Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Sad gledam na kp ima za 430e. To je korektno trenutno

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Evo i u Njemackoj se moze za 430€ kupiti, mislim da je odlican deal za tu cijenu..
 
Na Kp je od 460 do 430. Tako piše. Generalno smeta mi veličina f1 mi je max za džep

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
I ja potvrdjujem da je slusalica oslabila, pretezito ukljucujem zvucnik, metoda ciscenja izvana ili rasklapanje?

Isto tako i usb c port mi ponekad prekida punjenje, moram nastimat kablo te lako ispada..

Ja sam muku mučio sa zvukom. Čistio spolja, džabe.

Desilo se da mi iskoči žuta fleka, promenim ekran i zamolim da mi u servisu očiste slusalicu iznutra.
Zvuk je sad k'o nov!!!
 
Šta koristite za video snimanje na custom romovima, gcam zadovoljava, ili ima još uvek miui camera da se flesuje?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ako dodje na 350 bice kupovan, jos uvek je to jaka cena. A dok padne cena krenuce modeli za sledecu godinu tako da ne znam bas koliko ce se prodavati. Promasio je sweet spot za kupovinu potpuno.
Edit: Zaboravio sam... Ja uopste ne razmatram telefone bez micro sd kartice tako da je to po meni ogroman minus bez obzira na sve ostalo.
 
Poslednja izmena:
Crdroid mi prikazuje zanimljivu poruku prilikom paljenja telefona. Poruke nema kod drugih romova.. nek vozi tako dok ne izađe ovomesečni Nitrogen :)
35167a946364e468089496ad9a9abe09.jpg
 
Crdroid mi prikazuje zanimljivu poruku prilikom paljenja telefona. Poruke nema kod drugih romova.. nek vozi tako dok ne izađe ovomesečni Nitrogen :)
35167a946364e468089496ad9a9abe09.jpg
Оооо какав флешбек, ово је избацивао неки ром на нексус телефону...био је неки печ кроз тврп....

ОнеПлус 7Т
 
Zanimljiv info:

Koristim ovaj mob skoro 20 meseci, nisam ni jednom radio factory reset :D

Uvek sam imao telefone srednje klase, posle nekog perioda morao je restart zbog usporenja ili nekih bagova... Mislim da ni mate 10 lite nisam nikad resetovao, ali njega sam koristio nekih 12 meseci... Meizu m2 note, bio je reset vise puta, alcatel idol isto tako. Pre idola, vise se ne secam modela, ali sam imao muke sa manjkom memorije i trokiranjem, pa sam morao svakakve akrobacije da radim...

Ne znam da li android napreduje ili ima veze i hardver
 
Isto, ja ga koristim 22 meseca, nijednom factory reset niti sam imao potrebu. Ali mi nešto u poslednjih nedelju dana baguje, počeo sa sporije učitava početni ekran, pa nekad u nekim aplikacijama počne da koči, baš bude primetno. Ali neću ništa da diram, čekam MIUI 12, ili ako se pre toga pojavi neki dobar model u VIPu da uzmem.
 
Ima li nekog "brzog" rešenja za "noise canceling" problem ili kako se već zove?
Uzeo sam za klinca telefon, ne može da koristi viber na telefonu. Sagovornik sam sebe čuje u razgovoru...
Miui 11.0.8 global stable
 
Poslednja izmena:
Mislim da je rešenje bilo jedino ponovna instalacija roma. Nek me ispravi neko

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Mi flash + global stable 11.0.8 (mi.com)
Isto se dešava. Jedino što sam primetio da aktiviranjem interfona u aplikaciji (viber), radi kako treba. Isključivanjem internfona, opet sagovornik čuje sebe.
Pozivanjem preko sim kartice nema tih problema. Nema problem ni sa skype-om
 
Poslednja izmena:
Pa ako se taj eho kod sagovornika dešava samo u Viberu, onda je valjda problem do Vibera, a ne do ROMa ili telefona? Ja imam problem generalno sa razgovorom zbog maske, koja se proširila pa pri razgovoru mi kažu sagovornici da nešto šušti i "krči", a čim skinem masku sve je u redu.
 
Problem je do vibera. Identičan problem na opo 7. Ne pomaže reinstal.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Pa niko nije ni rekao da su svi u problemu. Poneki primerak različitih brendova ima problem sa ehom u viberu.

I kod mene radi normalno na Poco F1

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Zato sam mu i napisao ovo ispod, jer kod većine Poco korisnika radi Viber. Može da proba druge romove i eventualno čišćenje mikrofona, ponekad prljavština u sekundarnom mikrofonu uzrokuje takve probleme.

"Ako kod ostalih na miui nije tako otključaj bootloader pa probaj sa xeu, miroom, ili aosp."
 
Evo danas se pojavila opet po drugi put žuta fleka na displeju u gornjem desnom uglu. Bio na servisu na garanciji pre par meseci i sad će opet.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Koliko se sećam neko rece da je tražio zamenu aparata i dobio pošto je isto 2 puta nošen zbog displeja?
 
Poslednja izmena:
Ja imam problem generalno sa razgovorom zbog maske, koja se proširila pa pri razgovoru mi kažu sagovornici da nešto šušti i "krči", a čim skinem masku sve je u redu.

Jesi li rešio problem?
Sad sam primetio da i prilikom razgovora (sim kartica) ima "šumova" ako se prstom prevuče preko maske. Bez maske mnogo manje.
 
Rešenje mi je skidanje maske :D Nije mi teško jer retko kad pravim i primam pozive, doduše nekad zaboravim da skinem masku pre nego što krene razgovor, ali se onda setim u toku. A i prednost mi je i to što imam nešto u ruci da čačkam dok razgovaram :d Ali drugo rešenje nemam, jer je jasno do maske problem, čim je skinem, ne šušti više. A druga mi se ne kupuje.
 
Koliko vidim npr kod mene se greje pa požuti panel u visini dzeka za slušalice gde je sante grane cpu ,a sa druge strane ne mogu da provalom koji je modul u pitanju. Da li Blutut ili gps

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim npr kod mene se greje pa požuti panel u visini dzeka za slušalice gde je sante grane cpu ,a sa druge strane ne mogu da provalom koji je modul u pitanju. Da li Blutut ili gps

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Sve je to zajedno, čipset = procesor + bluetooth + gps + ostalo.
c1d1b948835d8bc49d09d2dc450b5d3c.jpg
 
Nazad
Vrh Dno