Šta je novo?

Nokia 7 Plus vs Xiaomi Mi A2

mad_sam

Cenjen
Učlanjen(a)
17.11.2013
Poruke
420
Poena
180
Aaa pa tek sad skuzi za ovu nokiu(zainteresirala me), korisnici
koje su prednosti i mane spram xiaomi mi a2 i generalno??
 
Poslednja izmena:
Baterija, 3.5mm izlaz, MicroSD slot, dizajn(subjektivno) i podrska(Nokia se bolje pokazala sa azurnoscu generalno, iako su oba Android One) su na strani N7+. Valjda i slusalice idu uz N7 Plus, uz A2 ne idu.

Zvuk, cena, kamera je definitivno primetno bolja na A2 ako se koriste stock aplikacija, za GCam ne znam https://youtu.be/dx8Lm0p9olk
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo kako se "namerno" zaboravlja da pored tog gore pobrojanog A2 nema brzi punjač (mora da se dokupi), slušalice (mora da se dokupe), da je displej lošiji (namerno urađeno da bi baterija duže trajala), da senzori zezaju i da nema NFC ...
Izgled, pa tu je i slepima jasno koga Xiaomi kopira (osim mix serije telefona) i koliko je 7+ lepši telefon.

O 2 godine garancije i fiskalnom računu za Xiaomi telefone ne treba trošiti reči :D
 
Poslednja izmena:
A2 ima brzi punjac, sad da li je QC 2.0, 3.0 ili 50.0, nebitno je, u minutima je razlika. Sto se mene tice, da imam normalan spori punjac, koristio bih ga, a ovaj QC 2.0 bih bacio jer me iritira sto se zagreva svaki telefon pri brzom punjenju.

Za slusalice sam napisao da nema, a za NFC sam iskreno zaboravio, nije mi bilo ni na kraj pameti. Sto se senzora koji zezaju tice, ako ce opet da se dize hajka na proximity(na koji se mali broj ljudi zali), jer im je tesko da pritisnu dugme pri pozivu, onda smo stvarno propali kao drustvo :D

Na stranu sto Nokia 7 Plus kosta kao Mi Mix 2, koji je daleko bolji uredjaj..

A2 je koliko vidim na oglasima 220e za 4/32, a 240e za 4/64, sa garancijom od 12m na sve, a za N7 Plus ne daju garanciju za LCD i maticnu, a kosta 330-340e nov. Spustite se na zemlju.
 
Poslednja izmena:
Jel ti shvataš da nema quck charge punjač?
Objašnjeno u skoro svakoj stranoj recenziji telefona!

Uz A2 samo daju najobičniji punjač od 2 ampera koji se valja 100 godina.
Što je najsmešnije od svega u Indiji QC 4.0 podrška :D

Xiaomi Mix 2 npr ima QC kao i Nokia 7+, a A2 namerno nema zbog "ušteda".



Nego da se vratimo na temu - juče je meni ladno SOT na 7+ bio 10h!
WiFi (70%) i 4G+(30%) kombinovano, što je meni neverovatno, pogotovo što imam 50 instaliranih aplikacija (Facebook, Messenger, Viber, WhatsApp, Twitter...)!

Ko ne koristi društvene mreže njemu ovaj telefon lagano može da izgura 2-3 dana bez punjenja!
 
Poslednja izmena:
Gledao sam više uporednih testova "mi a2 vs n7+ camera" i ne bih se složio da mi a2 ima bolju kameru. Na nekim kanalima i namerno favorizuju i nameštaju... O zvuku kod video snimanja da ne pričamo, mnogo je tu 7+bolji. Što se cena tiče, Nokia ne može da se kupuje istim kanalima kao xiaomi, pa su te cene na oglasima takve kakve jesu, ali ako gledate ozbiljne radnje sa ozbiljnim garancijama, onda je slika sasvim drugačija. Mix 2 je npr. dosta skuplji. Ti ludi na oglasima dobijaju pozitivne ocene odmah nakon što neko dobije telefon i otvori ga, ne bih ja baš bio siguran toliko da će mi nakon 9 meseci u slučaju kvara popraviti/zemeniti telefon.
 
Po meni je bolji n7+.. da li bolji onoliko koliko je skuplji od a2 , to zavisi od čoveka .
Realno najveća mana n7+ je nedostatak not lighta

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Aaa pa tek sad skuzi za ovu nokiu(zainteresirala me), korisnici
koje su prednosti i mane spram xiaomi mi a2 i generalno??
Nokia ima jako slab i tih zvuk spram A2. Takođe, Nokia ima slabo osvetljen ekran na suncu spram A2. Ne vredi taj novac. Može imati grešku u izradi fabrički (recimo pomerena prednja kamera, neki kozmetički detalji).
Realno, Nokia je ok telefon da 250e, više nikako.
 
Haha pa svi testovi pokazali da je displej na 7+ bolji i da je namerno loš displej/osvetljenje na A2 zbog loše baterije!

Zvuku ništa ne fali, kako sa zvučnika tako i sa slušalica, a i one su dobre pogotovo što imaš na 7+ gde da ih ubodeš :D


Mana i hardverskih nedostataka na A2 koliko hoćeš - brzo će on kod švercera na 200€.
 
Poslednja izmena:
Svi testovi? Au, toliko iskustvo sa ovim telefonima imaš? Plus iz svih akcionih filmova koje si pogledao.
Ono što navodiš kao prednost, ni blizu ne opravdava razliku u ceni, niti znači da je to svakom prednost ili potrebno. Koristim BT slušalice bar dve godine, nemam nameru da se vratim na kabal. Punjač, uvek biram da koristim sporiji i gasim brzo punjenje, želim da produžim vek bateriji i sačuvam istu. Zvuk na Nokia 7+ je tih, jako loš, bilo preko kabla ili preko BT, preko BT je baš tuga i tiho.
Nemoj molim te dovoditi ljude u zabludu, pišeš neistine, kontakte sa ovim telefonima nisi imao.
 
Haha pa svi testovi pokazali da je displej na 7+ bolji i da je namerno loš displej/osvetljenje na A2 zbog loše baterije!

Zvuku ništa ne fali, kako sa zvučnika tako i sa slušalica, a i one su dobre pogotovo što imaš na 7+ gde da ih ubodeš :D


Mana i hardverskih nedostataka na A2 koliko hoćeš - brzo će on kod švercera na 200€.

Radis u marketingu, na promociji N7+ ili?

Jasno Xiaomi Mi A2, 100-120e jeftiniji, jasno uz kompromise sa baterijom, fali jack za sluske, microsd slot itd.. Ali sve je to zanemarljivo sa ovakvom cenom. 64GB kome nije dovoljno, onda realno u pogresnom segmentu trazi fon, baterija je i dalje ok za ceo dan.
Realno nokia treba da bi, sto se mene tice, bila konkurentna morala bi biti maks 50e skuplja. Ovako ni slucajno.
 
Poslednja izmena:
Ako ćemo realno n7+ ima bolji ekran od rn5 tako da je verovatno isto i u poređenju sa a2.
Oba modela se mogu pogledati u ušću u gigatronu.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Radis u marketingu, na promociji N7+ ili?

Jasno Xiaomi Mi A2, 100-120e jeftiniji, jasno uz kompromise sa baterijom, fali jack za sluske, microsd slot itd.. Ali sve je to zanemarljivo sa ovakvom cenom. 64GB kome nije dovoljno, onda realno u pogresnom segmentu trazi fon, baterija je i dalje ok za ceo dan.
Realno nokia treba da bi, sto se mene tice, bila konkurentna morala bi biti maks 50e skuplja. Ovako ni slucajno.

Ja ne znam da li vi lažete druge da ubedite ili ste i sebe ubedili ?
Kojih 100-120€ ?

WinWin A2 39000 din
WinWin 7+ 45000 din

Razlika je 6000 dinara, a to nije ni 50€ za telefon koji je po svemu bolji i na kojem nisu štedeli u svakom pogledu.

Još on pita jel ja radim na marketingu? :D
 
Poslednja izmena:
Ocigledno si tip ljudi koji voli da izvrce na stranu koja u datom trenutku odgovara, licnom egu. Gore gore pominjes kp, kao svercere, a ovdd ih striktno izbegavas kao opciju za kupovinu....
Sta god.
 
Na oglasima je A2 230e 4/64, N7+ je 340-350e.

U Vipu je isto odlican deal za A2, paket od 2400din, telefon kosta 5.400, uz Societe karticu 400din, a ako se prebaci sa prepaid-a na postpaid 6 meseci se ne placa racun..

Ko kupuje telefone u Winwinu? :D
 
Daj bre, zar jos niste primetili da je clan obican trol? Eno i po drugim temama ga zezaju. Samo ignore i uzivajte.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ocigledno si tip ljudi koji voli da izvrce na stranu koja u datom trenutku odgovara, licnom egu. Gore gore pominjes kp, kao svercere, a ovdd ih striktno izbegavas kao opciju za kupovinu....
Sta god.

A šta ti ne valja u onom gore poređenju?
Ista radnja 64GB verzije, isti uslovi plaćanja?

Kao šibicari, palili ljude mesecima da je 280-290€ super cena za A2, čim se pojavio po radnjama i kod operatera A2 pokazalo se koliko je to bilo realno.

Daj bre, zar jos niste primetili da je clan obican trol? Eno i po drugim temama ga zezaju. Samo ignore i uzivajte.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Još jedan iz xiaomi sekte, neverovatno, ajde što se propagira i reklamira crno tržište nego što su još bezobrazni.
 
Poslednja izmena:
Super si nasao gde da poredis, na jedinom mestu gde je tako mala razlika, gde pride niko(informisan) ne kupuje :D

Mesecima? Telefon nema ni mesec dana kako je izasao, Nokia 7 Plus je kostala oko 400e kad je izasla, sad je pala cena(u realnom svetu). Svaki telefon kada izadje kosta vise nego sto treba i cena padne relativno brzo, ko hoce da bude medju prvima koji ima taj uredjaj, mora da plati premiju :)

Vazi za sve uredjaje.

Edit:

Crno trziste nije, sivo mozda jeste ;)
Uskoro ce biti i A2 koji ljudi prodaju od operatera na oglasima, tako da..
 
Poslednja izmena:
Možete vi da pričate šta hoćete, ali 7+ je bolji i kompletnih uređaj u svakom pogledu od A2 tako da je logično da košta više.

A2 jedino izvlači malo bolje slike u uslovima lošeg osvetljenja što je meni lično nebitno - onaj ko kupi telefon ove kategorije da bi slikao po mraku je promašio kupovinu.



Pritom ne mislim da 7+ ne bi mogao da bude 30-40 € jeftiniji ;)
Mi mix 2 je meni zanimljiv xiaomi uređaj koji izgleda originalno, A2 ni malo!
 
Poslednja izmena:
Jeste bolji, ne po svemu, i kosta ~50% vise, sto bi trebalo da znaci da je barem za klasu bolji uredjaj, sto nije slucaj.

Nema lampicu, zvuk je losiji, kamera je losija(u najbolju ruku ista preko dana, losija nocu).

Vecinu mana koje ima A2, slabiju bateriju, 3.5mm izlaz, SD slot, pokriva Redmi Note 5 koji je jos jeftiniji :)
 
Poslednja izmena:
Opet namerno izostavljaš neke nedostatke A2 kao i u 7+ temi, ali nema veze ...
Složićemo se da se ne slažemo oko cene - kada se dokupi ono što ne daju na A2 (a većina stvari se ne može naknadno kupiti) razlika u ceni nije velika.
Meni se to ciganisanje xiaomija kod A2 ne sviđa i to je to!
 
Rekao sam vecinu mana, ne sve mane, to sto nema NFC koji vecina ne koristi, QC 3.0 punjac i slusalice(Mi earphones kostaju 4.5$ na AliExpress i garantujem da su bolje od generickih koje dolaze uz telefone) su sitnice, osim za nekog kome je NFC neophodan, za njega A2 nije.

Ne verujem da tom 5V/2A punjacu treba tri sata da napuni uredjaj, uostalom niko(normalan) ne puni uredjaj 0-100% svaki dan u toku dana, pa da je toliko bitno da se ustedi tih pola sata, ako je toliko uopste.
 
Poslednja izmena:
S obzirom na veličinu baterije na A2 neće trebati mnogo vremena :)
Uopšte nije stvar u merenju vremena, jednostavno telefon podržava QC3.0, a u Indiji čak QC4.0 i trebali su takav punjač da daju uz telefon.
A slušalice gledaj xiaomi type-c, a ne neke leve od 5$ koje bez dodatka nemaš gde da ubodeš.

Jel si ti ti uopšte kupio A2, ili čekaš da polovni uskoro budu po ceni novog note5 ? :)
 
Poslednja izmena:
Imam Nokiju 7+,(pre njega V20 i A1), mogu reci da je stvarno odlican uredjaj, preskocicu dobre stvari, pisacu samo o onome sto moze biti problem. Najvece mane su nedostatak svetla za notifikaciju, i slaba maksimalna osvetljenost ekrana, po jakom suncu moram da trazim hladovinu da bih procitao poruku/koristio navigaciju.U zvuk na slusalicama sam razocaran, pogotovo jer sam presao sa V20 koji ima DAC u sebi:)
Za kameru moram reci da je odlicna, nisam je poredio sa A2, ali bih opet prednost dao Nokiji, buduci da na svim Xiaomi telefonima fali ono "malo" sto kvari ceo dozivljaj i na kraju kulminira promenom telefona(sum u slusalicama na A1 u mom slucaju). U sustini je stvar veoma jednostavna, za onog ko hoce bestbuy za ulozen novac A2 je odlicna kupovina, sa druge strane, ko bude zeleo malkice zaokruzeniji proizvod, zvucnijeg brenda, red je da to i plati:) Nadam se da sam pomogao
 
Dodatak za slusalice ide uz telefon, zakacis na slusalice jednom, ne skidas posle uopste, resen problem :)

Ne, nisam kupio A2, niti cu. Odgovaraju mi baterija, 3.5mm izlaz i SD slot na RN5, kamera mi nije toliko bitna(a razlika u ta dva je nocu, preko dana manje-vise isto), MiUI ima gomilu korisnih funkcija i radi odlicno, ima gomila stock romova ako mi bude potrebno.

A2 bez problema izdrzi jedan dan koriscenja. Veci problem imaju ljudi sa Samsung telefonima(Exynoss ubica), eno na S8(+) temi, 3-4H SoT na 4g ;)
 
Poslednja izmena:
Iskusno, ja rekoh ti od onih što su uzeli A2 po 280-290€ :)

Dodatak za slusalice ide uz telefon, zakacis na slusalice jednom, ne skidas posle uopste, resen problem :)

Neću nikakve dodatne kablove i te apple fore, hoću ulaz za slušalice na telefonu i slušalice u kutiji!
Slušalice i odgovarajući punjač sam dobijao uz svaki do sada kupljen telefon i ne pada mi napamet sada naknadno da kupujem i čekam 40 dana da stigne iz Kine.
Osim toga ne možeš da puniš telefon dok slušaš muziku sa tim dodatkom, a i postoji mogućnost da se ulaz zezne jer se koristi za sve!

Najvece mane su nedostatak svetla za notifikaciju, i slaba maksimalna osvetljenost ekrana, po jakom suncu moram da trazim hladovinu da bih procitao poruku/koristio navigaciju.

Tačno, ta lampica je isto ciganisanje nokije kao i ovih 10 xiaomija na A2, ali to za razliku od xiaomi sekte/čopora niko nema problem da kaže!
Meni je displej ok, a2 ima lošiji npr.
 
Poslednja izmena:
Adapter zakacis na slusalice direktno, zaboravis da postoji, jedino ako ne bodes stalno druge 3.5mm uredjaje u telefon(sto ja radim, slusalice, aux kabl u kolima, zvucnike na vikendici..)

Punjenje telefona i koriscenje svakako nije preporucljivo, mada moze biti korisno u retkim slucajevima(subjektivno).

S obzirom da je USB-C reverzibilan, sumnjam da ce nastati neka steta, mada ko zna..
 
Čuvaj pare trebaće ti :)
Ovu temu niko nije napravio nego su ovo poruke prebačene iz drugih tema!

Adapter zakacis na slusalice direktno, zaboravis da postoji, jedino ako ne bodes stalno druge 3.5mm uredjaje u telefon(sto ja radim, slusalice, aux kabl u kolima, zvucnike na vikendici..)

Punjenje telefona i koriscenje svakako nije preporucljivo, mada moze biti korisno u retkim slucajevima(subjektivno).

S obzirom da je USB-C reverzibilan, sumnjam da ce nastati neka steta, mada ko zna..

Ako bi već pristao da kupim telefon koji nema ulaz za slušalice to bi bio xiaomi mix 2, nikako A2!
Navikao sam ovako da koristim telefon i ne zanima me šta ko misli i ima da kaže ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno