Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Meizu mi nikako ne leži. Nikako ga nisam shvatao kao aparat koji mi privlači pažnju.

Nova 5t
 
Društvo, odjednom mi ne radi volume up, restartovao se i nikako da izađe iz onog menija za system dok nisam zadržao volume down... Šta mi je činiti?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
prvo bi otvorio leđa i nežno i možda ako imaš etil alkohola očistio tastere sa mekom četkicom za zube i pustio dobro da se osuši,i onda prvo probaj bez leđa dal' će se taster odglaviti pa javljaj.
 
Ipak je nešto softverski, ne radi ni power button za zaključavanje ali radi npr. kada dva puta kliknem da upalim bateriju...[emoji54]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
ovo ti je 15m posla,i u tom scenariju bi ti ostalo sve,ovako jedina solucija je da ga pregaziš sa miflash/xiaomitoolsv2/xiaomi adb tools i gubiš sve...
 
*mjau**mjau**mjau*, nemam ovako mali torex...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
ja uzeo bratu šrafciger sa izmenljivim vrhovima u vidu hemijske u prvoj knjižari za rođendan,mislim da je bio 500-600din i ima naravno t3 između ostalog.
 
ništa onda, verovatno ću ići na realme 6/6pro ili huawei nova 5t.

a možda me prenese pa uzmem i a71.


@crow, kako si zadovoljan sa nova 5t? verujem da su kamere i softver bolji, a baterija?
Još se navikavam. Aparat je iznenađujuće dobar. Kumče mi ima p30 pro i po pitanju rada su manje više egal. Kamere naravno neću da merim ali su i na 5t odlične. Pa mogu reci da su bolje od Poca.
A71 ima moj manager onu Tara u ne bih nosio baš. Realme nisam nosio i ne bih mogao da kažem kakav je.
Nova 5t
 
Poslednja izmena:
Brat ima nova 5t, slike uopste nisu bolje, manje vise su egal. Poredeci ova dva telefona, moj zakljucak je da su skoro isti uradjaji, nijanse su u pitanju. Ako neko misli da je apgrejd sa poka na nova 5t taj se grdno vara.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pa ne bih se kladio u kameru Poca spram Nova 5t iskreno. Evo slika kao Vajat Erp klik iz džepa bez nišanjenja i nameštanja

Nova 5t
8b11a136b7819d91965307c396ca54f5.jpg
 
Poslednja izmena:
Poredim slike koje se gledaju na vecem ekranu od ovog na telefonu. Cesto se desi da su slike na huawei nekako plasticne, pogotovu kad se slikaju ljudi. Nocne slike imaju mnogo suma kao i na poku, ali ovo sve govorim kad je na poku gcam. Fabricka kamerica na poku je losa, dok je za snimanje bolja od gcam. Nova t5 pravi dobre slike kad se ukljuci ultra clarity, ali tad cekas valjda 5 sekundi da okine sliku i samim tim u toj situaciji slikas staticne objekte. Situacija u kojoj si ti dobio telefon je ok, a preci ovako sa poka na nova 5t je za mene besmisleno.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Stvari su ove prirode Poco koga obožavam i teškog srca sam se oprostio od njega ima imx386 senzor, a nova 5t imx586 senzor. Pa ima razlike.

Nova 5t
 
Nemam nameru da flejmujem ili nesto, samo poredim slike poka sa gcam i nova 5t na tv-u 55" i slike u slabijoj osvetljenosti su losije na huawei. Jos sam pokusao par gcam portova da ubacim na novu ali nece da rade. Kad su fabricke kamere u pitanju nova je bolja bez dileme. Znaci objekti koji su u daljini nemaju ostrine ni prici, cak za neke ne znas ni sta su. Doduse, kad je uzeta nova 5t bio je emui 9 i baterija je bila katastrofa, posle apdejta na 10 baterija se porpavila drasticno, ali nije apdejtovan na poslednju verziju iz razloga sto se brat cima da opet baterija ne oslabibi moguce da te nadogranje uticu i na kvalitet kamere. Uglavnom gcam pravi drasticnu razliku.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ne zayebavajte, kakva nova 5t u odnosu na poko gcam. Iskorišćena gcam skoro do maksikuma, jer pixel3 ima isti modul kamere.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Moguće da F1 sa GCam-om ima bolje slike od Nova 5T, ali sumnjam da je razlika prevelika. Sasvim korektno fotka Nova 5T.
 
Razlika je ogromna. No dobro, neko vidi, neko ne vidi.
 
Novi Pixel 4a takodje koristi isti senzor kamere(IMX363) kao kod PocophoneF1, samo što je kod njega veći otvor blende ƒ/ 1.73 .

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ne zelim da se bilo ko uvredi, nije mi to namera. Nova 5t ima za nijansu brzi cpu, sporiji gpu ( kome je bitno igranje), senzor kamere koji je na papiru bolji (ali softverski nije adekvatno podrzan kako treba, bar moje misljenje). Kad se like prebace na komp povezan na tv jasno se vidi razlika u istim uslovima slikanja, dnevne fotke ne racunam, ali cim je slabije osvetljenje vidi se razlika. Za kameru na nova 5t je jedino ultra clarity vredno pomena, ali 5 sekundi da okine sliku je mana i za objekte koji se pomeraju je neupotrebljivo. Nova 5t je isti tel kao honor 20, vec honor 20 ima ozbiljniju kameru, najvise zbog OIS mada nisam nikad gledao kakve slike pravi. Sve u svemu kad pogledam, ne postoji razlog za prelazak sa poka na nova 5t, jedino sto ce se dobiti novi uredjaj i bolja baterija (samo zato sto je nov telefon).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Sta se desava s podrskom za poco-a, gledam svi su dobili MIUI 12 prije f1.. ispada da svaka 3 mjeseca dobijamo sigurnosnu zakrpu..
 
Sta se desava s podrskom za poco-a, gledam svi su dobili MIUI 12 prije f1.. ispada da svaka 3 mjeseca dobijamo sigurnosnu zakrpu..
Već drugu nedelju kako odlažu puštanje MiUi 12 verziju za prve pilot korisnike...


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Razlika je ogromna. No dobro, neko vidi, neko ne vidi.
Potvrdjujem. Ja bolje slike mozda nisam napravio ni sa p30 pro, od pocoa sa gcam. Prosto ubijaju kakve detalje izvlaci gcam sa onim senzorom.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Koje vi gcam koristite? Ja uporedno ovu iz prvog posta i 7.3 neku (možda San1ty) nisam siguran. U ovu iz prvog posta se kunem i dan danas. Reko da vidim,možda ima bolja

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno