Šta je novo?

Koji WiFi Repeater izabrati? Da li mi je repeater uopste potreban?

Novija verzija xiaomi je 3G i razlika je sto ima usb 3.0, gigabitni lan i duplo vise memorije. Mislim da je cak slabija od verzije 4 koja je izasla.

Jači je MIR3G od MIR4. Ima duplo više memorije... MIR4 nema USB port a MIR3G ima... SoC je isti. Mediatek MT7621A, dual core, quad thread 880 MHz... Oba ova gigabitna Xiaomija su dosta jača od MIR3 stim što je najbolji u ovoj skupini MIR3G... Inače, imam MIR3G i sasvim zadovoljavajuće obavlja funkciju za koju je namenjen, a to je wireless repeater i wireless ethernet bridge. Ova podešavanja ne postoje na stock firmveru, nego treba flešovati custom firmver. Trenutno koristim Padavan, a nadam se da će izaći stabilna verzija LEDE-a za ovaj ruter...
 
Poslednja izmena:
Da, samo sto mir3 ima english firmware a 3g i 4 nemaju.

ne znam dal im bar aplikacija podrzava engleski jezik?
 
Aplikacija podržava Engleski jezik. Barem ona što se nalazi na Google Play. Tu sam koristio dok sam bio na stock firmveru, i potrebna je za postupak flešovanja custom firmvera.
 
I to je nesto, jer da nema aplikacije tesko bi bilo koristiti stock varijantu rutera.
 
Aplikacija odlicno radi i kad nisi na mrezi, tako da je prilicno korisna. Sta je najbolje od custom opcija za mir3g i sta se dobije sa njima?
 
Dobija se dosta više slobode u podešavanju a to je najbitnije. To je glavna razlika između stock i custom firmvera. Kod Šaomijevog stock firmvera mi je najviše smetalo što nije mogao da se isključi WPS na normalan način (izem ti to kad je jedina opcija da isključiš WPS da sakriješ SSID), što nisam imao slobodu izbora wireless kanala na 5 GHz i još neke tako sitne stvari koje dosta znače nama napr*dnim korisnicima. :p
 
Poslednja izmena:
Kako nema izbor kanala na 5ghz?
To nema preko aplikacije ali ima izbor kanala

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nema izbor svih mogućih kanala u 5GHz opsegu. Ja volim da koristim specifične koje ne nudi stock firmver... Morao sam drugi glavni ruter da prilagođavam Šaomiju sa stock firmverom a ne obrnuto jer i glavni ruter i ripiter moraju biti na istom kanalu u mom konkretnom slučaju. :) Sa Padavanom imam taj izbor ;)
 
Poslednja izmena:
Ok, to je već nešto drugo, ali da ne bi neko pomislio da nema podešavanja kanala :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
To je onda to, nisam omanuo. Kad dodje 3g javim utiske :)
 
Prezadovoljan sam sa Xiaomijem 3g, aplikacija na mobilnom je na engleskom i uopste nisam morao da se bakcem sa kineskim, sve sam namestio preko aplikacije. Domet je odlican, sve probleme koje sam imao sam resio. Hvala svima koji su pomogli.
 
Kazem ja, ali te je bilo malo potrebno pogurati da se odlucis :)
Sad jos ono pivo da platis :)
 
Jel ovo cudo Original-XiaoMi-Mi-WiFi-Amplifier-Extender-Wireless-Router-Expander-USB-Power-Supply-English-Ver.jpg ovako i prima signal ili samo pojacava?
 
Ne registuje ga moj kompjuter ni da postoji. Nikakav zvuk, nikakav refresh u device manageru, nista. Kao da sam drvo ubacio, osim sto sam uredjaj vuce struju iz porta, i radi svoj posao sam za sebe.
 
Moze li predlog koji uredjaj uzeti da zameni trenutna dva? Kod roditelja sam namestio da se tp-link WR543G povezuje na bezicni net i dalje preko LAN kabla ga spajam sa prastarim sinus 154 ruterom sa nemacke T Com mreze, koji mi sluzi da se telefoni i laptop povezu na net, jer WR543G ne moze u isto vreme da bude u Client i router modu iz nekog razloga.

Trenutni setup daje net na telefonima, medjutim, nece da pusti net na laptop iz nekog razloga. Gledao sam DHCP i cini mi se da je sve ok, ali opet ne radi. Dodatno mi otezava to sto je sinusov UI na nemackom. Ima li neki uredjaj do 3k din koji bi mogao da zameni ova dva? Cini mi se da je rodjak pre par godina za ovo koristio WR743ND, ali nisam siguran, a nije ni on, jer je zaboravio oznaku. Potrebno mi je da uredjaj moze da se konektuje na UniFi preko username/pass kombinacije.
 
Koji bežični net? Koji je provajder u pitanju? Koji je provajderski uređaj? Možda zajme net od tebe, komšija, prijatelja? Sinus koji si naveo je ADSL ruter... Budi malo jasniji... Na osnovu napisanog ne može se stvoriti kompletna slika mreže...
 
Ako moze predlog sta da radim, uzeo sam MTS optiku 400/160, tek su postavili i imaju malih poteskoca sa brzinom, rekose mi da sam ja prvo fizicko lice u Sapcu koje je dobilo opticki internet pa se na meni uce.

Stan je 80m2, i imam mrezu razvucenu po celom stanu kablovi su CAT6, tj u svakoj sobi imam po 2 uticnice, ali jedna ce vrv za tv da ode, a druga je tu. Stim sto ja ne zelim da koristim nikakve kablove pa mi predpostavljam treba neki ruter ili neki repeater ili mali bridge da ga ukljucim u uticnicu i odmah pored je UTP dzek, bitno je da nema kablova i da je relativno malo. A na macbooku ni nemam mrezni port tako da i da hocu ne mogu bez nekog huba ili adaptera...

Kad se zakacim kablom na ruter trenutno meri 70mbit, a kad se zakacim na wifi iz radne sobe tu je oko 20... Kontam da ce mi neki dobar ruter resiti problem, ali njega bih svakako stavio pored ovog MTS-ovog tako da je bitno da moze da pokrije ceo stan. Pa ako moze preporuka za neki uredjaj recimo u rangu 50e-150e...

Video sam asus-rt-ac51u da li bi to odgovaralo ili da trazim nesto ozbiljnije?
 
Poslednja izmena:
Ako ocekujes wireless brzinu bilo sta slicno tom fiber linku 400/160, onda taj ac51u, i slicni modeli nisu odgovarajuci, jer je wireless MIMO 1x1 i nema gigabitni ethernet, pa je brzina u svakom slucaju max. do 100mbit. Treba da trazis wifi ruter koji je barem MIMO 2x2 5GHz i da ima gigabitni ethernet naravno.
 
Poslednja izmena:
Moze li predlog koji uredjaj uzeti da zameni trenutna dva? Kod roditelja sam namestio da se tp-link WR543G povezuje na bezicni net i dalje preko LAN kabla ga spajam sa prastarim sinus 154 ruterom sa nemacke T Com mreze, koji mi sluzi da se telefoni i laptop povezu na net, jer WR543G ne moze u isto vreme da bude u Client i router modu iz nekog razloga.

Trenutni setup daje net na telefonima, medjutim, nece da pusti net na laptop iz nekog razloga. Gledao sam DHCP i cini mi se da je sve ok, ali opet ne radi. Dodatno mi otezava to sto je sinusov UI na nemackom. Ima li neki uredjaj do 3k din koji bi mogao da zameni ova dva? Cini mi se da je rodjak pre par godina za ovo koristio WR743ND, ali nisam siguran, a nije ni on, jer je zaboravio oznaku. Potrebno mi je da uredjaj moze da se konektuje na UniFi preko username/pass kombinacije.

A sta mislis o ovome https://www.kupujemprodajem.com/Kom...r-2-Pojacivac-300m-Ripiter-51329180-oglas.htm
 
nešto jeftino a da se samo node u utičnicu od struje?ne treba mi ništa fensi,samo da primim poruku ispred kuće.
 
I ja mogu da potvrdim da je Tenda F3 odlicna.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
I Tenda N301 se meni pokazao dobar, prošle zime ga kupio, podesio i zaboravio da postoji.
 
Tenda AC 10 i AC 11 je odlična.
 
Ne mogu da nađem svoj post o dvojbi tj savetu vezano za ruter (mislim da beše ova tema); epilog, pazario sam AC87U, javim ima li ikakvih dobitaka sa pomenutim umesto onog stcable čeresla!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Koristim Supernovu (pokojni Radijus Vektor), net je preko Cisco EPC3925 uređaja. Između sobe gde se on nalazi i sobe gde mi takođe treba net se nalaze dva debela betonska zida. Wi-fi praktično ne hvatam uopšte.

Koje bežično rešenje preporučujete? Kablovi nisu opcija. Nije mi bitno da bude puna brzina neta, samo da ga ima za surf.
 
Ako je to desktop mašina samo kabl.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno