7 prilično bolji i zbog toga se isplati dodati tih 40€. Samo za gejming je bilo koji i5 8xxx sasvim dovoljan narednih nekoliko godina sa odgovarajućom grafičkom.

Ne razumem, ko je spominjao 1060, 1070... ja samo pitao koju grafu ima. Nisam prorokovao, i spominjao sam bilo koji i5

Ako nemaš ništa pametno da napišeš molim te nemoj:)


Ja sam te lepo ispravio, ali si ti imao potrebu da ispadnes u pravu, cak i ako nisi.
Tako da jedino ti za sada nista pametno napisao nisi.
Za 40e ne moze da uzme bolju graficku, u bilo kom slucaju.
I5 i i7 nisu isti ni u gamingu, mogu samo u retkim situacijama da budu isti, a te razlike ce se povecavati vremenom, pa je glupo nekome savetovati da uzme i5 zbog 40e, pa cak i 75e za K i7.
I to kada kazes uz odredjenu graficku su isti i bice narednih par godina, znaci da treba da uzme slabu grafu, da bi bottleneckovala cpu narednih par godina?

Bzvz si sada prosirio pricu, a trebao si samo da iskuliras kada te neko ispravi, a znas da je u pravu.




@ficicaaa, nikako 8400, on je slabiji od mog 6700k.
To je dobro resenje za neku osrednju konfu, za gtx 1060 max, a ti si vec iznad toga, a u buducnosti ces uzeti recimo sledecu gtx 70 seriju, koja ce biti duplo jaca od ove.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije slabiji od 6700K svakako, u najboljem slucaju mogu egal da budu :)

i5 8400 komotno 1070 moze da isprati.
 
Ja sam te lepo ispravio, ali si ti imao potrebu da ispadnes u pravu, cak i ako nisi.
Tako da jedino ti za sada nista pametno napisao nisi.
Za 40e ne moze da uzme bolju graficku, u bilo kom slucaju.
I5 i i7 nisu isti ni u gamingu, mogu samo u retkim situacijama da budu isti, a te razlike ce se povecavati vremenom, pa je glupo nekome savetovati da uzme i5 zbog 40e, pa cak i 75e za K i7.
I to kada kazes uz odredjenu graficku su isti i bice narednih par godina, znaci da treba da uzme slabu grafu, da bi bottleneckovala cpu narednih par godina?

Bzvz si sada prosirio pricu, a trebao si samo da iskuliras kada te neko ispravi, a znas da je u pravu.




@ficicaaa, nikako 8400, on je slabiji od mog 6700k.
To je dobro resenje za neku osrednju konfu, za gtx 1060 max, a ti si vec iznad toga, a u buducnosti ces uzeti recimo sledecu gtx 70 seriju, koja ce biti duplo jaca od ove.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Dobro izvini što sam napisao svoje mišljenje.:) Ja sam mislio da forumi za to služe, ali očigledno nije tako.:trust: Ignorišite sve moje postove u ovoj temi.
 
Poslednja izmena:
Nije slabiji od 6700K svakako, u najboljem slucaju mogu egal da budu :)

i5 8400 komotno 1070 moze da isprati.
Ma jok, poredio sam ih na mojoj 1070, osetno losiji.

Pardon, moj 6700k je na 4.6 Ghz, ali vecina ih je na tom kloku, pa i jace.

Pitanje je da li moze da isprati 1070, u AC Origins ne moze, kao ni u Watch Dogs 2, a moja pretpostavka je da ce igre postajati sve vise cpu hungry, usled sve jaceg console gaminga, ali videcemo :)
Ja ne menjam cpu samo zato sto cekam da se presaltam na 4k, a i on je vec na limitu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ne moze se porediti 6700K na 4.6GHz i i5 8400 na svojih 3.8GHz, to je razlika od preko 20% u kloku.

Na stock, u full load, mogu egal da budu u full multi-thread, a i5 8400 moze imati prednost gde se koristi 6 jezgara. 2 fizicka jezgra znace vise nego 4 logicka. Da intel ne "zakljucava" procesore, bila bi druga pesma :d

Druga stvar je sto mali broj ljudi koristi 144+Hz ekran i da pride tweakuje GPU podesavanja da bi imali 144+fps, a ko ide na grafike 1080(Ti) i jace, svakako nece uzimati procesor od 150e.
 
Nazad
Vrh Dno