Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

A šta mu tačno bitno fali (što mu ne fali od početka) ?

Burgija ko singerica, ne gledam nove modele skoro dve godine. Zapravo mi je misterija kako bateriju nisam sahranio sa ovim tretmanom, izdržljivost čitavog uređaja je apsurdna.
Sve tačno i da dodam da mi je brutalno ispadao telefon po betonu, asfaltu i nikad ništa.
Jedanput mi je ispao u kupatilu i prilepim ga rukom na pločice, samo se ogrebalo malo staklo pri dnu. Za sve ostalo je neuništiv :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja sam na mom Poco-u meljao ekran 5 puta, upadao mi je u razredjivac na poslu, samo sam ekran zamenio i sljaka, da je pricam koliko alkoholnih pica je proliveno po njemu, ali i dan danas radi kao prvog dana

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jos kad bi negde mogla da se kupi originalna baterija za nas koji nisu kupili telefon u mi store.
 
Njemu je jedini minus i bio displej. Sve drugo je ok.

Nova 5t
 
Display kako kome, vecini je u redu, malom procentu ljudi se zalomilo. Ja sam nastradao sa baterijom, posto original nema nigde da se kupi, a ovlasceni servis nece da cuje (dodatni razlog da ne kupujem kod nas nista).

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Ja sam 3x lomio ekran ali voleo bih da ima da se kupi stvarno dobra baterija. To kad bih zamenio stvarno mi ne bi pao drugi fon na pamet.

Tapatalk from Poco loco
 
Meni je Poco bio perfektna varijanta osim tog šugavog displeja. Mada vidim da se po forumima žale na baterije da se naduju.

Nova 5t
 
Сморио је фон...реално....

ОнеПлус 7Т
 
Ne znam, mene nije toliko smorio. Nisam imao nikad problema sa ekranom, niti sa baterijom, čak ni kada se apdejtovao pa nekima ovde šatro slabija baterija. Na njemu bih jedino ekran promenio, da nema notch I manje ivice. Eventualno i da se sistem poboljša, s obzirom da nekad ima čudne momente da ukoči, mada bih to pripisao tome što nikad nisam radio fabrički reset i slično. Ostalo, bukvalno svaka čast, bez zamerke.
 
Radi li na pocou multirom, probao bih par romova ali ne bih dirao glavni

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
taman da ima najbolji mogući hardver na svetu, mačku o rep ako softver ne valja, a činjenica je da već duže vreme softver ne valja!

i upravo zbog softvera sam danas fasovao veliki problem sa viberom. uglavnom, probavao sam danas 4 roma i kako sam aktivirao viber svaki put, njihovom supportu je to bilo sumnjivo i stavili mi broj na block listu. i sad sam već nekoliko sati bez vibera.

**bem xiaomi i viber skupa u paru!
 
Koje si romove probao?

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Koje si romove probao?

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока

probao najnovije verzije pixel experiance, havoc, bliss, reloaded, hn rom i onaj miroom fork što je kolega forumaš kačio nedavno. a sve zato što mi je baterija na zadnjem miui 12 očajna.

samo ne kapiram šta viber serucka, valjda imam pravo da koliko hoću puta aktiviram aplikaciju sa svog broja? mogli su poslati neki mail kao što facebook šalje ako primeti bilo šta sumnjivo.

očigledno došlo vreme da jedino ako kupiš samsung, iphone ili huawei nećeš imati probleme sa stock softverom...
 
Poslednja izmena:
Нема то везе са поком, на сваком уређају ако више пута активираш налог у току дана привремено ће да те блокирају...исто важи за све апликације тог типа, вацап, твитер па чак и Гугл налог може да ти блокирају на 48 сати...знам ово из прве руке. Зато за пробе рома нисам никада активирао све апликације док не будем сигуран да ћу да задржим ром...

ОнеПлус 7Т
 
Društvo, jel može pomoć? Naime imam ovaj telefon već godinu dana i jako sam zadovoljan, ali od kako sam prešao na MIUI 11 imam sitne probleme koji su mi kulminirali pre par dana.
Naime, prvi problem je da telefon sa vremena na vreme se sam aktivira i uključi OK Google. Naime dok pričam nešto bezveze sam se uključi i čeka glasovnu naredbu. Da li znate o čemu se radi i da li može da se deaktivira ta opcija da se sam od sebe uključuje?
Drugi problem mi se pojavi pre dva dana i stvarno sam izludeo. Naime telefon mi je sam od sebe sa gmail naloga obrisao oko 200 kontakata, od toga i najbliže članove porodice !
Što je najgore, nestale su i sve prepiske na Viber-u koje sam imao sa tim brojevima. Tek kada ih ponovo unesem, teledon na Viberu vrati celokupnu prepisku.
Pokušao sam da preko feedback-a kontaktiram i Google, ali mi ništa nisu odgovorili. Molim Vas ako neko zna o čemu se radi neka mi kaže šta da radim.
Inače telefon je na originalnom romu, samo je urađen OTA update na MIUI 11 zimus. Takođe telefon nije root-ovan i nije mu otključan bootloader.
 
To sa kontaktima je do googla, nije direktno vezano za poco. Meni je google godinama jeo neke kontakte, memorisao sam ih po 5x.
Ok google mozes da deaktiviras na samom google nalogu.

Tapatalk from Poco loco
 
@poolmaker

Spasio si me, uspeo sam da povratim kontakte!
 
Нема то везе са поком, на сваком уређају ако више пута активираш налог у току дана привремено ће да те блокирају...исто важи за све апликације тог типа, вацап, твитер па чак и Гугл налог може да ти блокирају на 48 сати...знам ово из прве руке. Зато за пробе рома нисам никада активирао све апликације док не будем сигуран да ћу да задржим ром...

ОнеПлус 7Т

nisam ni mislio niti rekao da ima veze sa pocom, nego me je softver poca naterao da menjam romove. :)

a nisam to znao, ali valjda bi bio red da pošalju neki mail tipa "primetili smo više pokušaja logiranja na vaš viber account, molimo da potvrdite da ste to vi...", u tom smislu. ali dobro, lekcija naučena. sad barem znam koji od romova da zaobilazim.

nego, jeli istina da na miui 12 ona statistika baterije prikazuje samo 24h upotrebu i 24h sot, a ne ukupno vreme korištenja od skidanja s punjača?
 
nisam ni mislio niti rekao da ima veze sa pocom, nego me je softver poca naterao da menjam romove. :)

a nisam to znao, ali valjda bi bio red da pošalju neki mail tipa "primetili smo više pokušaja logiranja na vaš viber account, molimo da potvrdite da ste to vi...", u tom smislu. ali dobro, lekcija naučena. sad barem znam koji od romova da zaobilazim.

nego, jeli istina da na miui 12 ona statistika baterije prikazuje samo 24h upotrebu i 24h sot, a ne ukupno vreme korištenja od skidanja s punjača?

Jeste tacno, ali ne brini ne moze da izdrzi duze od 24h na MIUI 12 :D . Ja se vratih ponovo na PE zbog baterije, ali deluje mi kao da ponovo ima problem sa tastaturom.
 
Jeste tacno, ali ne brini ne moze da izdrzi duze od 24h na MIUI 12 :D . Ja se vratih ponovo na PE zbog baterije, ali deluje mi kao da ponovo ima problem sa tastaturom.

ama reko da možda ne tripujem oko baterije ako samo i uvek prikazuje potrošnju u zadnja 24h? jer vidim par likova na xda piše da im baterija traje isto kao na miui 11 xeu. pa ne znam više šta da mislim.

čekam novi miui 12 build i usput razmišljam o novom fonu, ali teško je naći zamenu. recimo mi note 10 lite, sve ok i onda zeznu sa prednjom i ultrawide kamerom. a71 i dalje skup. poco x3 ne znam šta tu očekivati što se tiče softvera u budućnosti (ne znam imaju li opet beta odeljenje ili ne?), mi 10t po svemu sudeći će biti preskup. nisam pametan.
 
Ljudi, treba mi pomoc. Imam problem sa mikrofonom i dalje, posle par minuta razgovora se iskljuci i nece da radi neko vreme, cak iako zapocnem novi poziv. Nekad je hteo da proradi kad ukljucim spikerfon, sada nece ni to, nego sam od sebe proradi. Menjao sam ROM, obrisao sam sve na telefonu pa sam instalirao novi zvanicni rom miui global 11.0.9, par nedelja nije bilo problema al evo sad se opet pojavili. Sta vise da mu radim?
 
Ili problem nije softverski, ili svi ti ROM-ovi su ti imali neku zajedničku aplikaciju koja uzima mikrofon, a koja ti je i dalje instalirana.

Spikerfon valjda radi kroz iste mikrofone kao i razgovor, zvučnik se samo menja, tako da mi nije jasno kako je to rešavalo stvar.
 
ja ne znam šta oni rade tamo, ali na zadnjem miui 11 (xeu) baterija u odnosu na miui 12 (xeu) kao nebo i zemlja:

WQGByz7.jpg
FFrs7PX.jpg
 
za svaki takav sitan glupi bag rešenje je uvek čisto upisan softver sa nule sa miflash/xiaomitoolsv2/xiaomi adb tools.
 
Kupio sam telefon u VIPu pre nekih 18 meseci (uz ugovor). Pre nekih mesec dana pojavi se zuta mrlja, koja polako poce da postaje braonkasta. Posto je u garanciji, poslao sam ga u servis, cisto da vidim sta ce mi reci (vec sam uzeo drugi telefon u medjuvremenu).
Posle 10ak dana mi stize poruka: "Postovani korisnice, Vasa reklamacija nije prihvacena. Bla bla...dodatne analize, bla bla..."
Iskreno, nisam ocekivao Bog zna sta, ali su me bas smorili.
Najvise zato jer telefon nema jednu jedinu ogrebotinu. Nikad mi nije ispadao na beton, plocice i slicno.
Bas me interesuje, zasto nije uvazena reklamacija (garancija je 24 meseca).
Imali neko od vas slicnih problema sa provajderima (VIP u mom slucaju)?

PS:
Mada sta sam sve procitao o tim zamenskim ekranima, covek da se zapita da li se isplati i menjati... :)
 
Nazad
Vrh Dno