Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

vladix

Cenjen
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruke
703
Poena
195
Iako nosi čudno ime koje Xiaomi nikada nigde nije plasirao, Pocophone F1 će verovatno biti jedan od najzanimljivijih Xiaomi telefona ove jeseni.
Viđen je na Antutu sa rezultatom od preko 285 000 poena, pod imenom Poco F1. Sigurno je to da će biti najjeftiniji telefon upogonjen najnovijim Snapdragon 845 čipom. Dolazi sa 6GB RAM, 64GB interne (+microsd slot), 3.5mm izlazom, čak 4000 mAh baterijom.
58b4f45bd9e14ea04967405fb8d5373d.jpg

Veličina ekrana 6.18" 18.9:9 aspect ratio 2160 x 1080 px
Dimenzije 57.24x75.4x88mm

Kamere bi trebale biti u rangu onih sa Mix 2s / Mi 8 tj. 12 + 5MP sa 1.75 otvorom, dual focus, dual pixel, AI mogućnost. Prednja kamera će biti 20MP sa Super Pixel tehnologijom i Face Unlock funkcijom.

xiaomi2_59.jpg
Dobre stavke su 4000 mAh baterija, vodeno hlađenje čipseta, 3.5mm, microsd, cena.
Ono što je manje dobro je izrez (notch), bez bežičnog punjenja.

Biće predstavljen na tržištu Istočne Evrope sa cenom između 420 i 460 € (glasine).

Gcam podešavanja
ANDROID 9
https://www.dropbox.com/sh/p0zn1gwnpvqi86f/AAD5ypgJv4te5es5jop7g73ja?dl=0

Gcam https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/MGC_6.1.021_MI8_V2e.apk

ANDROID 10
https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/MGC_7.3.018_RPII_v0f.apk
 
Poslednja izmena od urednika:
Bice jako zanimljiv, steta sto je ruznjikav pozadi i ima Notch... Nece biti Android One uredjaj?
 
Nazad je ružan u odnosu na današnje Xiaomi telefone. Ali ako bude android one i ova cena realno koga briga [emoji16]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Kupujeeem cim ga izbace

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Šteta što ima ips ,makar po ovim slikama

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Au ovi Kinezi nisu normalni
Eto zašto HTC/Sony/LG propadaju

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Izgleda da će Pocophone za Xiaomi biti isto što i Honor za Huawei, podbrend.
 
Kakva masina...

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
To je danas izbacio meizu samo pod nešto drugačijim nazivom :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
To je danas izbacio meizu samo pod nešto drugačijim nazivom :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
Zato trenutno i imaju (meizu) najbolji antutu score, bilo je negde skoro, cini mi se na android authority...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ko hoce najbolji skor da izvuce iz svog telefona treba da ga stavi pola sata u frizideru pa onda da radi test. Sigurno izvlaci 5-10% vise od normalne temperature :)
 
Pa za Mi 8 su pricali da je prvi telefon koji je dostigao 300k na antutu-u...ne znam kako su dosli do tog rezultata...mada, i telefoni sa mnogo manjim rezultatom rade vise nego odlicno, tako da to nije toliko bitno, osim ako ne igras stvarno zahtevne igrice na max podesavanjima... :)
 
Nije ni tad bitno, jer je to opet isti chip, 10-15% vise fps-a ne znaci nista, te brojke su cisto zamazivanje ociju.
 
Ima telefon kod nas da se naruči po 360€!
Maločas videh na KP.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Aha... "No images of the Xiaomi Pocophone F1, but plenty of specs" [emoji3]

A telefon mi se sviđa. Baš sve. I veličina ekrana, i zub i kamere što mu stoje u sredini simetrično. Mislim da ću ga uzeti ali kada se baš pojavi a ne ovo kao...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Pa piše kao... ali ima i cenu (kao) 360€
 
Izgleda da će Pocophone za Xiaomi biti isto što i Honor za Huawei, podbrend.
Samo neka ga bude...
Čitam da njime pokrivaju India, Asia & East Europe tržišta (značiiiii telefon za naaaaas).
 
Poslednja izmena:
Moglo je bolje ime. :d
A ne Poco kao mali sa 6+" ekranom.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
6GB varijanta ako bude sa ovakvom/slicnom cenom na kp, bruka.
 
Pa u pitanju je 6GB verzija ali se prodavac zeznuo u opisu... !!! (sada sam ga zvao)
Trenutno nema (što se i očekivalo) ali da ga kontaktiram u ponedeljaaaak i biće 99%, ali, pre svega čekam svog prodavca da mi se javiiIii :)
 
Poslednja izmena:
Onda top. Nadam se da je MIUI na fonu?
 
Sii. MIUI9.X

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Pa u pitanju je 6GB verzija ali se prodavac zeznuo u opisu... !!! (sada sam ga zvao)
Trenutno nema (što se i očekivalo) ali da ga kontaktiram u ponedeljaaaak i biće 99%, ali, pre svega čekam svog prodavca da mi se javiiIii :)
Odakle ga nabavlja ako ce biti u ponedlejak? Pa na Aliu ga jos nema niko....

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
I ja sam pričao sa njim, kaže da je rasprodao već sve, pa stiže u ponedeljak nova tura. Nije mi izgledalo da laže, a i ima na stotine pluseva na KP izlogu.
 
Nazad
Vrh Dno