Šta je novo?

xiaomi revolucija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nesto vrlo interesantno .Na prvoj strani foruma ima 25 tema o uglavnom telefonima.Od toga 9 tema su o Xiaomi telefonima sa cak 38.950 poruka.Sve ostale teme o telefonimaimaju oko 43.000 poruka.Temu o manje poznatim kineskim brendovima nisam uvrstio ni u jednu grupu.Nekada su po broju poruka prednjacili Nokia telefoni ,pa Samsung,pa veliko interesovanje je bilo za LG G2 i ovo za Xiaomi telefone je bas u ekspanziji.Neko bi rekao verovatno i zasluzuju toliku paznju.Da li je u pitanju samo kvalitet ili ima i kvantiteta,odnosno veliki broj modela koji su prihvatljiviji za nas dzep.
Samo se ljudi opametili, informisali i poceli da se oslobadjaju predrasuda-"Kinez, jefina i losa kopija koja crkne".Pritom shvatili da ne moraju vise da bacaju vece pare na telefon, pogotovo u zemlji gde neki i dalje daju 3-5 svojih plata na gedzet koji smatraju statusnim simbolom.

Najveci broj korisnika ipak od telefona trazi da radi, da ne zakucava, da traje bar 2 godine i da moze da skljoca solidne fotke i da nije skup.Kinezi su taj segment najbolje pokrili i namirili najmasovniji deo trzista.

Manji broj onih koji zele premijum fon, fon sa poslednjim specifikacijama ili fon odredjenog brenda.
 
Bas se razvila lepa diskusija i to je dobro.Po meni svako kupi ono sto mu treba i koliko para moze da izdvoji.Dobro je da ima ovolike ponude pa svako nadje sebi sta mu treba i odgovara.Sto se tice premijum telefona tipa Samsung S klasa ,Aple ,Huavei koji prodaju desetak miliona primeraka tih telefona i zadovoljni su.Malo sutra bi bili zadovoljni da nisu prodali ko zna koliko miliona Samsunga tipa J3 ili J5 itd.Tu je lova.Tako je i sa kolima.U rangu 10-12.000 evra imas auta koliko hoces i to dobrih i oni se prodaju u milionskim tirazima.Mercedes majnbah ili Porse se proda u mnogo manjem broju ali dobro je da ih ima.Neka narod trosi pare, ako ima.
Sve u svemu svaka roba nadje kupca ,a telefon je tu da se cujes s nekim i kad si na ulici (sto do pre 20 god. nisi mogao) ,da pustis neku porukicu ,zvirnes na internet i procitas vesti.Za sve ostalo ima tablet,lap top,komjuter.
 
Jel će i u ovoj temi da se pišu pesmice kao u onoj za Honor? :) Koja je poenta uopšte ove teme?
 
Sve zavisi od ljudi i potreba koje imaju. Kome je model i brend telefona jako bitan (ili najbitniji), sakupiće koliko treba za neki premium model. Kome treba dobar telefon koji radi, ima velike šanse da se pridruži ovoj "sekti" :) Naravno, uvek ima izuzetaka, pa je neko recimo navikao da kupije samo premium modele, ima za to dovoljno novca i o tome uopšte i ne razmišlja, kao kad kupuje kiselu vodu :) (ne znam baš koliko ima takvih ljudi na forumu ovde).
Možda ima neke analogije kao kada neko ide na letovanje, plati hotel sa 5 zvezdica i o tome godinu dana priča svima i besomučno deli slike po fb i sl. Dok neko drugi pak plaća jeftine hotele, B&B i obilazi ceo svet bez da smori okolinu oko sebe pričama o tome. Izuzetak je opet neko ko ima svoju jahtu i ne brine ni o čemu :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Uzmi u ruke jedan Mix 2S i recimo jedan S9,"provozaj" oba istovremeno,pa onda izjavi tako nesto,ali budi objektivan :) I onda reci da li taj isti S9 vredi duplo vise.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Generalno se slazem sa konstatacijama koje iznosis, ali ajde da ne preterujemo sad u vezi cena. Na kp su cene za mix 2s oko 450e, dok su za s9 oko 530e. To nije ni blizu duplo.
Opet kazem, i ja sam protiv ovog rasta cena flagship uredjaja, i sam bih pre uzeo mix 2s nego s9.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Ok,sad su cene tu negde,ali recimo kad se taj S9 pojavio u prodaji,bio je papreno skup,e tu su meni cene flagova prenaduvane,na taj period sam mislio...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Generalno se slazem sa konstatacijama koje iznosis, ali ajde da ne preterujemo sad u vezi cena. Na kp su cene za mix 2s oko 450e, dok su za s9 oko 530e. To nije ni blizu duplo.
Opet kazem, i ja sam protiv ovog rasta cena flagship uredjaja, i sam bih pre uzeo mix 2s nego s9.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Mix 2s moze da se uzme u winwin sa dve godine garancije za 500evra i dobije se kupon od 4000. To je ipak velika razlika u odnosu na regularnu cenu s9.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Meni je iskreno zao da dam preko 300 evra za telefon ,iako novac nije problem ,jer za moje osnovne potrebe ,mnogo poziva ,i mejlova ,poneka igrica sa klincima ,nema potrebe za necim skupljim.Xiaomi je tu kao idealno resenje ,uz jos samo par slabijih modela ostalih marki.
 
