Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Prvi post u ovoj temi.
 
Ne važi se bez potpisa sa TT.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kakva je šteta što ovo čudo nema NFC.

Edit:
Pitanjce jedno, ima li neko MiBand 3 i da li je možda uspeo da plati nešto beskontaktno ili da kupi kartu u busu? Ne znam da li je uopšte moguće?
 
Poslednja izmena:
uspeo sam...evo me na pixelu..
da li ima neki fix za face id?
@poolmaker meni nece da instalira ovu app kamera izbaci mi app nije instalirana :/

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Skini ponovo gcam, isključi magisk module pa restartuj fon i probaj ponovo. Ako to ne uspe ostaje ti reset roma, ponovno clear flešovanje istog roma ili da probaš sa nekim drugim romom (isto clear flash).

Edit: šta ima pixel experience po fabričkom od kamera, isto gcam? Onda je to uzrok.
 
Poslednja izmena:
da isto ima gcam..zato nece da je pregazi..

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Jel ima neko da koristi neki custom kernel da mi proveri nesto? Ja il sam corav ili nesto me zeza,koji god kernel da instaliram,ni jedan nema podesavanje kcal kroz kernel adiutor,na xda pise da ima ali kad ga instaliram i otvorim Ka,nemam tu opciju. Havoc 9.0 + instaliran magisk...

Послато са Poco F1 уз помоћ Тапатока
 
Kakva je šteta što ovo čudo nema NFC.

Edit:
Pitanjce jedno, ima li neko MiBand 3 i da li je možda uspeo da plati nešto beskontaktno ili da kupi kartu u busu? Ne znam da li je uopšte moguće?

Imam ja MiBand 3 i on nema NFC. Vidim da se pojavio novi model sa NFC (MiBand 3 ili Hey+) ali izgleda da radi samo za kineski metro?
Inace, imam Mi8 i koristim ga stalno za placanje (Raiffaisen mPay).
 
Poslednja izmena:
obrisao i uninstslirao sa root unin. pa pokrenuo apk sa ovom gcam sa onog linka al nece..nema veze ionako mi nije preko potrebno :) hvala u svakom slucaju

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Znali se hoće li u poslednjoj beti biti ispravljen bug sa mikrofonom?
Vidim ponovo odložili update
 
Imam ja MiBand 3 i on nema NFC. Vidim da se pojavio novi model sa NFC (MiBand 3 ili Hey+) ali izgleda da radi samo za kineski metro?
Inace, imam Mi8 i koristim ga stalno za placanje (Raiffaisen mPay).
Bilo bi gotivno to modovati, mislim na samu aplikaciju. Time bi se nadomestio nedostatak NFC-a.

@Espada, ako si na aospu probaj ovo u terminalu:

su

mount /system/etc/acdbdata /vendor/etc/acdbdata


Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bilo bi gotivno to modovati, mislim na samu aplikaciju. Time bi se nadomestio nedostatak NFC-a.

@Espada, ako si na aospu probaj ovo u terminalu:

su

mount /system/etc/acdbdata /vendor/etc/acdbdata


Sent from my Poco F1 using Tapatalk

Kako mislis da modovanjem aplikacije, a bez NFC-a placas na terminalu?
 
Sad vidim da je postavljen prvi post sa gcam i interesuje me odakle su ova podesavanja, posto se razlikuju od preporucenih na zvanicnoj xda temi?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Zato što ne postoje zvanična podešavanja. Kačio je BSG (glavni moder gcam) njegova podešavanja, to jest ona sa kojima je on najzadovoljniji, pa su drugi prepisivali i menjali/dodavali ona sa kojima su najzadovoljniji. Jedan deo podešavanja se svodi na ukus, slobodno eksperimentiši. A možeš voziti i na stock podešavanjima ako tako želiš, u većini slučajeva će poslužiti lepo.
 
Sad vidim da je postavljen prvi post sa gcam i interesuje me odakle su ova podesavanja, posto se razlikuju od preporucenih na zvanicnoj xda temi?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Stavljeno je da se ne bi spamovalo sa gcam i takvim pitanjima, jer postoji i telefon pocophone f1, nije gcam tema. Ima posebna gcam tema, pa tamo nek se piše.
 
Kako mislis da modovanjem aplikacije, a bez NFC-a placas na terminalu?
Kao i braća Kinezi u njihovom metrou [emoji16]
NFC nije preduslov za instaliranje aplikacije već samo za funkcionisanje. Ako bi se nekako sistemski "maskirao" nedostatak NFC-a možda bi moglo da radi uz MiBand, kao produžena ruka. Samo da nađemo nekoga ko bi imao ideju kako to da uradi [emoji16]

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Pitanje da li takav eksterni NFC ispunjava sigurnosne zahteve.

Moglo bi kada bi na sam band ili smartwatch mogla da se instalira aplikacija.

Čemu vam bitno služi NFC u Srbiji?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pitanje da li takav eksterni NFC ispunjava sigurnosne zahteve.

Moglo bi kada bi na sam band ili smartwatch mogla da se instalira aplikacija.

Čemu vam bitno služi NFC u Srbiji?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Ne ispunjava sigurno, morao bi neki mod.
Ti satovi sa android wear-om su druga cenovna klasa nažalost.

Ja recimo dosta koristim NFC, svi super marketi imaju opciju beskontaktnog plaćanja recimo. Ako zaboravim karticu jednostavno platim telefonom.
Ali ono što mi najviše znači je što mogu da kupim kartu za gradski prevoz.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Ja sam moj telefon pre par nedelja kupio u Logic u Balkanskoj. Nisam video nigde jeftinije ni kod privatnih prodavaca.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja sam moj telefon pre par nedelja kupio u Logic u Balkanskoj. Nisam video nigde jeftinije ni kod privatnih prodavaca.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Koliku garanciju si dobio i koliko si platio? I dalje su te radnje u balkanskoj jeftinije od KP, ako su im realne cene. Ako nije ono - na sajtu jedna a u radnji druga...
 
Cena ista kao na mobilni svet sajtu u tom trenutku. 275 je crni 64, 300 plavi 128, 305 crni.

Garancija ne može biti kraća od zakona. Mogu da pišu šta hoće na papiru.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jesi li dobio fiskalni?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Dobro pitanje. Moraću da proverim.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jesi li dobio fiskalni?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Naravno da nije. 350e bi platio sa fiskalnim i njihovim servisom. Odnosno 380e zvanična cena sa kojom kad se pokvari telefon nosi u zvanični servis.
 
Dobro pitanje. Moraću da proverim.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Ako nisi onda i nema tog zakona kao ni garancije od minimalno 2 godine i slično. Ta garancija koju oni daju uz tu cenu je ista kao kod onih sa kp

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
^kojim "njihovim" servisom? Uredno popravljaju telefone u Logicu i bez fiskalnog.
 
^kojim "njihovim" servisom? Uredno popravljaju telefone u Logicu i bez fiskalnog.
Pa njihov servis, bio kupio sa fiskalnim ili ne, popravlja se kod njih. Kad kupiš u poznatim radnjama, oni teraju u PC centar ili Pro Mobi, sve zavisi odakle se dobavlja.
 
Nazad
Vrh Dno