Šta je novo?

Graficka ne daje sliku na DVI

CikaKURE

Cenjen
Učlanjen(a)
27.03.2011
Poruke
541
Poena
180
Moja oprema  
CPU & Cooler
i7 4770K / Noctua NH-U12P SE2
Matična ploča
AS Rock Z87 Pro3
RAM
12gb
GPU
GTX 1060 6gb
Storage
NVME + SSD + HDD
PSU
Zalman ZM850HP
Kućište
Chieftec Dragon Full Tower
Imam cudan problem za koji ne mogu da nadjem resenje. Normalno mi racunar radio, na njega imam povezan monitor preko DVI kabla a TV preko HDMI. Nesto sam malopre citao na netu i resim da upalim malo Witchera. Pri paljenju igrice samo se ugasi monitor. Ja reko zakucala igra. Resetujem racunar, ono nema slike i dalje, crn ekran, nema biosa, nema nista. Iscupam kabal, ono na monitoru pise da je izvadjen. Upalim tv, na njemu redovno daje sliku. Udjem u opcije displaya, uopste ne prepoznaje monitor, TV normlano prepoznaje i baca sliku na njega. Probam monitor na internu graficku preko istog kabla, monitor radi normalno. Znaci nije monitor i nije kabal. Probam reinstal drivera, probam vadjenje graficke, nista ne pomaze. Preko hdmi na tv baca sliku, dok monitor ne prepoznaje preko oba dvi porta. Sta mi je ciniti?
 
Probaj neki DVI na HDMI konverter. Sve mi se čini da je crko izlaz na grafičkoj ili neki od DVI pinova nema dobar kontakt.
Koja je grafička? Jel ova iz potpisa?

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Jeste, r9 270x. Ma sve radilo normalno. Samo prilikom pokretanja igre pocreneo ekran na monitoru i to je to. Vise ne prepoznaje monitor, tj ne baca sliku na njega. A monitor vidi racunar, ugasi se ono upozorenje na monitoru kad utaknem kabal. Isti monitor, preko istog kabla radi preko interne graficke.
 
jedini definitivan odgovor ces da dobijes na drugom racunaru,drugom dvi kablu i monitoru.sve i da je zveknuo DVI port,miniDP na DVI kosta 300nak din.i bilo bi kul da ne postavljas vise tema sa istim pitanjem,neces pre dobiti odgovor.
 
Nazad
Vrh Dno