Šta je novo?

Klima uredjaji i servisi - pokude i pohvale

DukeLander

Administrator
Administrator
Učlanjen(a)
03.11.2008
Poruke
12,128
Poena
1,205
Evo ovako, posto sam lepo zamoljen pa da rascistimo iako je lepo napisano u pravilima koja kazu:

"Pozivanje na domaće firme van "Market" dela foruma se smatra reklamom, a reklama se na Benchmarku placa. "Šta da kupim" podforumi treba da odgovore na pitanje "šta da kupim?", a ne "koju firmu bih da reklamiram?". "

To se isto tretira u svim temama, nema izuzetaka, osim ako nije promaklo moderaciji i nije pijavljeno blagovremeno.

Posto nam je cilj da se medjusobno pomazemo (tipa info gde trenutno ima dobra klima za sitne novce), otvoricu temu u podforumu "Domaće tržište iliti GDE da kupim?" gde ovo pravilo ne vazi.
Ali vazi da ako neko forsira reklamiranje odredjenog brenda ili prodavnice/firme to moze rezultovati permanentnim banom.

U praksi: ovde pisete vasa pitanja, nedoumice, savete, zapazanja, iskustva itd.

Ako smatrate da je neka klima povoljna, postujete JEDNOM u vec odredjenoj temi na podforumu "Domaće tržište iliti GDE da kupim?".

Spominjanje tipa "pisao sam u "Domaće tržište iliti GDE da kupim?" gde ima jeftina Daisung* klima" ce se smatrati reklamiranjem i nije pozeljno.
Ko hoce, oticice sam do odredjenog podforuma i pregledace aktuelne ponude.
Forsiranje jedne firme od strane istog ili istih clanova ce biti sankcionisano i strogo kaznjavano.

Servisi, vrlo bitna stavka kod klima kao sto smo vec videli ovde: takodje sve isto vazi, JEDNOM napisano je sasvim dovoljno u "Domaće tržište iliti GDE da kupim?" podforumu.

Tema u podforumu "Domaće tržište iliti GDE da kupim?" ce biti:

Klima uredjaji i servisi - pokude i pohvale

Sam naziv sve govori. Ocekujem jedno spominjanje odredjenog proizvoda/servisa od strane jednog clana. Pregledajte da li je vec spominjano pre postovanja na odredjenu ponudu/servis, da ne bi bilo dupliranja i brisanja.

Molim vas da se pridrzavate, prijavljujte nepravilnosti. Smatramo da je tema korisna i ocigledno popularna, na vama i samo na vama je sta ce i kako ce biti sa njom.
 
Ajde ja da probijem led, ako nesto prekrsim molim da me ne banujete bas odmah :) nego obrisite post.
http://mdv-elektronik.com
Cuveni Dule, i ako nismo saradjivali mnogi korisnici mogu da potvrde profesionalnost ovog servisa. Pogledajte galeriju slika, kakvi su to sistemi a ne ove igracke koje mi imamo po kucama/stanovima :D
Inace bas na Benchu je covek pitao (da ne kazem kukao) za nekog ko ce mu ugraditi toplotnu pumpu jer mnoge je zvao a niko mu nije ulivao poverenje. Ja sam mu dao kontakt, covek mi se kasnije javio da je prezadovoljan sto mi je izuzetno drago. Servis iz Novog Sada je isao cak u Novi Pazar jer nema nikog u Srbiji da to odradi kako treba.
Eto to je jedna prica, nadam se da nisam previse oduzio (ni prekrsio neko pravilo, mislim da ce Peca licno da mi bane na gajbu da me icepa).
Edit:
da dodam i njihovu FB stranicu:
https://www.facebook.com/fujitsu.inverter.heat.pumps/
Nije lose da se zaprati, kaci slike radova, mozete da dobijete dosta ideja kako o samim klimama i TP tako i o enterijerima itd.
 
Poslednja izmena:
Mislis jednom pominjanje u ovoj temi i ne ponavljanje u njoj, ili ne ponavljanje van nje ili aludiranje/linkovanje na nju? (ozbiljno pitam)
 
Ja sam razumeo da se odredjeni servis (kao sto sam ja napisao gore) pomene jednom i to je to, niko vise da ne pominje jer je tu. Linkovanje nista, sami neka dodju pa nek vide ovu temu.
Daikin FTXB35C - trenutno na akciji u Emmi za 57000 (inace je 66000).
 
Rekao bih da je sada propisano da svaki član može jednom da pomene određeni servis, odnosno prodavca.

Na primer, ja napišem: "E, majstor Pera mi juče ugradio klimu, preporučujem čoveka!", neko se nadoveže rečima: "I meni pre neki dan, takođe preporuka" itd. Nije dozvoljeno da isti članovi više puta preporučuju majstora Peru, ali jeste da različiti članovi po jednom preporuče nekoga.

Jedino mislim da bi trebalo biti fleksibilniji sa tim pravilom kako prolazi vreme, pa da ne budem kažnjen ako, na primer, za dve godine opet pomenem da sam svojevremeno zvao majstora Peru da mi ugradi klimu i da sam bio prezadovoljan.
 
Iskreno bi i mesec dana bilo dugo, znaci da stvarno treba celu temu iscitati (a obicno onda i proci gomilu skroz outdaded postova).

Treba timeframe neki :)

EDIT: To je najbolji predlog, djalf.
 
Poslednja izmena:
bicje ciganin hvali svoga konja i hejt konkurencije. Ovo razdvajanje je poziv na komercijalizaciju.....Moglo je lepo da svako napise u onoj temi klupio to i tu i tu ugradio taj i taj izgleda ovako (SLIKE) i posle ko hocje nek na PM pita kontakt ili shta ga vishe interesuje.
 
Onda definitivno nisi pratio temu od starta... ostaje ovako i tu nema diskusije.
 
Jedna preporuka po korisniku, i to je to, i nema nas baš puno koji diskutujemo o klimama, biće dovoljno pregledno, djalf je dao lep primer kako poruka treba da izgleda.

Ja nažalost nemam nikog da preporučim za ugradnju.
 
^^
Upravo tako, to što je vama neko uradio dobro ne znači da će i nekom sledećem, pa taman bio najbolji na svetu.

Pomenuti servis ste provlačili još sa ES pa kad tamo nije moglo prebacili ste se ovde pa kad ovde stegnu prebace se nazad.

Ja nemam ništa protiv da se razmenjuju iskustva, i nikad nisam bio protiv toga ali sve ima svoju granicu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam o cemu ti pricas, tamo si moderator i vecinu vremena nista nisi radio na odrzavanju teme cak sam i ja bio moderator pored tebe zivog da bi se tema odrzala. Ako ti se ovde ne svidja onda idi na svoj ES nije bas da cemo da placemo za tobom.
Molim moderatora da obrise sve ove offtopic postove ukljucujuci i ovaj. Hvala.
 
@djalf
Ja jesam moderator ali teme o klimama, i peletu ne uredjujem, i tamo to administratori znaju.

Ne uredjujem jer bi ja svaki put nekog banovao a znaš i sam da to nije uvek davalo rezultate :)

Suviše ličnih interesa ima u tim temama.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zato ih ovde nema i trudicemo se da ih ne bude. Dosta sa off, vracamo se na temu.
 
Au ljudi, zatrpaste temu spamom i ovde.
Elem, pored gore pomenutog servisa koga dosta ljudi hvali ja imam toplu preporuku za ACS za teritoriju Beograda. Ozbiljna su firma. Kod mene su sve odradili po propisima, zadovoljan sam. Imaju prodaju, vise nacina placanja pa kome sta odgovara.

Za servis starih klima imam drugog majstora. Necu da ga reklamiram.
 
Evo skoro DVA MESECA se ovde NIŠTA ne napisa o klimama, a "ona" tema zakatancena...
Mnogo mi zao i bas milsim da je VELIKA STETA sto ona tema nije aktivna. :(
 
Evo jedna pokuda :)

Odem da uzmem 8 GREE klima u Energynet, rekoh najbolje kod uvoznika direktno. Vrednost 632.000 dinara, dobili popust na 565.000 dinara na kolicinu, sve kul.
Platili u utorak, oni kazu isporucuju u petak, dao 2 adrese na koje idu, sve kul.

Dolaze u ponedeljak umesto u petak, javljaju se bukvalno 15 minuta pre nego sto ce da dodju. Ajde, opet nema veze.

Kaze decko da ja sidjem po klime.
Onda krece rasprava, jer oni isporucuju do kuce, ali ne u kucu, jedan decko vozi kombi, ja se na njega prvo derem na sred ulice pred 20ak ljudi na autobuskoj stanici, pa onda na njegovog sefa telefonom.

Na kraju, 15 minuta kasnije, decko i ja unosimo klime.
Dakle, 5 Amber i 3 Viole.
Jedna Amber ima 45.5kg samo u spoljasnjoj jedinici.
Ajde sto sam se oteglio(najgori deo je sto ja idem na 3. sprat svaki put pesaka, jer ne mozemo da stanemo u lift), nego sto imaju politiku da dostavljaju do kuce, ali ne u kucu.
Sacuvaj me Boze, ovo je prvi put da sam se susreo sa takkvim genijalcima, a kupovao sam preko 50 komada razlicite kabastije tehnike u proteklih par godina i sve donosili i unosili u stan.
Pa sta da sam zensko ili matorac od 70kg, treba da mi ostave klime na sred ulice?

Posle sam pricao sa direktorom cele firme, on mi se zahvalio na sugestijama, da ce mozda biti prilike i licno da se upoznamo i slicna menadzerska pros**avanja.

Ja sam mu rekao da je zbog takve jajarske politike izgubio klijenta koji ce kroz par godina kupovati jos 20-50 klima za firmu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Onda krece rasprava, jer oni isporucuju do kuce, ali ne u kucu, jedan decko vozi kombi, ja se na njega prvo derem na sred ulice pred 20ak ljudi na autobuskoj stanici, pa onda na njegovog sefa telefonom.
Ti si to nesto lose razumeo...
Razvoz robe ne podrazumeva i unosenje to si ti duzan da obezbedis na adresi.
Tako je kod svih kabastih i teskih stvari.
 
Covek je lepo napomenuo da je ranije takodje kupovao kabastu tehniku i da su mu donosili u stan.

Kupovao sam preko 50 komada razlicite kabastije tehnike u proteklih par godina i sve donosili i unosili u stan.

Takodje, ja kada sam kupovao krevet, donosili su u stan. Kakva ti je to logika da ce neko sam da unosi krevet ili bilo koju stvar tih dimenzija i te kilaze, tj da oni isporuce do ulaza, a ti se posle snalazi??
 
Poslednja izmena:
Pa to tako obicno ide kad zavrsavas cenu, kad dogovaras preko firme itd. On razume da ima posla s firmom i ne radi unosenje vec samo razvoz. Inace. Krajnji korisnik taj problem nece imati nikada.

Tapatalk from Poco loco
 
Ne bi ni bio problem da u prodavnici pokupim, platim kombi 50e da mi to "presele", da mi decko koji je prodavao nije rekao da ce oni doneti.

Evo, u subotu sam kupio 3 Bosch frizidera u Gigatronu i pitao ih zbog toga, oni se smejali, kazu naravno u kucu/stan unosimo.

Frizider ima 90kg i kabastiji je od klime.
Oni salju 2 lika koji dostavljaju, a ovi se ciganisu i nece da plate jos jednog decka.
Ovako plate samo vozaca, a onda mu sef i direktor predamnom na spikerfon kazu da pomogne.
Ovako bi morali njemu jacu platu da daju i da plate jos nekog "nosaca".

Kaze decko da je tako skoro kotao pomagao nekom dedi, zakacili i napravili malo ostecenje, nije hteo da primi, sef se drao na njega i rekao da on ne treba da unosi.

U sustini, decko mi se bas na to zali, da mu kazu da nije njegovo da unosi, a onda da pomogne.

Na kraju, sto sam zaboravio, decko u prodavnici mi je rekao da ce doneti garanciju, a vozac mi je rekao da on to mora da odnese u prodavnicu.

Dakle, organizacija i egzekucija ispod nule.

Nije znao u prodavnici kako da popuni pdv obrazac za ambasadu, hteo da zadrzi sva 3 primerka za odbijanje poreza, jedva sam ga ubedio da popuni jedan i vrati meni.

U Gigatronu devojka sve unapred znala, uradila sve za 5 minuta.

Da ne bude da hvalim Gigatron, ni oni ne mogu da naplate ono sto imaju u glavnom magacinu, ali nemaju u prodavnici, nego sam isao 2 puta do Immo centra sa dorcola, da bih platio, a onda mi za 3 dana salju.
No, to je druga prica.

Ja ne znam moze li se u Srbiji ista uraditi bez cimanja i nekog problema, da kao ovca udjes, kupis i dobijes nesto.
Moram da razotkrijem celu strukturu necijeg poslovanja da bih kupio par klima uredjaja.


Sajber, ne lupaj leba ti, vise sam puta napisao kako kupujem klime.

Kakva firma, o cemu ti pricas?
Otisao kao fizicko lice u maloprodaju na Smederevskom putu, platio, uzeo fiskalni racun, pitao da li moraju oni da mi ugradjuju, on mi rekao ne mora, da ce on poslati garanciju sa klimama i da samo servis koji ugradjuje, lupi pecat, a onda me pitao za adresu na koju isporucuju klime.

Idi i sam se uveri, isto ce ti se desiti, makar jednu klimu kupio.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To je sve stvar dogovora, pravilo je da se kabastija roba ne unosi u kucu/stan osim ako se ne dogovori drugacije. Ako uzmes klimu od prodavca koji ce i da radi ugradnju, naravno da ce je on doneti i ugraditi, nece da ti je ostavi ispred ulaza da je ti uneses a onda da udje i da je ugradjuje ;)
 
Alo ljudi, sta je sa vama, sa kakvim ste tek vi prodavnicicama imali iskustva, kada vam je ok da vam neko ko sam ponudi dostavu i kaze da ce da vam dostave, kasne 3 dana i onda vam ostave uredjaje ispred zgrade, na sred ulice?

Sacuvaj me Boze, nije ni cudno sto se u Srbiji ovako radi, jer dok je ovaca, bice i sisanja.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
^
Ne razumeš, a praviš se pametan. I kako ti kao 'fizičko lice' kupuješ nešto za neku ambasadu? :trust:

Osnove prava, dogovaraš da li je dostava 'do' ili 'u'. Kako reče jedan komentator na nekom drugom sajtu, uzimate pravnike za nešto nepotrebno, uvek si mogao da tražiš pravni savet od nekog. 8 jedinica klime sigurno nije bilo za tvoj stan. ;)
 
Ma nemoj, ti znaš da nije za stan. Možda čovek ima veeeeliki stan a možda želi u svakoj sobi po dve klime. Eto i šta ćemo sada, m? [emoji14]
 
Meni je i dalje nerealno da je nekima skroz ok sto odbijaju da unesu kabastije i teze stvari. Nikada nisam imao takvo iskustvo niti sam morao da se raspravljam da bi mi uneli nesto teze u stan (sporet, frizider, klima, bojler).

Sta, kupis bojler i oni ti ga ostave ispred vrata ili ispred ulaza?
 
Poslednja izmena:
Meni je i dalje nerealno da je nekima skroz ok sto odbijaju da unesu kabastije i teze stvari. Nikada nisam imao takvo iskustvo niti sam morao da se raspravljam da bi mi uneli nesto teze u stan (sporet, frizider, klima, bojler).

Sta, kupis bojler i oni ti ga ostave ispred vrata ili ispred ulaza?
Nisi se dovoljno bavio tim pa ti je čudno.
Ne kupuju ljudi sa prevozom samo bojler ili jednu klimu.
Evo ti moj primer... ja sam zadnji put naručio 56 paketa keramičkih pločica koji treba da se podignu na 5 sprat. Svaka kutija ima preko 20kg.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno