Šta je novo?

Samsung Galaxy S10/Plus

Ovako NE TREBA postavljati WS staklenu zastitu...

Treba pogledati da se uvide greske: https://youtu.be/NdU4OW-f8K8?t=188

Nije lepo ocistio, pipao prstima ekran, nije odma stavio celu gornju polovinu kalupa, nije stavio odma klipic za staklo, nije cekao da iscuri sav lepak, kad je skidao most sa lepkom pokapao je drugu kap pored glavne, naginjao lepak do dna telefona umesto do sredine ekrana (i telefona)... dobro je umeo na pravu stranu orjentisati WS staklo...
Pitam se zasto se uopste zalio da mu vrh ekrana nije elpo pokriven lepkom i da ima mehurice (koje mehurice, to su baloni i procepi), još je na kraju rekao da ce sacekati da se samo od sebe popuni lepkom...
Dragi drugovi forumaši ovako NE TREBA montirati WS zastitu.
 
Poslednja izmena:
^ Digital wellbeing, ubaceno sa Android Pie (generalno, ne znam kod Samsunga). Ima na vecini AOSP 9 romova.
 
Face unlock radi bez problema na s9.. U mrklom mraku.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Da, ali ovde nema iris scanner

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Evo sad opet probao - mrkli mrak i radi bez problema.

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
 
Super. Ako neko nadje pojasnjenje te tehnologije za face unlock na S10, neka kopira link.
 
U mrklom mraku radi samo iris (skeniranje zenice oka), a face unlock ne radi. Dejan rece da na S10 radi, jedino jos ne znamo na kom principu.
Sta god, otkljucava u mraku bez problema. Naravno, malo pojaca brightnes.. Tako je verovatno i na s10..

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Evo za neverne Tome...Face unlock radi kao zmaj u potpunom mraku - ko ne veruje poslaću mu video
Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Zaista odlično...ne praktikujem tu vrstu zaštite, ali ovo konačno radi kako treba koliko mogu da primetim!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Proday se uverio...

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
 
Evo za neverne Tome...Face unlock radi kao zmaj u potpunom mraku - ko ne veruje poslaću mu video
Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
To je lepa stvar. Ovaj iris cini mi se malo vise srce bateriju jer cim pomerim tel odmah se pali i pojacava brigtness..

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Na the verge su pisali da su lagano prevarili taj face unlock sa klipom na kojem im se vidi lice / glava

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa odavno je poznato da je Apple-ov sistem tu najbolji, ovo sto ima 99% Androida nije pravi face unlock (3D) vec ono sto je bilo i pre na starijim verzijama Androida samo u poboljsanom izdanju.
Izuzetak u Android svetu je recimo Mi8 EE.
 
Na the verge su pisali da su lagano prevarili taj face unlock sa klipom na kojem im se vidi lice / glava

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Realno, kome treba tolika sigurnost? Ko neće i nema puno poverljivih podataka može da ga koristi. Za ostalo postoji fingerprint. Ovo više služi za brže i praktičnije otključavanje. Današnja sigurnost ne postoji uopšte-pogotovo na telefonima.

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
 
Pa odavno je poznato da je Apple-ov sistem tu najbolji, ovo sto ima 99% Androida nije pravi face unlock (3D) vec ono sto je bilo i pre na starijim verzijama Androida samo u poboljsanom izdanju.
Izuzetak u Android svetu je recimo Mi8 EE.
I mate 20 pro ? :)

@dejan
Slažem se u potpunosti

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jedini siguran Face unlock je na iP, na svim ostalim uredjajima moze da koriste samo onima kojima nije toliko bitno ako im neko otkljuca tel.

Inace danasnji telefoni su itekako sigurne sprave ako se koriste sa unlock PIN-om ili iP cak i sa Face ID.
 
Druže ti, ja i svi ostali nismo sigurni bar jedno 15-20 godina unazad što se tiče podataka.

Galaxy S10+
 
Ne slazem se, izuzetno se sigurno osecam povodom svega sto mi je na telefonu. Ako ki neko ukrade tel, moze samo za reservne delive da ga koristi.

Sam Face ID (iP only) npr, imam nekoliko aplikacija koje rade placanje (banking, PP i sl) samo sa face ID kao zastitom (moze i PIN), nista to banke ne bi omogucavale da se sve to tako lako probija kako vi kazete.

Verujem da Huawei kineska vlada moze da otkljuca kad i kako hoce (to im pise u zakonu), ali zato i kazem, ne kupujte kineske telefone.
 
Poslednja izmena:
Ma znaju (oni koji hoće) šta si jeo zadnjih 10 godina
Internet i sigurnost? To ne ide zajedno.
Galaxy S10+
 
Poslednja izmena:
Uvek imam isto pitanje na ovakve komentare :)

Ko su “Oni”.
 
Da ne idemo previše u off... Svi vrlo dobro znamo - izgleda jedino ti ne znaš [emoji106]. Ne prati tvoj telefon ništa? Prati druže moj sve. Reci mi samo evo npr. glupa app na play store - u traži dozvolu za lokaciju, imenik, poruke i da ne nabrajam. Kome to treba? "Oni" - eto ja ću ih nazvati third party

Galaxy S10+
 
Brate kakav play store bre? Laza ima iphone, najmocniji, najlepsi, najsigurniji mobilni na svetu koga ni fbi, cia, dea i nasa zajedno ne mogu da otkljucaju. Sta je vama...sta poredite glupave kineze ili juznokoreance sa bozanstvom. Omg.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Izgleda ovde niko nije gledao "Snowdena" [emoji1787]

Jedini način da budete zaštićeni je da budete off-grid.
 
Jedina sigurna zakljucavanja su PIN i pattern, ovo ostalo je bitno ili da ima, ili da nema, i naravno kako radi.
 
Nosta nije sigurno ali to nije tema,super sto radi ovako,bitno je da sto brze otkljucava to je po meni i bitno a taj kome bude trebalo da otkljuca tel i vidi podatke naci ce nacin kako god on bio zakljucan
 
Uvek imam isto pitanje na ovakve komentare :)

Ko su “Oni”.
Ako izgubiš noviji telefon koji je zaštićen i ima 2-Step Verification, okej, skoro je i nemoguće ukloniti zaštitu.
Ali...
Ako ti se "oni" zakače na broj, bukvalno sve preko poziva, poruka( i obrisanih) do lokacije, kontakata itd. Drug se lično uverio nažalost(ima iphone). Viber i Telegram jedino nisu uspeli da izvuku ništa.
 
^ može malo detaljnije, baš me zanima kako se uverio?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno