Šta je novo?

Samsung Galaxy S10/Plus

Nije isto 3 meseca i 2 godine. ;) Nekad je dobro biti strpljiv, osim ako pare nisu nikakav problem.

Kad bi tako razmisljali nikada niko ne bi kupovao telefone, svi bi cekali jos par meseci da izadje bolji.;)A imam i jedno pitanje, kako da nagovorim 10e da mu gestures, ili kako vec to zovete rade kao na iphonu, tj. da se preklapaju stranice.
 
Jel ima nacina da se skroz iskljuci Bixby? Da se ne aktivira ni sa 1 ni sa 2 klika?

S10+
 
Ne moze tako. Ako stavim jedan klik za drugu app onda je 2x za Bixby. Ako stavim 2x za drugu app onda je 1x za Bixby.

S10+
 
Jel ima nacina da se skroz iskljuci Bixby? Da se ne aktivira ni sa 1 ni sa 2 klika?

S10+
U slučaju da još vidiš moje poruke...ovo bi trebalo da radi i na s10 seriji
079624c19c2b9cee97f40c0bc1e180f1.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Aplikacija sa playstore...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nakon jedno dva( mozda i vise) meseca gledanja svih mogucih review telefona (Mate 20 Pro, P30 Pro, S10e, s10 ,s10+) kako sa youtube tako i pisanih po forumima na kraju sam uspeo da izvucem neke dodatne novce i uzmem S10+ preko MTSa. Moram da naglasim veliko hvala clanu R-GTI na gomili informacija koji mi je dao i time pomogao da se odlucim za telefon. Presao sam sa LG G6. Mozda ce neko moje testiranje pomoci drugima u kupovini.

Telefon imam nekih nedelju dana tako da sam imao vremena da ga istestiram kao jedan procesan korisnik. Na telefonu mi je konstantno ukljucen internet da li to bio data ili Wireless. Posle skoro celog dana kuckanja poruka ,par poziva , par youtube klipova, Plex i nesto muzike na Spotify telefon mi komotno izdrzi ceo dan ako ne i malo vise. Ne koristim telefon za igrice.

Zvuk na telefon je sasvim dobar, mnogo je lepsi osecaj (kvalitetniji) nego na mono zvucniku ali nije da je i nesto mnogo glasan ma da iskreno na android telefonu tesko da cu naci jako glasne zvucnike. Bolje mi je i ovakav ne mnogo glasan ali kvalitetan zvuk na stereo zvucnicima nego na mono da mi tresti. Gledanje filmova sa stereo zvucnicima je uzivanje sa obzirom da sam presao sa mono zvucnika.

Ekran je fantastican tu nema sta mnogo pisati.

Softver je sasvim druga prica u odnosu na poslednji Samsung koji sam koristio (S6) . Sasvim je kul i osvezavajuc softver sa gomilom nekih sitnica koji olaksavaju dnevnu upotrebu kao sto je na primer u imeniku povuces desno za poziv a levo za poruku. Gestures jako lepo radi na telefonu. Always on Display stvarno radi svoj posao, gde se lepo mogu videti sve notifikacije kao sto su za email ,Whatsup, Viber ,Pushbulet etc.

Kamera. Bio sam zagrejan za P30 Pro medjutim ne slikam toliko cesto u mraku ili da zumiram da bih cupao kosu kako to Samsung nema kao P30 pro. Odlicne slike pravi kako po danu tako i da kazem u mracnim prostorijama. Ako neko zeli da vidi kako izgleda kada amater slika nije mi tesko da postavim slike/snimke :D. A da snimci su odlicni.

Brinuo sam se da ce mi velicina telefona biti problem, medjutim brzo sam se navikao (imam velike ruke) tako da posle par dana uzeo sam svoj stari telefon i jako mi je bio cudan i mali. Sam osecaj drzanja telefona u rukama je mnogo bolji i stabilniji nego P30 Pro koji stvarno ima nekako cudno zaobljene ivice. Otisak prsta je brljavio u pocetku do mere da sam morao sve da ih obrisem i ponovo podesim. Od tada vise nemam problema cak i kada su mi prljavi ili mokri prsti ma da na LG G6 mi je ipak bolje resenje gde je otisak prsta na poledjini telefona ali to je moje licno misljenje. Edge ekran mi je super stvar, pogotovo Edge apps. Ne desava mi se da slucajno pritisnem neku aplikaciju koja je blizu ivice ekrana. Jako je iritantno Power dugme sto je tako visoko pa mi se cesto desava kada hocu da zakljucam telefon da u isto vreme i napravim screenshot. Bixby dugme mi licno ne smeta cak sta vise mi i odgovara jer sam podesio da se aktivira kada se dva puta stisne (nikada to dugme necu stisnuti dva puta) a kada stisnem jednom otvorim Spotify koji redovno koristim. Po meni licno telefon trazi neku masku zbog izbacene kamere i sto je tako lagan, ja sam uzeo providnu silikonsku posto sam uzeo Prizm White boju i mnogo je sigurniji i bolji osecaj u ruci. Punchhole koji se vecini ljudi ne dopada meni izgleda mnogo dobro mnogo lepse nego notch. Kvalitet telefona je na visokom nivou. Po meni jedna od najboljih stavki na telefonu, ima 3.5mm ulaz. Nemoram da jurim adaptere sa usb-c na 3.5mm da bih povezao telefon sa autom.

Toliko od mene :)
 
Moze preporuka za neki kvalitetan ultra tanki silikon? Staklo pretpistavljam whitestone dome?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ganjaj samsungovu originalnu, tvrda plastika, ne pozuti kao silikon, a minimalna je zastita.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kraj maja, setili se. Kamera jeste malo brža, predlog za snimak sada radi u delu sekunde (izabere najbolji kadar i ugao sa predlogom scene tipa kuća ).

08a9c9f1644999c275c6e236c43185b3.jpg
343a65b4359e36470dfb0c5587569a17.jpg
 
Poslednja izmena:
Kraj maja, setili se. Kamera jeste malo brža, predlog za snimak sada radi u delu sekunde (izabere najbolji kadar i ugao sa predlogom scene tipa kuća ).

08a9c9f1644999c275c6e236c43185b3.jpg
343a65b4359e36470dfb0c5587569a17.jpg
Mts kod mene stigao update..videcemo u toku dana da testiram kameru i vidim da li postoji bar neka razlika

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nisu ubacili bolji night mod za kameru ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
I live focus moze na wide kameri.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Uzeh S10e posle S9+ i oduševljen sam iskreno. Na manji ekran sam se odmah navikao a ne primjećujem uopšte da je ekran na S9+ bolji, i ovaj odlično izgleda!

Sent from my Galaxy S10e using Tapatalk
 
Uzeh S10e posle S9+ i oduševljen sam iskreno. Na manji ekran sam se odmah navikao a ne primjećujem uopšte da je ekran na S9+ bolji, i ovaj odlično izgleda!

Sent from my Galaxy S10e using Tapatalk
Kolika je realna razlika u trajanju baterije ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Uzeh S10e posle S9+ i oduševljen sam iskreno. Na manji ekran sam se odmah navikao a ne primjećujem uopšte da je ekran na S9+ bolji, i ovaj odlično izgleda!

Sent from my Galaxy S10e using Tapatalk

Autonomija i prednja/zadnja kamera? Kada se uporede s9+ i s10e :)
 
Jel poboljšan senzor otiska?... Ili S10/Plus ostaju poluproizvodi...
Meni bolje radi otisak prilicno.
Sa baterijom posle nekih nedelju dana koriscenja i nisam nesto zadovoljan, u odnosu na Xs Max pre ovoga. Sve je popaljeno uvek, danas los rezultat kad sam proverio

3dbfa7123c1c7cf90dc20a131ec6a11a.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Baterija jeste losa,imao sam prilike da ga testiram,mislim da je kod mene bio problem sto mi je los signal te se stalno grejao i bateriju srkao kao nenormalan,bas sam se razocarao ,definitivno je ex u odnosu na sd los izbor
 
Jeste slabija nego na P30 pro i to solidno. Na P30 pro je fantasticna. Ali ovo ovde sto je covek okacio nije realno. Meni je bar puno bolja.

S10+
 
Ja se sećam na S7 čim sam imao malo lošiji signal na 4g (3 crte uglavnom) baterija se brže praznila. Koliko pratim na plus modelu SOT je otprilike 5h.
 
Znam da je bolja ali i meni je bila bas katastofalna na s10 plus koji se i grejao kao nenormalan,igrice ne igram te mislim da je samo sto mi je losiji signal. Isti problem sam imao sa note 9 i cim sam ga menjao za sd verziju progledao sam
 
Nazad
Vrh Dno