Šta je novo?

Samsung Galaxy S10/Plus

Kad oni odrede sve u vezi telefona i pocnu proizvodnju?
Koliko telefona imaju spremnih za prodaju pre pocetka prodaje?
Koliko im vremena treba da se naprave toliki telefoni?
Da li se radi o mesecima (2-3) ili o sedmicama (4-6-10)...?
Dakle, ako je ocekivati premijeru u martu, da li to znaci da je vec pocela ili ce veoma skoro poceti proizvodnja, sto znaci da je vec sve odredjeno...?
 
Masovna proizvodnja možda još nije počela ali se već sve zna o uređaju i isti se uveliko testira.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Telefoni idu ka tome da ekran bude full view , i ne znam sta se toliko cudite jer svaki proizvodjac daje sve na kasiciu. Naravno da mogu ali nece da naprave tel da nema nista napred jer to ne rade ni drugi pa zasto bi i oni. Meni niti je notch ruzan niti je ova rupica ruzna, cak sta vise lepsa je od notcha. Uvedeno je kao uvertira za buduce generacije. Cekajte da izadje, pa kad uzmete u ruku i probate onda mozete da komentarisete, a ova nagadjanja su na decijem nivou tipa "e nece oni videti moje pare ako ne bude gore kao s9" . Evo ubise se u Samsungu sto se tel ne dopada nekolicini ljudi jer ce se 99% oduseviti kad izadje.
 
Znaju oni dobro kako funkcionise mozak prosecnog kupca, bolje od svih nas zajedno. Nesvakidasnji + Samsung + najnoviji i eto njima razloga da kupe.
A sto se tice entuzijasta, mislim da se njima uglavnom nece svideti rupa.
 
Telefoni idu ka tome da ekran bude full view , i ne znam sta se toliko cudite jer svaki proizvodjac daje sve na kasiciu. Naravno da mogu ali nece da naprave tel da nema nista napred jer to ne rade ni drugi pa zasto bi i oni. Meni niti je notch ruzan niti je ova rupica ruzna, cak sta vise lepsa je od notcha. Uvedeno je kao uvertira za buduce generacije. Cekajte da izadje, pa kad uzmete u ruku i probate onda mozete da komentarisete, a ova nagadjanja su na decijem nivou tipa "e nece oni videti moje pare ako ne bude gore kao s9" . Evo ubise se u Samsungu sto se tel ne dopada nekolicini ljudi jer ce se 99% oduseviti kad izadje.


Znaju oni dobro kako funkcionise mozak prosecnog kupca, bolje od svih nas zajedno. Nesvakidasnji + Samsung + najnoviji i eto njima razloga da kupe.
A sto se tice entuzijasta, mislim da se njima uglavnom nece svideti rupa.

Slazem se. Verujem da Samsung namerno nece da uvede ni notch niti teardrop da bi se razlikovao od konkurencije, jer su drugi najveci u igri i s tim u vezi moraju da budu "originalni". Svidjalo se nekom ili ne, cinjenica da ce se prosecan kupac oduseviti jer je ovo sasvim novi dizajn, a to je verovatno i glavni razlog za prelazak na novu generaciju, a ne novi Snapdragon ili bolji multitasking. Zamaskirace je nekom crnom pozadinom kao i Apple notch u reklami i eto hipija.
 
Ne kontam da li ovo sa notchem sa desne strane u svim mogucim oblicima zahebancija ili su ozbiljni.

Nek je sa srecom developerima, treba da naprave milion IF-ova u codu i razlicitig dizajnova.

1. Ako ima Notch
2.Ako ima notch sa desne strane
3. Nema notc
4. Notch na nekom sestom mestu.

Katastrofa.
 
Pobedili su sve sa ovim resenjem. Ako neces notch stavi malo vece bazele kao do sada i furaj. Ovako razlika po svaku cenu ne znam koliko je pametna. Najbolje izgleda kad je slajder mehanizam. Ali baterija mala ili predebeo. Najmanje zlo je Notch u obliku kapljice
 
Ovo izgleda ko da je neko izreseto ovaj telefon :d
 
Slazem se. Verujem da Samsung namerno nece da uvede ni notch niti teardrop da bi se razlikovao od konkurencije, jer su drugi najveci u igri i s tim u vezi moraju da budu "originalni". Svidjalo se nekom ili ne, cinjenica da ce se prosecan kupac oduseviti jer je ovo sasvim novi dizajn, a to je verovatno i glavni razlog za prelazak na novu generaciju, a ne novi Snapdragon ili bolji multitasking. Zamaskirace je nekom crnom pozadinom kao i Apple notch u reklami i eto hipija.
Aaa zaato oni pustaju novi UI i to bas crniiiii [emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Kako su namazani :)

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Koliko god se trude da naprave "nesto novo" pitanje je da li je bolje...
Evo primera.
Kad drzite S9+ i slicne zakrivljene ekrane, desi li vam se da drzeci u jednoj ruci, ne na dlanu vec u ruci, prstima obuhvacen telefon, da dodirujete ekran i da nesto "ne funkcionise" valjano, da ne slajduje lepo stranica, da pritisnete nesto pa odete na neku drugu stranicu... e zato mi se sve vece smanjivanje bazela (okvira) ne cini previse prakticnim.
Jeste lepse ali nije funkcionalnije.
Kako ce sve to funkcionisati kad ne bude bazela, kad sve bude ekran, kad itekako jagodice prstiju budu prelazile na ekran dok drzimo telefon...
 
To je lako resivo softverski, napravi se opcija da touch ne reaguje X milimetara koliko korisnik podesi, ne moraju biti debeli bezeli zbog toga.
 
Galaxy S10 Lite,Flat Screen,Side fingerprint recognition,Dual camera.

Dt3TOZeVYAAuesF.jpg
 
razlika u procesorima za Evropu (exynos) i USA ( Snaodragon).... a za S10 fontalo
09fb8784986a2791216c8ca2e4760b4c.jpg


Sent from my SM-T825 TAB S3
 
To nisu procesori, vec chipsetovi. To nije razlika, vec je razlika sto ce (osim ako nisu sredili nesto) Exynoss kršware drati bateriju i grejati telefon na 4g.
 
Uvek sam " pričao " ne možeš proizvoditi pegle i zamrzivače i biti najbolji ili u vrhu u proizvodnji SoC-a.
Šišanje se nastavlja..

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Ustvari, mozes, sto Samsung dokazuje godinama. ;)
 
@MegaSkot i šta kupuješ na kraju?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ne znam. Ovi Irci skoro svi na iPhone i skontao sam se da par dilera, imaju dobre cene ali taj "balkon" iOS. :(
Mozda sacekam S10 i ako bude buckuris, eto meni Note 9.
 
Poslednja izmena:
@MegaSkot Vidim da kukaš po svim ip temama pa zato i zezam ;) Čeka tebe moj note 9 tamo negde u martu/aprilu ko kanda [emoji23][emoji847]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
To nisu procesori, vec chipsetovi. To nije razlika, vec je razlika sto ce (osim ako nisu sredili nesto) Exynoss kršware drati bateriju i grejati telefon na 4g.
Svako to zna, ne treba da pametujes. Ali chipset sa gpu-cpu elementima je procesorski baziran pa mi je svejedno svi razumeju. .. Ne znam kako misliš da nije razlika kada jeste u brzini. Da li će opet SD da bude štedljiviji sa baterijom to ćemo videti. Pretpostavljam da hoće. Vreme će pokazati.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije razlika u brzini, razlika je u brojkama na papiru, sinteticki testovi su odavno beskorisni.
 
Razlika je u brzini... I disipaciji verovatno. I realnom radu može da se vidi samo kod zahtevnih igara i frame drop per sound, kao i disipaciji. Do sada je FPS drop bio dosta veći kod Exynos.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kolko sam ja svatio 855 ima dosta bolji graficki skor nego 9820.
 
Samsung...

113b53b525253af7e325954118078345.jpg


Huawei odmah pravi telefon i izbacuje pre nove godine...

4e4abb7445a910e72bd9586957cbad27.jpg
 
Nazad
Vrh Dno