Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Nisam primetio seckanje animacija. Cini mi se da bas dobro radi update. Do duse ne igram igrice.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Nisam primetio seckanje animacija. Cini mi se da bas dobro radi update. Do duse ne igram igrice.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

nije samo kod igrice, desi se nekad da secka i izgubi ikonice kad izlazim iz fb-a, mesengera ili tako neke aplikacije... ne desava se uvek, mozda 2-3x od npr 20-ak izlazenja iz aplikacija na pocetni ekran...
 
nije samo kod igrice, desi se nekad da secka i izgubi ikonice kad izlazim iz fb-a, mesengera ili tako neke aplikacije... ne desava se uvek, mozda 2-3x od npr 20-ak izlazenja iz aplikacija na pocetni ekran...

Meni se pre 2 dana kad sam stavio najnoviju betu bas poceo gubiti, otkljucam ga otvorim FB ili nesto pokusam da skrolujem nece, vratim se na home on se zabode par sekundi pa se ugasi ekran pa ga otkljucam a on opet zeza.
A posle restarta mi sad svaki put ucita Poco Luncher umesto Nove. Mislim da su nesto sjebali. Moracu da vidim na forumu kod njih jel se neko zali. (doduse juce i danas nisam jos imao taj problem ali kod restarta i dalje ne zna koji luncher koristi)
 
Meni se pre 2 dana kad sam stavio najnoviju betu bas poceo gubiti, otkljucam ga otvorim FB ili nesto pokusam da skrolujem nece, vratim se na home on se zabode par sekundi pa se ugasi ekran pa ga otkljucam a on opet zeza.
A posle restarta mi sad svaki put ucita Poco Luncher umesto Nove. Mislim da su nesto sjebali. Moracu da vidim na forumu kod njih jel se neko zali. (doduse juce i danas nisam jos imao taj problem ali kod restarta i dalje ne zna koji luncher koristi)

Kod tebe izgleda mnogo veci problem nego kod mene... Meni samo izgubi ikonice kad izlazim iz neke aplikacije ali ih vrati ubrzo, posle sekunde/sekunde ipo, nije se desavalo do sad da ugasi ekran kao kod tebe, prilikom skrolovanja povremeno ima trzanja ali nije da bas zabode i nece nista vise da radi, trzne par sekundi, oseti se lag i onda nastavi normalno, pa onda posle nekog vremena opet mali lag i sve tako u krug...
A sto se tice restarta ja koristim samo poco launcher, nemam ni jedan drugi instaliran tako da ne znam da li ima tog problema kod mene. Sigurno su oni nesto zeznuli, na prethodnim verzijama nisam imao ovakav problem :shock:
 
Poslednja izmena:
Meni je jednom na Mi 8 kamera imala bag pa je okinula sliku sa IR kamere, pitaj Boga kako. :d
 
Imam problem na novoj Beti (xeu) 9.6.20. Kada slušam muziku preko yt vanceda i napustim yt i odem tipa u neku drugu aplikaciju,ne pokazuje mi uopste yt u statusnoj traci gore kao ni u recent apps( u pozadini što rade) i onda moram da opet udjem u yt(bude crna slika) izadjem,i opet udjem i okej je.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Juče sam seo i bacio se na flešovanje telefona. Nisam očekivao toliko "problema". Otključavanje bootloadera je prošlo odmah ali flešovanje nije. Mada sam skinuo sa neta fastboot rom, mi flash program isti nije prihvatao? Morao sam da skinem mi flash pro i onda pomoći njega da skinem fastboot rom?
Po skidanju istog, samo flešovanje morao sam da ponovim 5-6 puta ali ne znam zašto. Konstantno je nešto kočilo. Ponovio sam komandu refresh bar deset puta dok sve nije prošlo. Kada je konačno krenulo flešovanje, tek onda sam video da u donjem desnom uglu nisam otštiklirao ponovno zaključavanje bootloadera.
Morao sam ponovo da ga otključavam.
Sve u svemu, namučio sam se ali sad imam MIUI 10.3.4.0 (PEJMIXM).
Naravno, sad bez problema prolazi instalacija gcam. Jedino što ih ima gomila?
Iz vašeg iskustva, koja se pokazala kao najbolja, da ne čitam ceo podforum od 432 stranice?
Hvala svima na pomoći!

P.S. Jedino ne prolazi IR Camera? Piše, No IR camera was found, your phone may not have an IR camera or the current ROM is blocking access to it.
Known working:
Pocophone.Non MIUI rom (LineageOS16/AOSP/NitrogenOS/PE/etc..)
 
Poslednja izmena:
Imaš link u prvom postu za GCAM kao i za podešavanja. Možes da skines i novije verzije. Do tebe je. Sve su to nijanse u pitanju.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Instalirao sam PleasureGlow_6.2.030
Videću večeras kakve su mu noćne fotke.
 
Pridružujem se i ja klubu :D
Mene je zadesilo 3 dana čekanja za otključavanje bootloader-a, tako da tek sutra mogu da nastavim dalje. Jel vredi stavljati nešto tipa Lineage OS ili Pixel Experience? Na prethodnim telefonima sam uglavnom to gurao pa se navikao. Čitao sam da neki imaju problema sa touch-om ali nisam siguran tačno od čega zavisi to. Ima više tipova ekrana? Nekako baš nisam za MIUI ako ne mora.
 
Čitao sam da neki imaju problema sa touch-om ali nisam siguran tačno od čega zavisi to. Ima više tipova ekrana? Nekako baš nisam za MIUI ako ne mora.
Da, koristili su više tipova ekrana, ne bi trebalo da imaš bitne probleme koji god da te je dopao, zakrpili su softverski koliko se moglo.
Za custom rom moja preporuka je Nitrogen rom (NOS). Ako odbije instalaciju flešuj poslednji beta vendor, zbog toga je odbija.
 
I od mene preporuka za Nitrogen OS. Stabilniji je od Pixel Exp.
 
Evo i meni stigao 10.3.5.0 mada i dalje notifikacije ne stoje trajno nego samo par sekundi :(
 
Jel moze stable da se instalira preko TWRP-a? Koji je najlaksi nacin?

Razmisljam se ocu li na stable ili na neki custom sada posto nece vise biti Xeu za par dana.

A, vidim sad na Xeu da imaju stable. Na moment sam pogresno razumeo, izbacivace oni njihovu verziju ali samo stable, nece biti weekly update-a.
 
Poslednja izmena:
Koliko znam global beta program prestaje, ne kineski, a Xeu je baziran na kineskim romovima tako da ne vidim sto bi Xeu beta prestala.
 
Ma sta je taj xeu ? koju oznaku nosi ovaj global ?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jel se desava nekom od vas koji imate custom romove da prilikom ciste instalacije telefon zabaguje na ovom ekranu ispod?
Provalio sam da je problem sa junskim gapps,jer kada ponovo odradim clean sa majskim,inicijalni setap prodje bez problema. Prvo sam mislio da je do roma,i probao sam zadnje verzije pixel exp,nitrogena-na kome sam sad,resurection r itd...
Cista instalacija je potrebna kod novijih vendora koji su izasli nakon verzije 9.6.3 i ako ne posedujete twrp bejkap,eto problema. A i bejkap iz twrp inace zakoci kad se digne sistem i telefon trazi pattern za otkljucavanje .Kad ga unesete,tel ga ne prepozna. Resenje je twrp bejkap bez otiska i paterna ili brisanje locksettings fajla u data/system iz twrp fajl menadzera. I ako je telefon dekriptovan,obavezna nakon vendora i roma -dfe
 
@blastoise
Moze naravno isto kao custom,eno ti ga na xda, zip fajl. Za betu mora prvo format data pa onda instalacija preko twrp. Juce sam probao poslednju betu,ali sam se ipak vratio na nitrogen
 
Poslednja izmena:
Meni je preskocio 10.3.4, i ovaj mi jos nije stigao, doduse nije eu rom, ne znam da li je zbog toga ili zbog regiona?
 
Povučen je opet poslednji stable, više mi ne nudi updejt
 
Jel bilo ijednog update-a a da ga nisu povukli?
Neverovatno mi je koliko ne mogu da srede SW.

Tapatalk from Poco loco
 
Poslednja obnova 10.3.5.0 ne stiže za sve regione. Zbog korišćenja opcije otključavanja putem lica, meni kao region stoji Indija ali juče nije bilo obnove na 10.3.5.0 Kada sam prebacio na nemačku, odmah je iskočilo obaveštenje o obnovi i preuzeo sam je. Sve radi og za ova 24 časa od preuzimanja.
 
Ja sam na regionu Srbije dobio, skinuo instalirao sve ok.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jel moze xiaomi flash tool da odradi prelazak sa global na EU Rom?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja sam za sad na Beti 10 9.6.20. telefon radi odlično, nema onaj bag da ne zna koji launcher koristim ( nova launcher koristim), desi se nekad da mi izbaci novu iz rama, ali to se desi nakon što otvorim neke jače app ili ako ih ima preko 12-13, i to se manifestuje tako što treba sekund dve da vrati sve ikone i widgete(a ima ih puno [emoji23]). Notifikacije rade savršeno. Nema eha ni preko VoIP poziva i običnih poziva. Baterije je na nivou 10.2.3. što je odlično. Sve u svemu sve je u najboljem redu bar u mom slučaju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno