Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Mozda nesto na foru Poco-a sa ekranom iz MI8 ? Mmmmm :)
 
Dosta jeftin u Indiji , mada i dalje mislim da je tamo bolja kupovina Asus 5z za oko 340e.

Zanimljivo da je miui ubacio app drawer , ako neko nađe apk neka okači u ovoj temi :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Jeste. Ali ne može apk da se instalira već kroz recovery zip file. Lepo radi kao i fabrički.
471f237f0245bcc46d177c6a84bccd8e.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Moći će za 5 dana (29.8) i tada se pojavljuje na Google Play-u (Poco launcher).
 
Još 1 pirinač model bez nfc. Nadam se f2.
 
Kupiš MI8 i miran si, on ima nfc.
Iako slušam podcast, koristim yt, imam i mp3 player, često mi se desi da okrenem neku stanicu na radiju. Ako nema integrisan hardware za radio frekvencije , onda čekam dok ne zaokružen ono što je meni bitno. Pored toga Poco ima jaču bateriju.
 
Kako kida kamera, jos kad se ubaci gcam....

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Od ovog oneplus 6 ostala samo stabilizacija i bolja izrada :)





Najpoznatiji Indijac ga testira danima i evo šta kaže:

Actually good in terms of battery life I have to say the best I have seen yet for a Sanpdragon 845 smartphone.
Its better than Redmi Note 5 Pro you can't compare it with Redmi Note 5 Pro its way better than that device. Its in a different segement.
I feel the Zenfone 5z has more premium build quality and in terms of looks that looks better. But performance both are great.
No its not proper stereo speakers will explain in the FAQ video but bottom speaker is adequately loud.
The Poco f1 simply has a better camera compared to Honor Play.
Obviously POCO F1 it has the camera hardware used on Mi 8 Redmi Note 5 Pro is a mid range device this is sort of flagship device at mid range pricing
 
Poslednja izmena:
Stabilizacija verovatno radi i u 4k, ali sa open camera aplikacijom... :D
Tako da ostaje samo izrada.. :D
 
OIS ne menja ni jedna aplikacija.

image.gif
 
Poslednja izmena:
Vecina youtubera ce nahvaliti bilo koji telefon za adekvatnu nadoknadu. Da je ovaj telefon toliko super, ne bi neki govorili da je osrednji, ali veoma brz i sa odlicnom baterijom.
Za one koji igraju zahtevne igrice - vec sad je odlican izbor, a za ostale - videcemo...
 
Prave utiske cemo videti tek kroz mesec-dva od izlaska telefona, tj. tek kad ga clanovi foruma pocnu kupovati.
 
Vecina youtubera ce nahvaliti bilo koji telefon za adekvatnu nadoknadu. Da je ovaj telefon toliko super, ne bi neki govorili da je osrednji, ali veoma brz i sa odlicnom baterijom.
Za one koji igraju zahtevne igrice - vec sad je odlican izbor, a za ostale - videcemo...

Samsung j5 je svakako bolji izbor od ovoga :d
 
Ne znam bas kakva ce biti sudbina ovog telefona. U jednu ruku ide dosta jak soc ali tu se postavlja pitanje kome uopste treba sd845, evo npr meni bi sd636 ili sd660 bili I vise nego dovoljni.

Sa druge strane, jedine stvari koje me privlace na flagshipovima jesu kamera I ekran a na ovom modelu izgleda da su oba u rangu midrange proseka (tianma I kamera bez oisa).

S obzirom da se islo na sto manje troskove, postavlja se pitanje kakvog su kvaliteta celije baterije I kako ce se ista ponasati nakon godinu dana upotrebe.

Ne mislim da je ovo flagship killer, jer ovaj telefon ne moze ni da pridje npr Note 9. Opet dolazimo do one stare koliko para toliko muzike.

Ali svakako ce biti zanimljiv nekome ko bi mnogo igrica przio, jer odlican soc + velika baterija I mozes da igras sve zivo I to dosta dugo.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
E sad ga ubi kad si u priču ubacio note 9 :D

Nije baš samo čipset ovde bolji:
Baterija velika + brzo punjenje
Ram
UFS 2.1
Kamera deluje odlično, uz gcam može biti samo bolja!
 
Poslednja izmena:
Ne znam bas kakva ce biti sudbina ovog telefona. U jednu ruku ide dosta jak soc ali tu se postavlja pitanje kome uopste treba sd845, evo npr meni bi sd636 ili sd660 bili I vise nego dovoljni.

Sa druge strane, jedine stvari koje me privlace na flagshipovima jesu kamera I ekran a na ovom modelu izgleda da su oba u rangu midrange proseka (tianma I kamera bez oisa).

S obzirom da se islo na sto manje troskove, postavlja se pitanje kakvog su kvaliteta celije baterije I kako ce se ista ponasati nakon godinu dana upotrebe.

Ne mislim da je ovo flagship killer, jer ovaj telefon ne moze ni da pridje npr Note 9. Opet dolazimo do one stare koliko para toliko muzike.

Ali svakako ce biti zanimljiv nekome ko bi mnogo igrica przio, jer odlican soc + velika baterija I mozes da igras sve zivo I to dosta dugo.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Note i poco nisu ni namenjeni istom segmentu potrosaca. A i sljamsung se uskoro flopovati. Nece cene telefona jos dugo biti hiljadu eura. Mora to dole. Iovako 70% industrije opstaje na isparenjima.
 
Pa kome su kamera i ekran najbitniji na telefonu, osudjen je na Samsung :)

Ali cinjenica je da telefon od 900e i telefon od 300-350e dele ekran, kamera, olovka, eventualno nesto od manje bitnih stvari(zvuk na slusalicama, zvuk pri snimanju, itd., ne znamo pre testova), a da taj od 300-350e ima bolji chipset.

A da, u kineske telefone idu delovi loseg kvaliteta, to je sklono crkavanju :D :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Samsung j5 je svakako bolji izbor od ovoga :d

Evo ga, Xiaomi trol. Kazes da Nokia 5 KRCKA i UVIJA se, to je takva laz da mi nije jasno zbog cega? "Ljubavi prema brendu Xiaomi? Ok, tvoja stvar sta ces da volis, ali da trolujes i iznosis dezinformacije o drugim telefonima na najboljem forumu na Balkanu?
P.S. Moderatori, necu vam zameriti ni ako me banujete, samo skrecem paznju na trola. Probao sam dve Nokije 5 i nijedna se ne uvija niti krcka, izradjene su od komada aluminijuma. Nisam nikakav Nokia fanboj ili Xiaomi mrzitelj, samo volim da iznosim i citam cinjenice, a ne trolovanje.
 
Ti si od juce na forumu, pises gluposti taj komad aluminijuma je debeo dva milimetra i moze da itekako skripuce. Tako da uzmi tu noklu i divi joj se i could care less

Pa kome su kamera i ekran najbitniji na telefonu, osudjen je na Samsung :)

Ali cinjenica je da telefon od 900e i telefon od 300-350e dele ekran, kamera, olovka, eventualno nesto od manje bitnih stvari(zvuk na slusalicama, zvuk pri snimanju, itd., ne znamo pre testova), a da taj od 300-350e ima bolji chipset.

A da, u kineske telefone idu delovi loseg kvaliteta, to je sklono crkavanju :D :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ma nema uskoro je kraj ovog ludila sa cenama. Pre par godina high end je bio 500-550 eura, danas je to 1000-1200 eura. Ali nema tu sta, lg, htc sony su nebitni potpuno, samsung da ne ulaze milijarde u marketing ne bi imao ni trecinu prisustva, i tako ne ispunjavaju zacrtano. Huawei mi nije jasan, uopste, ko to kupuje.
 
Poslednja izmena:
Ali cinjenica je da telefon od 900e i telefon od 300-350e dele ekran, kamera, olovka, eventualno nesto od manje bitnih stvari(zvuk na slusalicama, zvuk pri snimanju, itd., ne znamo pre testova), a da taj od 300-350e ima bolji chipset.

Uh, kolega al si ga banalizovao. Znam da ne smatraš da su modeli za poređenje ali opet, mnogo više stvari deli Note 9 i F1. Pusti ti MKBHD-a koji priča o 5 komponenti savršenog telefona (izrada, displej, kamera, performanse i baterija). To su možda osnovne stvari ali ostale se nikako ne mogu nazvati manje bitnima. A ima ih dosta na strani Note 9... Izrada, IP68, displej, olovka, stereo zvučnici, obe kamere, NFC, skener zenice, wireless charging, itd.

Ako bismo gledali samo 5 osnovnih stvari onda bi se jako teško opravdala kupovina bilo kojeg modela skupljeg od 300€.

F1 je namenjen za Indijske entuzijaste, developere, itd. One kojima dizajn i izrada, kamere, zvuk i brdo dodatnih mogućnosti nisu prioritet. Već neka "osnova" sa oni to prčkaju i sređuju.

Ako pogledaš, sem čipseta veliko je pitanje vredi li doplate sa RN5 uopšte. Ako realno gledano. Sve će ostalo biti manje više isto (kamere, displej...). Samo se može postaviti pitanje kako će ukrotiti izuzetno jak čipset da se ne pregreva pa da bude fleka na displeju i eksplodirajućih baterija, pa i lošeg trajanja baterije ili performansi. Treba to sve utegnuti. Nije to više štedljivi S6xx.
 
kome je bitno to sve kupice note, kome nije kupice poko ili neku alternativu.
 
Kome je bitno i pre svega ko ima mogućnosti. Jer nema mnogo naroda da se bar malo ne preispita pre nego što izvadi 1000€. [emoji3]

Meni se ova leđa na F1 možda i više sviđaju nego metal ili staklo. Ako ne estetski, onda bar iz praktičnih razloga.
 
Samo što Kinezi svima šalju ovu najlepšu i najskuplju verziju za recenziju, a 9 od 10 ljudi će kupovati plastičnu :)
 
Das ljudima s845, kameru na nivou op6, bateriju od 4k z 350e i opet im nesto ne valja, mnogo je jeftin [emoji23][emoji23]
 
Meni se ova leđa na F1 možda i više sviđaju nego metal ili staklo. Ako ne estetski, onda bar iz praktičnih razloga.

Uzme se najjeftinija verzija i ubaci u masku ili ove skinove njihove i ništa neće da fali!
Ovaj armoured case je 10€ što je super, dok on ne stigne tu je ona silikonska maska koja dolazi u telefon.

DlMKnGdVAAAU55l.jpg


DlMKnFGU8AYFlni.jpg


DlMLGf8U0AA3Ucw.jpg


Većina ljudi ionako nosi zaštitu na telefonu, ja npr prvi :)
 
Poslednja izmena:
@K1auS

IP68 sam zaboravio :D
Vise sam gledao s moje strane, a verovatno i sa strane vecine ljudi koji razmatraju taj telefon, a ne 1k$ telefone.

Pa to je to, RN5 sa UFS 2.1 memorijom, boljim chipsetom i verovatno brzim ramom.

Poco ima stereo zvucnike, staklo je po meni najlosiji materijal za ledja telefona, osim sto lepo izgleda nema neku posebnu funkciju, bezicno punjenje okej, kada bih se navikao na bezicno punjenje verovatno ne bih mogao bez toga, nisam do sad koristio. Face unlock ne koristim niti planiram da koristim, ne koristim ni FP, sta ce mi. Drugu na bazenu ispao telefon sa staklenim ledjima, naprslo staklo odmah. Na koju god stranu da padne, ako je na beton, velika sansa da ce puci jedno od dva stakla.

Za mene su bitne stvari kod telefona ekran, kamera, chipset, baterija i softver, sve ostalo mogu da oprostim, dok je u granicama normale :D

Dobro je dok ima ovakvih telefona, sto opsirnija ponuda, to bolja, a sad je ponuda odlicna :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bas ekran i kinezi idu u istu recenicu :D

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Ma razumemo se, ovakvi modeli će sve više dovoditi u pitanje legitimitet astronomskih cena drugih flagshipova. Ne baš na 500€, ali na 700€ za početnu cenu će uskoro morati da idu i oni najveći. Prosto midrange čipset/kamera/displej nisu više krš kao nekad. Sada su u rangu nekadašnjih flagshipova i to je za ogromnu većinu ljudi odlično (ne dovoljno, odlično!). Pa samo uzmite kamere S4/S5 koje su ne tako davno bile najbolje u ponudi i kako se danas kotiraju u odnosu na neki midrange. Hoću da kažem da je industrija dosegla neki vrhunac u pogledu praktične koristi za krajnje potrošače i da po ovim cenama flagship modeli će da gube udeo sve više. Najveća prepreka je kamera (konkretno softver) i midrange će postati opasno zaokružen i masa ljudi će napustiti flagship (po ovim cenama). Čak i onim najneracionalnijim ("pozerima") je najveća prepreka kamera. Kada npr fabričku doguraju na nivo kvaliteta sa gcam.... Biće to poslednji ekser za modele od 1000€.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno