Šta je novo?

TeamViewer alternative

yooyo

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
28.06.2005
Poruke
10,877
Poena
730
Došao je i taj dan.. TeamViewer me kickuje posle 1 min zato što sam koristio njihove servise previše. I u pravu su i stvarno bi platio uslugu, da nije toliko skupa.
Zato mi treba neka alternativa.
Chrome Remote Desktop radi dobro ali nije lako deliti računar sa više korisnika.
Probao sam i VNC preko vpn ali je presporo. Komplikovano za podešavanje.
RDP mi ne odgovara zato što automatski odloguje korisnika. Komplikovano za podešavanje.

Ukratko, da bude pouzdan kao TeamViewer, brz, lak za korišćenje sa obe strane žice, da je multiplatformski servis, može i komercijalno rešenje samo da nije dranje kao TV.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ammyy radi odlicno,portable je,ima i ftp i moze da radi kao servis,koristim ga par godina unazad.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako je u poslovne svrhe
- AeroAdmin
- Supremo
Meni su trebala OpenSors rešenja i ona koje ne blokira korporativni fajerval, ova dva su se izdvojila. Da li će zadovoljiti sve tvoje korisničke potrebe...moraš da probaš.
 
možda teamviewer unlimited sa reset id-em...imaš ga na rutrackeru
 
Trenutno isprobavam Anydesk. Za sada dobro radi.
Narednih dana ću proveriti i ostale alternative.
Hvala vam na predlozima. Sve ove servise znam odavno, ali mi treba da čujem iskustvo korisnika.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Ja koristim komercijalni splashtop streamer....

180$ godisnje za neogranicen broj kompova i 3 konkurentne veze.....
 
Probao sam i VNC preko vpn ali je presporo. Komplikovano za podešavanje...

Ne znam kao mislis to presporo, meni je VNC savrsen za takve stvari, forvardujes jedan port na vnc server i to je to. Ne zavisis od nikakvog klauda ili spoljnog servera, veza ide klijent <> server u tu je kraj.
 
Ja znam da ga podesim, ali običan korisnik ne. VNC ne radi kada je korisnik iza CG NAT-a.. može da se i to namesti, ali treba VNC repeater.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Da dopunim - Anydesk radi odlicno.
 
Radi odlično samo preko smartfona se nabada na jedan klik. Je l ima opcija da se samo pomera kursor/pinch a klikće double click na touch?
 
Može li Anydesk da zacrni ekran i isključi ulazne uređaje na udaljenom računaru?
 
Anydesk je odlican, samo koriscenje preko telefona je plakanje. Bas sam u subotu imao situaciju da nije hteo da mi aktivira tastaturu. Odnosno aktivira je, kucam, ali nista ne ispisuje.
 
Hvala na odgovoru :) Nije loše ni samo da se blokira ulaz klijentu. Kad kažem klijentu, mislim na mog matorog.
 
Pogledaj i ScreenConnect. Bio je free do 10 instalacija ili tako nesto. Mislim da ima screen blank I input block.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Radi odlično samo preko smartfona se nabada na jedan klik. Je l ima opcija da se samo pomera kursor/pinch a klikće double click na touch?

Imas u onoj piti opciju da simulira TouchPad umesto miša. Nije double click ali je meni bolje od ove druge opcije gde nabadas iz prve.
 
Poslednja izmena:
Koja od svih ovih aplikacija nema nikakvu notifikaciju nakon uspostavljanja ili prekida konekcije? TeamViewer koristim samo kada me mrzi da ustanem sa kreveta, i to da ugasim računar ili da pojačam nešto što gledam, ali me jako nervira prozor koji iskače nakon prekida konekcije, pa mi treba nešto u čemu toga nema.

Dakle treba mi nešto najjednostavnije moguće, čisto da pojačam ili stišam video plejer ili otvorim drugi fajl, samo bez ikakvih prozorčića i notifikacija na desktopu.
 
Pokušavam da podesim Wake-on-Lan, ali ne ide. Uključio sam ga u BIOSu, isključio sam fast boot, u device manageru sam isključio green i efficient ethernet i power saving mode, a uključio sve za WOL, apdejtovao drajver... I neće. Ideje?
 
Nazad
Vrh Dno