Šta je novo?

xiaomi revolucija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

fija56

Poštovan
Učlanjen(a)
27.09.2014
Poruke
214
Poena
70
Nesto vrlo interesantno .Na prvoj strani foruma ima 25 tema o uglavnom telefonima.Od toga 9 tema su o Xiaomi telefonima sa cak 38.950 poruka.Sve ostale teme o telefonimaimaju oko 43.000 poruka.Temu o manje poznatim kineskim brendovima nisam uvrstio ni u jednu grupu.Nekada su po broju poruka prednjacili Nokia telefoni ,pa Samsung,pa veliko interesovanje je bilo za LG G2 i ovo za Xiaomi telefone je bas u ekspanziji.Neko bi rekao verovatno i zasluzuju toliku paznju.Da li je u pitanju samo kvalitet ili ima i kvantiteta,odnosno veliki broj modela koji su prihvatljiviji za nas dzep.
 
Tako je, nude vise za manje novaca i to je glavni razlog, da je situacija kakva nije pa ljudi primaju xxxx eura platu niko ih nebi ni gledao vec bi otisao i kupio Iphone Samsung S N itd...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Jednostavno nude vise od konkurencije, odlican kvalitet izrade imaju, miui interfejs je mozda i najbolji skin za android, brz je, ima mnostvo opcija, itd...kamere su sve bolje i bolje...jednostavno, sto se novih telefona tice, retko kad imaju neku konkurenciju...za samo 8 godina su postali 4. proizvodjac na svetu i smatram da ce ovim globalnim probojom jos vise napredovati... :)
Pored telefona imaju i svasta nesto, tipa mi band je jedna od povoljnijih i najboljih narukvica, proizvode bukvalno od igle do lokomotive i vecina stvari je stvarno kvalitetno, a cena je i vise nego povoljna... :)
 
Iskreno nude za svakoga po nesto. Shvatili su da postoje ljudi koji nece bacati svoj novi telefon posle godinu dana i opet baciti 1000+€ kako bi mogli da stave isti na sto u kaficu i pored toga naravno imali veci antutu score dok placaju 400€ za zamenu iskrivljenog ekrana jer ga je vrabac pogledao popreko.

Pored toga ne prate trendove flagshipova i brze bolje izbacuju headphone jack ili da ubacuju sto manju bateriju a quickcharge 1000 gde za 60 sekundi izgubis jedan minut punjenja baterije (i tako neka marketinska magla na koju vriste svi)



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Apsolutno bez premca za najslađi segment kupovine. Telefoni od 400+eur nisu za svakoga, a da ne pričam o 800+.
 
Zanimljivo zapažanje. Definitivno odnos uloženo/dobijeno je tajna uspeha.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Meni četvrti, deca, žene, prijatelji, kolege, svima sam preporučio po jedan. Svi bez greške. Jednom Mi5 oslabila baterija i jedan upao u mast dok je drugar topio ali radi još uvek, osim što malo secka mikrofon i ekran je malo potamnio. [emoji23]

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Najbolji odnos ulozeno/dobijeno(ako ne gledamo LeEco i ostale koji nemaju nikakvu podrsku niti garanciju i porucuju se iz Kine), a imaju takvu ponudu da za svakog ima po nesto, od 100e do 500e, po izradi ne zaostaju(Mix serija po meni prednjaci, ostale su ok), po softveru ne zaostaju(po meni prednjace u odnosu na Huawei, Samsung i LG), ima telefona sa stock Androidom kome to odgovara, Amoled ekranima(dobro, za ovo treba doci u 300-400e segment).

Generalno dobro pokriveni segmenti, dobra softverska podrska(RN3 je budzet fon od pre 2 ipo godine, dobice MiUI 10), veliki izbor custom romova, kameru su sredili(sad i dominiraju u segmentu do 300e sa kamerom), MiUI odlicno radi, nije ni cudo :)

Bonus je sto dolaze u vecini slucajeva sa SD chipsetom(ima i MTK, to kupuju mazohisti), ne Exynoss ubicom ili Kirinom sa kojim neretko nastane battery drain(da li je do softvera ili ne, ne znam) i skrol laguje.

Koristim RN5, da je bio veci budzet uzeo bih Mi Mix 2(S), vise od 500e ne bih dao za telefon, to je sigurno :)
 
Poslednja izmena:
Amoled ekran imas na Nubia m2 u 150-200$ cenovnom rangu. Kome je to bitno.
 
I te delove naručiš kod kineza sa sve alatom za otvaranje. Ekran je bio 20-ak €, zvučnik 2€ (uzmeš 3,neće da se baci) [emoji16]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Mislio sam na Amoled na Xiaomi telefonima, ne na ostale :)
 
Sa Huawei p9 Lite na mi a1 i odličan aparat. Za 160e koliko je na bolji. Čist android i samo sevaj. Domova fala bogu koliko ti volja ,a kamera....Gcam i nema dalje

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da li je MIUI bolji od huawei EMUI interfejsa, da li je neko imao priliku da ih uporedi? Meni se bas svidja Huawei, nemam ni jednu zamerku (za razliku od prethodnih telefona, gde je uvek nesto nedostajalo), ali nisam imao prilike da koristim Xiaomi...
 
Dok god budu izbacivali telefone kao što je Redmi Note 5, ne bojim se za njih.
 
Da li je MIUI bolji od huawei EMUI interfejsa, da li je neko imao priliku da ih uporedi? Meni se bas svidja Huawei, nemam ni jednu zamerku (za razliku od prethodnih telefona, gde je uvek nesto nedostajalo), ali nisam imao prilike da koristim Xiaomi...
Ja sam presao sa P9 Lite na RN5.

Posle godinu ipo dana koriscenja Emui, u pocektu mi je bilo cudno(Settings i ostalo), koristim Lawnchair na oba posto mi je home screen na oba podjednako gadan :D
 
Nesto vrlo interesantno .Na prvoj strani foruma ima 25 tema o uglavnom telefonima.Od toga 9 tema su o Xiaomi telefonima sa cak 38.950 poruka.Sve ostale teme o telefonimaimaju oko 43.000 poruka.Temu o manje poznatim kineskim brendovima nisam uvrstio ni u jednu grupu.Nekada su po broju poruka prednjacili Nokia telefoni ,pa Samsung,pa veliko interesovanje je bilo za LG G2 i ovo za Xiaomi telefone je bas u ekspanziji.Neko bi rekao verovatno i zasluzuju toliku paznju.Da li je u pitanju samo kvalitet ili ima i kvantiteta,odnosno veliki broj modela koji su prihvatljiviji za nas dzep.

To samo pokazuje da nam je kupovna moć rekordno slaba, a ne da su telefoni od 150 EUR nešto preterano dobri (nevezano od brenda).
 
Dovoljno je malo provrteti temu o kineskim telefonima pa videti da se danas za 150 evra mogu naći odlični telefoni. Dok cene 'flagshipa' idu u nebo, Kinezi nude sjajne telefone za sitne pare.
 
Normalno je da nisam ocekiva da vlasnici telefona od 500-600 + evra kazu nesto pohvalno o xiaomi brendu jer bi sami sebi povredili intelekt, ali situacija je takva kakva jeste. Ne kazem da ti telefoni nisu bolji, ali da su bolji koliko su skuplji to ni u ludilu. Od skora vlasnik RN5 koji sam dobio na poklon, ali i da nisam opet bih njega uzeo. Ja ne mogu da mu nadjem manu, a nije da nisam picajzla i stvarno ne znam sta bih dobio kupovinom nekog s9 ili ipx sem veceg prostora u novcaniku. Opet kazem, mozda ima ljudi koji vide neku razliku i kojima je ona stvarno vredna doplate od 400-500e, ali ipak mislim da realno i oni negde znaju da nije tako. Opet sa druge strane nikako ne bockam vlasnike takvih telefona, naravno da ko je u mogucnosti da krene ujutru po burek za dorucak, a vrati se sa note 9 isti i treba da priusti sebi...bilo bi glupo da nosi xiaomi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mislim da ima manje veze sa kupovnom moći, a više to što za cca 200eur ljudi mogu da kupe jako dobar telefon kakav bi kod nekih drugih brendova morali da plate i do duplo više.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa to...za 200e se dobije bas lepo zaokruzen telefon...veliki i lep displej, poprilicno jak procesor, mnogo rama i memorije za skladistenje, odlicna baterija, izrada i kamere...tu je i 3.5mm jack, IR senzor....ok, nema nfc, ali za 200e stvarno nema nista bolje... :)

Devojka je uzela redmi note 5a...za 100e koliko kosta telefon, odlican je...ranije je imala telefone drugih proizvodjaca, koji su kostali toliko ili vise, ali ovaj xiaomi joj radi najbolje do sada... :)
 
Imao sam mnogo telfona, i to su uglavnom bili flagshipovi. Prvi Windowsmobile Samsung omnia, pa htc diamond, pa onda iPhone 4, pa Samsung Note 2, pa Xiaomi mi2, pa lumiu 830 pa mi4, pa iphone 6s, pa iphone 7, pa huawei mate 10 pro, i sada xiaomi mi mix2s. Najvise sam zadovoljan sa xiaomi i sa iphone telefonima.
 
Kod mene je ovakva situacija u zadnjih par god:
RN3 MTK/RN3 pro SD/RN4 Global/MiMax2 i sada Mi Mix2....Xiaomi rules :) Btw,pre par dana kolega na poslu uzeo Mate 10 Pro,ja ga cackao malo,nista bolje ne radi niti izgleda od mog Mix2,cak stavise,malo sam se razocarao u taj njihov amoled-oled ekran,i pored svih podesavanja,na mom Mix2 prikaz je bio neuporedivo lepsi...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Normalno je da nisam ocekiva da vlasnici telefona od 500-600 + evra kazu nesto pohvalno o xiaomi brendu jer bi sami sebi povredili intelekt, ali situacija je takva kakva jeste. Ne kazem da ti telefoni nisu bolji, ali da su bolji koliko su skuplji to ni u ludilu. Od skora vlasnik RN5 koji sam dobio na poklon, ali i da nisam opet bih njega uzeo. Ja ne mogu da mu nadjem manu, a nije da nisam picajzla i stvarno ne znam sta bih dobio kupovinom nekog s9 ili ipx sem veceg prostora u novcaniku. Opet kazem, mozda ima ljudi koji vide neku razliku i kojima je ona stvarno vredna doplate od 400-500e, ali ipak mislim da realno i oni negde znaju da nije tako. Opet sa druge strane nikako ne bockam vlasnike takvih telefona, naravno da ko je u mogucnosti da krene ujutru po burek za dorucak, a vrati se sa note 9 isti i treba da priusti sebi...bilo bi glupo da nosi xiaomi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Nisam mnogo upućena u mogućnosti mi tj Xiaomi premium modela ali verujem da kad još porade na kvalitetu kamera (a najavili su pre par meseci posebno odeljenje samo za kamere) neće biti potrebe bilo šta pričati i upoređivati po ceni i kvalitetu sa premium modelima. Ako sve bude išlo ovakvim tokom kao do sad oduvaće ih. Jedino što svaki kineski brend počne ovako pa završi sa 1000+ €.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ono što mene najviše impresionira kod Xiaomija je da nisu napravili loš model od kada postoje i po tome retko koji proizvođač može da se poredi (sem naravno onih koji prave samo skupe telefone poput Apple, OnePlus...). Većina "velikih brendova" ume da napravi fenomenalan telefon ali isto tako i da se baš obruka u srednjoj i nižoj klasi, što hardverski što softverski.

Samsung, LG, Sony, HTC, Xiaomi... koji od ovih brendova nikada nije napravio telefon koji se uvija i krcka u ruci, ili ima ispran ekran, veliki ekran strašno niske rezolucije, ili potpuno ogavan hardver koji jedva pokreće taj android, ili bedan kvalitez zvuka u slušalicama? I hajde da ne uzimamo modele od početka vremena nego samo u tih istih 8 god koliko i Xiaomi postoji. Ma pravili su svakojake krševe a neupućen čovek bez mnogo para koji prosto reši da veruje brendu je mogao da popije dobru mošu sa nekim od njihovih telefona. Kod Xiaomi se to nikada nije desilo, oni imaju bolji standard kvaliteta od ovih ovde spomenutih. Ako imaš neku količinu novca možeš mirne savesti da kupiš Xiaomi koji u tu cenu upada i da znaš da si kupio odličan telefon.

Svest o tom kvalitetu brenda se širila viralno, prvo među smelijim early adopter-ima, pa sve šire dok sada konačno nije došla u one najniže redove piramide kada najšire mase postaju svesne brenda i njegovih kvaliteta.
 
Ni sada kamere nisu loše nego je softver loš. Mi A1 sa Gcam radi opasno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ni sada kamere nisu loše nego je softver loš. Mi A1 sa Gcam radi opasno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
To jeste ali ne može svako da ubaci gcam osim Android one naravno. I mene mrzi dok sam na beta romu. Ostalo je samo da srede tu apk kamere. Sve ostalo radi odlično. Dosta opcija...ne mogu ljudima da objasnim da je nemoguće da na Xiaomi telefonu ne stižu notifikacije za wa, viber isl aplikacije osim ako nije bag u samoj aplikaciji. Krivo mi što ukinuše njihovu aplikaciju za mail. Nema je na rn5.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam uvek kupovao 350+ eura telefone. Nekada i preko 500. Ali sada ne bi dao te pare za telefon, prosto jer smatram da je granica izmedju telefona nikada manja. Za svoje potrebe, meni je sasvim dovoljan i redmi 5 plus kojeg sam platio 175 eura. I osim bolje kamere meni nista ne bi trebalo. Svesno sam zrtvovao da mi aplikacije otvara 2 sekunde umesto 1.3 kao na high end telefonima od 600 eura.

Veci je problem sto od samsunga havaja i slicnih za 350 eura dobijete telefone koji nisu puno bolji od xiaomija za skoro duplo manje para, to je problem.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno