Šta je novo?

Samsung Galaxy S10/Plus

Namesten je na brzo punjenje tj upaljena je ta opcija ali ciiiiini mi se da malo sporije puni tel nego ranije. Ne bih na to uopste obratio paznju nego dosao mi drugar i dotakli smo se te teme.... Kaze mi kako je njemu kada je kupio tel A71 uvek pisalo veoma brzo punjenje do jednog trenutka kada mu je pocelo pisati samo brzo punjenje i sporije je poceo puniti tel. Odneo ga je u Promobi jer je pod garancijom gde su mu rekli da mu je otislo brzo punjenje (sta god to znacilo). Naravno tel su mu popravili i sada je sve ok. Pa zbog toga pitam koga ne mrzi samo da proveri...

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pise Fast Charging jer mi je u opcijama aktivirano bruo punjenje. Kad se ugasi brzo punjenje,pise samo Charging i naravno dosta sporije puni.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
hteo bi da flešnem našu verziju see (telefon kupljen u nemačkoj) zbog korišćenja volte funkcije.
koristim mts mrežu.
da li je bitno da nađem verziju see za mts ili je svejedno.

trenutno nemam uopšte izbor pod settings/connections/mobile networks.

postoji li lakši način od flešovanja za moj problem?

edit
jel ovaj najnoviji SM-G973F_SEE_G973FXXS9DTK9
 
Poslednja izmena:
hteo bi da flešnem našu verziju see (telefon kupljen u nemačkoj) zbog korišćenja volte funkcije.
koristim mts mrežu.
da li je bitno da nađem verziju see za mts ili je svejedno.

trenutno nemam uopšte izbor pod settings/connections/mobile networks.

postoji li lakši način od flešovanja za moj problem?

edit
jel ovaj najnoviji SM-G973F_SEE_G973FXXS9DTK9

Mene ovo isto zanima. I zena i ja imamo isti telefon samo kupljeni kod razlicitih operatera, ista verzija softvera ona ima Volte, ja nemam opciju uopste. Pokusao sam tragati na netu o cemu se radi ali nisam nasao nista. Pokusacu sa njenom karticom u mom telefonu da vidim da li je do mreze/kartice.
 
Sta mislite ljudi da li je sada kupovina s10 plus 12/1tb za 450e dobra varijanta za nekoga ko planira da ga koristi naredne 3+ godine, naravno vakum zapakovan, exy varijanta?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Teško je odgovoriti na ovakvo pitanje, a da ne naglasiš šta ti je bitnije kod telefona...
 
@zveki54

Trenutno nov sa 12GB/1TB S10+ za 450€ po meni odlična kupovina, radiće on i posle 4god. bez problema [emoji106]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
I mene interesuje ista stvar, dakle najbitnije stvari kamera i baterija, al sudeci po s9 kog punim ujutru i jos minimum jednom u toku dana a nekad i dvaput, ne znam da li vredi nategnuti se jos jednu stotku i pucati na s20 ako je baterija osetno bolja...?

Koriscenje klasika emailovi, kamera, youtube, fb/insta/viber, ne igraju se igrice al 4g konstantno upaljen i pride se wifi aktivira kad je moguce, dnevni ciklus racunam 16-17h, 10-12h ide i bluetooth zbog galaxy watch, od toga SOT je 4-5h.

Eventualno s10 vs s20fe za slicne novce? Pricam o novim tel u prodavnici koja ima cene kao na KP. Jeste da sam navikao da ne idem nigde bez punjaca ili eksterne baterije al prethodni honor 7x mi drzao dan i po-dva, pa sam ocekivao da galaxy serija moze bez problema da izdrzi dan.
 
Ja sam poredio S10 sa mojim S20 FE, i FE mi je za nijansu bio bolji. Mislim da je bolje da ideš onda na S20 FE nego na S10, noviji je svakako po svim pitanjima :).
 
Šta konkretno može da opravda i koja je to nijansa može da opravda S10+ 12GB/1TB vs S20 FE 6GB/128GB?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Po meni i to je samo moj lični stav, 12GB je overkill, nepotreban je a pritom je i sporija memorija i generacija ispod. 1TB prostora naspram 128GB opet po potrebi korisnika, meni je sve na cloud servisima. Novija kamera na S20 FE, noviji chipset kakav god da je, novija USB memorija. Izrada na strani S10 naravno. Ekran od 120Hz daje svakako prednost. Ako gledamo samo prostor i memoriju duplo ne znači uvek i bolje. Imao sam N10+ sa 12GB, 256GB, sada imam Note20 Ultra sa 8GB, nisam osetio niti jednu razliku po pitanju toga da mi fali memorija, redovno je na N20 Ultra slobodno od 2,5GB do 3GB.
 
Tačno, na papiru po specifikacijama to izgleda bolje(ali samo tako u radu su stvarno razlike neprimetne, jedino display 120Hz), u praksi više uvek bolje, ali to su subjektivna iskustva, lično sam uvek za više, testirali drugarov S20 FE i moj S10 signal mreže - S10 jači signal, što opet ne mora ništa da znači...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Za taj signal ni meni nije baš tačno šta i kako rade jer recimo na N10+ mi je signal hvatao tamo gde Xiaomi Mi10 sa Snapdragon 865 to nije mogao. Ja sam ostao u čudu :D.
 
Kao što je mnogo puta napisano, zavisi kako šta kome treba od telefona, meni npr s8 savršeno služi i dalje, verovatno ga ne bi menjao još 2 godine da nije baterija loša, kad pogledaš sve opcije za tih 450e stvarno ima svašta da se bira ali nekako uvek kontam bolje stari flegship nego novi midranger... mada to je posebna tema...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Promeni bateriju u ovlascenom i vozi dalje ;).
 
Jel stigao taj UI 3.0 ? [emoji848]

Послато са SM-G9750 помоћу Тапатока
 
Još nije, trebalo bi u toku ovog meseca..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
evo ga upravo skidam za s10, kupljen u mts. Azurirajte manuelno
 
SEE upravo.
c49caddf1efacecf2c70dada6f6a4cbb.jpg
 
Isto mts, videćemo kako radi, upravo počeo da "skidam"[emoji846]
e46c25fc79ee4640ce5a71f7c7b983c7.jpg


Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
S10e iz mts-a takođe dobio update.

s10e on Tapatalk pro
 
Ево и мени стигао на 10+ мтс. Самсунг нас се сетио и убацио српски ћирилицу за тастатуру. Поново се може вудети сот од последњег пуњења. Иако се препоручује да се уради ресет после великог ажурирања, ја нисам приметио никакав пад перформснси тако да ресет неће требати, барем не за сада.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Primetno brže radi otključavanje na otisak prsta za sada.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
I ja sam skinuo update, mts

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kod mene na s10e sve prošlo kako treba i sve radi kako treba. Nisam radio hard reset kao što nisam ni jednom do sada na ovom telefonu.
 
jel ima neko dual sim, a da je radio update? jel izmenjeno pozivanje u pogledu podrske za zvanje sa bilo koje kartice?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno