Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

A nekome je MIUI prednost, meni nije.

A što se mana tiče nije ništa katastrofalno.

Widevine L1 (za hd streaming sa Netflixa i Amazon Primea) podrška nekome možda znači.

Kažu da ima i problem sa touchom, oni koji brzo kucaju.

Nedostatak NFC može nekome stvarno da bude problem.

Inače još uvek ne mogu da otključam bootloader, iako je prošlo više od 72 sata kako sam prvi put probao da ga otključam.

Ali sam više puta kliknuo na ono povezivanje telefona sa Mi nalogom, i verovazno računa od poslednjeg puta.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
+mana moze biti MIUI ako ne želiš stavljati custom rom

Ih, pa toga ce bar biti na tone, ne moze se isto reci za Huawei/Honor. Brzo se to nauci kako da stavis Custom. Nije to nikakva filozofija.

Ako se vec razmislja da li da kupi ili ne, onda mu nije problem ni to sto je Pocophone kobajagi ruzan.
Moze procitati i zakljucak na gsmareni kad ga porede sa rivalima: https://www.gsmarena.com/xiaomi_pocophone_f1-review-1808p6.php
U pravu su na gsmareni, kojeg god i 200e skupljeg flagshipa da se uhvatis, opet ima nesto sto Poco ima, a taj flagship nema. Nema sta da razmislja, ode kupi i kraj price. :)
 
evo jedna posle uspesnog ateriranja na beton
bez maske i stakla,blago ostecenje na cosku i to je to...da je nazad staklo procvetao bi kao mlada posle prve bracne noci [emoji23]
nekom staklo i premium prednost a nekom i nijecamphoto_1483920592.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako sam pročitao na Xiaomi sajtu, radi se sa Guglom na pronalaženju rešenja za Netflix i ostale...na kojima ne moze da se pusti HD sadrzaj.
Isto tako se rešava i problem sa tastaturom.
Planiraju da ubace i 4K u 60 fps-a.
 
Sad istopis malo plastike, metnes na rupu i teraj [emoji16]
 
Ma kakav Widevine Netflix gluposti, čak je i Marques Brownlee rekao da se jedva primeti razlika izmedju HD i SD sadrzaja na ekranu od 6in, a opet, manje data se troši... Po meni nebitno. A i mnogi misle da onda nema HD na ostalim aplikacijama, tipa YouTube, što nije istina.

Nekom je mana MIUI, i Poco launcher, a meni je super, brz je kao munja, a i launcher može da se menja koji hoćeš.

Na nedostatak ikone za notifikacije u status baru, sam se, sramota me reci, navikao. Potpuno nebitan, ima jos 5 načina da ne propustiš notifikaciju.

Sad sam se setio.... Led lampica je skoro pa nepostojeća, toliko je mala, vidim je samo kad punim telefon. Posle šarene led sa LG, to mi, onako, kao fali.

I kod LG g3, karakteristican položaj power i volume dugmića na sredini ledja, mi je toliko bio super - isto ti kad uzmeš telefon levom ili desnom rukom. Jako mi je krivo što to nisu svi usvojili, mislio sam da je to najbolji mogući položaj za dugmiće.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Хвала свима на брзим одговорима.

Мислим да тренутно нема бољег телефона за ову цену,
и са бољом батеријом.

Питам се само какaв ће бити нови модел ,)
 
Ih, pa toga ce bar biti na tone, ne moze se isto reci za Huawei/Honor. Brzo se to nauci kako da stavis Custom. Nije to nikakva filozofija.

Ako se vec razmislja da li da kupi ili ne, onda mu nije problem ni to sto je Pocophone kobajagi ruzan.
Moze procitati i zakljucak na gsmareni kad ga porede sa rivalima: https://www.gsmarena.com/xiaomi_pocophone_f1-review-1808p6.php
U pravu su na gsmareni, kojeg god i 200e skupljeg flagshipa da se uhvatis, opet ima nesto sto Poco ima, a taj flagship nema. Nema sta da razmislja, ode kupi i kraj price. :)

Nemam pojma, ja se razmisljao u startu za za Poco, imao sam i dobru cenu ali me odbila marginalna stvar / nedostatak NFC-a jer cesto koristim google pay u prodavnicama, ali i kamera mi je bila prioritet pa sam za nesto manje para uzeo Pixel XL 128gb koji sad ne bi menjao ni pod razno.

ali opet, za 300 kinti je sigurno dobra kupovina, nece pogresiti
 
Nemam pojma, ja se razmisljao u startu za za Poco, imao sam i dobru cenu ali me odbila marginalna stvar / nedostatak NFC-a jer cesto koristim google pay u prodavnicama, ali i kamera mi je bila prioritet pa sam za nesto manje para uzeo Pixel XL 128gb koji sad ne bi menjao ni pod razno.

ali opet, za 300 kinti je sigurno dobra kupovina, nece pogresiti

Pa mene je od mi8 odbio nedostatak slota za kartice i 3.5 ulaza za sluske. OK je za NFC sto te odbio Poco, smesno mi je kad nekog odbije to plasticno kuciste. Cini mi se da sam NFC imao odavno na Samsungu i nikad ga nisam koristio.
 
Zaboravite widevine L1 netflix i sl., treba ogromna lova za licencu. Od kineza samo 6T ima, i to samo zahvaljujuci probijanju na americko trziste preko T-Mob -a. Nisam ni znao da nemam HD dok sam koristio Netflix za ove 2 god na op3.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Zaboravite widevine L1 netflix i sl., treba ogromna lova za licencu. Od kineza samo 6T ima, i to samo zahvaljujuci probijanju na americko trziste preko T-Mob -a. Nisam ni znao da nemam HD dok sam koristio Netflix za ove 2 god na op3.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Ta licenca je besplatana
 
Купио бих овај телефон,
па вас молим укратко да ми кажете који су му главне мане
и које замерке имате после дуже употребе.

Углавном знам већину предности.

Хвала унапред


Nepostojanje ikonica notifikacija u status baru. Led lampica svetli jednom bojom. Nemogućnost podešavanja načina vibracije za određenja obaveštenja (ili ja ne znam kako). Touch lag između leve i desne polovine ekrana (trebalo bi da je rešen problem softverski). Ovo je bukvalno na silu što sam našao kao manu. Jedino ovo prvo i poslednje mi ponekad zasmeta, ali nikako da mi padne tako da pomislim da sam bacio pare.
 
Nepostojanje ikonica notifikacija u status baru. Led lampica svetli jednom bojom. Nemogućnost podešavanja načina vibracije za određenja obaveštenja (ili ja ne znam kako). Touch lag između leve i desne polovine ekrana (trebalo bi da je rešen problem softverski). Ovo je bukvalno na silu što sam našao kao manu. Jedino ovo prvo i poslednje mi ponekad zasmeta, ali nikako da mi padne tako da pomislim da sam bacio pare.


Хвала.
То ми не смета уопште
 
Nepostojanje ikonica notifikacija u status baru. Led lampica svetli jednom bojom. Nemogućnost podešavanja načina vibracije za određenja obaveštenja (ili ja ne znam kako). Touch lag između leve i desne polovine ekrana (trebalo bi da je rešen problem softverski). Ovo je bukvalno na silu što sam našao kao manu. Jedino ovo prvo i poslednje mi ponekad zasmeta, ali nikako da mi padne tako da pomislim da sam bacio pare.

Meni Pocophone nema mana. Voleo bih da sam uzeo crveni i da je ekran malo veci i bez nocha ko na mi max 3. Lepsi je taj crveni Poco: https://www.youtube.com/watch?v=UgtVNwWmTFY&t=135s
 
Pa to tu i dođu kao mane, ako bi voleo nešto da je drugačije :d
Meni je ovo najveći ekran do sada, a s bzirom da zauzima ogroman procenat prednje strane, nekad pomislim da je mali ekran. Ali svaki put mi bude sa telefonom, uvek sam povećavao veličinu pa mi prvo bude veliki ekran, a onda u jednom trenutku mali.
 
Evo Baterije na Pie Miui 10
90 posto 4g internet,10 posto Wi-Fi
Prezadovoljan baterijom
 
Poslednja izmena:
Hmmm pa to je solidno manje trajanje ndgo na sadasnjem androidu...na sadasnjem aktivnost ekrana je oko 7-8h i trajanje baterije od preko 1 dana...a ovde ekran oko 6h i ne dogura ni do 1 dana trajanja

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
XEU Pie
Na poslu 4G, kuci Wifi. 50/50
850004bfdd879397c9ccfc6691f2a212.jpg
41edc6e85e38000ca0acb996bcc08d5c.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Do duse ovo je jos Pie Beta,jel tako Jaza?
Mozda kad bude finalna mozda bolje ispeglaju i bateriju

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Baterija je ista na Pie, ne primećujem nikakvu razliku. Btw prvi put sam prešao sa jedne verzije androida na noviju bez factory reset-a, i sve radi kako treba na moje iznaneđenje. Ništa nije izbagovalo, bar za sada [emoji4]

Gesendet von meinem POCOPHONE F1 mit Tapatalk
 
Do duse ovo je jos Pie Beta,jel tako Jaza?
Mozda kad bude finalna mozda bolje ispeglaju i bateriju

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
Jeste Pie beta,exstra radi bez bagova nisam ni ja odradio factory reset,nestižem od obaveza.

Što se baterije tiče,dobar je ovo rezultat za 90 posto na 4G internetu,i poslovnim mailom koji non stop radi u pozadini,plus brdo poziva.



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
@ šnele
Koji Cafele case si uzeo? Može neka slika ili link?
Jesi zadovoljan?
Koje staklo za preporuku - da nije malo, već da prekriva ceo ekran?

Gesendet von meinem POCOPHONE F1 mit Tapatalk
 
Koliko sam ja shvatio funkciju adaptiv battery u novom andoidu, svodi se na ucenje navika korisnika i stvaranje rasporeda kada se odredjene aplikacije ne sinhronizuju. Na primer dok sam na poslu ne gledam fb tako da se sinhronizacija vrsi samo u satima kada sistem misli da ja odredjenu aplikaciju koristim ili kada je direktno otvorim.
U tom smislu mislim da je rano govoriti o trajanju baterije u novom androidu jer mu verovatno treba vremena da nauci navike korisnika. Citao sam da je kod nekih korisnika Pie veoma popravila trajanje baterije (na drugim telefonima ne F1) a opet neki nisu primetili razliku. Verovatno ima i veze sa navikama korisnika, tipa za onoga ko ima manje-vise striktne rasporede kad sta koristi je verovatno dobra stvar.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
@ šnele
Koji Cafele case si uzeo? Može neka slika ili link?
Jesi zadovoljan?
Koje staklo za preporuku - da nije malo, već da prekriva ceo ekran?

Gesendet von meinem POCOPHONE F1 mit Tapatalk

Cafele je dobar, tanji je npr od mofi kejsa a štiti odlično i ekran i kameru. Ali je klizaviji od mofi i nillkin kejsova. Evo linka gde sam ja uzimao:
CAFELE Soft Phone Case for Xiaomi Pocophone F1 Redmi 5 Plus Silicone TPU Cover for Redmi 5 Plus Ultra Thin Cute Cover
https://s.click.aliexpress.com/e/c7KqvkD6

Preporučio bih pored mofi, nillkin i cafele kejsova i ovaj ”noname” kejs. Izrađen od odličnog ”gumiranog” silikona, odlično leži i štiti telefon i odličan grip ima:
Dulcii back case for Xiaomi Pocophone F1 case Twill Texture TPU Case for Xiaomi Pocophone F1 cover fundas coque
https://s.click.aliexpress.com/e/c589TwiU

Što se tiče stakala Chyi su sigurna kupovina. Ima i drugih dobrih, ostaviću linkove ako treba.

Ja prodajem stakla za poco na kp, nisam hteo ovde ranije da se reklamiram, ali eto za kolege za foruma kome treba staklo dobija ga po minimalnoj ceni. Samo me kontaktirate i sve ćemo se dogovoriti.

Ja sam inače rešio da furam poco bez kejsa. Stavio sam neku jeftinu carbon fiber foliju na zadnji poklopac i baš lepo izgleda. Još da mi stigne zaštitno staklo za kameru i furam poco loco bez kejsa [emoji41]



3c5ece38ade86a1c27206b968df965c6.jpg
f7b0eb9720b0dbaf69850911ef5f794a.jpg


Gesendet von meinem POCOPHONE F1 mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno