Šta je novo?

PG279Q mrtav/zaglavljen pixel?

Stilskinz

Poštovan
Učlanjen(a)
04.08.2016
Poruke
168
Poena
80
Kako vam izgleda ovo i sta bi ste rekli da je u pitanju?

Ne vidi se na crnoj povrsini, najvise na beloj i ostalim bojama, ne izgleda crn uopste ali kao da menja boje, ako pomeram glavu npr presijava se u sve 3 boje. Tesko je primetan kad igram, nebitno koja je boja cak, ali ipak je tu uvek, jedino kad bas ne mozes da ga vidis je crna ili siva.

Ovde sam smanjio rez sa blue light filter na lvl 4.


Normalna rezolucija


Na kameri cak i ovako odvratno moze da ispadne, iako naravno nije ni blizu tako vidljivo kao na slici.


Star je monitor tako da nista od garancije.
Da li neko ima ideju sta je tacno i ima li spasa ? :(
 
Pa mozes da probas sa masiranjem ili sa tehnikom uboda ali moras da budes pazljiv da ne probusis monitor.
Treba ti nesto tupo, poput tupe olovke.

Ne kosta te da probas, da okusas srecu, kad vec ne mozes da reklamiras.
 
Meni ne deluje da je mrtav piksel jer nije crn (bar na slikama), verovatno je u pitanju zaglavljen piksel. U tom slucaju ima neke sanse da moze da se odglavi. Probaj, nista te ne kosta.
 
Mrtav subpixel ili dva, čim se ne vidi na crnoj, a na beloj ima boju. Imam i ja jedan crveni na svom monitoru, slikao ga telefonom, zumirao 10X i lepo se vidi da je zeleni subpixel mrtav.
Evo ovako to izgleda kad se zumira.

IMG_20181015_001719.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne vredi tu da se uradi nista ne moze, masaze i sl stvari su obicno gubljenje vremena, ja sam u jako velkom procentu cak i kod skupih monotra koje sam ovde kod nas kupovao iz kutije nailazio na mrtvake. U vlikoj vecin slucajeva sam na dell monitorima nalazio. Jendom sam prilkom 3 monitora vratio zbog mrtvih piksela po jedsn dva itd i na kraju odustao od kupovine. Svaki monitor proveriti prilikom kupovine. Kod monitora koje sam preko Madjara nabavljao nikada problem bez obzira na proizvodjaca, svi su bili bez greske.
 
Poslednja izmena:
Kod monitora koje sam preko Madjara nabavljao nikada problem bez obzira na proizvodjaca, svi su bili bez greske.

Ne izvozi se na tržište EU i na tržište Srbistana ista roba. Ono što na kontroli kvaliteta bude odbijeno za izvoz u EU samo nastavi dalje trakom na kojoj piše izvoz u "third world countries".
 
Ne izvozi se na tržište EU i na tržište Srbistana ista roba. Ono što na kontroli kvaliteta bude odbijeno za izvoz u EU samo nastavi dalje trakom na kojoj piše izvoz u "third world countries".

Da naravno, zato vise nista ovde i ne kupujem , niti cu, samo ono koliko mora i kada mora .Cene visoke a roba losijeg kvaliteta.
Ima tu jos nekih malverzacija vezano za te uvoze....
 
Poslednja izmena:
Ja se razmisljam da uzmem isti monitor, ali ako se dobro secam, mrtvi pikseli nisu pokriveni garancija.
Pretpostavljam da moze da se zameni ako po otvaranju postoji problem.
 
Ja se razmisljam da uzmem isti monitor, ali ako se dobro secam, mrtvi pikseli nisu pokriveni garancija.
Pretpostavljam da moze da se zameni ako po otvaranju postoji problem.

Ulazi u garanciju ako imas tipa 14-15 mrtvih, bar je tako pre bilo... U ovakvom slucaju glat ce te odbiti. E sad ako kupis online mozes da vratis unutar koliko 14 dana?
 
Meni problem sa fotografije deluje kao strano telo ispod matrice. Nepravilnog je oblika i ocigledno je velicine vise piksela.

Ne znam kakva je Asusova politika oko toga, ali bi trebalo da se prihvata kao defekt ako je strano telo u pitanju (bar je tako kod vecine proizvodjaca).
 
Ja se razmisljam da uzmem isti monitor, ali ako se dobro secam, mrtvi pikseli nisu pokriveni garancija.
Pretpostavljam da moze da se zameni ako po otvaranju postoji problem.

Ulazi u garanciju ako imas tipa 14-15 mrtvih, bar je tako pre bilo... U ovakvom slucaju glat ce te odbiti. E sad ako kupis online mozes da vratis unutar koliko 14 dana?

Razlicito kod svakog proizvodjaca, pa i po serijama. Ultrasharp je mnogo rigoroznija od E i S serije, pise sve na sajtu a i na garanciji. PG279Q je premium monitor, ne verujem da je kriterijum toliko stur, ali opet ne verujem ni da ce otvarati redom kutije i dati da probas model od 100k dok ne ubodes savrsen. Nista te ne kosta da probas, zovi radnju pitaj do koliko mrtvih i zaglavljenih je dozvoljeno (odvojeni su kriterijumi i ne sabiraju se) i da li moze proba.

I da, nije isto zaglavljen/mrtvi pixel u proizvodnom procesu i u radu kod vas kuci (sto se tice odglavljivanja/ozivljavanja). Otuda i razlika u misljenju o 'opravci :).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno