Šta je novo?

Kako povratiti slike sa telefona,ako mu ekran delimicno radi?

gorgilije

Čuven
Učlanjen(a)
05.03.2009
Poruke
3,674
Poena
845
Ovako:Cerkici se pokvario Iphone 5S,ekran je dobio linije i desna strana ekrana ne reaguje na dodir.I ne mogu nikako da ukucam do kraja sifru za otkljucavanje.Nije pravljen backup,niti sam predhodno instalirao ITunes.Kompjuter vidi telefon,i pokazuje koliko jos ima slobodnog prostora na telefonu,ali kad kliknem na njega,prikazuje kao da je prazan drive.Znam da bi servis to verovatno resio,ali vec je dobila novi telefon,tako da to nije opcija.Skidao sam neke programe sa neta bas za to,ali da bi do kraja odradio trebalo bi da ga kupim.A bas mi se ne kupuje program za to.

Jel ima neka opcija za spas (brdo) slika sa pokvarenog telefona?
 
Ne znam kako je kod iOS-a, ali na androidu možeš da zakačiš miša na telefon preko otg kabla

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Vidis to mi nije palo na pamet.Imam OTG kabal,ali za android,ali nemam za Iphone.Dzaba!:S:
 
Bluetooth miš? Ako nemaš, možda ima neko da ti pozajmi.
 
Pa...mozda.Ali kako bi upario misa i telefon kad ne mogu da ga otkljucam?Mislim nikad to nisam radio,pa ne znam.Ili to ide automatski?Znaci na Iphone 5S isto moze da se prikljuci mis?
 
To mozes da izguglas. Nisam IP korisnik, ali izlgeda da moze samo BT mis i to mora da se uparuje i izabere kroz opcije.
Ako je u pitanju PIN, a ne pattern, onda mozes da uparis tastaturu i da nju koristis.
 
Gledam sad na YT,izgleda da moze bilo koja tastatura ali treba OTG kablic za IPhone.Da,nije patern u pitanju nego PIN.
 
Ako je na telefonu uključen passcode moraš da staviš novi ekran.
 
Poslednja izmena:
Najbolja varijanta nov ekran - em si popravio tel (za sitne pare ja msm da mozes) em ces da resis goruce pitanje sa slikama


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovako:Cerkici se pokvario Iphone 5S,ekran je dobio linije i desna strana ekrana ne reaguje na dodir.I ne mogu nikako da ukucam do kraja sifru za otkljucavanje.Nije pravljen backup,niti sam predhodno instalirao ITunes.Kompjuter vidi telefon,i pokazuje koliko jos ima slobodnog prostora na telefonu,ali kad kliknem na njega,prikazuje kao da je prazan drive.Znam da bi servis to verovatno resio,ali vec je dobila novi telefon,tako da to nije opcija.Skidao sam neke programe sa neta bas za to,ali da bi do kraja odradio trebalo bi da ga kupim.A bas mi se ne kupuje program za to.

Jel ima neka opcija za spas (brdo) slika sa pokvarenog telefona?

Prikazuje ti da je prazan zbog sifre, tek kad otkljucas pojavice se podaci.
 
Pa to da,ali nikako ne mogu da ukucam zadnji broj koji je sa desne strane,jel desna strana ne reaguje na dodir!Prosto mi nemoguce deluje da se mucim sa ovakvim stvarima.Na androidu ti problemi jednostavno ne postoje.
 
Nije mi jasno zasto ljudi ne stave neki cloud kao backup...to je jedna od prvih stvari koje uradim...posle ne moram da brinem sta cu sa slikama, snimcima i slicno... :)
 
neinformisanost na prvom mestu.na drugom ogromna pohlepa pojedinih proizvodjaca da naplate sve moguce i nemoguce narocito na telefonima gde svaki megabajt kosta suludo.
 
Pa svako može besplatno na svom računaru da napravi backup.
 
Imaš na g photos neograničen upload i opciju da uoloaduje samo na wifi-u.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Pa to da,ali nikako ne mogu da ukucam zadnji broj koji je sa desne strane,jel desna strana ne reaguje na dodir!Prosto mi nemoguce deluje da se mucim sa ovakvim stvarima.Na androidu ti problemi jednostavno ne postoje.

Ako na androidu mozes da pristupis bez da ukucas pass code, onda je sigurnosni propust, zar ne.
 
Pa jes,u pravu si.Za nas 99% ljudi koji ne nosimo drzavne tajne u telefonu,brojeve bankovnih kartica i tako to,to je nepotrebna komplikacija,a oni koji nose nuklearne sifre u telefonu,bankovne racune sa kajmanskih ostrva,e za njih je to prava stvar!!!

A na kraju,ako malo razmislis i apple i android su americke firme i komplet svi podaci sa njih idu u isti kos,a taj privid sigurnosti je prica za malu decu.
 
Pa ok ali ako je vlasnik telefona stavio pass code onda ga zanima sigurnost. Nije obavezan pass code na iOS, moze i bez.
 
Nazad
Vrh Dno