Šta je novo?

CPU AM2 Problem .

darkfusion

Poštovan
Učlanjen(a)
06.07.2014
Poruke
89
Poena
59
Dao mi komsija komp da probam da opravim sa simptomima sve radi ali nema slike . Ja pocnem mojim napajanjem sve isto , promenim onu malo bateriju opet sve isto (hard disk radi one dve lampice rade ,ventilatori rade ali nema slike). Ja reko ajde da skinem heatsink i kuler , skino ja procesor zakljucan (povucena rucica ka dole) skida se bez problema ,ja povucem rucicu ka gore da otkljucam namestim procesor ponovo lepo sedne povucem rucicu ka dole da zakljucam ono isto procesor nista ne drzi ispada . Imali nekog resenja za ovo ili mogu baciti maticnu ?
 
mozes da je bacis,proveri i cpu najcesce je to neko iscupao sa kulerom (zapekla pasta) i otislo je sve dodjavola.nikad ne skidajte kulere sa amd-a (sem ovog novog threadripper soketa) na hladno,uvek posteno zagrejati cpu da popusti pasta.
 
Ma to je prckano cak i kuler je sjedne strane drzi neka bakarna zica zategnuta . Vec je bio vadjen pa su pinovi bili iskrivljeni . Ja kada sam ga skinuo nisam skidao kao kod svih normlanih procesora nego sam ja odvijao ono plasticno leziste sto se zavrce za maticnu kako sam odvrnuo sva cetiri sarafa i uspravio kuciste tako je samo procesor skliznuo dole . Valjda su ti sarafi drzali procesor da ne ispadne ...
 
Poslednja izmena:
Sreca u nesreci je da te komsija vise nece cimati da mu popravljas stvari.
 
bolje prvo isprobaj cpu,to se isplati sam ako je cpu adekvatan i ispravan,am2 ploce i to solidne su skoro dzabe.ako je neispravan mnogo bolja varijanta je apgrejd na 775 sa plocom sa podrskom za kseone,i to samo zato da ne bi menjali RAM.
 
Nazad
Vrh Dno