Šta je novo?

Preporuka za zvucnike za kola

ksLazy

Cenjen
Učlanjen(a)
14.07.2012
Poruke
946
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 5600 & eSports 34
Matična ploča
AsRock X470 Taichi
RAM
Kingston HyperX Beast 32GB @3600MHz
GPU
MSI RTX 3080 10GB Gaming Z
Storage
m2 Samsung 970 EVO Plus 250GB + m2 Netac NV3000 1TB + SSD Samsung 870 EVO 1TB
Zvuk
Integrated
PSU
Corsair RM750x
Kućište
MS Titan PRO II
Monitor
Gigabyte M27Q-EK
Miš & tastatura
CIY X77 Pudding (Krytox lubed) & Razer DeathAdder V3 Pro
Laptop
HP 255 G8 (3V5F3EA)
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav za sve audiofile,

Nemam dve blage oko ovih stvari, pa rekoh da pitam..

Probili su mi fabricki bas zvucnici u autu (15" membrana, kontam da su 16"?), a radili su na Pioneer MVH-170UB plejeru. Koje mi zamenske preporucujete? Budzet je skromnih 50e. Potrebna su dva, sluzice za slusanje elektronske (techno i EDM) muzike, dobar i dubok bas je moranje.
 
Poslednja izmena:
Centimetara, pardon. Ne inca. Lapsus. :)
 
Vrata, pezo 206 cc
 
Bilo je svojevremeno jeftinih JBL za te pare, 16cm, ali ne vidim više.
 
Jel se secas oznake mozda?

Nije strasno ni da se malo probije budzet, sta je - tu je. Samo da se lepo cuju.
 
Ako ti je bass prioritet, uzmi lepo jedan wuffer, bazuku ili sl, stavi u gepek. A u vrata nadji fabricke i stavi. Premasuje budzet ali bar radi posao kako treba bez problema i rizikom da ti opet riknu ti u vratima. Ja sam (pre desetak godina) svojevremeno rucno pravio kutiju za neke dobre trosistemce od 200w. Veruj mi grmelo je ludacki u autu, bez pojacala, a rade i dan danas kod drugara kome sam ih prodao odavno. Tako da mozes da bacis pogled na KP, mozda imas i gotovih kutija ili ako te ne mrzi da sam pravis.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Gepek nije opcija, zbog krova. A generalno ne vozim vremenski dugo, tako da automatski i ne slusam muziku u kolima često. Ne bih da se previše trosim zbog neke stvari koja nece mnogo da se koristi, ali ako bas neka za te pare, moraću.
 
Je l' moguce da niko nema nijednu konkretnu preporuku?
 
JBL GT7-6 mislim da ce biti ok, skoro sam ganjao sebi i merkao sam bas njih.
 
Uzmi Gorund Zero Iridium ili ako zelis mozes eventualno Titanium seriju, ali ona je malo skuplja. Sa njima nema greske, bices i vise nego zadovoljan. ;)
 
Poslednja izmena:
Gde ima to da se nabavi kod nas ?
 
Imas U BG-u samo dve radnje Velteh i Elementa. Samo sto mislim da je Velteh bolje opremljen. A mogu da se nadju i na oglasima preko KP. Odlicni su zvucnici. Zao mi je sto SAL ne proizvodi vise Orange seriju, to su bili bas ozbiljni zvucnici za kola, a cena prihvatljiva.
 
Sal ne pravi ni dobre ni ozbiljne zvučnike. Eventualno glasne...
 
Njihova serija SAL Orange je bila odlicna i odlicno se cuju i ozbiljni su zvucnici za kola, sama izrada zvuncika i kvalitet izrade je na zavidnom nivou. Ko je imao prilike da ih vidi cuje, oseti njihovu tezinu u ruci nije ostao ravnodusan. ;) Imam ih i znam kako zvuce i to 13ice, a imali su ih i moji prijatelji po preporuci. Njihove druge serije nisam slusao tako da ne mogu da komentarisem. Samo na zalost ova serija se vise ne proizvodi...
 
Jos uvek nista. Cekam da se oslobodi termin kod lokalnog autolimara da opet skine tapacir sa vrata, bice uskoro svakako.
 
Ako želiš iole neki bass samo sa zvučnicima u vratima, moraš prvo da ih dampiras. Razlika sa i bez dampinga je neverovatna. Što se tiče tvog budžeta, išao bih na polovnu varijantu, jer za 50 evra nema ništa novo kvalitetno da se kupi.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Ma ne trazim neku sad bascinu, samo da se ne cuje kao telefon.

Brat uzeo neke sony dvosistemce za ~20 eura, maltene se samo srednji i visoki cuju. :)
 
Pazari Gorund Zero i neces pogresiti, novi su Iridum serija 5000din a serija Titanium 7000din. Samo sto pre kupovine ako se odlucis za Titanium proveri da li ce moci da stane u vrata zbog magneta, kod njih je magnet malo veci. Doduse kod mene su Titanium stali u vrata 13ice bez problema i prepravki, a imam ih odavno vec. Mada oni imaju i seriju slim. Skoro je drugar pazario po preporuci za Megana 13ice i razlika u odnosu na fabricke je bila velika i to sa fabrickim player-om.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno