Šta je novo?

Samsung Galaxy S10/Plus

Ne brini i ja sam tako radio prvo na karticu pa u tel,mnogo brze se zavrsi nego direktno sa kompa,mislio sam sa ce usb c nesto da ubrza ali nije nista znacajno poboljsalo
 
Što je najgore jeste se ubrzalo ali tek sa pojavom novih usb-c 3.1 standarda (i odgovarajućih kablova). Znači ceo život me nerviralo to kako sporo ide, kada sam pazario matebook 13 i krenuo da kopiram sa (i na) telefon ostao impresioniran.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Da li je neko provalio kako da se skloni Call Forwarding? To je pojavljuje samo na mts kartici, na telenoru, globaltel karticama ta notifikacija se ne pojavljuje. Zamenio sam mts karticu novom i opet se notifikacija pojavljuje. Ni update na ui2 - android 10 nije ispravio da notifikacija nestane..
b16b8a70d64fb1d58dd7148c7e9078ca.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Turn off ne radi?
1b4ffc7d5ec5df62fb22a25d6736dc6b.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Iskreno... Mislim da sam to pokusao ali ne mogu da tvrdim... Proveriću

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatoka
 
Tako je.. Upravo to izbacuje kad želim da deaktiviram..

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatoka
 
Onda zamena sim kartice...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nadjoh u temi od ranije....

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatoka
Ja sam zamenio karticu i opet isto. Lik u mts poslovnici mi ponudio da reklamiram fon. Ali opet mi nije logično da mi se to dešava samo na mts sim kartici. Stavljao sam i druge mts kartice koje su na dopunu i isti slučaj..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ne smeta, a čini mi se da je kod moje žene to nestalo. Ne sećam se šta sam klitao sve, mogu da pogledam kasnije da li se ponovo pojavilo.

Isto MTS je u pitanju. Mrzelo je da menja karticu.
 
Ni meni ne smeta a preusmeravanja ne koristim. Nego sam hteo da vidim da li je neko našao rešenja jer smo o ovom problemu pričali pre apdejta na ui2..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja sam uspeo da sklonim tek kada sam na telefonu u kom je bila kartica kada sam aktivirao preusmeravanje ukucao kod za poništavanje istog.

Sada ne znam da li si možda na nekom drugom telefonu koristio tu karticu i aktivirao preusmeravanje.

Ja sam taj problem imao sa Vipom.
 
Ja sam uspeo da sklonim tek kada sam na telefonu u kom je bila kartica kada sam aktivirao preusmeravanje ukucao kod za poništavanje istog.

Sada ne znam da li si možda na nekom drugom telefonu koristio tu karticu i aktivirao preusmeravanje.

Ja sam taj problem imao sa Vipom.
Bravo... Odlična ideja... Prebaciti karticu u stari ili drugi fon i deaktivirati uslugu... To moram da probam....

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatoka
 
Zasto mi cuva svaku dolazecu sliku sa Vibera, a opcija u aplikaciji da automatski preuzme medije je iskljucena?

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Pozdrav,

Vraćamo se temi :)

Imam problem sa notifikacijama na s10e, npr. neko mi je poslao pp na Tapatalk-u, meni je stigla notifikacija 38 minuta kasnije (kada sam otkljucao ekran) i ušao u neku desetu aplikaciju...
Slack notifikacija ne stigne sve dok ne udjem u Slack a naravno ni "bedž" sa brojem Slack poruka se ne ispiše...
Vrlo frustrirajuce... Viber i sms ok stiže i beleži broj notifikacija.

One UI 2, android 10, 01.januar security patch...

p.s ni jedna aplikacija nije u sleep-u niti sam u don't disturb modu...

Ima li ko ideju šta može biti?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Pozdrav,

Vraćamo se temi :)

Imam problem sa notifikacijama na s10e, npr. neko mi je poslao pp na Tapatalk-u, meni je stigla notifikacija 38 minuta kasnije (kada sam otkljucao ekran) i ušao u neku desetu aplikaciju...
Slack notifikacija ne stigne sve dok ne udjem u Slack a naravno ni "bedž" sa brojem Slack poruka se ne ispiše...
Vrlo frustrirajuce... Viber i sms ok stiže i beleži broj notifikacija.

One UI 2, android 10, 01.januar security patch...

p.s ni jedna aplikacija nije u sleep-u niti sam u don't disturb modu...

Ima li ko ideju šta može biti?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Gasi aplikacije u pozadini...znam da sam ja imao na a9 problem s to, nista nije pomoglo osim samog restarta telefona, a to mi se desava i na a10...viber mi kasni po 5 10min(sto mi je nedopustivo jer na s7,8 i n4 koji imaju "duplo"manje ram-a stizu norm)..posle restarta radi norm opet nekih 5-6 dana...pa sam namestio onu autorestart 2x nedeljno oko 3uvece...citao sam negde da i sam soft iako niie ukljucena optimizacija baterije on gasi sam app u pozaeini i stavi ih u sleep mod...jedino ako ih nisi uninnstalirao nakon apgrejda na a10 da probas to...drugar ima huawei kaze da je to jos gore, ne drzi ni 5min aplikaciju u pozadinu
 
Gasi aplikacije u pozadini...znam da sam ja imao na a9 problem s to, nista nije pomoglo osim samog restarta telefona, a to mi se desava i na a10...viber mi kasni po 5 10min(sto mi je nedopustivo jer na s7,8 i n4 koji imaju "duplo"manje ram-a stizu norm)..posle restarta radi norm opet nekih 5-6 dana...pa sam namestio onu autorestart 2x nedeljno oko 3uvece...citao sam negde da i sam soft iako niie ukljucena optimizacija baterije on gasi sam app u pozaeini i stavi ih u sleep mod...jedino ako ih nisi uninnstalirao nakon apgrejda na a10 da probas to...drugar ima huawei kaze da je to jos gore, ne drzi ni 5min aplikaciju u pozadinu

Odradio sam factory reset, sve izpocetka (bez restore backup-a)... Sve chat aplikacije sam stavio da ne idu u sleep, u battery sam stavio da nisu optimized... Cak i ignore don't disturb... Opet Slack ne reaguje cak ni na DM (direct messages)... Po meni, to je unistavanje osnovne funkcije smart telefona, ne prikazivati notifikaciju prilikom pristigle poruke... Strasno! Ako ima jos neko neki predlog, bilo bi extra, u suprotnom ode drndroid na dobos...
 
Jesi li isključio mogućnost da je problem do aplikacije?

Tapatalk pro using S10e
 
^ kad se iskljuci donwload slika u viberu automatski on nece skinuti sliku u telefon do trenutka kada je otvoris, tek kad je otvoris odmah je skida.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Koju foliju/staklo preporučujete. Za manje od mesec dana sam izgrebao foliju koja je fabrički došla.
 
^ folija iz moblile outfitters. Staklo da radi otisak je withe stone

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Hvala. Samo još reci šta preporučuješ, foliju ili staklo? Koje su prednosti i mane? Koliko je izdržljiva ta folija?
 
Imao sam foliju je na S10+ 4 meseca i ni jedna ogrebotina nije bila, i kad su se pojavile isprave se posle par sati. Otisak prsta radi perfektno. U poredjenju sa staklom nije bas glatka. Ali opet pri padu na ekran nemas zastitu u sustini sluzi da se ne izgrebe ekran. Sto se tice stakla takodje sve radi perfektno i mnogo bolje sluzi u slucaju pada, takodje lepsi je osecaj pod prstima kao da diras sam ekran. Folija kosta 2500din i imas da ti postave u Uscu Bg, dok staklo moras poruciti preko e-bay i kosta oko 30-40€. Ja bih ti uvek preporucio staklo mada sam bio prezadovoljan i sa folijom.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li neko moze da mi kaze da li ima modela s10 plus koji nisu Duos?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gde kupiti? Na oglasima su sve duos modeli. Da li ima neku posebnu oznaku?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno