Šta je novo?

Nova konfiguracija za rad...

Altru

Slavan
Učlanjen(a)
30.12.2013
Poruke
4,381
Poena
335
pošto mi manje više otkazuju obe desktop konfiguracije, krajnje je vreme da nabavim nešto pristojno...najpre sam razmišljao da uzmem neku asus vivo gotovu konfiguraciju, ali pretpostavljam da bih ipak bolje prošao sa komponentama ( ako bi mogle da se spakuju u neko slično kućište kao pomenuti vivo još bolje) :) za početak, kućište što kompaktnije to bolje...

dakle, hoću nešto da budem miran duže vreme iako mi zahtevi nisu preveliki: office, malo audio obrade, ponekad lightroom i photoshop ( lightroom više za import slika), nikakve igrice ne igram, niti gledam filmove na kompu, niti na njemu radim download...grafika u principu nebitna, verovatno je dovoljna i integrisana...

svejedno, hoću da brzo radi i da ne razmišlja sto godina kad otvorim par aplikacija, da se malo odmorim od ovih već kljakavih konfiguracija...uopšte ne pratim šta je trenutno best buy i oznake komponenti zato mi treba pomoć...

koliko sam shvatio za brzinu ssd obavezno, imam NAS pa mi je taj prostor potreban samo za aplikacije i operativni, bar 8gb rama, ploča neka asus ako može, obavezno bar par komada usb 3.0 portova, i....napajanje opet što tiše to bolje...

budžet...platiću nešto što zaista vredi, ali ne bih naravno da se manijačim ako je to preko mojih potreba...sve preporuke zajedno sa cenama dobrodošle...
 
Poslednja izmena:
razmisli i o miniPC varijantama,neki sa i5 tj puna 4 jezgra haswell i kasnija mi se cini idealnim za tvoj scenarij jer ipak audio i PS umeju posteno da povuku cpu.te varijante dolaze najcesce kao barebone i moraces sam da uzmes i ssd i ram,za tvoj scenarij ipak ne idi ispod 250gb ma koliko ti se cini velikim,valja uvek za te portabilne varijante.ram mozes i najjeftiniji,ili radi ili ne.svi proizvodjaci ovih ultraportabilnih varijanti su vise nego dobri (i zotac,i intel i gigabajt...) i vise je stvar sta mozes da nadjes ovde sa puna 4 jezgra jer zbog cena najcesce uvoze samo i3 varijante.

ja ne bi bezao ni od oglasa,sve te masine ili rade ili ne,spakovano je to iz fabrike i radi ili ne radi,tj ako radi radice unedogled,jer su unutra binovani cipovi koji trose kao digitron.
 
ne bezim ni od oglasa, naravno, ali tek nedavno su kompovi poceli da me zezaju pa sam tek poceo da gledam okolo...a ko sto rekoh, bas sam ispao iz fazona sto se tice oznaka komponenti, zato slobodno napisite i konkretne preporuke...ako je neki link sa oglasa moze i na pp...

mini pc, nesto tipa intel nuc ili tako nesto? sta jos moram sve da dokupim ako nadjem tako nesto?
 
Ryzen 2400G - mnogo jača grafika od i5 8400 i jeftiniji oko ~20000din
4GB 2666MHz CL15 Kingston Fury Black 2 kom ~12000din
Asus AM4 B350M-E 9700din/Asus AM4 Prime B350-Plus ~12300din
SSD SATA3 500GB Samsung EVO 860 ~14500din/SSD SATA3 250GB Samsung 860 EVO ~9000din
WD Blue WD10EZRZ ~5400din
MS INDUSTRIAL BLACK WIDOW ~6500din
Antec NE450M NeoECO modularno ~7500din
 
Poslednja izmena:
Koliko se secam pisano je na drugoj temi da je samo WD10EZEX pravi WD Blue, a ostali su prepakovani WD Green..
 
nisam zaboravio na temu...znam da uvek može bolje/drugačije/skuplje ali konfiguracija će otprilike izgledati ovako: ryzen 5 2600, ploča msi a320m pro, ram apacer 8gb 2400, ssd kingston uv500 240gb, grafika asus gt 1030/2gb, kućište lc power 2010mb micro atx, napajanje neko od 560w, moram da vidim koje je...računam da bi to trebalo da bude ok za ono što sam naveo u prvom postu...nadam se da je sve to negde ako ništa drugo manje više usklađeno, jer bih želeo da izbegnem situaciju ajd dodaj još 30 za ovo, još 50 za ono, pa 150 za ono, i ode konfiguracija na 1000+ evra :) a hteo bih da se nekako zadržim oko 500 evra...
 
Nemoj 2600 na A320 ploču, bolje bi ti bilo sa B450 pločom i 2400G nego još da kupuješ 1030 GPU. Bolja grafička od 1030 a 2 extra core-a ti neće ništa značiti za te poslove. Bićeš miran bar neko vreme
 
hvala svima na sugestijama, mašina sklopljena, ajd da se previše ne zanosim da je ne ureknem, ali radi odlično...već par dana mi je ovo pravi odmor od matorih šklopocija, ali dobro, odradile su svoje...na sve to sam dodao samsung cf390 23.5" zakrivljeni monitor i sasvim je dobar...vidim da neki pišu da je potrebno vreme da se priviknu, ali ne primećujem neki problem da se naviknem...hteo sam neki beng sa va panelom ali jednostavno ih niko nema na stanju, pa sam uzeo ovaj, i on ima va panel...po opisima ovde na forumu kažu da su ti paneli više za rad pa eto...

@CountMike
nije više bilo vremena za neke izmene, ali nadam se da će i ovako biti sve ok...
 
Poslednja izmena:
Biće OK ali šteta za ploču + CPU, bolja ploča bi ti dala bolje reziultate sa 2600.
 
A320m pro-vd?

Drugu sam skoro sklapao PC sa tom plocom, ne zali se :)
 
Baš ta, na kutiji piše a320m pro vd/s :)

vidim da postoji vd plus i vd s verzija, ili se to samo razlikuju oznake, nemam pojma...
 
Poslednja izmena:
Uh, greska, kod njega je A320m Pro VD Plus, ima hladnjak na vrm-u, to je bio jedan od uslova za izbor ploce..
 
kako god, sinoć sam obrađivao neke slike u lightroomu i baš sam zadovoljan kako to radi...videću kad krenem neki full hd video da sređujem, imam neke klipove koje sam hteo malo da editujem, to će već biti nešto ozbiljniji test...inače sam u neverici da se sistem od nule podiže kao android box za 20 sekundi...navikao sam da skuvam kafu dok se podigne windows :)
 
koji sam maler :smash: taman sam manje više sve podesio kad sinoć i to na sredini kucanja texta u wordu krene da se restartuje...prijavljuje memory management grešku...nekad uđe u stalni restart, nekad se podigne sistem pa padne nakon nekoliko sekundi, nekad radi neki minut, ali kako nešto krenem da otvorim ponovo bsod, ponekad neće da se bootuje uopšte i pojavi se neki crni ekran...smorio sam se neviđeno...

eno ga nazad na proveri da se vidi šta je problem...meni je sve to špansko selo, hardver ili softver? a baš sam uživao ovih nekoliko dana na početku dok je radio bez problema...:trust:
 
Biće OK ali šteta za ploču + CPU, bolja ploča bi ti dala bolje reziultate sa 2600.

sve zaboravim da pitam zašto? znam da ne može da se overklokuje, ali jel to jedini razlog?

inače, kad mi se komp vratio sa reklamacije prilikom bootovanja mi se pojavljuje splash screen na kome sad piše msi g gaming series i onaj njhihov znak zmaja šta li? bilo je drugačije kad sam kupio računar...da li je to ubačen neki drugi/noviji fw u bios? ploča je i dalje a320 pro....
 
Zato što se ne može bog zna šta sa tom pločom, ništa od OC, brze memorije i ne može da izdrži neki jači processor. To sa zmajčekom, verovatno uključen "Full screen logo" u BIOS-u Boot options.
 
Nazad
Vrh Dno