Šta je novo?

Crn ekran

Sallee

Slavan
Učlanjen(a)
15.03.2008
Poruke
327
Poena
319
Jedno pitanje, nakon duzeg igranja wot-a odjednom crn ekran. Restartujem isto se desava. Ubacim kabl da ide slika preko ploce ima slika radi komp. temperature cpu oko 47, gpu oko47, pch 53 i maticna oko 32.
Vec pocnem da razmisljam crkla graficka asus strix rx470... Posle vise od pola sata upalim ponovo komp preko graficke i sada radi.. Sta je bilo u pitanju zna li neko?
 
Možda kontakt grafičke, kablova... Proveri još jednom kontakte, probaj drugi kabel, izvadi grafičku malo očisti slot, gladaj da grafa stoji pravo (najbolje ubaci kada kućište u horizontalnom položaju). Probaj bez stranice kućišta, napolju je pakao. Ako ti je kućište Blueberry, preporuka neko provetrenije(sa bar 5 mesta za ventove - 2 napred, 2gore, 1 nazad). Možda napajanje, da li zaprljano, da li vent lepo radi?
 
Sve super radi ne greje se, ove temperature sto sam napisao su do sam igrao wot, znaci pod opterecenjem. Ocistio sam malopre, svi ventilatori lepo rade.. ima jedan fan sa leve strane, dva gore i jedan iza, sve 12ce, s tim sto taj sto duva iza ide do 2200 obrtaja, znaci zna da potegne kada treba :D
Ako se opet desi ide ciscenje slota i graficke, kao sto ste napisali.
 
Opet se desilo prilikom wot-a. Samo izbaci no signal, restartujem i nista i dalje crno. Onda uzmem ugasim kompjuter, pa ga upalim i radi. Izbacuje wattman restarted... taj wattman je i ranije znao da pravi problem, rekao bih da je do njega..
 
Obrisi drajvere sa DDU i instaliraj poslednje WHQL, 18.5.1.
 
"Wattman restarted" je posledica naglog gašenja kompjutera a ne razlog.
 
"Wattman restarted" je posledica naglog gašenja kompjutera a ne razlog.

Da ali znao je ranije pre nego sto sam instalirao najnoviju verziju da me izbaci iz igre, i ispise wattman restarted, pa ponovo moram da udjem u igru, pa rekoh mozda je zbog toga... Uglavnom to se desava posle duzeg igranja (za sada)
 
Otvori napajanje,proveri kondenzatore.Moguce je da su se "naduli",pa im treba zamena.

Slican problem sam skoro imao.Sest kondenzatora zamenjeno - sad radi ok.
 
Poslednja izmena:
Cisto sumnjam da je to... 2 dan kako je sve u redu od kada sam ubacio najnovije drajvere. Videcemo
 
Desilo se odmah posle 10 minuta ponovo. Iskljuci se ekran kao da nema signala. Kada ga restartujem ista stvar i dalje nema signala a kompjuter radi. Moram da ga ugasim na kucistu i onda ponovo upalim i onda radi. Temperature su 45cpu i 53gpu (tokom igre). Ocistio sam kontakt na grafickoj papirom i stapicem za usi. Otvorio sam napajanje bilo je dosta prasine na kondenzatorima, kondenzatori u redu. Imam isto takvo napajanje rezervno. Ako se opet desi videcu da ga zamenim... Inace tokom igre napajanje pokazuje 12,096 - 5,120 - 3,280v. Jedino ovo je malo manje, treba da bude 3,3 a pokazuje malo manje, mada tako ga pokazuje i kada se nista ne radi na kompjuteru ovo 3,280. I kada se nista ne radi pokazuje 12,190v
 
+-5% je po standardu za napone.
 
skini neki liveboot (pozeljno linuks jer ce kakvi takvi gpu drajveri biti od starta) i nadji bilo kakav jaci 3d workload ili bench onlajn i isprobaj dal' ce pukne drajver tako.mozes i strelec usb da instaliras,ima on drajvere koje instaliras jednim klikom i par stressera u sebi za dijagnostiku.to radis da iskljucis svoju instalaciju OS-a iz price.ako se desi isto,nosi gpu na drugi proveren racunar i testiraj.
 
Nesto novo, sada sam primetio da gpu tweak koji korsitim za karticu, kada otvorim app, vidim da nista nije "cekirano". Ima oc mode, gaming mode, silent mode, my profile... nista od navedenog nije oznaceno. Probam malo da zamorim karticu ide do 80'c uopste ne pali ventilatore. Obicno stoji na my profile gde sam namestio vec od 45 da pali ventilatore. Kliknuo sam na gaming jer vidim da je tu isto dobro namesteno sto se tice hladjenja... Iz nekog razloga ne ostaje kako sam ga namestio, prilikom ponovnog paljenja kompjutera...
 
Poslednja izmena:
Obrisi taj gpu tweak, ne znam ni sta ti je to konkretno.
Za WoT ti svakako ne treba overklokovana RX 470.

Pokreni Unigine Heaven Benchmark, traje 5-10 minuta i zagreje postepeno graficku do nekog njenog temperaturnog maksimuma.
 
Nazad
Vrh Dno