Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Ja sam diskusije o bateriji prestao da vodim . Svako koristi različito telefon pa stoga je i ista različita. Ja moj telefon trošimo pozivima GPS i biberom zbog posla i prezadovoljan sam. Da gledam YouTube i pričam o soru od 7 sati mi je baš smešno. Baterija je meni sasvim ok 3 4 sata Sot 2 sata poziva GPS stalno uključen.... i uveče sam na 40%

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
isto i meni,bio sam i na beti i sad ponovo na stable i nisam provalio niti da je bolja niti losija.ako igram igricu koju igram ostane 40% pred spavanje ako se ne igram ostane vise.ovo mi je prvi telefon da ne moram da koristim punjac na poslu,tako da baterija je extra bio stable ili beta,ja ne provaljujem razliku

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Uzeo Poco u oktobru prosle godine, mogu slobodno rec da je velika razlika sto se baterije tice tada i danas. Jeste da imam brdo aplikacija koje ne rade koje sam imao i tada, igrice nikad nisam igrao na njega, al sve se sjebalo posle jednog apdejta...sada je na najnoviji apdejt nije toliko losa ali nije ni kad sam ga kupio...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Žalio sam se ovde da mi je 10.3.4 skratio trajanje baterije, 10.3.6 to nije popravio, ali na 10.3.7 se opet ponaša kao i ranije, traje duplo duže. Ništa nisam menjao kroz sve ove apdejtove, isto ga koristim, tako da definitivno ima uticaja na bateriju. U svakom slučaju već sam razmišljao o prelasku na 9t pro, sad više nemam potrebe za tim.

Zna li se nešto o Pocophone 2?
 
Koji contrast je najbolji? Meni na automatic-u na suncu su boje jako cudne. Probao sam standard i increased i mnogo su bolji od automatic-a. Interesuje me da li to utice na bateriju i koji je bolje da stavim, standard ili increased? Koji ce se bolje ponasati kada telefon ne koristim na suncu?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Zdravo,
Interesuje me da li mogu da flesujem MIUI stable zip preko sistema,tj preko podesavanja,
Trenutno sam na global beti?
Hvala!!!

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Jedno pitanjce dok u međuvremenu istražujem.

Da li je moguće prilikom slikanja iz neposredne blizine dobiti oštriju sliku predmeta sa fabričkim softverom ili je bolje koristiti Gcam ako uopšte može s njim?

Kada slikam figuricu ne mogu da dobijem oštriju(normalnu) sliku kada je slikam Pokoom na nekih 5 cm od nje.
 
Ja I dalje što se tiče kamere nisam siguran kada je bolja fabrička,a kada Gcam. Nekada mi se čini da fabrička mnogo prijatnije slike zna da napravi.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Инсталирај лупу и пробај.
 
Da li gcam pravi veliku razliku u odnosu na softversku? Izvinjavam se ako je vec neko pisao o tome, probao sam da citam ispocetka poruke, ali iskreno, nemam toliko vremena za to..

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da. Dosta bolja i oštrija prednja. A po danu razlike između stock i GCam što se zadnje kamere tiče i nema toliko. Kako nestaje svetlosti tako dolazi do izražaja GCam. Uz Night sight pravi dosta bolje slike od stock kamere. Opet je to lošije od Mi 8 ali slike su i više nego upotrebljive. Za video je bolja fabrička kamera.
 
Da. Dosta bolja i oštrija prednja. A po danu razlike između stock i GCam što se zadnje kamere tiče i nema toliko. Kako nestaje svetlosti tako dolazi do izražaja GCam. Uz Night sight pravi dosta bolje slike od stock kamere. Opet je to lošije od Mi 8 ali slike su i više nego upotrebljive. Za video je bolja fabrička kamera.
Hvala puno na objasnjenju.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da li je još nekome stigla miui berilijum nadogradnja u zip formatu?

Prvi put da dobijam takvu nadogradnju. Nisam upoznat sa procesom instaliranja.
 
Jel ima neko na nitrogenu?
Nikako nemogu da ukljucim manuelni izbor mreze. Tj. kada iskljucim automatski,telefon nadje mreze i kada setujem moju mrezu,izadje iz menija i ponovo stoji ukljucen automatski mod. Nema ono registracija na mrezu. Probao sam i u inostranstvu,manuelno nikako...
 
Poslednja izmena:
@ prashinar
Stigla miui berilijum nadogradnja i meni, ali ja kapiram da je to od download na variajntu 10.3.7 koji se standardno odzipovao i napravio upgrade.
I mene je zbunilo, i mislim da je ovo u pitanju i da taj file mozes obrisati sobzirom da se instalirao ako si odradio upgrde.
Posle ovoga upgradea baterija kida koliko je dobra. Makar kod mene.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Isti slučaj, obrisao sam fajl nakon update-a. A baterija je ozbiljno poboljšana. Nadao sam se da stigne i dark mode, ali nema ga još...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Ne može manuelno, to je stara boljka. Tako je i na svim drugim romovima (barem ranije je bila takva situacija).
Ja sam normalno manuelno birao u Grckoj sad...izlista mi sve mreze,na jednu cini mi se nije mogao,na ostale dve jeste normalno. I ne vraca na automatski.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Oni su na custom aosp romovima, ti si na Miui.
 
@ prashinar
Stigla miui berilijum nadogradnja i meni, ali ja kapiram da je to od download na variajntu 10.3.7 koji se standardno odzipovao i napravio upgrade.
I mene je zbunilo, i mislim da je ovo u pitanju i da taj file mozes obrisati sobzirom da se instalirao ako si odradio upgrde.
Posle ovoga upgradea baterija kida koliko je dobra. Makar kod mene.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Isti slučaj, obrisao sam fajl nakon update-a. A baterija je ozbiljno poboljšana. Nadao sam se da stigne i dark mode, ali nema ga još...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

E, hvala. Odradih standardnu proceduru kada je stigla nadogradnja na 10.3.7, a onda vidim taj "berillium" fajl koji neće standardno da se instalira, nego mora da se otpakuje...

Što se tiče crne teme meni je bila ponuđena da je probam i to je to. Pojavila mi se opcija da je probam posle nadogradnje, kliknem da probam i posle kratkog prikaza vratila mi se standardna bela.
 
Od cega moze biti ova mrlja na slikama.. nije izgrebano staklo kamere, a ova fleka bude i sa gcam i sa fabrickom [emoji848]
0c17dd07d65df9241dd885fea77dd809.jpg


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno