Šta je novo?

Koji telefon do 150e

Stefan1995

Slavan
Učlanjen(a)
05.04.2015
Poruke
2,982
Poena
315
Drug mi uzima tel, u interesu mu je da ima dobru kameru, dosta memorije, dobru bateriju i da ne baguje.. Koji da uzme, sta mislite??? Moze i polovan.. Hvala!!

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
nije vam cg daleko,ako imate varijantu da narucite da stigne u cg sa bangood-a,gearbest-a itd do 150e se ne placaju porez i carina,samo 1e postanske takse.sad,koji je model tacno bestbaj,reci ce ti neko upuceniji ili procackaj na temi o kineskim telefonima.
 
Nov Mi A1 4/32. 4/64 ima za ~170.

Redmi 5 Plus 4/64 je ~165e.

Na strani A1:
Izrada, stock android(ko voli), zvuk, (verovatno)kamera.

Na strani R5 Plus:
Ekran, baterija(velika prednost u bateriji), nesto je jeftiniji, dizajn(18:9 ekran, nema kapacitivnih dugmica).

Oba telefona ne baguju, rade lepo, verovatno ce A1 raditi nesto brze zbog stock Androida, ali ne previse. Koji god da uzmes, nema greske, zavisi od toga sta ti je bitnije :)
 
Poslednja izmena:
Nov oko 140e Xiaomi Redmi 5 3/32GB, odličan za tu lovu. Mi A1 nov 160e 4/32GB.
Polovani Redmi 5 Plus 4/64GB ili Mi A1 64GB.
Najbolju kameru dobija sa A1 i instalacijom GCam.
 
Redmi 5 pored Redmi 5 Plus za malo vise je cist mazohizam, i sam znas :D
 
P9 je sasvim OK. Ali ovaj forum je postao takav da sada ne smeš da kažeš da hoćeš telefon normalnog proizvođača, odmah si "snob" a i DooGuoi i Xaoami je kvalitetniji od Applea o Samsunga a i bolje plaćaju radnike nego te kapitalisticke svinje oink oink.
 
A sad je Huawei normalan proizvodjac, nije vise Hawai, Huwei. Normalno, mora marketing da drma :)
Barem se vidi da nije dzabe P20 Pro na svakoj televiziji, na svakom bilbordu, samo cekam samo iz frizidera da mi iskoci :)

P9 nije los za 150e, za 170-180 ima 3/32 RN5 koji je kompletniji uredjaj.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Istina, nisam ljubitelj ni Hauwaia :) Ali ta firma je ovde prisutna i biće prisutna, što eventualne probleme čini lakše rešivim :) Pa sad EMUI, MIUI, mozda to nekome i ne smeta kao meni.
 
@Stefan1995

Sto trazite polovnjake kad za iste pare imate nove telefone
Vreme je da drug pogleda sta je aktuelno i da cuje i za Xiaomi.

@NevisStarShine

Xiaomi sa gomilom svojih modela je trenutno suvereni vladar u kategoriji oko 150€ svidjalo se to tebi ili ne
 
Pa nemojte biti dosadni kada je čovek rekao da ga to ne interesuje. Njegov novac, njegova stvar. Ne treba nametati svoje mišljenje nikome. Ok dali se savet i to je dosta. Inace ok je p9 za te pare ,ako je lepo očuvan

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L21 mit Tapatalk
 
Mi A1 155 e nov - ako se striktno gleda budžet, ali je bolji iphone 6 star 3 godine, kao NOV NOV NOV
Pa naravno da nije ,ali ima ljudi koji vole brend, jer ljudima na našim prostorima kada vide i iPhone 5 je i dalje vau imaš iPhone. Pogotovo kod mlađe populacije je to dosta izraženo. Ja kada ludima pomenem neki kineski telefon izuzev Huawei ljudi se prvo smeju, jer misle da ih zezam [emoji16].

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L21 mit Tapatalk
 
Pa zato i kazem, decko naveo da mu se ne svidja dizajn, softver kamera a ustvari na kraju dai pravi razlog, a to je da prvi put cuje za taj telefon. Zato ja i rekoh nek uzme Samsung il iPhone, moze i LG, Huawei, Sony, koji god hoce. Neko pomenu iPhone 6, nemoj da bacas pare, ispod 6s ne vredi da se ide.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Xiaomi je 4. proizvodjac na svetu, ispred lga, sonija, ztea, motorole, nokie i ostalih poprilicno poznatih imena...ne znam sta tu nije jasno...ako 10 ljudi preporuci xiaomi, to znaci da je brend i vise nego proveren...pogledaj samo koliko tema o xiaomiju na ovom forumu ima i to su sve tele od 100-200 i vise strana... :)
 
Xiaomi je 4. proizvodjac na svetu, ispred lga, sonija, ztea, motorole, nokie i ostalih poprilicno poznatih imena...ne znam sta tu nije jasno...ako 10 ljudi preporuci xiaomi, to znaci da je brend i vise nego proveren...pogledaj samo koliko tema o xiaomiju na ovom forumu ima i to su sve tele od 100-200 i vise strana... :)
Jeste, ali Xiaomi prodaje uglavnom u Aziji, posebno Kini I Indiji. Naravno da nije 4. u Evropi i Severnoj Americi, tamo su i Sony i LG i ostali bolji od njega.
 
Wow, bolji su u USA, jer se u USA uopste ne prodaju kineski telefoni. U EU postoji relativno kratko vreme, videce se prava slika za 2-3 godine :)

EU i USA su bas trzista na koja treba da se ugledamo, imamo slicne standarde, koga briga za siromasne Induse i Kineze, pogotovo USA, to je prestizno trziste :) :)

Mate 10 Lite i P Smart toliko i vrede, sto se mene tice i prilicno manje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@ NevisStarShine

Zasto bi se mlatili sa USA standardima , kada su Indija i Kina dovoljno veliko trziste ???

Svoj novac mozes da trosis kako ti volja , ali zasto ti kao kupac da placas npr. Samsung duplo skuplje , ako ti "kinez" nudi dobar kvalitet i slicne performanse za upola cene ?
 
Jeste, ali Xiaomi prodaje uglavnom u Aziji, posebno Kini I Indiji. Naravno da nije 4. u Evropi i Severnoj Americi, tamo su i Sony i LG i ostali bolji od njega.
Zapravo je u početku ove godine postao 4-ti i u Evropi.

https://www.gsmarena.com/canalys_smartphone_shipments_in_europe_decline_xiaomi_top_5-news-30956.php

Ima rasčlanjeno i po zemljama, ne mogu sad da nađem, jaki su u celoj istočnoj evropi, Nemačkoj, Španiji, Italiji... Te priče kako se prodaju samo po aziji su odavno izlizane.

LG se još uvek drži u US, mislim da su tamo i dalje u top 5. Oni inače štite svoje tržište od kineskih firmi na sve moguće načine... Sony i HTC već dugo nisu u top 5 ni na jednom tržištu.
 
Obrati pažnju na odnos Istočna i Zapadna Evropa, gde se 2x prodalo u Zapadnoj. Tako da bi ti rezultati i bili zanimljiviji, a ovo sve zajedno.. Takodje treba obratiti pažnju šta se prodaje kod operatera a šta ovako itd.
 
@ NevisStarShine

Zasto bi se mlatili sa USA standardima , kada su Indija i Kina dovoljno veliko trziste ???

Svoj novac mozes da trosis kako ti volja , ali zasto ti kao kupac da placas npr. Samsung duplo skuplje , ako ti "kinez" nudi dobar kvalitet i slicne performanse za upola cene ?
Slične performanse - da. Međutim, na drugim poljima obično zaostaju a mnogima je to takodje važno i NIJE PROBLEM da platimo malo više, pa i na uštrb performansi ako ne govorimo o najvišoj klasi. Xiaomi je, u principu, nepobediv po svemu do 200e, ali već iznad toga izbor postoji.
 
Nazad
Vrh Dno