Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Stock EU Rom, 95% vremena na dual 4G i oko 50-80% brightness.
da7d7575a0c64ce7faf19d29c9ac3587.jpg
39a5c43d9726992293d8f6bc4b86cd07.jpg
7728a60baaec7881d104b239ed73331f.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Odakle si skinuo update? Ja sam našao miui_POCOF1Global_9.3.21_eb8cb2202a_9.0.zip ali mi javlja da ne može da ga instalira kada idem preko 3 tačkice pa Choose update package. Jel mora da bude otključan bootloader? Da li mora iz recovery da se instalira?
f4befdfd57d0516c21ea008ef559991a.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Verovatno si skinuo zatvorenu betu. Skini odavde pa probaj.
https://en.miui.com/getrom-355.html?m=yes&mobile=2

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Stock EU Rom, 95% vremena na dual 4G i oko 50-80% brightness.
da7d7575a0c64ce7faf19d29c9ac3587.jpg
39a5c43d9726992293d8f6bc4b86cd07.jpg
7728a60baaec7881d104b239ed73331f.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Root da, ne?
Šta ti je uključeno odnosno isključeno u battery and performance?
Beta ili stable?

Od kraja februara gledam mnogo ima awake, u martu isto nisu ispravili, vidim i na Poco kod nekih da se dešava, a tebi je skoro pa clean, bez puno buđenja.

Gledam da vidim sta se desava odjednom. Bbs apsolutno ništa ne pokazuje, a vidim da je android system skočio ubedljivo na prvo mesto.
 
Imam magisk, već mesec i jače koristim EU beta rom i ota update. Samo idem check updates, install, pa posle samo flesnem magisk preko twrp-a. Od modula koristim samo yt vanced, za adblock koristim blokadu. GPS uvek radi. Ne koristim nikakve battery saver-e(ponekad kad spadne ispod 10%). Jedino noću gasim wifi/lte, ali obično je tad na punjaču. U suštini sam se olenjio, sigurno 4-5 update-a radim dirty(ota). Čekam Q aosp, do tad ne menjam ovo. Na poslu mi je upaljen DND mode, možda i on sprečava wakelock-ove, ko zna.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Battery i performance nisi ništa dirao uključeno ti sve u smart scene i adaptive battery?

Ne mogu da dokucim do čega je.
 
Jeste to uključeno, nisam čačkao oko toga.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Hmmm, čudno? Po prvi put da mi stigne OTA na MiUi Global Beta verziji (trenutno sam na 9.3.14), to se desilo nakom flesovanja Franco kernela? Screenshot_2019-03-22-15-27-16-093_com.franco.kernel.jpegScreenshot_2019-03-22-15-28-41-891_com.android.updater.jpeg

Edit. Do sada sam uvek išao "dirty" nove bete kroz TWRP.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nasao sam jos jedan problem, proximity senzor radi i kada je ekran ugasen, vidi se preko drugog telefona kako blinka IR led. Kada se u battery > scenes iskljuci non interactive mode, IR se gasi kada se ugasi i ekran. Moguce je da i ovo utice na bateriju, tj. na brzo praznjenje.
 
Ja sam uzeo pre desetak dana.Imam Intarifu,platio ga 24000,izgubio popust tako da me sad Intarifa košta 1500.Prezadovoljan sam telefonom,pre toga sam imao Redmi Note 4x.
 
jel radi na sve mreze ili su ga zakljucali i da li ima one vip aplikacije ili je stock sve
 
Ja sam uzeo u Vipu prebdva dana, otklucan je na sve mreze, sve je stock. Ja sam uzeo na neo 5, i platio 12k poco. Neo 5 bez telefona je 1700 din, a sa telefonom 2300. Sto znaci da poco izadje 24k ukupno preko vipa, i jos imas 2 god prave garancije. Do sada sam uvek kupovao preko dilera, ali ovo u Vipu je stvarno super.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Hahaha, jeste. Zeznuo sam se u racunici, ja racunao 20 meseci [emoji28]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ne sme se zaboraviti da mi 9 nema OIS. Znaci, ako jos nesto dodaju na poco, a zadrze bateriju, prebice mi 9 po ledjima.
Na jednoj strani amoled i dizajn, a na drugoj strani baterija, sd slot, 3.5mm...pa koliku onda razliku u ceni smeju da naprave!? Morace da sakate taj poco nekako. Mozda da strada jedna kamera, sd, i 3.5mm. Ili da stvarno sakate osnovni hardver. Nece se naprodavati ljudima koji vec imaju f1, ali bolje i to nego da ubiju rodjeni flagship.
Ne gađaju se Poco i Mi8/9. Fino su podelili segment na spartansku funkcionalnost naspram nešto skupljeg i boljeg lepotana.

Rado ljudi dodaju parice za lepši uređaj, senzor na ekranu i Amoled. Ruku na srce, i vredi te doplate Mi rekao bih. 9tka je ko bombonjera, igrao se pre neki dan. U jednoj ruci Poco, drugoj 9tka, itekako se vidi ko kosi, a ko vodu nosi.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Open Beta 9.3.21
Nema Laga
Nema Ghoust tach
Sve su sredili i ispeglali.
Kao da mi se čini da je telefon još malo brži,ali nemojte to uzimati kao sigurno,možda je samo moj subjektivni osećaj.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Notifikacije, kako izgledaju? Jesu li ubacili opciju da trajno stoje u status bar?
 
Pa rekli su da su ubacili opciju da stoje trajno. Tj da može da se bira da li će trajno ili da nestanu nakon nekog vremena. Jesi li gledao opcije?
 
To piše već 3 meseca.
Prikaz normalnih obaveštenja je omogućen za sada samo na Mi 9 i Redmi Note 7, tako i piše i u izmenama za 9.3.21
 
Slično kao i ranije(EU beta rom), otp. 1h sot na 10% na 4G i malo jačem svetlu.
bfb303d9c9516362bc87435dd69f58db.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Baš me interesuje kakav će f2 da bude, nigde ne mogu da neđem neki pouzdan leak. Mislim da će biti skuplji za 50e.
 
Nazad
Vrh Dno