Šta je novo?

"Zamrzavanje" računara zbog mrežne karte

desp

Znamenit
Učlanjen(a)
24.12.2002
Poruke
9,496
Poena
1,025
Pozdrav svima.
Ako neko može da pomogne u vezi problema koji trenutno imam; naime u periodu od 15min pa do npr. 1h nakon uključivanja, pc stane (zamrzne se) potpuno. U momentu pre nego se zamrzne čuje se zvuk sličan kao kada se isključi neki usb uređaj. Prvo što vidim nakon tog zvuka je da je isključena lan karta (ikona za net konekcoju u system tray ima crveni X). Tada pomaže samo reset na dugme. Dok to nisam video, sumnjao sam na neki usb uređaj, pa sam ih sve isključio osim miša i tastature. Menjao sam sve drajvere za lan, pokušao u device manageru da je onemogućim, ali sve bez uspeha.
Nisam u biosu pronašao opciju da je tamo onemogućim i probam sa nekom eksternom wifi kartom.
Problem se pojavio pre nekoliko dana. U međuvremenu sam instalirao i novi Win10, ali je problem ostao.
Ploča je Asrock AB350m pro4.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako se javlja i posle reinstalacije Windowsa i drajvera, liči da hardverski kvar: ploča, napajanje... Probaj drugi kabel, probaj bez usb uređaja, proveri kablove od napajanja i od kućišta. Da li javi nešto u Event Vieweru u to vreme?
 
Ostaje da isključim i tastaturu pa da probam.
Nisam se setio da pogledam u event view.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pozdrav svima.
Ako neko može da pomogne u vezi problema koji trenutno imam; naime u periodu od 15min pa do npr. 1h nakon uključivanja, pc stane (zamrzne se) potpuno. U momentu pre nego se zamrzne čuje se zvuk sličan kao kada se isključi neki usb uređaj. Prvo što vidim nakon tog zvuka je da je isključena lan karta (ikona za net konekcoju u system tray ima crveni X). Tada pomaže samo reset na dugme. Dok to nisam video, sumnjao sam na neki usb uređaj, pa sam ih sve isključio osim miša i tastature. Menjao sam sve drajvere za lan, pokušao u device manageru da je onemogućim, ali sve bez uspeha.
Nisam u biosu pronašao opciju da je tamo onemogućim i probam sa nekom eksternom wifi kartom.
Problem se pojavio pre nekoliko dana. U međuvremenu sam instalirao i novi Win10, ali je problem ostao.
Ploča je Asrock AB350m pro4.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Asrock ab350m pro 4 je falicna ploca koja se zamrzava. Reklamiraj ako moze ako ne moze onda ripcina mali andjele xD
 
Ako se javlja i posle reinstalacije Windowsa i drajvera, liči da hardverski kvar: ploča, napajanje... Probaj drugi kabel, probaj bez usb uređaja, proveri kablove od napajanja i od kućišta. Da li javi nešto u Event Vieweru u to vreme?
Bio je hardverski kvar, ali sa zvučnicima ili sa kablom koji ide od računara do zvučnika. To ću da utvrdim. Od kad sam isključio zvučnike, sve je OK.
Bukvalno ništa nije bilo u even view u vreme kada se blokira.
Hvala na pomoći!
 
Poslednja izmena:
na sedmici postoji taj problem sa nekim atheros integrisanim lan čipovima , ali se to lako reši prostim instaliranjem hotfixa sa ms update.
svojevremeno mi je džigericu jela pomenuta situacija.

naravno , nakon inst. hotfixa je sve bilo kako treba.
 
Sve radilo lepo jedan dan (što je bilo neuobičajeno dugo). Na kraju odneo sam ploču u servis.
"Dobra" stvar je što sam promenio diskove, sumnjajući da neki od njih pravi problem. To sam doduše i planirao jer su bili baš stari, a ovaj problem mi je ubrzao planove :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ishod svega: zamena procesora. Tako mi javili iz servisa. Ryzen 5 2400G je crko...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zanimljivo, ne pamtim da sam do sad pročitao da je nekome crkao procesor iz čista mira. Piši ako se ispostavi da je nešto drugo.
 
I meni je čudno, a i momak iz servisa na prvu lopu pretpostavio da je ploča. Međutim, kako kažu, ispostavilo se da je procesor. Videću kad dobijem drugi... Inače, procesor je radio na fabričkim podešavanjima, fabricki hladnjak (temperatura uglavnom bila 50-55C). Nikad ništa menjano u bilo kojim parametrima.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Despa za Ginisa ;)
 
Zamenjen procesor, radi već dva dana bez zamrzavanja. Jesam bio skeptik, ali eto... bilo do procesora.
 
Nazad
Vrh Dno