Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

ok,moja greska,ne koristim ga jos je u kutiji,mislio sam da sam procitao negde da su pakovali qc 3.0 punjac kad sam istrazivao celu ovu qc 4+ pricu.
 
Je l iko od vas ima problem da mu ne stižu notifikacije za Gmail?
Kad rebootujem tel, izađe mi not i posle toga ništa do sledećeg reboota.
Probao sam sve od setovanja notifikacija, baterije, čitao po netu ali bez pomoći.
Pliiz help

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Je l iko od vas ima problem da mu ne stižu notifikacije za Gmail?
Kad rebootujem tel, izađe mi not i posle toga ništa do sledećeg reboota.
Probao sam sve od setovanja notifikacija, baterije, čitao po netu ali bez pomoći.
Pliiz help

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Zakljucaj gmail u memoriji, zadrzis na na gmail aplikaciju u RAM memoriji, i zakljucak, meni je pomoglo, stizu sve notifikacije.
 
Je l iko od vas ima problem da mu ne stižu notifikacije za Gmail?
Kad rebootujem tel, izađe mi not i posle toga ništa do sledećeg reboota.
Probao sam sve od setovanja notifikacija, baterije, čitao po netu ali bez pomoći.
Pliiz help

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Isto kod mene na Mi8 i to od skoro, app je zaključana u memoriji i sve je dozvoljeno a ranije je radilo kako treba. Ne znam do čega je.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
I na punjaču ti piše samo 5V 2.5A, ništa više?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Piše to je fabrički punjač koji ide uz telefon. Ima 3 amperaže. Nismo kući pa ne znam tačno. Isto i 3 voltaže. Tako da puni od 2 do 2.5A. mene više nervira nanGlobal Romu 4g signal što nema 4g plus [emoji1]. Elem od kuma sam uzimao punjač od p30 pro i isto se puni kao i sa fabričkim koji ide uz Poco. Napravio sam previd 9v 2A je 18W. Davno školu završio pa zaboravio.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
ed09944e4cfd6decfd3422cbe1507f66.jpg
 
Poslednja izmena:
Isto kod mene na Mi8 i to od skoro, app je zaključana u memoriji i sve je dozvoljeno a ranije je radilo kako treba. Ne znam do čega je.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
Potvrđujem isto :(

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
kod mene nema tog problema sa gmail-om.

ali potvrđujem ono nasumično paljenje ekrana "na prazno".
 
Za koju vrstu mejla vam ne stiže obaveštenje? Meni uredno stižu obaveštenja za mejlove koji se grupišu u Generalnu grupu (ako se tako zove na srpskom), dok za mejlove iz kategorije Društvene mreže, Reklame i slično, ne stižu obaveštenja. I tako funkcioniše Gmail app.
Što se tiče ovog nasumičnog uključivanja ekrana, pre nekoliko dana sam u opcijama uključio dt2w, ali nešto nisam bio oduševljen pa sam isključio. Pa je nešto zabagovalo, kada sam isključio, išao sam jedan meni nazad, pa opet ušao i vidim da je i dalje uključena opcija. Isključim je opet i tada je "registrovalo". Možda sam i pre toga isto uključio i isključio onu opciju da se ekran uključi za obaveštenja, ali nisam baš siguran. I od tada, čini mi se da više nema tog nasumičnog uključivanja.
 
Za koju vrstu mejla vam ne stiže obaveštenje? Meni uredno stižu obaveštenja za mejlove koji se grupišu u Generalnu grupu (ako se tako zove na srpskom), dok za mejlove iz kategorije Društvene mreže, Reklame i slično, ne stižu obaveštenja. I tako funkcioniše Gmail app.
Što se tiče ovog nasumičnog uključivanja ekrana, pre nekoliko dana sam u opcijama uključio dt2w, ali nešto nisam bio oduševljen pa sam isključio. Pa je nešto zabagovalo, kada sam isključio, išao sam jedan meni nazad, pa opet ušao i vidim da je i dalje uključena opcija. Isključim je opet i tada je "registrovalo". Možda sam i pre toga isto uključio i isključio onu opciju da se ekran uključi za obaveštenja, ali nisam baš siguran. I od tada, čini mi se da više nema tog nasumičnog uključivanja.
Uključio sam još ranije, da mi stižu za sve emailove. Ništa...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Definitivno cell standby pojacano trosi bateriju i vezan je za wifi, verovatni u miui 11 stalno trazi najbolju mrezu. Imam redmi note 2 li na njemu je cell standby oko 5% najvise a na pocu ide i preko 25% i zato.mi se trajanje baterije smanjilo za oko 25-30% .Kada iskljucim wifi i koristim mobilne mreze baterija duze traje i cell standby se drasticno smanji. Sacekacu novi update ako to ne rese vracam se na miui 10
 
Definitivno cell standby pojacano trosi bateriju i vezan je za wifi, verovatni u miui 11 stalno trazi najbolju mrezu. Imam redmi note 2 li na njemu je cell standby oko 5% najvise a na pocu ide i preko 25% i zato.mi se trajanje baterije smanjilo za oko 25-30% .Kada iskljucim wifi i koristim mobilne mreze baterija duze traje i cell standby se drasticno smanji. Sacekacu novi update ako to ne rese vracam se na miui 10

to je kod tebe lokalni problem, meni je uvek ekran najveći potrošač, cell standby nije ni blizu... baterija na stock miui 11 odlična.
 
Meni se taj problem pojavio nakon updatea na miui 11 bez novih aplikacija i slicno jedino ako se bas tada pokvario telefon sto je malo verovatno
 
Meni je cell standby oko 12 13%. Baterija kao i na miui 10. Ništa specijalno. Traje koliko je i trajala.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ljudi kakvo je vama stanje sa baterijom posle nesto vise od godinu koriscenja?
Ja ga imam oko 13 meseci i odokativno baterija mi je otisla sigurnih 30%...okvirno aktivnost ekrana je bila oko 7h,sad je oko 5...trajanje baterija oko 20h,cak i nesto vise,sad je oko 14...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Definitivno manje drži, ali i dalje je rezerva ogromna, bar za moje potrebe. Dopunjavaj ga u srednjem režimu kako ti i sam savetuje, ne nasviravaj preko noći kad god nema potrebe, niti svlači do 0. Trebalo mi je vremena da se naviknem da ga bockam pomalo kad god je zgodno, umesto preko naći, ali generalno bolji štos, pogotovo za nas koji smo po kancelarijama većinom.
 
isto.mislim da je to ograniceno na ljude koji su cesto koristili fon dok je bio nakacen na fabricki i/ili qc 3.0 punjac.devojka je sprzila bateriju na le max 2 tako,kod njega je mozda i izrazenije jer je bio manje stedljiv cipset a manja baterija.
 
I da opet ponovim. Redovno koristim telefon dok je na fabričkom punjaču, nekad da se dopisujem, nekad da gledam yt, nekad i neke igrice da igram. I baterija mi se uopšte nije promenila posle malo više od godinu dana upotrebe.
 
Ja iskreno ni ne primećujem, menjao sam dosta romova ali uglavnom u toku dana na kratko dopunjujem bateriju(u kolima ili već negde) i nikada je ne punim nocu. Nikad mi se nije nesto preterano brzo praznila.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Takođe, drži dobro kao i prvog dana, uglavnom punim preko noći pa ne koristim dok ej na punjaču, osim kad vozim, onda je na punjaču i radi navigacija/muzika...
Jedno vreme sam planirao preći na 9T pro, ali sam odustao, za sada ne vidim dobru zamenu za poco...
 
realme x2 pro,ali nema ga kod nas nazalost jos i donekle oppo reno ace,mada je on po meni klasa vise u odnosu na poco i kad je poco izasao.
 
Ljudi kako da podesim da mi se gore kod sata ne pokazuje ikonica instagrama kad stigne nesto na njemu,recimo poruka?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Ideš u podešavanja aplikacije (ne u aplikaciji, nego kao da hoćeš da je izbrišeš sa telefona), najlakše da držiš dugo prstom na ikonicu pa tako da uđeš. I onda tamo imaš poseban deo za podešavanja obaveštenja za aplikaciju, ima i za svaki aspekt aplikacije, tipa privatne poruke, lajkovi, komentari itd, i tu namesti šta ti odgovara.
 
Kod mene na poslednjem XEU baterija izneverila, xiaomi service framework podivljao u zadnja dva dana. Par dana pre toga, widžeti prestali da rade, to jest rade kada se postave prvi put a posle toga ne reaguju.
Vratio sam se na Nitrogen pie rom do daljnjeg, miui 11 a i android 10 će sačekati što se mene tiče tamo do januara.
 
Imam problem sa mikrofonom. Ne radi u toku poziva, ponekad radi kad ukljucim spikerfon. U cemu je problem?
 
Probaj hard reset. Ako ne pomogne flešni drugi rom. Ako ni tad ne radi onda crkava.
 
softver,moraces da odradis reset,a kad vec to radis najbolje da uflesujes cisto sa miflash,xiaomitoolsv2,xiaomi adb tools...
 
Nazad
Vrh Dno