Šta je novo?

Koji WiFi Repeater izabrati? Da li mi je repeater uopste potreban?

Tablet i mobilni. Kabl nije opcija.
 
Kratko pitanje; ako sam dobro razumeo, repeater kada se koristi, polovi se propusna moć rutera...da li tako i ova savremenija mesh rešenja rade (orbi, tenda, nest...) Ili oni mogu da guraju full brzine?

I šta predlažete za pojačanje signala!?...ovde u Nemačkoj, lik od koga najmimo stan ima modem u drugom stanu (preko hodnika); kod ulaznih vrata u naš stan je signal super, već kako se udaljavamo i ulazimo dalje u stan opada do te granice da je u boravku i najdaljoj sobi gotovo neupotrebljiv. Kontao sam neki orbi, oa sastaviti jedan kod modema odma i drugi na ulaz u naš stan...ili ima nešto pametnije. Čovek ima FritzBox 7490 ako išta znači

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Krsh adsl\vdsl ruter bilo bi dobro kad bi ti dao da provuces lan kabal ,ja se iskreno ne bih usudio sa adsl da koristim repeater
 
Što je najgore, rekao je da možemo u najgorem slučaju i lan kabal da provučemo ali šta uzeti u tom slučaju (ruter neki) i kako povezati, konfigurisati najjednostavnije? Iz lan porta na modemu u ruter ili iz onog internet porta u net port? Hvala

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Što je najgore, rekao je da možemo u najgorem slučaju i lan kabal da provučemo ali šta uzeti u tom slučaju (ruter neki) i kako povezati, konfigurisati najjednostavnije? Iz lan porta na modemu u ruter ili iz onog internet porta u net port? Hvala

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Zavisi koliko vas je ako vas nije preko troje na WiFi uzmi bilo koji naj jeftiniji ruter ako vas je vise onda sto sto skuplji to bolji. od ostalih stvari treba ti lan kabal cat5 ako je net do 100mbps il cat5e ako je preko. Sve sto treba da uradis je da taj novi kabal na njegovom ruteru prikljucis na lan port a u tvom novom ruteru drugi kraj kabla prikljucis na wan, za podesavanje WiFi na novom ruteru pogledaj IP adresu i logujes se sa podacima koji su nalepljeni a za racunare koji nece biti na WiFi uzmi drugi lan kabal i samo povezi u lan port
 
Ima nas 5 ustanu (po nekad i više), plus smart tv, laptop itd. Videću onda kat da izvučemo i da pazarim nešto tipa asus rt ac88u! Inače u nemačkoj retko ko i 20mbps ima a kamoli 100...jedna od retkih stvari gde prednjačimo dosta (da ne veruješ) [emoji56][emoji847]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Kratko pitanje; ako sam dobro razumeo, repeater kada se koristi, polovi se propusna moć rutera...da li tako i ova savremenija mesh rešenja rade (orbi, tenda, nest...) Ili oni mogu da guraju full brzine?

I šta predlažete za pojačanje signala!?...ovde u Nemačkoj, lik od koga najmimo stan ima modem u drugom stanu (preko hodnika); kod ulaznih vrata u naš stan je signal super, već kako se udaljavamo i ulazimo dalje u stan opada do te granice da je u boravku i najdaljoj sobi gotovo neupotrebljiv. Kontao sam neki orbi, oa sastaviti jedan kod modema odma i drugi na ulaz u naš stan...ili ima nešto pametnije. Čovek ima FritzBox 7490 ako išta znači

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Hajde sada nisam 100% siguran, ali da, mislim da sam citao, koliko me secanje sluzi, da mesh mreza pruza full duplex brzine, dakle bez opadanja protoka.

Pogledaj recenzije na netu i testove brzina za ta full mesh resenja..
 
Sta meni (prijatelju mome) treba?

Kuća, na spratu ruter (wifi), u prizemlju u delu kuće (dva stana, jedan na spratu, drugi u prizemlju) slab do nikakav signal.

Sta uzeti da se primi wifi signal sa sprata u delu prizemlja gde ga ima i prosledi na ostatak prizemlja gde je slab ili nikakav signal?

"Nesto" da se ukljuci u struju, podesi sta treba i zaboravi da postoji... koji uređaji, puni naziv njihov.

Kolega forumas mi je preporucio nesto ovakvo https://nebo.co.rs/prodavnica-home/...Mb-s--univerzalni-dual-band-2.4-&-5GHz-detail a sta bi ste vi predlozili.

Da li je ovome moguce pristupiti daljinski, preko onog aktivnog wifi na spratu?
Ako nestane struje, ako neko izvadi iz utičnice i sl, hoce li se morati opet nešto podesavati, uparivati i sl. ?
 
Na.moru smo koristili d-link sličan.
uglavnom je ok radio, kad zakuca, izvadis iz struje, vratiš i on se sam poveže. dakle više ništa ne diras.
ja bih uzeo repeater da odgovara glavnom ruteru (ista firma), ako je moguće. ako ne, vidim da su pristojne ocene za ovaj tplink, pa uzmite njega.
takodje računaj da repeater mora da stoji na mestu gde je wifi signal jak. ne možeš da ga staviš na mesto gde je već slab signal I da ocekujes da to radi ok. znači možda ne bude dovoljan jedan, da pokrije celu kuću.


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
mesh je softverski nadogradjen na uredjaj nije hardverski ? drugo sta su smislili da samo mesh moze od svoje firme da se upari?
ja nisam primetio razliku izmedju mesh sistema i klasicnog mu mimo rutera i mu mimo extendera
 
tplink nudi mesh sa nekim svojim ruterima i ripiterima, svi moraju biti na spisku podržanih uređaja...
mislim da Asus ima sličan fazon.

no mislio sam pre zbog ovoga: meni npr tplink USB i tplink ruter sarađuju odlično. pre toga sa drugim ruterom je taj USB brljao.
znam i za druge slučajeve, pa ako već postoji mogućnost, treba je iskoristiti.

naravno ako je glavni ruter neki SBB, onda je svejedno koji je repeater


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ja sam svojevremeno kupio par kineskih mini rutera/repeatera koji su se očajno pokazali, brzina je bila slaba, a posle par dana zakucaju tako da je potebno da se vade iz struje radi restarta.
Burazer je kupio Xiaomi koji su dosta stabilniji, ali mana u odnosu na eventualni mesh je gubitak veze pri prelasku sa ripitera na glavni ruter, svaki put se prekine veza dok se šeta iz jedne u drugu sobu kad ga zovem. Nije toliko bitno, meni smeta, njemu ne.
Ja sam inače posle ovih loših iskustava sa ripiterima/ekstenderima za montažu access pointa povezanih kablom, posebno što ruteri provajdera imaju često nestabilnu wifi vezu, pa se dodavanjem ripitera nestabilnost samo dodatno povećava.
 
Poslednja izmena:
Kolege treba mi pomoc...
Komsija mi dao sifru za net,ali mi na telefonu pokazuje signal -70dbm sto i nije nesto...
e sad ako bih kupio ruter tp-link wr740n i postavio ga u bridge mode(da glumi repeater) dal bih uspeo da izvucem neki bolji wi-fi signal?
unapred hvala.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Sta god da ti neko kaze evo ga licno iskustvo:
Sestra u stanu je imala upravo njega i to v7. Od v1 do v6 postoji openwrt FW ali za ovaj ne postoji. Sta god da mu ti radis, da ga podesis kao repeater ili kao AP cak, to je djubre nad djubretom. Precesto se nesto zaglupi pa nemas neta. Jedino sto nije probano je kako radi preko kabla, ali ti bi ga koristio i na telefonu. Do pre neki dan mi je kod caleta bio Tenda N301 koji je takodje *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*. Signal je fenomenalan ali se po nekoliko puta u toku dana zaglupi i to sa samo 2 uredjaja zakacena. Neki kazu da Tenda AC10 recimo vredi ali to ne znam. TP-Link sam licno ja razbio o zid kada mi je pukao konferencijski razgovor po drugi put za 5min.
Moja preporuka je da kad vec eto ne placas net, ulozis u neki dobar ruter. Ja licno imam mikroTik i planiram da i caletu ubacim jedan cim stigne kurir. Kace se na njih po 30+ korisnika i ne zaglupe se. E sada niti znam kolika je razdaljina ili sta vas deli. Lepe sam stvari od jednog korisnika cuo za Archer C7 ali mislim da on ne moze da bude non-wired repeater a tebi treba repeater ili extender. Recimo neki ASUS RT-AC59U ili ASUS RT-AC66U, pogledaj na KP ali kucaj za svaki model koji te interesuje uz njega repeater/extender pa ces videti na cemu si. A i predpostavljam da ce da ti se jave ljudi sa predlozima. Video sam takodje oglas da jedan kolega sa foruma prodaje ASUS RT-N66U pa proveri i to.
 
ne sumnjam da su ovi Asusovi ludilo,al bas toliko ne bih da zs otvaram...
vagam dal uzeti tp link wr740n(koji si ti "ishvalio" :) ) ili 840n(on ima 2 antene po 5db) pa kao bolje ce da vata signal...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Iskreno, ja bih pre onu pomenutu Tendu N301 nego prvi pomenuti TP-Link. Bukvalno od dva zla da biras manje. Za TP-Link 840N ne mogu nista da ti kazem jer ne znam. Ali ono sto znam je da kada se on zaglupi pa ti moras da resetujes ruter 2x, setices se verovatno mojih reci o uzimanju ozbiljnijeg rutera, ali samo nemoj da me opsujes :D
 
Baci pogled na npr Tendu AC6.Pristojan uredjaj koji mi je dosta lepo radio.Cak ima wisp mode za repeater koji ti omogucava da od mreze koju repeatujes napravis zasebnu mrezu u drugom dhcp opsegu koja bi na neki nacin bila "odvojena" od mreze koju repeatujes.
Asus AC 66u B1 je dosta hvaljen i vrlo pristojan uredjaj kojim sam zamenio tu tendu.Realno malo bogatiji uredjaj funkcijama koji mi izuzetno stabilno radi u repeater modu.Od mana bih mu jedino mogao navesti da se greje i da je izuzetno spor kad se restartuje da se podigne(tipa minut a bogami i 2)

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Imao sam tp link wr740n i bio je očajan kad se više uređaja nakači preko wi-fi. Nisam probao neki alternativni firmware već sam ga zamenio Asusom i progledao.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
@ Troller: Tako je i kod mene, imam Asus AC68U, treba malo dok se trgne posle restarta.
 
Da li prastari Huawei Smart ax mt882 moze da radi kao WiFi ripiter?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Da li prastari Huawei Smart ax mt882 moze da radi kao WiFi ripiter?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
nema wifi koliko vidim tako da ne moze.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Imam Tendu F3 radi kao sat,pre toga imao smrljdiv Mercusys od TP LInka,bio katastrofa.
Pre neki dan uzeo Xiaomi 4C,cim se pusti speedtest,posle dva minuta zablokirao ceo a interent je bednih 50mb.
Bezite od Xiaomi-ja.
 
Imam Tendu F3 radi kao sat,pre toga imao smrljdiv Mercusys od TP LInka,bio katastrofa.
Pre neki dan uzeo Xiaomi 4C,cim se pusti speedtest,posle dva minuta zablokirao ceo a interent je bednih 50mb.
Bezite od Xiaomi-ja.
Jel tu Tendu koristis kao extender ili regularno? Ja gledam da pojacam signal u stanu ispod mog pa ne znam sta bi mi bilo najbolje resenje. Valjalo bi da imam i LAN port ako zatreba.
 
Tenda vezana kablom za racunar a wifi-jem na mobilni i android boks,radi kao zmaj.
 
Ja imam tendu ac8 uzas, malo malo gubi konekciju
 
Imam u stanu mts - ov ruter i hteo bih da taj net hvatam u garazi (imam tamo neki stari komp) ali se moj net ne vidi na kompu u garazi,ne vidi ga ni telefon.
Na komp mi je prikacena usb wireless kartica TP-LINK TL-WN7200ND
Koji uredjaj bi mi trebao da bih mogao da "pojacam" domet neta pa da moze komp da mi vidi net?
Ne treba mi nesto skupo,komp u garazi bi mi bio cisto da se pusti nesto sa youtube - a i eventualno da se poseti po neki forum.
 
Nazad
Vrh Dno