.Sto se tice premijum telefona tipa Samsung S klasa ,Aple ,Huavei koji prodaju desetak miliona primeraka tih telefona i zadovoljni su..

Problem je sto Apple ne prodaje "desetak" miliona. IPhone 6/6 Plus su prodali u preko 200 miliona komada. To je problem industrije i trzista - para ima i to zavrsi kod Applea. Znamo i kolika je njihova trzisna marza, zarade po 400-500 dolara po komadu. Android se, sa druge strane, bori bas kao Huawei i Xiaomi sa tendencijom sa budu jednom i oni "Apple umesto Applea" a sada ciljaju taj, forumaski omrazeni, Samsung.

E, sa time se ja ne slazem. Dok Samsung pravi telefone bez notcha, sa 3.5mm izlazom za slusalice i dobrim kamerama, tj. dok ne kopira iOS i iPhone po svaku cenu, za mene je to prednost koju se nadam da Huawei i ostali nece uspeti da stignu. Najveci broj ljudi kupuje telefon da traje i da radi i Samsung, bez obzira na sve, jeste bolji izbor za obicnog korisnika. To su pogotovo bile A i J serije za 2016/2017, ove godine im je ponuda slabija u svim segmentima, malo su van forme ali dobro.

Huawei licno ne bih ni razmatrao u mid rangeu (najcesce bez Gorrila Glass i oleo premaza) dok Xiaomi nudi i normalne telefone jos uvek, bez notcha i gluposti.. Sto ce se verovatno promeniti, sudeci po novijim modelima.
 
A i J seriju mazohisti kupuju, u telefon od 300+ eura stave SD 450 ili Exynoss ekvivalent(podjednako los) po performansama, a losiji po efikasnosti.

Pride su osakaceni(ne svi, neki modeli) manjkom senzora za auto-brightness i led lampice, po meni dve osnovne stvari za telefon.
 
Vidim neko upoređuje automobile i telefone, to je zaista neuporedivo. Kod telefona je tu izrada, čipset, senzori, audio komponente, kamere, ekran, softver. Nije to previše stavki, ako imamo Xiaomi sa Qualcomm 845 i Samsung sa 845 to je već pola telefona bez ikakvih razlika. Ostaje storage, kamere, ekran, kućište...
Šta sad, hoćete da kažete da je sve što ubaci Samsung u Note 9 vrhunskog kvaliteta, da nema kompromisa? Imali su dugo godina loš kvalitet baterija, izradu katastrofalnu, bagovit softver nabudzen bez imalo smisla za dizajn.
Potpisujem da Redmi Note 5 nije lošijeg kvaliteta od npr. Galaxy A8 isto kao Mix 2s i S9.

Jedino u čemu kaska Xiaomi su kamere i to je činjenica, kao i svi kinezi. U tome nikada neće biti kao Samsung jer su spucali 10 milijardi u RD za kamere. Shvatili su da kamera prodaje telefon, pogotovo u današnje vrijeme kad su svi telefoni dovoljno sposobni i kada su razlike sve manje.

Kupujem samo flagshipe, ali ozbiljno razmišljam da dam šansu Note 5 jer je sve manje kategorija u kome flagship telefoni pobeđuju.
 
Poslednja izmena:
A i J seriju mazohisti kupuju, u telefon od 300+ eura stave SD 450 ili Exynoss ekvivalent(podjednako los) po performansama, a losiji po efikasnosti.

Pride su osakaceni(ne svi, neki modeli) manjkom senzora za auto-brightness i led lampice, po meni dve osnovne stvari za telefon.
Jasno sam naveo A i J 2016. I 2017, ne ove nove modele. I ponovo - CPU performanse nisu sve, za 90% korisnika SD 450 i sl. bice vise nego dovoljni.

A5 2017 jedino nema LED notifikaciju, ima cak i IP67/68 i vrlo solidnu kameru.

Ove godine jesu omanuli, ali meni ni S modeli nisu posebno impresivni ove godine.

Pa cemo videti kako ce proci ove godine sa takvom taktikom i da li Huawei moze da ih stigne. Jer ni P20 lite nije posebno bolji od takvih Samsunga...
 
Bas su A i J 2016/2017 osakaceni.

Trenutni modeli su bolji od starih, bas zbog jake konkurencije.
 
Odlični su, nadam se da će takvi biti i ubuduće. Samo malo da srede kameru i bez premca će biti. Samsung više nikad.

Послато са MIX уз помоћ Тапатока
 
Nemas pojma

Vecina onih koji dizu Xiaomi u nebesa, da imaju para, bi presli na Samsung, Apple i slicno i brzo bi zaboravili Xiaomi.
Kakva kupovna moc - takve preferencije.
Isto kao kod automobila, i Skoda i Mercedes ce prevesti coveka od tacke A do tacke B, ali kako? Onaj koji nema za Mercedes ce da se tesi kako njegova Skoda nudi najvise za ulozeno-dobijeno. Verovatno je u pravu, ali da ima novca i on bi presao na Mercedes.
https://www.businessinsider.com/jeff-bezos-honda-reveals-reveals-why-hes-so-successful-2018-1

Ne znam za tebe, ali i kad bih ja kojim slucajem imao zlatnu viljusku i noz optocene dijamantima, opet bih pizzu ka ustima prinosio rukama :trust:

U cenu svakog telefona su, osim njegovog hardvera, ukljuceni i svi troskovi firme, ukljucujuci i troskove marketinga. E sad, ako je Xiaomi dovoljno pametan da proda priblizno isti broj telefona kao i Samsung, a da pritom potrosi ~10 milijardi $ manje na marketing, zasto bi razumna i neiskompleksirana osoba placala vise za telefon istih performansi? Ako ces ti, recimo, za Snapdragon 625 da das 100€ vise samo zato sto na poledjini telefona stoji logo nekog "brenda", onda je to tvoja stvar. Srecom, na ovom forumu ima dovoljno ozbiljnih i upucenih glava kad su mobilni telefoni u pitanju, i ako velika vecina njih tvrdi da je Xiaomi dobar izbor, onda to ne govore zato sto nemaju para za Samsung ili Apple, vec zato sto Xiaomi nudi najvise za ulozeni novac ;)

A kad su automobili u pitanju, jesu li price gastosa iz 70-ih uticale na to da ti Mercedes postane etalon kvaliteta? Jesi li cuo, recimo, za Volvo ili Tojotu?
 
Bas su A i J 2016/2017 osakaceni.

Trenutni modeli su bolji od starih, bas zbog jake konkurencije.

Na kom polju su osakaceni? I kako je to, npr, A6 Plus bolji od A5 2017? Ima brzi CPU? A5 je imao i premium dizajn S7, istu takvu izradu, ustedelo se prakticno samo u SoC i kamerama, sto mnogima nije bas tako vazno ako dobiju nesto sto odlicno radi i izgleda jos bolje.. Pa taj A5 2017 izgleda za klasu skuplje od svih Xiaomia i dan-danas.


A opet, da je dizajn vazan - zna Apple itekako.
 
Taj A5 je za klasu bolje izgledao od recimo A1 Xiaomija? O cemu mi ovde diskutujemo....:)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Pa naravno da jeste. Za pocetak, ima FP na prednjoj strani, tamo gde i treba da bude kada ima toliko bezela iznad ekrana. Staklena ledja su takodje "buducnost" i element premium dizajna svih flagship modela. Da ne idemo i izgled zadnjih ledja i da trazimo inspiraciju iPhoneom 7...
 
jel ostala još neka mudrost da se napiše na ovoj temi ili smatrate da je sve već rečeno? da privodimo kraju polako
 
Mogu da zamislim kako to mid range i low end samsunzi rade kada znam kako im lepo rade high end uredjaji.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Blah blah Mi A1 rules. Radi kao sat i nije Samsung i košta duplo manje od Samsunga. Koji crni A i J koštaju kao normalan telefon ,a sakati su spram drugih da ne ulazim u detalje. Ali ko šta voli to i kupi i veruje da je supeeeeer

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne dirajte vise samsung zakljucace nam temu. [emoji23] Kad im pomenes xiaomi kao da si im prst u oko gurnuo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nema to veze sa Samsungom ili iP, vec botovanje i hvalospeve/pljuvanje koje imamo ovde, koje je predaleko od realnosti...

Niko nije zaostao i svako kupuje sta zeli i ovo natezanje i dokazivanje "znanja" ovde mogu samo kao botovanje da okarakterisem. I samo onaj ko nije mrdnuo iz Srb moze da izjavi da su flagship telefoni manjina na trzistu, tj veze nema sa zivotom...

Nema ovde nikakve revolucije, takodje ce Xiaomi da dere ako stane na Samsungovo mesto i bude nudio isto...
Takodje ne dere Samsung jer mora ili zbog troskova, imaju oni previse izvora novca vec deru zato sto ih kupuju tj jer im se moze, kao i iP sto su postigli ne zato sto puno ljudi ima 1000e da keshne oma vec odlicnim dilovima kod operatera.
 
Poslednja izmena:
I samo onaj ko nije mrdnuo iz Srb moze da izjavi da su flagship telefoni manjina na trzistu, tj veze nema sa zivotom...
Ko god je to izjavio nije mnogo pogresio...

chart-ww-smartphone-vendor-market-share.png
 
Na kom polju su osakaceni? I kako je to, npr, A6 Plus bolji od A5 2017? Ima brzi CPU? A5 je imao i premium dizajn S7, istu takvu izradu, ustedelo se prakticno samo u SoC i kamerama, sto mnogima nije bas tako vazno ako dobiju nesto sto odlicno radi i izgleda jos bolje.. Pa taj A5 2017 izgleda za klasu skuplje od svih Xiaomia i dan-danas.


A opet, da je dizajn vazan - zna Apple itekako.
Tako sto ima bolju bateriju, nema raspali Exynoss, nije cigla Samsung sa fizickim home dugmetom i kapacitivnim dugmicima i lepo izgleda od napred, a ima i veci ekran.

Od pozadi je nebitno kako izgleda, 90% ljudi stavlja telefon u case.

8xA53 jezgra su bila prihvatljiva u 2016. u budzetu od 200e, danas vise nisu :)
 
Poslednja izmena:
Pa naravno da jeste. Za pocetak, ima FP na prednjoj strani, tamo gde i treba da bude kada ima toliko bezela iznad ekrana. Staklena ledja su takodje "buducnost" i element premium dizajna svih flagship modela. Da ne idemo i izgled zadnjih ledja i da trazimo inspiraciju iPhoneom 7...
Staklena ledja koja se izgrebu kao luda cak i ako je fontele celo vreme u futroli su buducnost dizajna? Uzmi Mix2/2S sa keremickim ledjima,cisto da vidis kakav je trip u odnosu na staklo....;)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
I staklo a narocito aluminijum je uzasan izbor za ledja.

samo neka vrate polikarbonate, ovako ko da su namerno pravili telefone da se ostecuju.
 
^ pa i jesu :)
Staklena leđa užas živi, em što se otisci hvataju kao nenormalni, em što se kliza kao ludo, em što puca pri najmanjem padu.
Polikarbonat(iliti plastika) ftw :)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nije ni svaki Mix ceo keramički, cela keramička verzija košta, ako hoćete i ram da bude keramički to su jače verzije.
Što se tiče poređenja Mix 2s vs S9, ne ide, S9 se vidi na suncu sada leti jako dobro, Mix 2s je tu slab. Kamera, dva zvučnika, odlična izrada i S9ke... nema tu mudrosti, S9/S9+ je zaokruženi uređaj, ali skuplji. Da li S9 opravdava razliku u ceni... da, ako imate love da. Lično bih pre sebi uzeo Mix 2s a ne S9, samo beli Mix 2s, neću da se zanosim da ima bolju kameru ili zvuk od S9, nema, ali nudi trenutno vrstu ekskluzive, po meni je unikatan, nosim nešto što nema niko drugi.
 
Tako sto ima bolju bateriju, nema raspali Exynoss, nije cigla Samsung sa fizickim home dugmetom i kapacitivnim dugmicima i lepo izgleda od napred, a ima i veci ekran.

Od pozadi je nebitno kako izgleda, 90% ljudi stavlja telefon u case.

8xA53 jezgra su bila prihvatljiva u 2016. u budzetu od 200e, danas vise nisu :)
Dakle, i dalje ti o CPU, koji je bitan samo na forumima ljubiteljima performansi.. Obican korisnik nikad ne instalira ni Antutu ni Geekbench.. Sure, Mi A1 radi mnogo bolje jer je Android One, ali opet - ljudi vise vole Samsung i njihov GUI, koliko god da je spor.

Zna se ko ovde zaradjuje pare a ko ne a to je jedino i bitno.

Kada i Xiaomi bude kompletan proizvod, imace i takvu cenu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno