Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Za ovo probijanje svetlosti sam odmah na video snimcima skapirao, šta ću kad vidim sve te anomalije odmah, ali samo oko notcha. U realnom korišćenju teško da se puno primjeti to, meni više smeta ta asimetrija u donjim uglovima.
 
Danas sam ga imao u ruci. Mislio sam ako mi se ne svidi da otkažem narudžbinu i uzmem Mi 8 ali uzeću ga. U poređenju sa mojim 5 Plus malo je kraći ali iako ima skoro isto grama, Pocophone na prvu je teži od 5 Plus i za nijansu deblji ali mi se sviđa što kamera ne štrči kao kod iPhone like telefona. E sada ovde je pored Mi A2 Lite i da ovaj drugi ima jači SOC, uzeo bih njega, 5.8" je taman, 6.1" je malo veliko. I oba telefona imaju istu boju ekrana, neku žućkastu, da li moj 5 Plus ima baš plav i svetao pa sam naučio, ne znam, ali i naučiću se ili ga podesiti. Nemam druge primedbe ni na ekran ni na telefon uopšte, ona plastika pozadi izgleda pristojno, ja više ne nosim maskice, samo stavim carbon sticker pozadi i možda neku zaštitu za kameru i to će biti to. Telefon je bio bez ijednog naloga i leteo je. Kamera vidljivo bolja za nekoliko klasa bolja od ove moje sa OV senzorom. Za ove novce nema boljeg telefona. Meni NFC do sada nije trebao, sve drugo ima i sve je dobro odlično i zato palac gore. [emoji106]
6d4e9831819a8919c59e11e7dd62d726.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Jedini bag koji sam našao do sada je taj da tastatura laguje i divlja kada su uključeni full screen gestures. I što mi ponekad registruje ghost touch na jednom delu ekrana prilikom otključavanja telefona otiskom prsta, i onda bukvalno registruje klik i otvori nešto sam od sebe. Wtf!? [emoji6]

Baterija predobra za moje potrebe. Generalno baš sam zadovoljan telefonom za sada [emoji41]




Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Mislim da ce se svi ti sitni bagovi koji su do sad registrovani sto od clanova foruma sto na recenzijama biti odklonjeni sa nadolazecim updejtovima.Realno je telefon tek izasao,treba da se slegnu stvari,developeri da uoce bagove.Bice ovo brukica od moba.

Sent...
 
Danas sam ga imao u ruci. Mislio sam ako mi se ne svidi da otkažem narudžbinu i uzmem Mi 8 ali uzeću ga. U poređenju sa mojim 5 Plus malo je kraći ali iako ima skoro isto grama, Pocophone na prvu je teži od 5 Plus i za nijansu deblji ali mi se sviđa što kamera ne štrči kao kod iPhone like telefona. E sada ovde je pored Mi A2 Lite i da ovaj drugi ima jači SOC, uzeo bih njega, 5.8" je taman, 6.1" je malo veliko. I oba telefona imaju istu boju ekrana, neku žućkastu, da li moj 5 Plus ima baš plav i svetao pa sam naučio, ne znam, ali i naučiću se ili ga podesiti. Nemam druge primedbe ni na ekran ni na telefon uopšte, ona plastika pozadi izgleda pristojno, ja više ne nosim maskice, samo stavim carbon sticker pozadi i možda neku zaštitu za kameru i to će biti to. Telefon je bio bez ijednog naloga i leteo je. Kamera vidljivo bolja za nekoliko klasa bolja od ove moje sa OV senzorom. Za ove novce nema boljeg telefona. Meni NFC do sada nije trebao, sve drugo ima i sve je dobro odlično i zato palac gore. [emoji106]
6d4e9831819a8919c59e11e7dd62d726.jpg

Isto sam se dvoumio Mi8 vs F1, izabrao F1. Prezadovoljan posle S8. Prvi put sam uzeo da kazem jeftiniji fon, da nije iz vise klase, i dalje ne mogu da verujem sta sam dobio za ovaj novac, ekran je odlican, baterija traje i traje.
 
To je bag u MIUI, isto mi se desava i na Redmi 5 kod mene. Prvo sam mislio da je slab cpu za to, ali kada stavim obicne tastere za back i to sve je kako treba sa tastaturom.
Jedini bag koji sam našao do sada je taj da tastatura laguje i divlja kada su uključeni full screen gestures. I što mi ponekad registruje ghost touch na jednom delu ekrana prilikom otključavanja telefona otiskom prsta, i onda bukvalno registruje klik i otvori nešto sam od sebe. Wtf!? [emoji6]

Baterija predobra za moje potrebe. Generalno baš sam zadovoljan telefonom za sada [emoji41]




Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
 
Kolko vidim ako je to poredjenje sa G Cam, radi potpuno istu stvar koju radi Google Photos, kad kliknes da ti Auto sredi sliku osvetljenje, kontrast i boje, dakle samo softverski.
Obzirom da sve slike kacim na Google Photos, nije mi problem da kliknem Auto i sredim slike, ni ne treba mi G Cam.
Nije ista stvar, mnogo komplikovaniju obradu radi gcam tj hdr+. Puca više fotki odjednom pa ih spaja, sprečava strešene fotke, smanjuje šum, popravlja dinamiku... Photos ima samo tu jednu fotku i radi sa njom, kao kad ti vučeš slajdere u nekom photo editing programu.
 
Drugar kaze da je slab, moze da se sredi sa rootom. Ovako je presrecan sa telefon. On ga uzeo u winw^^^ na rate. Odrali ga :p
 
Damir je u ovom videu rekao da je zvuk preko sluski skroz okej, narocito kada se izabere neki preset za slusalice u podesavanjima...a znajuci koliko je njemu to bitno, mislim da ce i tebi to biti skroz okej... :)

 
Ima vec za 315e fino ovo pada :) taman da se razvije i xda zajednica do zime pa da pazarimo :D
 
Poslednja izmena:
Tako i ja razmisljam samo sto mi je sasvim dovoljno 64gb. Mada iskreno meni se nesto i ne svidja fizički izgled od nazad podseca na G seriju od LG.
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da ima lufta vise toliko da pada. Xiaomi sigurno nece spustati cenu a 300e je granica u ceni gde bi mnogi da kupe fon. Realno, prodavace se kao alva tako da ne racunaj neki primetan pad. Za 20e sigurno necu da cekam.

Tapatalk
 
Koja li će cena biti kod operatera?
 
Poslednja izmena:
Ovaj telefon ima sa 6 i 8 gb rama?
Kod nas je samo sa 6?
Oaj model sa 8 ima jos nesto bolje ili je ram dodat na osnovnu verziju?
 
Kakva je situacija sa google servisima? Da li kasne mailovi, obaveštenje?
 
Nazad
Vrh Dno