Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Nije ni zavučeno noćno snimanje, odmah je skroz levo na ekranu, samo jedan dodir i tu je. Testirao malo, odličan je, naravno klasika samo uz dobru stabilnost. Ali mi se čini da ima problema sa fokusom obične kamere, barem sam ja u jednom trenutku imao problem gde nisam mogao uopšte da fokusiram kako treba, bude uvek zamućeno. Portret ne radi kako treba, nisam uspeo da napravim dobru sliku. Izbaci mi dve, jedna potpuno čista, druga potpuno zamućena. Video nema nešto mnogo opcija za snimanje, čini mi se da je 60fps, ali to ne piše, a stabilizacija je nepostojeća.
Meni je okej, ja Gcam koristim isključivo za fotografisanje, tako da mi je to najvažnije da radi kako treba. Za kratko testiranje, brine me da ne bude stalno problema sa fokusom, moguće je da je ovo bilo sasvim slučajno.
Odradi clear data, meni je to rešilo problem sa portret fotografijama...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Mislim da je bilo privremeno, sad sam testirao i radi normalno portrait.
 
Jedna night sight, inače uživo se skoro ništa nije videlo na terenu(gcam 7 od sanity-a)...
0437c1c3f79e658e3dc8fbbc7b9b3d2c.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Solidna je prva verzija gcam 7, biće još bolja kad je utegnu i dodatno nafiluju podešavanjima i opcijama na koje smo navikli. Ovo kratko što sam je koristio primetio sam nešto tačnije boje u night sight režimu, a u istom se pojavljuje i žiroskop za asistiranje kad zatreba.
 
Poslednja izmena:
Taj žiroskop videh jednom.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Je l' vredi instalirati taj novi update?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pa videcu, mada sacekacu verovatno da sve ubace. A ovaj Miui 10.3.8, je l' stigao nekom?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Tek sad videh da se diskutovalo o punjačima.

Oriđi punjač od Pokoa je brzi punjač ili se varam? U tom slučaju da ga punim preko punjača od Honora 7(lite verzija) ili da se otvorim za neki drugi?

A što se tiče stakla, po preporuci odavde sam uzeo staklo za XS max koje je trebalo da pokriva od ivice do ivice Poko. Međutim, ili me kinez zeznuo(link ka Aliju je bio u komentaru) ili staklo treba da pokriva samo ivice ekrana ostavljajući prazan međuprostor do ivice kućišta.
 
Ja sam sinoć instalirao 10.3.8.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Oriđi punjač od Pokoa je brzi punjač ili se varam? U tom slučaju da ga punim preko punjača od Honora 7(lite verzija) ili da se otvorim za neki drugi?
Jeste, brzi. Ne moraš na to gledati, a ako želiš od Honora je potaman, 2 ampera.
 
poolmaker:

što samo 2a,poko podržava qc 3.0 i punih 3a?što se tiče punjača trenutno su cene na aliju takve da se isplati uzeti i 60w jačeg brenda (npr baseus 60w je 20tak dolara,ima i qc 3.0).

preko noći ostaviš na standardnom punjaču,mada ja ne verujem u priču da qc jede bateriju,jer bar 3.0 obori na istih tih 800nak miliampera kad se baterija ugreje i u završnih 15tak posto.

edit:

što se tiče stakla,koliko znam najjače nillkin je cp+ pro,max nema za poco,imislim da ne ide skroz do kraja zbog toga što su ru oborene ivice,na tih završnih trećinu milimetra.
 
Poslednja izmena:
po meni je apsurd ne uzeti 60w pd/qc punjač kad već ima za te smešne pare,već sad je pd svuda,biće samo još više.tih 1-2a punjača ima svuda,kupiš adapter na c od 100 din i ostaviš preko noći.
 
Ja sad instalirao ovaj xposed čisto da probam Customiuizer,pa mi se pojavi ovo nakon instalacije xposeda. Ima li ko kakvih problema?
4de89cf14aec2f30aaddcefbf277251e.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
jok,standardno upozorenje kao i za svako petljanje sa softverom.najgori scenarij je da bi morao da flešuješ opet,svaki qualcomm fon ima qfil opciju ako baš pobiješ sve živo softverski (recovery,firmware...).naravno,ne znači da će doći do toga ali za svaki slučaj imaš bar 2-3 rezervna plana.

u međuvremenu za nas na regularnom global stable-u posledji apdejt doneo digital wellbeing u podešavanjima.
 
Ja sad instalirao ovaj xposed čisto da probam Customiuizer,pa mi se pojavi ovo nakon instalacije xposeda. Ima li ko kakvih problema?

nadam se da imaš backup, to je prva i osnovna stvar
vidim da si instalirao stariju beta verziju
imaš ovde noviju.
https://github.com/ElderDrivers/EdXposed/releases
i bolje instaliraj yahfa verziju, stabilnija je od sandhook
naravno i Riru Core najnoviji si stavio?
ovde u readme imaš sekciju install sa kratkim uputstvom i linkovima ka svim najnovijim verzijama:
https://github.com/ElderDrivers/EdXposed/blob/master/README.md
 
Poslednja izmena:
Iskreno sam instalirao samo zbog ovog customiui da vidim sta sve ima,hvala tebi na objasnjenju oko verzija,znači će još nekome sigurno. Nema ništa nešto specijalno što već nema u Settings. Ima par zanimljivih stvari,oko osvetljenja i nešto oko baterije (po mom ukusu).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
@Vladimir2101
šta znam, ima baš gomila stvari koje nema u settings
meni mnogo znači podešavanje minimum osvetljenja ekrana, otvaranje aplikacija i druga setovanja koja se pokreću pritiskom na fingerprint senzor u zavisnosti od toga da li ga pritisneš jednom, dva puta i sl.
koristim i mod za povećanje broja koraka pri pojačavanju i utišavanju zvuka i mod za razdvajanje pojačavanja notifikacija od običnog zvona telefona i još gomilu drugih stvari
 
Izašao MIUI 11 na xiaomi.eu, ali prc. Nema za Mi 8 i Pocophone F1 i dalje.
Modeli stari skoro 3 godine dobili pristup beti, a noviji za sada ništa. Čak su i za Mi Note 2 pustili betu. [emoji1787]
Čekamo 28. septembar...
 
Zar se nije stalo sa poco betom? Tamo negde u aprilu maju?
 
stalo se globalno sa beta programom,trebalo bi im pola kine za ovoliko modela...
 
Miui 11 na Pie pa onda Q koliko sam ja čitao.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
ja baš čitao suprotno,ali dok ne bude zvanično sve je ionako nagađanje.
 
Nazad
Vrh Dno