Šta je novo?

Samsung Galaxy S10/Plus

Šteta što neće imati hardwer (tipa par kamera, memoriju itd) kao edge modeli, veličina mi je manje bitna

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Pretpostavljam da ce glavna kamera biti identicna kao na skupljim modelima, a da nece imati wide i/ili telefoto kamere. U suprotnom, zasto bi ga nazvali S serijom ako bi bas sve bilo losije... Bice nesto kao iP Xr.
 
Za jedno 5 godina imacemo 6 modela "S" serije, plavi sa ravnim displeyom, crni sa savitljivim, crveni sa edge, zuti sa 56 kamera, zeleni sa 98 kamera i 34 olovki i rozi sa ljubicastom olovkom, 99 selfi kamera.
Sta vise palamude.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Pa misli covjek "ukinuti" spojiti sa S serijom, da izlaze 3 modela u martu/aprilu, odjednom. Obicni s10, s10 plus i s10 sa olovkom(note). O tome se pricalo i to bi bilo dobro.
To sam mislio. Nemam ja ništa protiv Note ali nema smisla da rade na razvoju i izbacuju dva flagship modela godišnje. Dovoljno je da bude jedan u više verzija.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Sa flat displejom ce biti kao xr (slabija verzija), a razlika izmedju sledeca dva ce biti u ekranu, bateriji i kameri [emoji1]

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Prica se da Samsung 2019. sprema velike, drasticne promene za kompletnu smartfon ponudu i da ce S10 uredjaji biti primetan apgrejd. Navodno razmisljaju i o uklanjanju 3.5mm dzeka ali tek od Note 10.
Razne vesti:
Etnews said that Samsung is considering canceling the 3.5mm headphone jack on the Galaxy Note10 or Galaxy S11.
Samsung's mobile phone strategy mistakes (ordinary S9 and Note9) caused losses comparable to Note7, Samsung must be sure to build a more powerful S10 to make up for this.
Great news! Samsung established the direction of mobile phone design in 2019! On October 18th, Samsung Display invited about 20 customers to hold the "2018 Samsung OLED Forum" at the Shenzhen Marriott Hotel in China. At the meeting, Samsung showed a PPT

Dp3mDkZVAAAZ547.jpg:large


Samsung will launch new low-end phones, and we have seen changes in design and color. But this is only the beginning. From 2019, we will see the brand new Samsung.
DpW1k9lU8AEPAwV.jpg

DpW1lhjU4AAYuc1.jpg

This is not bad, the longer screen ratio (19:9 or 19.5:9) and the narrower border make Note10 even smaller than Note9.

I don't think Samsung's graphene battery technology will be commercially available soon. It also needs to solve many problems.

The display open hole camera technology will become the mainstream technology in 2019, then you think, where is the camera position better?

DpxZVitVAAAdI9c.jpg:large
 
Poslednja izmena:
Klasika kao i svake godine. Samsung izbaci zver početkom godine i posle se cele godine trude da ih kao stignu. Neki taman priđu blizu kad samsung da gas i odeeee...
 
S10 će biti kao i s9 , duvanje hajpa a na kraju telefon malo iznad proseka.

Pitanje je da li da očekujemo cenu od 1100e za s10+ ? :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Biće bez bezela i notch-a, sa jačim procesorom ali je to nebitno. Nije to Apple da 5 godina zaredom izbacuje isti telefon.

Biće sigurno preko 1000e.
 
Imat ce bazela od pozadi, jer ce imati savitljivi ekran, edhe, koji ce se savijati preko stranica sve do pozadi. :)
 
Haha baš, dobro ih motivisali!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ja jos ne kontam sta se savija i kako u tom s10 ...
 
Ne očekujem ni ja ništa posebno od s10. Biće u svemu po mali upgrade, uz najverovatnije ubacivanje notch-a ali minimalnog, i čitača otiska u ekranu.
Ukratko, nešto kao mate 20 pro sa manjim notch-om.
 
Sumnjam da će samsung da ide na bilo kakav notch, a ako opet zadrže 3.5mm biće maksimalni respect za kompaniju sa moje strane!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
A zasto se stalno vodi rasprava o izbacivanju 3,5mm za slusalice?
Mislim zasto hoce da to izbace uopste, pa ljudi imaju i hoce da imaju slusalice s kablom, nisu svi zaludjeni bt bubicama?
Da li odvec prostora zauzima 3,5mm konektor pa zato bi da ga izbace?
 
Sta je problem da se kupe usb type-c slusalice?
 
A sta je problem da se ostavi 3.5 mm konektor? Taman kupis neke kvalitetnije, oni izbace 3.5 mm, onda ili prodaj ili trazi adapter. Gluposti.
 
A zasto se stalno vodi rasprava o izbacivanju 3,5mm za slusalice?
Mislim zasto hoce da to izbace uopste, pa ljudi imaju i hoce da imaju slusalice s kablom, nisu svi zaludjeni bt bubicama?
Da li odvec prostora zauzima 3,5mm konektor pa zato bi da ga izbace?
Zašto su izbacili floppy, pa cd, pa dvd...jednostavno tehnika napreduje i to je neminovno! E sad ovde je problem što izbacuju nešto, a bolje nisu napravili :(
Sta je problem da se kupe usb type-c slusalice?
I onda iste ubodeš gde dok puniš telefon (a punim ga 2-3x na dan i kao za inat uvek me zove neko baš tada)?!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
I bas slusas muziku kad punis telefon?

@stormbringer_bg ne moras traziti adapter, bar za sada jos uvek ide adapter u pakovanju s telefonom.
 
Poslednja izmena:
Mislim da preko USB -C ne može da bude isti kvalitet zvuka kao preko 3.5mm , neka me neko ispravi ako grešim ?

Druga stvar, donglovi su nepotrebno smaranje , ja sam već 3 izgubio za 30ak dana ..

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I bas slusas muziku kad punis telefon?

@stormbringer_bg ne moras traziti adapter, bar za sada jos uvek ide adapter u pakovanju s telefonom.
Druže ne slušam muziku nego razgovaram, ne pratiš! Brat vozi kamion u Usa, ja ovde radim na kranu/dizalici i gotovo svaki dan satima razgovaramo da ubijemo vreme i super nam. Znam da ima adapter da se uzme usb-c na usb-c + 3.5mm ali to je već previše budženja, kablova itd. Takođe ima i bt slušalica ali to bi mi bio samo jedan uređaj više koji moram svako malo da punim i ovo mi je najelegantnije rešenje...ubodem powerbank, slušalice u 3.5mm i milina.
Mislim da preko USB -C ne može da bude isti kvalitet zvuka kao preko 3.5mm , neka me neko ispravi ako grešim ?

Druga stvar, donglovi su nepotrebno smaranje , ja sam već 3 izgubio za 30ak dana ..

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
Mislim da ne grešiš, pogotovo ko koristi dongle koji je svakom serijom sve gori...baš je neko radio kvalitetan test na yt na tu temu (Garry AA ili neko od te ekipe).

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pratim :) nego nisam mogao da znam da radis na kranu, to je drugo ako punis telefon dok si u kranu i razgovaras sa bratom. Ja sam mislio da kuci ili na poslu dok punis telefon slusas muziku, pa zato. Jer ako ti je tel na punjacu, ne bezicnom, mozes odgovarati na pozive :)

Sto se tice 3.5mm vs usb type c prikljucka za slusalice, ima svoje mane i prednosti. Npr ANC slusalice, ne moras imati baterije u slusalicama da bi ANC radio kao kod 3.5mm ANC slusalica.
 
U principu meni stoji type-c na 3.5mm uvek uboden u sluške, pa tako ne mogu da ga izgubim.
Ali 3.5mm je ipak bolje rešenje, mnogo je stabilniji pod broj 1, ovde mi se recimo izgubi kontakt nekad kad sam na trčanju, pa moram da izbacim/ubacim da bi radilo.
Pre kad sam imao telefon sa 3.5, možeš da uhvatiš sluške i ostaviš telefon dole da visi, neće izgubiti kontakt ili pasti..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Mislim da ne grešiš, pogotovo ko koristi dongle koji je svakom serijom sve gori...baš je neko radio kvalitetan test na yt na tu temu (Garry AA ili neko od te ekipe).

Zvuk moze da bude bolji od standardnog (cipset audio + 3.5mm dzek), samo je pitanje da li to proizvodjaci smartfona hoce (a uglavnom nece :d) jer im se ocigledno ne isplati da prave audiofilske/hi-fi adaptere koji bi bili deo fabrickog pakovanja telefona. Za sada su postojeci (stock) adapteri zvucno otprilike u rangu prosecnog smartfona date klase koji ima klasican 3.5mm dzek (naravno, ovde se ne racunaju LG G7, V serija i slicni uredjaji).

Dobri usb type c adapteri krecu od 30-35$ i naravno, kvalitet prati cenu ali za vecinu takvih (i skupljih) kazu da su bolji od prosecnog telefona sa 3.5mm ali je potrebno imati i dobre slusalice da bi se cula razlika.
Primer: https://www.aliexpress.com/item/HIDIZS-Sonata-HD-DAC-II-Hi-Res-Type-C-to-3-5mm-DAC-HiFi-Headphone-Earphone/32881933145.html
 
Poslednja izmena:
Ali 3.5mm je ipak bolje rešenje, mnogo je stabilniji pod broj 1, ovde mi se recimo izgubi kontakt nekad kad sam na trčanju, pa moram da izbacim/ubacim da bi radilo.
Pre kad sam imao telefon sa 3.5, možeš da uhvatiš sluške i ostaviš telefon dole da visi, neće izgubiti kontakt ili pasti..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
+1

Mislim da su bluetooth slušalice jedino rešenje ako si bez 3.5mm ulaza . Sve ostalo je mučenje .

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Pratim :) nego nisam mogao da znam da radis na kranu, to je drugo ako punis telefon dok si u kranu i razgovaras sa bratom. Ja sam mislio da kuci ili na poslu dok punis telefon slusas muziku, pa zato. Jer ako ti je tel na punjacu, ne bezicnom, mozes odgovarati na pozive :)

Sto se tice 3.5mm vs usb type c prikljucka za slusalice, ima svoje mane i prednosti. Npr ANC slusalice, ne moras imati baterije u slusalicama da bi ANC radio kao kod 3.5mm ANC slusalica.
Slušam i muziku naravno, ali za to već imam Jbl Clip 2 (još jedan od uređaja koje moram redovno da punim pored telefona, sata...zato i gledam da ne proširujem već i ovako popriličnu listu).

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ima li ikakve nade da ce biti neka verzija S10/Note10 sa ravnim ekranom?
 
Nazad
Vrh Dno