Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

@vladof koji tačno Oxygen rom, bio je ranije neki van xda (telegram) a sada vidim pojavio se ponovo neki na xda.
Ово је порт са 6Т 9.0.15, ови са 7ице су још баговити. Немој да флешујеш друге кернеле јер ће да се зезну оптимизације којекакве....

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 
Dobar je Oxygen rom, baterija takodje. Ako nastavi ovako i bez iznenadjenja voziću ga neko vreme pa se posle vratiti na Nitrogen.

0cc361ccc1d4829b59001db8bb9f4924.jpg
 
Radi double tap to wake?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Koristio sam ga par dana, baterija ok ali cini mi se slabija nego na RR na kome sam sad trenutno. Wifi mi kod kuce pucao,par puta na dan. Takodje i bluetooth nije hteo da se poveze sa smartwatchom. Fleshlight ne radi ako je nekome bitno. Inace ovako sasvim ok rom,brz bez seckanja. Vidim da ima neka dva roma ovaj OP 6t verzija 9.0.15 i neki OxygenOS beta ver.2.0. Jel si flesovao vendor i onaj vendor pech i dfe?
@Imotep95 da to sam zaboravio,nije radilo kod mene

Послато са POCO F1 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
@Imotep95 Mislim da nema, ja koristim fingerprint + pin, otisak radi standardno dobro.
@macak99 flashlight radi kod mene, za sada je besprekoran osim što je odmah nakon flešovanja bio pomalo trom ništa drugo nisam primetio. Za blutut ne znam, retko ga koristim, ponekad nekom prebacim nešto..
Da, vendor i patch za vendor + dfe. Vendor je poslednji stable.
 
Poslednja izmena:
Radi double tap, vidim sad na xda. Ubacujem včrs.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nista,dacu mu drugu sansu, cist instal,wipe svega mozda sam nesto lose odradio prvi put...Mada mi i ovaj RR,radi extra...

Послато са POCO F1 уз помоћ Тапатока
 
Jel neko koristio Hydrogel screen protector, kakva su iskustva sa tim? Po klipovima hvale..leze na krivine...ima self healing...itd..
Ja sam narucio, al dok ne stigne voleo bih cuti iskustva.
 
Ja sam imao 3, svi su bili različiti. Kako god da ga zalepiš imaćeš neke male linije koje će se primetiti pod određenim uglom. Uglavnom lepo klizi prst po njima i manje se poznaju otisci. Smrdeće par dana i posle će da ispari. Ja sad koristim neku što ide skoro od ivice do ivice i ima rupu samo za zvučnik, kejs je ne podiže, taman je kako treba. Sve u svemu bolja je od klasične folije, a meni više odgovara nego staklo.
 
Uff, imam problem na stock romu sa touch freezing-om. Do 10.3.5 nisam imao ovaj problem ali je sada već dosta iritantan.
Je li jos neko ima ovaj prob i kako ga rešiti?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Otključaj bootloader pa probaj sa nekim custom kernelom, Franco na primer. Druge opcije su da čekaš na sledeću ili se vraćaš na prethodnu verziju stock softvera. Takodje i xeu rom ili aosp rom. Zavisi šta tebi najviše odgovara i šta ti je najmanja gnjavaža...
 
Na Oxygenu bolja baterija i brže se kači na wifi. Preporuke.
106f14443f50cb0c9963cc3fb886032d.jpg
1724a2293556c224aa724da3ba570174.jpg
8f26838f992721b1054f16bed595fcee.jpg


Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 
Kod mene auto brightness ne radi zadovoljavajuće.. otprilike kao na miui u decembru prošle godine dok sam bio na njemu. Nakon otključavanja telefona često zna da postavi osvetljenje skoro na minimum.. I ponekad animacije (ulazak u recents app) znaju biti neispeglane ali nije alarmantno.
Osim navedenog nemam primedbi, dobar i stabilan rom sa dobrom baterijom.
Navikao sam na Nitrogen rom koji je maksimalno ispoliran pa ću mu se vratiti nakon nedelju, dve neverstva :)
 
@poolmaker @Imotep95
Jel ovaj redosled za flesh Oxygena:
-Wipe svega
-Vendor
-Vendor patch
-dfe
-flash rom
- posle opcionalno Magisk...
I jel treba factory reset ili ne.Prosli put nisam odradio,pa dal nije zbog toga malo zezao...

Послато са POCO F1 уз помоћ Тапатока
 
Aha, ok. Ajd da mu dam drugu sansu [emoji6]

Послато са POCO F1 уз помоћ Тапатока
 
Beta-21...[emoji3]
9284e5e0146ad01f5f2715aba798ba44.jpg


Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
 
Koju verziju Google kamere koristite na OxygenOS?

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
 
Koju verziju Google kamere koristite na OxygenOS?

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
MGC_6.2.030_MI9SE_V4_plus2.apk
Ја провлачим ову по свим ромовима...нешто ми најбоље прави фотографије докумената и сл...

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
 
Koju verziju Google kamere koristite na OxygenOS?

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
F1v9.4_6.2.030.apk
Sljakala lepo na memeui i sad na OOS.

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 
Ja sam pomenutu San1ty's F1v9.4a koristio na EU rom-u, medjutim sada na OxygenOS beta 21 baguje?
Edit. Mada evo sada radi sve bez problema....
Mozda je ovo bio problem na Oxygen-u.
"Important info:
To make anx camera and gcam to work on oos
change
ro.product.device=berrylium in system/build.prop initially it's set to OnePlus 6"

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koja je fora u portrait modu onaj burst shots ? To nema na default kameri ! Kako namestiti da gcam radi portrait kao default camera ?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jeste meni,instalirano.
 
Stigao i meni, i jos par ljudi sto znam i oni dobili. Posle sam pročitao da su ga slucajno pustili. Videćemo da li je opet neka verzija puna bagova. :)
 
Nazad
Vrh Dno