Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Evo ja bas sad gledam, sa leve strane, jedno centimetar od ivice, i dva ispod kamere, kada se pritisne, kao da ima prazan prostor unutra pa plastika dodiruje. Nisam primetio do sada jer je stalno u maski. A ovo ostalo nista, zategnuto. To je verovatno posledica dizajna, ne verujem da je opao kvalitet zbog perioda koriscenja.
 
Evo ja bas sad gledam, sa leve strane, jedno centimetar od ivice, i dva ispod kamere, kada se pritisne, kao da ima prazan prostor unutra pa plastika dodiruje. Nisam primetio do sada jer je stalno u maski. A ovo ostalo nista, zategnuto. To je verovatno posledica dizajna, ne verujem da je opao kvalitet zbog perioda koriscenja.

To je uvek tako i bilo, samo ga vi niste stiskali. Uvek on malo krcne kad mu pogodis mesto. :D Neces mu sad traziti ahilovu petu. Krcko je moj s5 sa svih strana, eno ga u fijoci sav se raspo, ovaj Poco je ipak kvalitetniji. Bas je sad posle samo mesec, dva koriscenja poceo da krcka...Tripujete. :)
 
Kada bi samo ljudi čitali šta piše... Nisam rekao da krcka, nego da dodiruje nešto, potpuno dva različita zvuka i osećaja. Dalje, rekao sam da je to najverovatnije do dizajna, da prostor nije popunjen na tom mestu, i da uz plastiku, savitljivu, može da se pomera na tom mestu. Dakle, ne smatram da je to kvar, loš kvalitet ili nešto generalno loše, nego samo pišem konstataciju. Poco trenutno ne nih menjao ni za šta, najbolja odluka kupovine koju sam doneo, i ne žalim ni dinar. Sve eventualne mane prihvatam zbog cene i zbog toga što telefon radi besprekorno.
 
Kakav overkil od ikonica u status baru, u miui10...
Kad stavis na punjac telefon, pa otvoris notification slide od gore, na desnoj strani ima, ako je iskljucen wifi, ikona 1sim(jacina signala), pa 4G, 2sim, pa 3G, pa ikonica munja u krugu (da se puni), pa ikona baterije u kojoj opet simbol da je na punjacu.

Iako je mobile data iskljucen, on pokazuje 3G, 4G, i duplo pokazuje da se puni.

2a448050deb381944b1512605b5a507a.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kada bi samo ljudi čitali šta piše...

Nisi ti rekao da krcka, ali je rekao Zale. Uvek je i krcko samo sto on nije primetio. Kad malo ekspozivnije stisnes na to mesto on krcne, al' tako je uvek i bilo. Nije sad kao opao kvalitet vremenom. Eno sestra ima plasticni mi4c vec vise od dve godine, isti je ko i prvog dana samo se ono "mi" izlizalo pozadi. Nikakva maske i stakla nije stavljala, nisam ni ja niti cu stavljati na Poco.
 
Polako ali sigurno plastika na levoj strani je pocela da krcka poprilicno. Da napomenem tel nikad nije ispada ili slicno. Skinuo mu mofi maskicu, da ga malo furam celavog... I gle cuda, kada ga pritisnem na levu stranu krcka plastuka kao da nije lepo uklopljeno. *mjau**mjau**mjau*... Bitno da sistem leti :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Već određeno vreme se lomim da jednoj dragoj ženskoj osobi kupim za rođendan mobilni telefon (fablet) koji neće morati da menja bar sledeće 2 godine. Pažljivo sam isčitao sve postove ovde i da se odmah razumemo u obzir sam uzeo samo Pocophone F1 6/128Gb Red (Global), bez maskica i sličnih kerefeka. Vidim da telefon ima milon "sitnih" mana, (prosečna glavna kamera, LCD display sa hardverskim touch lagom, built-in advertisement ad u sistemskim aplikacijama, pa sada i to neprijatno krckanje plastike kućišta).
Pošto vidim da si ti jedan od retko objektivih ovde, plus prešao si sa Samsunga na MIUI android, koliko je bolno iskustvo bilo preći na ovaj Xiaomi i da li je bolje ići na sigurniju varijantu kao što je već provereni S8 ili možda na neki od prošlogodišnjih LG modela?
Unapred ti hvala i svaka ti čast za tvoje fotografije, stvarno su mala remek dela. :wave:
 
Nisi ti rekao da krcka, ali je rekao Zale. Uvek je i krcko samo sto on nije primetio. Kad malo ekspozivnije stisnes na to mesto on krcne, al' tako je uvek i bilo. Nije sad kao opao kvalitet vremenom. Eno sestra ima plasticni mi4c vec vise od dve godine, isti je ko i prvog dana samo se ono "mi" izlizalo pozadi. Nikakva maske i stakla nije stavljala, nisam ni ja niti cu stavljati na Poco.

Onda citiraj i njega, a ne mene.


@Hilel
Glavna kamera nije prosečna, odlična je. Prosečan je softver koji ne izbaci odličnu sliku. Ne može jedna te ista kamera sa istim senzorom i ostalim karakteristikama da bude prosečna na jednom telefonu a na drugom odlična. To je softver, i pokazano je ovde da može da se reši. Touch lag još nije dokazano da je hardverski problem, neko je rekao da je rešen problem softverskim putem. Reklame, ja ih nemam nigde, nijedna sistemska aplikacija mi ih ne prikazuje. Krckanje, možda mu je takav primerak, niko se ovde nije žalio na toliko neprijatno krckanje.
 
Potvrdjujem krckanje, i kod mene se cuje kad se telefon blago stisne u predelu dugmeta za zakljucavanje.
 
Već određeno vreme se lomim da jednoj dragoj ženskoj osobi kupim za rođendan mobilni telefon (fablet) koji neće morati da menja bar sledeće 2 godine. Pažljivo sam isčitao sve postove ovde i da se odmah razumemo u obzir sam uzeo samo Pocophone F1 6/128Gb Red (Global), bez maskica i sličnih kerefeka. Vidim da telefon ima milon "sitnih" mana, (prosečna glavna kamera, LCD display sa hardverskim touch lagom, built-in advertisement ad u sistemskim aplikacijama, pa sada i to neprijatno krckanje plastike kućišta).
Pošto vidim da si ti jedan od retko objektivih ovde, plus prešao si sa Samsunga na MIUI android, koliko je bolno iskustvo bilo preći na ovaj Xiaomi i da li je bolje ići na sigurniju varijantu kao što je već provereni S8 ili možda na neki od prošlogodišnjih LG modela?
Unapred ti hvala i svaka ti čast za tvoje fotografije, stvarno su mala remek dela. :wave:
Pa da li bi telefon preporucio, moj odgovor je definitivno da. Pod jednim malim uslovom. Da osoba kojoj kupujes telefon nije totalni noob, u smislu da zna da se snadje prilikom nekih sitnih nedostatake, i da ih nadoknadi alternativnim resenjima.

Primera radi.

Kamera,
stock je prosecna i moje potrebe nikako nemoze da zadovolji. Zato je tu gcam koji poprilicno dobro radi posao. Medjutim gcam treba skinuti port i instalirati (sto i nije nesto puno komplikovano) Napominjem da mislim ba dnevne slike. Nocne su maltene neupotrebljive za mene.

Ekran.
Hmmm, skakljivo nacisto.
Kvalitet je odlican. S'obzirom da dolazim sa amoled ekreana sa S8, mogu reci da je ekrana hmm, prilicno dobar za LCD klasu.
Ali... Mora da postoji ALI kada je ovakav tel za ovu cenu u pitanju... Postoji dobar screen bliding. Kod mog primerka konkretno najvise se primecuje u donjem delu delefona tj. U samom dnu. Nije nesto ko zna koliko primetno, i vecina obicnik korisnika ne bi ni prumetilo. Ali tu je... Na sivoj pozadini se najvise ptimecuje... Mada i kod drugih boja.


Kvalitet izrade,
Dobar... Imao sam alu, staklene telefone i ovo mi je prvi plasticni tel u zadnjih ne znam ni sam koliko god. Prilicno je ok. Ali nikako za porediti sa alu i staklom. Za mene licno Alu je ubedljivo najbolji osecaj. Recimo iPhone 6s. Staklo ne simpatisem ni pod razno. S8 je bio staklen, ali to je poseban tel :)
Sve u svemu, tu i tamo neko krckanje, ali barem je jeftinija popravka u slucaju ostecenja, tako da se sve vise i vise mamim da ne nosim niti maskicu niti staklo :)

Softwer.
Mislim da je softwer takodje ok, ali nisam preterano zadovoljan. Tu je gomila sitnih bagova koje xiaomi pegla u hodu kao svaka druga kompanija. Recimo meni najvise smeta keyboard delay, koji sam ja resio tako sto sam instalirao chrooma keyboard, ali mislim da jos uvek nije bas to to... Ima jos par nekih sitnica kao sto je notifikacioni centar koji je tu samo par sekundi... Itd

Toliko od mene, nadam se da sam pomogao ;)


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kako mu se kaci ova Chyi zastita za ekran?
Uz nju sam dobio krpicu,onda upakovanu vlaznu krpicu,onda ono lepljivo pretpostavljam dap okupi prasinu i na kraju nesto kao lepak.
Nekom logikom,prvo prebrisem vlaznom ekran,pa onda suvom,pa ako treba samolepljivom pokupim prasinu i na kraju ovu tecnost...sta sa njom...razmazem po ekranu i preko folija,jel?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Pedav ti je to posao. Ako nisi radio do sad, predlažem da ne radiš ni sad.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Odnesi u bilo koji mob shop, casti radnika/cu 100/200 dindzi, I nema problema

F1
 
Kako mu se kaci ova Chyi zastita za ekran?
Uz nju sam dobio krpicu,onda upakovanu vlaznu krpicu,onda ono lepljivo pretpostavljam dap okupi prasinu i na kraju nesto kao lepak.
Nekom logikom,prvo prebrisem vlaznom ekran,pa onda suvom,pa ako treba samolepljivom pokupim prasinu i na kraju ovu tecnost...sta sa njom...razmazem po ekranu i preko folija,jel?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
Najbitnije je da lepo očistiš ekran od masnoće i prašine. Evo nekog mog uputstva:

1) Nađi mesto u kući sa jakim svetlom i sa minimalno prašine [emoji6]
2) obriši ekran prvo vlažnom, pa suvom krpicom
3) kad je ekran suv pogledaj ga pod uglom i pokupi sva ’zrnca’ prašine sa njega suvom krpicom ili nalepnicom koja dolazi u paketu
4) stavi telefon u landscape položaj i kreni da postavljaš/lepiš staklo sa leve strane prema desnoj, namestiš da se rupe slušalice i kamere ’gađaju’ sa rupama na staklu i onda staklo samo spustiš sa leve na desnu stranu
5) ’isteraj’ mehuriće ako ih ima palcem(i noktom ako treba), budi uporan i svi će ’ispariti’.

I to je to. Nadam se da sam pomogao [emoji41]


Gesendet von meinem POCOPHONE F1 mit Tapatalk
 
+ koristim i trake selotejpa sa zaštite ka leđima telefona, one drže podešavanje na nekoliko mesta, dođu kao vodilje i samo flopneš zaštitu preko ekrana [emoji4]
 
Već određeno vreme se lomim da jednoj dragoj ženskoj osobi kupim za rođendan mobilni telefon (fablet) koji neće morati da menja bar sledeće 2 godine. Pažljivo sam isčitao sve postove ovde i da se odmah razumemo u obzir sam uzeo samo Pocophone F1 6/128Gb Red (Global), bez maskica i sličnih kerefeka. Vidim da telefon ima milon "sitnih" mana, (prosečna glavna kamera, LCD display sa hardverskim touch lagom, built-in advertisement ad u sistemskim aplikacijama, pa sada i to neprijatno krckanje plastike kućišta).
Pošto vidim da si ti jedan od retko objektivih ovde, plus prešao si sa Samsunga na MIUI android, koliko je bolno iskustvo bilo preći na ovaj Xiaomi i da li je bolje ići na sigurniju varijantu kao što je već provereni S8 ili možda na neki od prošlogodišnjih LG modela?
Unapred ti hvala i svaka ti čast za tvoje fotografije, stvarno su mala remek dela. :wave:
Pocophone F1 nije modni telefon te zbog toga i crvena varijanta je manje atraktivna od vitkijeg i staklenog Samsunga. Ako joj navedeno nije problem dobiće mnogo bolju bateriju, tečniji rad, i sa gcam otprilike istu kameru (reklame ne postoje ako se isključe prilikom početnog podešavanja telefona). Prošle godine sam bio vlasnik Galaxy S7, ako ti šta znači...
Ima još jedna stavka, a to je da Samsung radi bolje prodaje novih modela sa softverskim apdejtima namerno usporava ionako pretrpan sistem i namerno skraćuje vek baterije. Nije teorija zavere ili nešto slično nego zvaničan podatak, Italija im je na primer naplatila kaznu od 5 miliona evra.
 

Prilozi

  • Pocophone F1_image_01.jpg
    Pocophone F1_image_01.jpg
    1.3 MB · Pregleda: 224
Poslednja izmena:
Hvala drugar na stvarno iscrprnom odgovoru, a da li je totalni noob kako kažeš, pa i nije baš toliki. :D

Mozes razmisliti i o mi8, ako mislis da Pocophone ima prosecnu kameru. Google Mi8 dokazano ima bolju kameru od Nota 9, pogledaj tamo u temi "Xiaomi Mi 8" na strani 102 slike poredjenja u low lightu sto je okacio Djilkosh_Ns.
 
i dalje pokušavam da ustanovim odakle dolazi ta opsesija granjem i šibljacima na ovom forumu, ali teško mi ide :) najpre sam mislio da to važi samo za noćno slikanje, ali sada vidim da su lišće i granje na udaru i preko dana...:) ako je za utehu ne odnosi se samo na vlasnike poco telefona...

#poco#gcam#granje#lišće#žbunje
 
i dalje pokušavam da ustanovim odakle dolazi ta opsesija granjem i šibljacima na ovom forumu, ali teško mi ide :) najpre sam mislio da to važi samo za noćno slikanje, ali sada vidim da su lišće i granje na udaru i preko dana...:) ako je za utehu ne odnosi se samo na vlasnike poco telefona...

#poco#gcam#granje#lišće#žbunje

Pa ni ja nisam usliko nista lepo i pametno. Nema sad sta lepo ni da se slika, ceka se tamo prolece, leto da se uslikaju lepse slike Pocophonom.
 
A ja i dalje nemogu da razumem ljude koji odvajaju par minuta svog vremena da ostave ovako beskoristan komentar.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Gde su slike poredjenja sto si obecao S8 vs Pocophone? :D
Uslikaj slicne slike kao Djilkosh_Ns sa mi8 i note9. Necemo valjda saznati da Google Pocophone slika bolje od s8? :) Sudeci po onim low light youtube video snimcima na "SmarphoneHrvatska" pocinjem da verujem da ce se isto desiti i sa Pocom.
Evo crop screenshota iz tih videa jednog telefona istog cenovnog ranga kao Poco i nota 9. Moze li taj s8 da izvuce detalje iz svetlecih reklama u post-processingu u svom "jakom" softveru? Moze li veci otvor blende i ois da pobedi daleko jaci senzor i bez OIS-a? :D
Slika.png
 
Poslednja izmena:
Jeste li primetili novi naziv teme :)
Screenshot_2018-11-15-21-49-58-420_com.quoord.tapatalkpro.activity.jpeg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mozes razmisliti i o mi8, ako mislis da Pocophone ima prosecnu kameru. Google Mi8 dokazano ima bolju kameru od Nota 9, pogledaj tamo u temi "Xiaomi Mi 8" na strani 102 slike poredjenja u low lightu sto je okacio Djilkosh_Ns.
U temi o Redmi Note 5 Djilkosh napisa pre neki dan da nije neka razlika izmedju RN5 i Mi8 glede kvaliteta fotografija, da se nisi malo zabunio [emoji848]

RN 5
 
U temi o Redmi Note 5 Djilkosh napisa pre neki dan da nije neka razlika izmedju RN5 i Mi8 glede kvaliteta fotografija, da se nisi malo zabunio [emoji848]

RN 5

Svakako da je razlika, treba znati gde gledati. Polako se sve ove klase telefona izjednacavaju sa kamerama, trebaju ovi modeli od 1K evra da imaju bar senzor velicine kao Mate 20 pro i plus da imaju softver kao google pixel 3. To bi opravdalo razliku u ceni. Video sam da neki tvrde da i Poco i mi a2 slikaju isto, a to nikako ne moze biti istina (midrange sensor i veci flagship senzor sa vecim pikselima). I A2 slika sigurno bolje od ovog mate 20 lite. Ja sam recimo pre neki dan na kafi uzeo od drugarice Iphone SE, nema potrebe u low lightu ni da okinem, pa da kao trzim razliku. Taj mali iphone SE skroz slep u mraku u odnosu na Pocophone, jednostavno Poco ima noviji senzor. Kad slikam neki papir sa sitnim tekstom u umerenom low lightu, razlika u detaljima je drasticna.
 
Evo kupih i ja Poco, jel ima nesto sto standardno treba podesiti oko tog agresivnog gašenja appova u pozadini...uključio sam gestures, čini se upotrebljivo...
 
Ja sam pojedinačno isključio za 5-6 appsa koje ne sme da mi gasi... Ostalo mi ne smeta

F1
 
U temi o Redmi Note 5 Djilkosh napisa pre neki dan da nije neka razlika izmedju RN5 i Mi8 glede kvaliteta fotografija, da se nisi malo zabunio [emoji848]

RN 5
Nije neka razlika kad se stavi gcam. Da li vredi tih para? Šta znam, to svako treba da proceni. Meni ni taj ips nije loš, ni build quality mi nije smetao. Brzina itd svuda je miui 10 utegnut kako na 450 snapu u Redmi 5, tako i na 845.

Ipak je razlika 200e. Za 200e sigurno nije bolje, a da je bolje jeste.
 
Nazad
Vrh Dno