Šta je novo?

Samsung Galaxy S10/Plus

ko nije u tripu da mu aod baš radi 24/7 dosta baterije može da se uštedi ako se aod ugasi, instalira aod notifications i podesi da se aod uključuje samo kad imate neke notifikacije...meni je to za sada savršeno rešenje...inače aod pojede 15% baterije dnevno...
 
Ja jedino sto nocu gasim je aod. Mozda bih mogao i bt, al kontam da je to minimalno sve..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Prešao s Note 9 na S10. Mogu reći veličina top. Baterija slabija naravno, na N9 sam imao sve upaljeno manje više uvijek, od bt, WLAN, 4G, sinkronizacije, lift to wakeup. Na ovom vidim da to ide uz male gubitke na trajanje baterije , ali bio sam spreman na taj kompromis, zbog wide angle kamere i manjih dimenzija mobitela.

Što se tiče fluidnosti, osjeti se da kao malo brže izvodi animacije S10, i zvučnici također malo bolji. Na otisak prsta nemam zamjerke registrirao iz svih položaja prste i super za sada funkcionira.
 
Izasao avgustovski pec, SEE.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kod mene nema jos, a kod zene a s10e je stigao jutros...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Stgao i na S10e, iz Mts-a telefon.
cca2c00478a3d8f0b131747ea99c4252.jpg


Послато са SM-G970F уз помоћ Тапатока
 
I ja se to razmisljam, bas smara taj problem sa senzorom + mi baterija na s10+ prosecna.
Evo stigao update, mozda se nesto i promenilo :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Haha jeste, baterija se pretvorila u grafensku i sad traje 50% duže [emoji23][emoji23][emoji56]

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Bilo bi lepo [emoji23]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
^ nema, samo security. Cim je update 100mb znaci da nema nikakvih promena nego cisto izasao update.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Instalirajte gsam battery monitor, preko adb omogucite permisije. Moze se vidjeti sta zeza bateriju kao i Google servisi koji "divljaju". Jos pazim sta instaliram, a i blokiram permisije aplikacijama i opet se nadje nesto da zeza.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nisam imao pojma za ovu opciju....Extra je fora. Ali mi se display malo spusti kada aktiviram...Zna li neko resenje?
6ca09f56135ac2fa244b5a5fc6f07ea2.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Zdravo ljudi :)
Zeleo bih da stavim neku zastitu na ekran na s10, ali cujem da ove neke folije i stakla ometaju otkljucavanje uz pomoc otiska prsta i generalno hoce touch da zeza. Jel imate neki savet sta je najbolje staviti ?
Hvala unapred, svako dobro!

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
ko nije u tripu da mu aod baš radi 24/7 dosta baterije može da se uštedi ako se aod ugasi, instalira aod notifications i podesi da se aod uključuje samo kad imate neke notifikacije...meni je to za sada savršeno rešenje...inače aod pojede 15% baterije dnevno...
Koja je to tacno aplikacija?
Ne mogu da nadjem na store-u

Sent from my SM-G973U1 using Tapatalk
 
Haha jeste, baterija se pretvorila u grafensku i sad traje 50% duže [emoji23][emoji23][emoji56]

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Možeš li da napišeš svoje mišljenje o Sony XZ2 compact vs S10e? Ergonomija, baterija, kamera...
 
@kiza ergonomijski sony dosta manji po dimenzijama pa samim tim i lakši za korišćenje jednom rukom (ovo u slučaju da staviš nova ili neki drugi launcher pošto je stock toliko osiromašen da nemaš opcija da spustiš notifikacije svajpowanjem po ekranu, fingerprint senzoru i sl.) Takođe nema mogućnost da zameniš home-recents-back sa swajpom što danas gotovo svi drugi proizvođači imaju (postoji 3rd party app i za to ali to nije to).

Za bateriju nisam relevantan obzirom da s10e od početka koristim sa dve kartice, dok sam na xz2c imao samo jedan sim. Generalno, posle n9 mi je autonomija poprilično lošija ali obzirom da radim na tome da što manje provodim vremena uz telefon, dobro će mi doći.

Point and click kamera na strani s10e bez razmišljanja, ja drugačije ne koristim pa ti ni tu ne mogu nešto posebno pomoći oko iole profesionalnije upotrebe).

Kvalitet izrade takođe na strani samsunga (sony klimavi dugmići, fp prenisko, zvuk slabiji, nema 3.5mm...) Iskreno, ako mene pitaš, prednost soniju samo u slučaju da ti baš treba manji telefon (ili jeftiniji), u svakom drugom slučaju s10e.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru.
 
Pre svega nedostatak led notifikacije, a ne svidja mi se ni ta rupica na ekranu. Na rupicu bih se navikao, za led postoji 3rd app, ali kao što je više ljudi ponovilo, na flagship se ne navikavaš, već očekuješ da je sve po volji.
Prednju kameru retko koristim, ali nekako sam očekivao unapređenje fokusiranja u odnosu na S7.

Što se neplanskih problema tiče, previše ljudi se žalilo na bateriju, WiFi. Možda je do korisnika, možda je do njihovih primeraka, ali i sada imam telefon koji mi jedva izgura dan. I zapravo, ta baterija je jedina stvar što mi na trenutnom telefonu smeta.

Predpostavljam da se tvoja I moja očekivanja od telefona razlikuju, evo ga moj time-line telefona od pojave Androida
Galaxy i7500 > Nokia E72 > S3 > S7 i sve vreme još po jedan nevažan telefon uz taj primarni (Nokia 6233, Lenovo A6000, Samsung A5). To mu dodje 2 ili 3 flagshipa? :)
A sad vidi moj timeline unazad, i ne zaboravi da ima gorih od mene, pa.uporedi samo moje iskustvo i tvoje. Dođes kao 4 ti osnovne,a kritikujes i pricas kao i masa ljudi ovde napamet.
Evo ti timeline unazad- nijedan nisam imao (osim prvonavedenog manje od godinu dana): s10+-s9+-note8-s8-s7edge-s6edge+-s6edge....da ne idem dalje unazad
I sad vi meni pricate kako nesto skripi,nevalja itd. Daj bre ljudi lozite decu negde drugde sa manama o kojima.ne.znate nista..samo uporedi moj i tvoj timeline ..ne mozemo ni.da krenemo.u raspravu o bilo cemu prijatelju
I zakljucak: ubedljivo najbolji tel od svih navedenih, naravno shodno momentu u kome je izasao,ali ubedljivo je s7 edge !!
Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
^slazem se sa gore napisanim, s tim da je S6 edge plus jedan od najbolje dizajniranih telefona. Moj zet ga koristi već pune 4 godine, radi odlično, baterija mu izdrži 1 dan. Da nisam "bolestan" u smislu cestog menjanja telefona, definitivno bi njega koristio.

Poslato sa Mi 9T uz pomoć Tapatoka
 
Prešao sam sa jabuke malo na s10, imam jedan problem, uradio sam na ajfonu backup vibera, medjutim kada sam ukucao broj na novom telefonu uopste nisam dobio opciju restore, kao da nema backup-a.. zna li ko sta mi ne cinit, jako bitna mi istorija poruka na vb....

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
@Sauvage gde si ti video da nešto radi crossplatform; ios - android i obrnuto?! Daj bože da grešim, ali mislim da od te radnje što si zamislio nema ništa!

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
@Sauvage gde si ti video da nešto radi crossplatform; ios - android i obrnuto?! Daj bože da grešim, ali mislim da od te radnje što si zamislio nema ništa!

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Znaci da se ne nadam ni da moze neka aplikacija da mi rijesi problem?[emoji2371]
A kako da znam kad sam na androidu najduze bio jedan dan [emoji850][emoji23]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Prešao sam sa jabuke malo na s10, imam jedan problem, uradio sam na ajfonu backup vibera, medjutim kada sam ukucao broj na novom telefonu uopste nisam dobio opciju restore, kao da nema backup-a.. zna li ko sta mi ne cinit, jako bitna mi istorija poruka na vb....

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Sve zivo sam pokusao i izvodljivo je uz mnogo gimnastike.

Postoje programi koji to mogu da urade ali se placaju. 35-70$.

Nasao sam program koji “funkcionise”.

Kupio sam za 35$ backuptrans, odradio backup, krenuo restore, ali restore moze na Andorid do verzije 6.
Nasao Huawei P8 sa andoridom 5, uradio restore i prebacio zaista sve podatke (i slike i poruke). Viber za Andorid 5 nema opciju backup, pa morao da updatujem na 6-cu, pa skinuo novi viber, pa tek onda dobio opciju da backupujem na drive (doduse bez slika).
 
Nazad
Vrh Dno